Ψυχαγωγία

Αθηνά Οικονομάκου: "Προτεραιότητα μου δεν ήταν ο γάμος αλλά... το παιδί"

Η Αθηνά Οικονομάκου oδεύει πια να ζήσει τον πιο σημαντικό ρόλο της ζωής της, αυτό της μητρότητας. 

Η λαμπερή ηθοποιός σε συνέντευξη που παραχώρησε μίλησε για τις σκέψεις της, για τον γάμο που έρχεται, για τα επαγγελματικά της σχέδια αλλά και προχώρησε σε δήλωση σχετικά με το όνομα του παιδιού της.

Ποια είναι τα συναισθήματά σου που θα γίνεις μητέρα;
Είμαι ευτυχισμένη. Τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα: Κατά 90% χαρά και προσμονή για το παιδί που έρχεται, αλλά υπάρχει και ένα 10% αγωνίας να πάνε όλα καλά και να μπορέσω να ανταπεξέλθω στον ρόλο της μητέρας. Για μένα είναι ο σημαντικότερος ρόλος της ζωής μου.

Με την δουλειά τι θα κάνεις;
Για μεγάλο χρονικό διάστημα θα αφοσιωθώ στην οικογένεια και στο παιδί μου. Θα επανέλθω, αλλά με άλλους όρους. Να μπορώ να περνάω χρόνο με το παιδί και αυτός ο χρόνος να είναι ωφέλιμος και αποδοτικός.

Ο ερχομός του μωρού ήταν κάτι προγραμματισμένο ή ήρθε εντελώς ξαφνικά;
Ήταν στο πλαίσιο που μπορείς να προγραμματίσεις ένα τέτοιο γεγονός. Το θέλαμε πολύ και εγώ και ο σύντροφός μου. Ήταν συνειδητή επιλογή. Ξέρω απόλυτα τι έρχεται από εδώ και πέρα, πόσο δύσκολος είναι αυτός ο ρόλος. Όλα τα άλλα έρχονται πια στη ζωή μου σε δεύτερη μοίρα. Είμαι συνειδητοποιημένη, ώριμη και έτοιμη να ανταπεξέλθω.

Η Αθηνά Οικονομάκου ρωτήθηκε και για το αν η εγκυμοσύνη και ο γάμος ήταν στα άμεσα σχέδια της, με την ίδια να απαντά.

Ο γάμος δεν ήταν η προτεραιότητά μου. Είναι κάτι που πρέπει πλέον να γίνει για τυπικούς και νομικούς λόγους. Η προτεραιότητά μου ήταν το παιδί. Θα τον χαρώ τον γάμο μου όταν με το καλό γίνει, αλλά το πιο σημαντικό ήταν η εγκυμοσύνη.Εκείνη την ημέρα, θέλω σημαντικούς ανθρώπους δίπλα μου. Δεν θέλω να βγάλω υποχρεώσεις στον γάμο μου, ούτε να υπάρξουν άνθρωποι των οποίων η παρουσία δεν με αφορά

Το φύλο του μωρού είναι κοριτσάκι;
Δεν νιώθω ακόμη την ανάγκη και και τη διάθεση να το μοιραστώ αυτό. Καταλαβαίνεις πως είναι κάτι πολύ προσωπικό. Έχω αποφασίσει το όνομα του μωρού.



 

Πηγή
TV EΘΝΟΣ
Επόμενο άρθρο

Όλες οι εξελίξεις για την διάρρηξη της οικίας Δέσποινας Βανδή - Ντέμη Νικολαίδη

Πως αντέδρασε η οικογένεια και το πρώτο μήνυμα της Δέσποινας μετά το δυσάρεστο συμβάν
13/11/2017 - 10:24

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Θέλουμε παιδί αλλά τα φάρμακα..." - Η Μαρία Μπεκατώρου, το παιδί και το εμπόδιο

Όλα όσα εκμυστηρεύτηκε σε συνέντευξη της και η πίεση από τον κόσμο
21/01/2018 - 10:10

Η Αθηνά Οικονομάκου ετοιμάζει το παιδικό δωμάτιο - Τα ψώνια και η...yoga (ΦΩΤΟ)

Βγηκε για ψώνια λίγο πριν γεννήσει με τον άντρα της
20/01/2018 - 11:37

Αθηνά Οικονομάκου: Την έπιασαν λιγούρες και μπήκε στην κουζίνα!

Δείτε την όπως δεν την έχετε δει ποτέ, σε ρόλο νοικοκυράς, να φτιάχνει Μανιάτικες πίττες
14/01/2018 - 18:30

Kαι όμως είναι ο Τάσος Τρύφωνος -Δείτε τον 42 χρόνια πριν πως ήταν παιδάκι(ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία του ήταν για χρόνια σε βιτρίνα φωτογραφείου στην Λεμεσό
12/01/2018 - 11:55

Οικονομάκου-Μιχόπουλος: Αποχαιρετούν το 2017 αγκαλιά... με το παιδί τους(ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία που έσπασε κάθε ρεκόρ λίγο πριν εκπνεύσει το 2017
31/12/2017 - 23:00

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ποινή φυλάκισης στο υπάλληλο ξενοδοχείου για τον "Μπίλυ" (ΒΙΝΤΕΟ)

Το Ανώτατο άλλαξε την πρωτόδική απόφαση και έκρινε ένοχο τον υπάλληλο

Φόβος και τρόμος στο Γραμμικό Πάρκο Στροβόλου (BINTEO)

Επιτήδειος άνδρας στήνει καρτέρι και επιτίθεται σε ανυποψίαστες γυναίκες

Σήκωσαν κυριολεκτικά χρηματοδέκτες από βενζινάδικα (BINTEO)

Τους έδεσαν σε κλεμμένο αυτοκίνητο και τους ξερίζωσαν
Ελλάδα

Εξάρθρωση σπείρας που διακινούσε ναρκωτικά στη δυτική Αττική

Είχαν 16 κιλά και 911 γραμμάρια ακατέργαστης κάνναβης

Γερμανικά ΜΜΕ: Σύντομα θα τεθεί θέμα της ελάφρυνσης του ελληνικού χρέους

"Για μεγάλο διάστημα η Ελλάδα θεωρούνταν το προβληματικό παιδί της ευρωζώνης"

Στο Νταβός ο Αλέξης Τσίπρας για την ελληνική οικονομία

Χρέος και «επόμενη μέρα» της οικονομίας, με Λαγκάρντ και Μοσκοβισί
Διεθνή

Χιλιάδες διαδηλωτές στη Ζυρίχη εναντίον του Τραμπ

Διαμαρτύρονται για την επικείμενη επίσκεψη του στην ετήσια σύνοδο στο Νταβός

Εκλογές διεξάγονται το αργότερο μέχρι τις 30 Απριλίου στη Βενεζουέλα

Υποψήφιος και πάλι για την προεδρία θα είναι ο Νικολά Μαδούρο

Παγκόσμιο Οικονομικό Φόρουμ:"Ένα κοινό μέλλον σε έναν διαιρεμένο κόσμο" (ΒΙΝΤΕΟ)

Θα δώσει το παρόν του και ο Ντόναλντ Τραμπ, μια παρουσία που δεν θα μείνει απαρατήρητη

tv news

Ο Αχιλλέας ετοιμάζεται για πρόταση γάμου στη Βασιλίνα.Η Ρενάτα χάνει το παιχνίδι

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να του αλλάξει γνώμη; Τετάρτη:Nέο επεισόδιο Έλα στη Θέση μου
Alpha TV Κύπρου

Ο Θεοχάρης βρίσκεται κομμένος στα δύο και δεν μπορεί να αποφασίσει τι θέλει...

Τόνυ & Άννα κάνουν σοβαρή κουβέντα που θα αλλάξει τα πάντα. Τρίτη:Διπλό Eπεισόδιο Τατουάζ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 23/01/2018 - 23:00ΠΡΟΕΔΡΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2018