Ψυχαγωγία

Απόψε ετοιμαστείτε για τις πιο ξεχωριστές Ονειροδρομίες στα Λεύκαρα (ΦΩΤΟ)

Είναι Κυριακή... και όπως επιβάλλει η μέρα οφείλουμε να αναζητήσουμε μια έξοδο ξεχωριστή που να μας δώσει ενέργεια και κέφι για την εβδομάδα που έρχεται.

Εμείς ψάξαμε και βρήκαμε μια διαφορετική πρόταση που θα σας κάνει να ταξιδέψετε στο παρελθόν, να ψυχαγωγηθείτε και να κάνετε μια πανέμορφη απογευματινή και νυχτερινή βόλτα σε ένα από τα πιο γραφικά χωριά του νησιού μας.

Ονειροδρομίες στο χθες και στο μέλλον...και μόνο από τον τίτλο του event, ψηθήκαμε...

Ετοιμαστείτε λοιπόν να ζήσετε μια μοναδική εμπειρία με διάφορα μουσικά ακούσματα σε γραφικές γειτονιές των Λευκάρων, που πρόκειται να "παντρέψεί" το παλιό με το σύγχρονο και να σας ταξιδέψει σε διάφορες εποχές. Και επειδή μόνο η μουσική και η θέα δεν αρκεί...παραδοσιακά ποτά και εδέσματα θα προσφέρονται για μια πιο γλυκιά και ευχάριστη διαδρομή.
Η εκδήλωση αρχίζει από την πλατεία του δημαρχείου από τις 17:00 μέχρι τις 19:30 ενώ θα υπάρχουν οργανωμένες ξεναγήσεις με αφετηρία την πλατεία του Δημαρχείου. Στο κλείσιμο γύρω στις 9 θα υπάρξει συναυλία με τους Imam Βaildi, με σκοπό να σας απογειώσει και να κλείσει με τον πιο όμορφο τρόπο αυτή η όμορφη περιδιάβαση.

Εμείς, βρεθήκαμε στις τελευταίες πρόβες μιας από τις ομάδες που θα λάβουν μέρος στο ξεχωριστό event... και από τις ετοιμασίες και μόνο καταλάβαμε ότι πρόκειται για μια καλά οργανωμένη διοργάνωση, με πολιτισμικό υπόβαθρο και με μοναδικό σκοπό να ταξιδέψει τους παρευρισκόμενους. Και φυσικά σας την προτείνουμε....

Η Μαρία Χρυσοστόμου, η Παντελίτσα Λοΐζου και η Χρυστάλλα Καλλένου μας αγκάλιασαν από την πρώτη στιγμή και μας έδειξαν τι ετοιμάζουν για απόψε. Πάρτε μια μικρή γεύση...

Επόμενο άρθρο

Ντάνος: Εναντιώνεται στις "αρπαχτές" στα μαγαζιά και μιλά για τον αληθινό Γιώργο

"Είχα ένα ένστικτο ότι ήταν η στιγμή μου. Δεν θέλω να κρίνω τι κάνουν οι συμπαίκτες μου"
13/08/2017 - 11:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

37ο Φεστιβάλ Λευκάρων με άρωμα ιστορίας και πολιτισμού (ΒΙΝΤΕΟ)

Αναφορές και στον εκσυγχρονισμό της τοπικής αυτοδιοίκησης
12/08/2017 - 20:38

Πρόεδρος: Με αύξηση της κρατικής χορηγίας ισοδυναμεί η μεταρρύθμιση της ΤΑ

"Θα ευχόμουν να γινόταν αποδεκτή η πρώτη απόφαση του Eurogroup με ελάχιστες αποκοπές"
12/08/2017 - 09:24

Διαρρήκτες "ξάφρισαν" κατοικία στα Λεύκαρα, αφού έσπασαν το τζάμι σε παράθυρο

Εννέα χιλιάδες ευρώ και ένας αχρησιμοποίητος ηλεκτρονικός υπολογιστής, η λεία των δραστών
29/07/2017 - 09:02

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Και τα τετράποδα κάνουν...διακοπές (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Alpha στο ξενοδοχείο ζώων που φιλοξενεί κατοικίδια στα Καμπιά

Πυροβολισμοί στον αέρα έξω από καφενείο στα Κάτω Πολεμίδια (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αστυνομία μετά από έρευνες προχώρησε στη σύλληψη 50χρονου Ελληνοκύπριου

Τρία νέα αγροτικά Κέντρα Εξυπηρέτησης του Πολίτη με Υπουργική απόφαση (ΒΙΝΤΕΟ)

Λήψη μέτρων για την αντιμετώπιση της θαλάσσιας ρύπανσης - Αναθεώρηση κανονισμών για σκάφη
Ελλάδα

Ζωή σαν παραμύθι έζησε η λαμπερή και ωραία Ζωή Λάσκαρη (ΒΙΝΤΕΟ)

Από τον "Κατήφορο" στην απόλυτη δόξα - Συγκίνηση για τον θάνατο της Ζωής Λάσκαρη

Συνελήφθη 22χρονη Βελγίδα στην Κέρκυρα για συμμετοχή σε τρομοκρατική οργάνωση

Σε βάρος της εκκρεμούσε ευρωπαϊκό ένταλμα σύλληψης για εμπλοκή σε τρομοκρατική οργάνωση
Διεθνή

Επαγρυπνεί το παγκόσμιο, ενώ η Ισπανία φωνάζει "Δεν φοβάμαι" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ευθύνη για τρία συνολικά περιστατικά ανέλαβε μέχρι στιγμής το Ισλαμικό Κράτος

Ρωσία: Την ευθύνη για την επίθεση με μαχαίρι στο Σουργκούτ ανέλαβε το ISIS

Άντρας επιτέθηκε με μαχαίρι και τραυμάτισε οκτώ άτομα στη Ρωσία

tv news

Αγαπημένες ξένες και ελληνικές ταινίες έρχονται για εσάς αυτή την εβδομάδα!

Το Φιλί Της Ζωής,Αν,Life As We Know It,Πολίτικη Kουζίνα,Monster In Law και Sherlock Holmes
Alpha TV Κύπρου

«Με αγάπη Χριστιάνα»Πρεμιέρα Δευτέρα 28 Αυγούστου, και καθημερινά στις 15:00.

Καθημερινά με ανανεωμένο πάνελ και νέα ένθετα! Γιατί το απόγευμα θέλει αγάπη!  
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 20/08/2017 - 06:00Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ