Ψυχαγωγία

Αθηνά Οικονομάκου: "Προτεραιότητα μου δεν ήταν ο γάμος αλλά... το παιδί"

Η Αθηνά Οικονομάκου oδεύει πια να ζήσει τον πιο σημαντικό ρόλο της ζωής της, αυτό της μητρότητας. 

Η λαμπερή ηθοποιός σε συνέντευξη που παραχώρησε μίλησε για τις σκέψεις της, για τον γάμο που έρχεται, για τα επαγγελματικά της σχέδια αλλά και προχώρησε σε δήλωση σχετικά με το όνομα του παιδιού της.

Ποια είναι τα συναισθήματά σου που θα γίνεις μητέρα;
Είμαι ευτυχισμένη. Τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα: Κατά 90% χαρά και προσμονή για το παιδί που έρχεται, αλλά υπάρχει και ένα 10% αγωνίας να πάνε όλα καλά και να μπορέσω να ανταπεξέλθω στον ρόλο της μητέρας. Για μένα είναι ο σημαντικότερος ρόλος της ζωής μου.

Με την δουλειά τι θα κάνεις;
Για μεγάλο χρονικό διάστημα θα αφοσιωθώ στην οικογένεια και στο παιδί μου. Θα επανέλθω, αλλά με άλλους όρους. Να μπορώ να περνάω χρόνο με το παιδί και αυτός ο χρόνος να είναι ωφέλιμος και αποδοτικός.

Ο ερχομός του μωρού ήταν κάτι προγραμματισμένο ή ήρθε εντελώς ξαφνικά;
Ήταν στο πλαίσιο που μπορείς να προγραμματίσεις ένα τέτοιο γεγονός. Το θέλαμε πολύ και εγώ και ο σύντροφός μου. Ήταν συνειδητή επιλογή. Ξέρω απόλυτα τι έρχεται από εδώ και πέρα, πόσο δύσκολος είναι αυτός ο ρόλος. Όλα τα άλλα έρχονται πια στη ζωή μου σε δεύτερη μοίρα. Είμαι συνειδητοποιημένη, ώριμη και έτοιμη να ανταπεξέλθω.

Η Αθηνά Οικονομάκου ρωτήθηκε και για το αν η εγκυμοσύνη και ο γάμος ήταν στα άμεσα σχέδια της, με την ίδια να απαντά.

Ο γάμος δεν ήταν η προτεραιότητά μου. Είναι κάτι που πρέπει πλέον να γίνει για τυπικούς και νομικούς λόγους. Η προτεραιότητά μου ήταν το παιδί. Θα τον χαρώ τον γάμο μου όταν με το καλό γίνει, αλλά το πιο σημαντικό ήταν η εγκυμοσύνη.Εκείνη την ημέρα, θέλω σημαντικούς ανθρώπους δίπλα μου. Δεν θέλω να βγάλω υποχρεώσεις στον γάμο μου, ούτε να υπάρξουν άνθρωποι των οποίων η παρουσία δεν με αφορά

Το φύλο του μωρού είναι κοριτσάκι;
Δεν νιώθω ακόμη την ανάγκη και και τη διάθεση να το μοιραστώ αυτό. Καταλαβαίνεις πως είναι κάτι πολύ προσωπικό. Έχω αποφασίσει το όνομα του μωρού.



 

Πηγή
TV EΘΝΟΣ
Επόμενο άρθρο

Όλες οι εξελίξεις για την διάρρηξη της οικίας Δέσποινας Βανδή - Ντέμη Νικολαίδη

Πως αντέδρασε η οικογένεια και το πρώτο μήνυμα της Δέσποινας μετά το δυσάρεστο συμβάν
13/11/2017 - 10:24

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κλήρου: 34χρονος οδηγούσε κρατώντας παιδάκι ηλικίας δυόμιση ετών

Συνελήφθη για αυτόφωρο αδίκημα ενώ στη συνέχεια, κατηγορήθηκε γραπτώς
08/07/2018 - 11:56

Η Άντρεα Κυριάκου μας αποκάλυψε το φύλο του μωρού που περιμένει (ΦΩΤΟ)

Κοριτσάκι ή αγοράκι το παιδί του Γιώργου Μερκή και του γνωστού μοντέλου;
27/06/2018 - 13:29

Ξεσπά η Αθηνά Οικονομάκου! Ο τσακωμός στη Μύκονο με φωτογράφο και η...απαγόρευση

Όλα όσα διαδραματίστηκαν στα σοκάκια του νησιού των ανέμων
26/06/2018 - 13:25

Πάφος: Νεαρή κατήγγειλε την απαγωγή της από τον πρώην της (ΒΙΝΤΕΟ)

Την κλείδωσε μαζί με το παιδί της στην οικία του
21/06/2018 - 20:48

Κατεχόμενα: Γυναίκα ζήτησε σιρόπι για να κοιμάται το παιδί της και να ζητιανεύει

Ανησυχία προκαλεί η αύξηση επαιτών στα κατεχόμενα σύμφωνα με τη «Χαβαντίς»
18/06/2018 - 14:58

Ελεονώρα Μελέτη: Η πρώτη φωτογραφία αγκαλιά με τον σύζυγό και τη κόρη της (ΦΩΤΟ)

Η πιο γλυκιά φωτογραφία της οικογένειας είναι γεγονός...
17/06/2018 - 16:30

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στο κελί ο Βούλγαρος που επέφερε τον θάνατο της 5χρονης Μαρίας (ΒΙΝΤΕΟ)

Το Δικαστήριο επέβαλε ποινή φυλάκισης δυόμιση ετών

"Χρυσές" δουλειές κάνουν έμποροι ναρκωτικών μέσω instagram (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Alpha εντόπισε και ακολούθησε τον συγκεκριμένο λογαριασμό

Το μοιραίο σκάφος έφερε το ίδιο όνομα με την άτυχη Νίκη (ΒΙΝΤΕΟ)

48 ώρες μετά την τραγωδία, δύτες ιδιωτικής εταιρείας το ανέσυραν από τον βυθό
Ελλάδα

Ελεύθεροι οι Τούρκοι που είχαν συλληφθεί στον Έβρο

Τι υποστήριξαν οι τέσσερις στην απολογία τους

Ληστής έσπειρε τον τρόμο σε Τράπεζα στο Περιστέρι

Με την απειλή όπλου απέσπασε χρήματα από τα ταμεία και έγινε καπνός

Στο ρωσικό Υπουργείο Εξωτερικών εκλήθει ο Έλληνας Πρέσβης

Συνεχίζεται η αντιπαράθεση Αθήνας-Μόσχας μετά την απέλαση Ρώσων διπλωματών
Διεθνή

Συναγερμός στη Γερμανία μετά από βίαιο επεισόδιο σε λεωφορείο

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, υπάρχουν τουλάχιστον 14 τραυματίες

Aφυπηρέτησε ο αρχαιότερος πιλότος μαχητικών στον κόσμο

Ο 66χρονος Αυστραλός που πέταξε σχεδόν με όλα τα πολεμικά αεροσκάφη

tv news

Το ταξίδι που ετοίμασε ο Μηνάς για να κάνει έκπληξη στη Βούλα..

Δεν πήγε ούτε κατά προσέγγιση όπως το φανταζόταν…Παρασκευή: Νέο Επεισόδιο «Μουρμούρα»
Alpha TV Κύπρου

Μια πραγματική ιστορία που άγγιξε εκατομμύρια τηλεθεατές «Hachiko» & «Νήσος»

Αγαπημένες ξένες και ελληνικές ταινίες αυτή την Κυριακή στον Alpha Κύπρου (ΤRAILER)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 20/07/2018 - 22:15ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ