Κύπρος

Το "αντίο" της Κύπριας μουσικοσυνθέτριας Σοφίας Σέργη στον Stephen Hawking

STEPHEN HAWKING ΣΟΦΙΑ ΣΕΡΓΗ

Θλίψη για το θάνατο του Stephen Hawking εξέφρασε η μουσικοσυνθέτρια Σοφία Σέργη, η οποία διατηρούσε στενή φιλία με τον διακεκριμένο επιστήμονα.

Οι δύο είχαν συνεργαστεί στο παρελθόν και δημιούργησαν το μπαλέτο μουσικής για τη ζωή του "Α Life Without Limits".

Η μουσικός μένει και εργάζεται μόνιμα στο εξωτερικό, αφού είναι καθηγήτρια στο πανεπιστήμιο William and Mary στην Virginia από το 1998 έως σήμερα.

Μέσω ανάρτησής της σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης αποχαιρετά τον εκλεκτό της φίλο:

«Our Stephen is gone ... I learned the news (though I expected this) thankfully in the company of my brother and friend Duncan Neilson in Portland Oregon - still Tuesday the 13th here on the West Coast - I count my blessings for knowing Stephen - for playing and writing music for him - for eating lots of messy meals with him - for laughing and teasing with him - for being in his life as a friend and witnessing the abundance of love he received from his dedicated care givers !!!! Your garden Stephen will continue to blossom... (here in Summer of 2013 - a very hot summer and the fountain outside his garden in Cambridge was FLOWING!!!!!)»

Βρίσκεται σε περιοδεία στην Αμερική για όλο το 2018 με το μπαλέτο μουσικής για τη ζωή του Stephen Hawking με τίτλο «Α Life Without Limits»

Μικρογραφία
Επόμενο άρθρο

Ένοχο έκρινε το Κακουργιοδικείο τον παιδοκτόνο της Παραμυθάς

Τι δήλωσε ο αδελφός του αδικοχαμένου Οδυσσέα μετά την ανακοίνωση της απόφασης
14/03/2018 - 11:43

ΣχετικέςΕιδήσεις

Γράφεται σήμερα ο επίλογος στην ιστορία του Stephen Hawking

Οι στάχτες του θα ταφούν δίπλα στον τάφο του Ισαάκ Νεύτων τον Ιούνιο
31/03/2018 - 10:28

7+1 κορυφαίες ατάκες του Stephen Hawking

Μερικές από τις πιο όμορφες ατάκες του σπουδαίου Βρετανού αστροφυσικού
14/03/2018 - 09:06

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αυτοκίνητο χτύπησε αστυνομικό κοντά στο ΓΣΠ

Μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο - Φέρει ελαφρά τραύματα

Νεκρός 61χρονος λουόμενος στη Λεμεσό

Εντοπίστηκε να επιπλέει χωρίς να έχει τις αισθήσεις του

Συνεχίζεται το θρίλερ με του ψαράδες (ΒΙΝΤΕΟ)

"Δεν μπορούν να κάνουν τους παλικαράδες" δηλώνει ο Αρχιεπίσκοπος
Ελλάδα

Με εντολή Τσίπρα μέτρα στήριξης φοιτητών στις εστίες του Πανεπιστημίου Κρήτης

Πυροσβεστικές δυνάμεις παραμένουν στη περιοχή με πυροσβέστες να ελέγχουν όλους τους χώρους

Κλειστά αύριο πέντε σχολεία κοντά στο Πανεπιστήμιο Κρήτης

Δεν θα λειτουργήσουν εξαιτίας της πυρκαγιάς που ξέσπασε σε εγκαταστάσεις το πρωί

Τι συμφώνησαν Αλέξης Τσίπρας και Πάνος Καμμένος

Κοινός στόχος η ενίσχυση της αναπτυξιακής δυναμικής της ελληνικής οικονομίας
Διεθνή

Η Βρετανία ανένδοτη ως προς τις προτάσεις της για το διαζύγιο με την ΕΕ

"Έχουμε καταθέσει μα σειρά από σοβαρές προτάσεις...Δεν θα πηγαινοερχόμαστε"

Ιβάνοφ: "Θα τηρήσω τις υποσχέσεις μου και θα απέχω από το δημοψήφισμα"

Επανέλαβε τον ισχυρισμό ότι η Συμφωνία των Πρεσπών είναι "αντισυνταγματική"

tv news

Ο Μιχάλης κρύβει την απελπισμένη Μαρίνα στο αυτοκίνητό του...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δευτέρα: Nέο επεισόδιο στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

«Μπλε» Η μεγάλη επιστροφή του Γιώργου Τσιάκκα την Δευτέρα στον Alpha Κύπρου!

Χριστίνα Παυλίδου,Γιώργος Ζένιος,Νίκος Ψαράς,Στέφανος Κυριακίδης,Νίκη Δραγούμη...(ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 24/09/2018 - 06:4560' ΕΛΛΑΔΑ