Κύπρος

Μητέρα 14χρονου: "Αντί να ζητήσουν συγνώμη με καταγγέλουν για ρουσφέτι" (ΒΙΝΤΕΟ)

ΜΗΤΕΡΑ 14ΧΡΟΝΟΥ ΜΑΘΗΤΗ

Ράγισμα και στα δύο πόδια φέρει ο 14χρονος μαθητής, που έπεσε απο τον πρώτο όροφο σχολείου της Λευκωσίας πριν απο μία εβδομάδα, σύμφωνα με τα όσα κατήγγειλε η μητέρα του Λουίζα Ανδρέου Ιωάννου στην εκπομπή Alpha Ενημέρωση. Η κυρία Ιωάννου ανέφερε οτι τα πόδια του μαθητή τοποθετήθηκαν χθες το πρωί στο γύψο. 

"Είναι σε ευαίσθητο σημείο και δεν ξέρουμε καν πόσο καιρό θα μείνουν τα πόδια του στον γύψο. Μπορεί να είναι ένα μήνα, μπορεί και πολύ περισσότερο καιρό."

Η μητέρα του μαθητή ανακοίνωσε οτι είναι σε διαρκή επικοινωνία με τον γιατρό που παρακολουθεί το παιδί της και προειδοποίησε οτι δεν αποκλείεται να λάβει οποιαδήποτε μέτρα, καθώς το παιδί νοσηλεύτηκε στο Μακάριο Νοσοκομείο, όπου δεν κρίθηκε απαραίτητη η τοποθέτηση των ποδίων του σε γύψο. 

"Έχω μιλήσει με τον γιατρό μου και εάν δεν συμμορφωθούν θα προχωρήσω σε άλλα μέτρα"

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Τραυματισμός 14χρονου μαθητή: Επιμένουν ότι δεν χρειαζόταν γύψος στο Μακάριο

Η μητέρα του μαθητή ζήτησε δημόσια απολογία απο τους γιατρούς που εξέτασαν και έλαβαν αποφάσεις για την νοσηλεία του παιδιού, ενώ έκανε λόγο για διασπορά φημών σε σχέση με 

"Εγώ ζητώ να βγει κάποιος και να πει μια δημόσια συγνώμη, έγινε κάποιο λάθος και να πουν συγνώμη. Όχι να βγαίνουν και να λένε οτι πλήρωσα τον γιατρό να μου δωθεί χαρτί. Είναι παράλογα και απαράδεκτα αυτά τα πράγματα. Έχουν βγει και έχουν πει οτι έχει γίνει ρουσφέτι, οτι έχω πληρώσει τον γιατρό για να πάω σε ιδιώτη γιατρό. Ο γιατρός, είναι ακόμη απλήρωτος για να καταλάβετε."

Η κυρία Ανδρέου διευκρίνισε οτι ζητά τη δημόσια συγνώμη απο τους γιατρούς που περιέθαλψαν το παιδί στο δημόσιο νοσηλευτήριο και εξήγησε οτι ο μαθητής έχει ξεπεράσει το πρόβλημα διάσεισης που αντιμετώπιζε.

"Μίλησα και με το σχολείο και με την Ομοσπονδία, προσπαθούν να δουν και αυτοί τι έγινε για να μου πουν και εμένα. Εμένα δεν με ενδιαφέρει τι έγινε, ειλικρινά το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να γίνει καλά το μωρό μου, έχω κουραστεί."

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Μητέρα 14χρονου: "Πέρασα ώρες αγωνίας για το παιδί μου" (ΒΙΝΤΕΟ)

 

Επόμενο άρθρο

Mητέρα τα έκανε "γυαλιά-καρφιά" στο γραφείο Διευθυντή Γυμνασίου (ΒΙΝΤΕΟ)

"Ώρα μηδέν" για την Παιδεία λέει ο Πρόεδρος της ΟΕΛΜΕΚ και καταγγέλει ξυλοδαρμό καθηγητή
22/05/2018 - 11:53

ΣχετικέςΕιδήσεις

Χάνει ξανά τον Κούζμιτς η Ρεάλ Μαδρίτης

Νέα ατυχία για τον Σέρβο σέντερ της Ισπανικής ομάδας
12/11/2018 - 16:33

Μοιάζει με «νοσοκομείο» μετά το ντέρμπι ο Παναθηναϊκός

Χάνει τον Μουνιέ, εξιτήριο ο Διούδης, εξιτήριο και ο Γιώργος Δώνης
12/11/2018 - 14:51

Στο νοσοκομείο μητέρα και ανήλικη κόρη μετά από τροχαίο

Το όχημά τους συγκρούστηκε με όχημα που οδηγούσε 25χρονος υπό την επήρεια αλκοόλ
11/11/2018 - 08:56

Μαθητής εκτέλεσε τον συμμαθητή του στη μέση του δρόμου (ΒΙΝΤΕΟ)

Βίντεο ντοκουμέντο καταγράφει τη στιγμή που ο νεαρός ρίχνει τις χαριστικές βολές
10/11/2018 - 14:07

Μάρκο Μότα... η επιστροφή (ΦΩΤΟ)

Ετοιμοπόλεμος μετά τον τραυματισμό του δηλώνει ο Ιταλός άσος
07/11/2018 - 17:17

Απρόοπτο με Μπενίτεθ στην ΑΕΛ

Αποχώρησε με ενοχλήσεις ο ποδοσφαιριστής της Λεμεσιανής ομάδας
25/10/2018 - 15:41

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πρωτοβουλία Μνήμης: "Η ιστορία δεν συναινεί στη συμφιλίωση με την κατοχή"

Αναφέρει ότι ο τόπος μνήμης και ταυτότητας μετατρέπεται σε ένα ακόμα τουριστικό checkpoint

Πάφος: Κλάπηκαν έξι κυνηγετικοί σκύλοι αξίας 1.200 ευρώ

Η Αστυνομία συνέλεξε από τη σκηνή διάφορα τεκμήρια με σκοπό τον εντοπισμό των δραστών

Οι "αριθμοί" της πρώτης μέρας από τη διάνοιξη του οδοφράγματος Δερύνειας

Δεκάδες Ελληνοκύπριοι, Τουρκοκύπριοι και Ευρωπαίοι πέρασαν τα κατεχόμενα
Ελλάδα

Αθήνα: Γυναίκα πήδηξε από τον 5ο όροφο για να σωθεί από τις φλόγες

Βρίσκεται διασωληνωμένη σε κρίσιμη κατάσταση στο νοσοκομείο

Ο Τσίπρας μπέρδεψε τους Παγκόσμιους Πολέμους και το Twitter το "γλεντά"

Καταιγίδα τιτιβισμάτων μετά τις δηλώσεις του Έλληνα Πρωθυπουργού ανήμερα της επετείου

Απειλεί την Ελλάδα ο πρώην αρχηγός του τουρκικού στρατού

"Αν η Ελλάδα επεκτείνει τα χωρικά της ύδατα θα πάρω το όπλο και θα πάω εναντίον της"
Διεθνή

Οι σπουδαιότερες ατάκες του "πατέρα" της Marvel (ΦΩΤΟ)

Δεν έφερε την επανάσταση μόνο μέσα από τους ήρωες του, αλλά και από τα μηνύματά του

Θυελλώδεις άνεμοι τροφοδοτούν τις φονικές πυρκαγιές στην Καλιφόρνια

Η Camp Fire μετέτρεψε σε στάχτη περισσότερα από 6700 σπίτια και επιχειρήσεις

"Έφυγε" από τη ζωή ο πατέρας της Marvel

Ο Σταν Λι ήταν Αμερικανός συγγραφέας, εκδότης και επίτιμος πρόεδρος της εταιρίας

tv news

Στην Αίγινα η οικογένεια Μελά πρέπει να παραδώσει το μωρό στον Παρασχάκη...

Γεγονός που προκαλεί δραματικές αντιδράσεις σε όλους...Τρίτη: Διπλό επεισόδιο "Τατουάζ"
Alpha TV Κύπρου

Η απροσδόκητη είδηση της εξέλιξης της υγείας του Νάσου, καταρρακώνει τη Μάρθα...

Ο Μιχάλης μπροστά σε μια απροσδόκητη συνάντηση «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 13/11/2018 - 06:30ΤΙ ΛΕΕΙ;