Ψυχαγωγία

Αθηνά Οικονομάκου: Μιλά για την καθημερινότητα της ως μανούλα!

Η Αθηνά Οικονομάκου βρίσκεται στην πιο καλή φάση της ζωής της μετά τον γάμο της με τον άντρα της ζωής της και τον ερχομό του γιου της Μάξιμου. Η ηθοποιός που επέστρεψε στις επαγγελματικές της υποχρεώσεις και στα καθήκοντα της στην επιτυχημένη σειρά του Alpha «Έλα στη θέση μου» παραχώρησε συνέντευξη στο ελλαδικό περιοδικό People και μίλησε ανάμεσα σε άλλα για την καθημερινότητα της μετά τον ερχομό του γιου της Μάξιμου αλλά και για τα κιλά που πήρε στην εγκυμοσύνη.

Η Αθηνά Οικονομάκου καταφέρνει παρά το πιεστικό της πρόγραμμα να τα προλαβαίνει όλα και ταυτόχρονα να είναι μια κούκλα με την ίδια να αναφέρει:

Έχω μάθει στη ζωή μου να δουλεύω πολύ, διαθέτω τρομερές αντοχές. Εξάλλου πριν δούλευα δεκαπέντε ώρες την ημέρα και τώρα δεκαεπτά. Μικρό το κακό! Αντέχω να κοιμάμαι λίγες ώρες, ή και καθόλου, μπορώ να φτιάξω τα μαλλιά μου και να βαφτώ μόνη μου – και μάλιστα με μεγάλη επιτυχία. Έχω ένα μωρό πάρα πολύ καλό και ήρεμο, που δεν με κουράζει καθόλου, οπότε κι αυτό είναι βοηθητικό. Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο για όλους να ακολουθήσουν το πρόγραμμα της καθημερινότητάς μου, κάποιοι μπορεί να πέσουν κάτω από την κούραση, αλλά εγώ είμαι λίγο Τιραμόλα

Όσον αφορά τα κιλά της εγκυμοσύνης, η όμορφη ηθοποιός αποκάλυψε ότι τα έχει χάσει σχεδόν όλα ενώ ακόμα και τα τελευταία δυο κιλά που της έχουν μείνει δεν θέλει να τα χάσει. Χαρακτηριστικά δήλωσε:

Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης πήρα 23 κιλά. Τα έχασα σχεδόν όλα δύο μήνες μετά, χωρίς καμία προσπάθεια. Έχουν μείνει δύο που δεν θα ήθελα να τα χάσω, αφού τώρα είμαι 54 κιλά. Είμαι υπερκινητική από τη φύση μου και ο μεταβολισμός μου λειτουργεί πολύ καλά. Από την ημέρα που γέννησα έχω κάνει μία φορά γυμναστική, αλλά η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν μέρες που δεν προλαβαίνω να φάω

Επόμενο άρθρο

Σμαράγδα Καρύδη: "Μου έχει συμβεί να συναντηθώ με φάντασμα"

Η μεταφυσική εμπειρία που βίωσε στο παρελθόν και η ηθοποιός που.. θα έκανε σχέση μαζί της
17/11/2018 - 11:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αθηνά Οικονομάκου: "Ο Φίλιππος περνάει σε δεύτερη μοίρα"

Η ηθοποιός μίλησε για τους άντρες της ζωής της και τις προτεραιότητες της...
13/12/2018 - 13:48

Η Αθηνά Οικονομάκου «τρέλανε» τον γιο της! (ΦΩΤΟ)

Τα παιχνίδια με τον Μάξιμο με χριστουγεννιάτικη διάθεση...
11/12/2018 - 11:49

Η Αθηνά Οικονομάκου μας δείχνει το νέο της.. χόμπι! (ΦΩΤΟ)

Η νέα "εμμονή" και οι φωτογραφίες από την πρώτη της προπόνηση...
29/11/2018 - 09:21

Αθηνά Οικονομάκου: Η εξομολόγηση για την «λαμπερή» ζωή της

Η πιο συγκινητική εικόνα της ζωής της, η ψυχανάλυση και η κατάθλιψη...
20/11/2018 - 09:43

Ο σέξι χορός της Αθηνάς Οικονομάκου με την Χριστίνα Μπόμπα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πάρτι γνωστού Κύπριου και το βίντεο που έγινε viral…
19/11/2018 - 09:17

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

ΕΡΕΥΝΑ: Οι νέοι μένουνε με τους γονείς τους λόγω ανεργίας (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τα απίστευτα στοιχεία. Άνδρες ή γυναίκες είναι το μεγαλύτερο ποσοστό;

Στα χέρια της ΥΚΑΝ 32χρονος ύποπτος (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο νεαρός συνδέθηκε επιστημονικά με υπόθεση ναρκωτικών

Την ερχόμενη Παρασκευή καζίνο και στο αεροδρόμιο Λάρνακας (ΒΙΝΤΕΟ)

Tο καζίνο στην Αγία Νάπα αναμένεται να λειτουργήσει το Πάσχα
Ελλάδα

Τσίπρας και Ζάεφ προτεινόμενοι για Νόμπελ Ειρήνης

Γκουτέρες: Η συμφωνία των Πρεσπών αποτελεί πρότυπο επίλυσης διεθνών διενέξεων

Που στρέφονται οι έρευνες για την βομβιστική επίθεση στον ΣΚΑΪ; (ΦΩΤΟ)

"Τέλεια έκρηξη" χαρακτηρίζει την επίθεση η Αντιτρομοκρατική

Καταδικάζει την έκρηξη βόμβας στα γραφεία του ΣΚΑΪ το Στέιτ Ντιπάρτμεντ

"Αναμένουμε ότι οι υπεύθυνοι θα προσαχθούν σύντομα στη δικαιοσύνη"
Διεθνή

Ο Λευκός Οίκος αδειάζει τον Τσαβούσογλου για την έκδοση Γκιουλέν

“Ο Πρόεδρος Τραμπ δεν δεσμεύτηκε στον Ερντογάν”

Γαλλία: Μετά τα "Κίτρινα Γιλέκα" έρχονται τα "Μπλε Γιλέκα"

Προκαλούν αίσθηση αφού δεν θα υπάρχουν...Αστυνομικοί για να τους κατευνάσουν

Στο χαμηλότερο ρεκόρ στην Προεδρία του η δημοτικότητα του Μακρόν

Υποχώρησε κατά πέντε μονάδες σε ένα μήνα φθάνοντας το 27%

tv news

Ο Μιχάλης μαθαίνει από τη Σοφία ότι το παιδί που περιμένει είναι του Δημήτρη...

Θα αναλάβει η Κάτια την επιμέλεια των παιδιών; «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«To Τατουάζ» Ο Νικόλας κάνει ερωτική εξομολόγηση και πρόταση γάμου στην Αθηνά...

Η Σάσα κάνει μια αιφνιδιαστική επίσκεψη στο σπίτι της Όλγας... Τρίτη: Διπλό επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 18/12/2018 - 21:15ΜΠΛΕ