Ψυχαγωγία

Αθηνά Οικονομάκου: "Προτεραιότητα μου δεν ήταν ο γάμος αλλά... το παιδί"

Η Αθηνά Οικονομάκου oδεύει πια να ζήσει τον πιο σημαντικό ρόλο της ζωής της, αυτό της μητρότητας. 

Η λαμπερή ηθοποιός σε συνέντευξη που παραχώρησε μίλησε για τις σκέψεις της, για τον γάμο που έρχεται, για τα επαγγελματικά της σχέδια αλλά και προχώρησε σε δήλωση σχετικά με το όνομα του παιδιού της.

Ποια είναι τα συναισθήματά σου που θα γίνεις μητέρα;
Είμαι ευτυχισμένη. Τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα: Κατά 90% χαρά και προσμονή για το παιδί που έρχεται, αλλά υπάρχει και ένα 10% αγωνίας να πάνε όλα καλά και να μπορέσω να ανταπεξέλθω στον ρόλο της μητέρας. Για μένα είναι ο σημαντικότερος ρόλος της ζωής μου.

Με την δουλειά τι θα κάνεις;
Για μεγάλο χρονικό διάστημα θα αφοσιωθώ στην οικογένεια και στο παιδί μου. Θα επανέλθω, αλλά με άλλους όρους. Να μπορώ να περνάω χρόνο με το παιδί και αυτός ο χρόνος να είναι ωφέλιμος και αποδοτικός.

Ο ερχομός του μωρού ήταν κάτι προγραμματισμένο ή ήρθε εντελώς ξαφνικά;
Ήταν στο πλαίσιο που μπορείς να προγραμματίσεις ένα τέτοιο γεγονός. Το θέλαμε πολύ και εγώ και ο σύντροφός μου. Ήταν συνειδητή επιλογή. Ξέρω απόλυτα τι έρχεται από εδώ και πέρα, πόσο δύσκολος είναι αυτός ο ρόλος. Όλα τα άλλα έρχονται πια στη ζωή μου σε δεύτερη μοίρα. Είμαι συνειδητοποιημένη, ώριμη και έτοιμη να ανταπεξέλθω.

Η Αθηνά Οικονομάκου ρωτήθηκε και για το αν η εγκυμοσύνη και ο γάμος ήταν στα άμεσα σχέδια της, με την ίδια να απαντά.

Ο γάμος δεν ήταν η προτεραιότητά μου. Είναι κάτι που πρέπει πλέον να γίνει για τυπικούς και νομικούς λόγους. Η προτεραιότητά μου ήταν το παιδί. Θα τον χαρώ τον γάμο μου όταν με το καλό γίνει, αλλά το πιο σημαντικό ήταν η εγκυμοσύνη.Εκείνη την ημέρα, θέλω σημαντικούς ανθρώπους δίπλα μου. Δεν θέλω να βγάλω υποχρεώσεις στον γάμο μου, ούτε να υπάρξουν άνθρωποι των οποίων η παρουσία δεν με αφορά

Το φύλο του μωρού είναι κοριτσάκι;
Δεν νιώθω ακόμη την ανάγκη και και τη διάθεση να το μοιραστώ αυτό. Καταλαβαίνεις πως είναι κάτι πολύ προσωπικό. Έχω αποφασίσει το όνομα του μωρού.



 

Πηγή
TV EΘΝΟΣ
Επόμενο άρθρο

Όλες οι εξελίξεις για την διάρρηξη της οικίας Δέσποινας Βανδή - Ντέμη Νικολαίδη

Πως αντέδρασε η οικογένεια και το πρώτο μήνυμα της Δέσποινας μετά το δυσάρεστο συμβάν
13/11/2017 - 10:24

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Πίπα Μίντλετον περιμένει το πρώτο της παιδί...

Νέα άφιξη για την οικογένεια της πριγκίπισσας Κέιτ Μίντλετον
22/04/2018 - 11:48

Η Αθηνά Οικονομάκου αποκάλυψε τη νονά του γιου της... (ΦΩΤΟ)

Η στενή της φίλη που θα βαφτίσει τον ... Μάξιμό της
18/04/2018 - 14:14

Αθηνά Οικονομάκου: Η φωτογραφία με τη μανούλα της και τα συγκινητικά της λόγια

Μοιάζουν σαν δυο σταγόνες νερό και η μέρα αυτή είναι πολύ ιδιαίτερη για εκείνες
14/04/2018 - 12:52

Αθηνά Οικονομάκου: Τα τρυφερά λόγια για το νεογέννητο γιο της (ΦΩΤΟ)

Λιώσαμε... Έχει γίνει πια μια γλυκιά μανούλα...
11/04/2018 - 10:16

Αθηνά Οικονομάκου - Φίλιππος Μιχόπουλος: Βόλτα με το αμάξι παρέα με τον γιο τους

Το ευτυχισμένο ζευγάρι έκανε την πρώτη του βόλτα ως οικογένεια και μας δείχνει πως πέρασαν
07/04/2018 - 09:47

Αθηνά Οικονομάκου: Μας δείχνει τη σιλουέτα της 20 μέρες μετά την γέννα (BINTEO)

Ποζάρει στον φακό και δείχνει σαν να μη γέννησε ποτέ!
01/04/2018 - 15:11

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Εικόνες εγκατάλειψης παρατηρούνται στους προσφυγικούς συνοικισμούς (ΦΩΤΟ)

Έλλειψη συντονισμού καταγγέλλει η Πρόεδρος της Επιτροπής Προσφύγων

Η τελευταία πράξη του δράματος για το άτυχο ζεύγος που φονεύθηκε στον Στρόβολο

Με άλυτο τον γρίφο του στυγερού εγκλήματος, οδηγούνται στην τελευταία τους κατοικία (ΦΩΤΟ)

Πυρκαγιά σε πολυκατάστημα ηλεκτρικών ειδών στη Λεμεσό

Δεν αποτελεί λόγο ανησυχίας για τις διπλανές επιχειρήσεις και σπίτια
Ελλάδα

Μπουλούτ: Στείλαμε βίντεο στην Ελλάδα από το μάζεμα των ελληνικών σημαιών

"Αν η Τουρκία έκανε πόλεμο στην Ελλάδα, θα ήταν σαν έναν ώριμο άνδρα που χτυπά ένα βρέφος"

Διαψεύδει ο Φώτης Κουβέλης τους ισχυρισμούς Μπουλούτ

"Δεν υπάρχει βίντεο που να δείχνει Τούρκους να κατεβάζουν ελληνικές σημαίες"

Σύμβουλος Ερντογάν: Δεν κατεβάσαμε μόνο μία ελληνική σημαία στο Αιγαίο

Η τουρκική επιχείρηση καταγράφτηκε σε βίντεο και στάλθηκε στην Ελλάδα
Διεθνή

Τουρκία: Διεργασίες αντιπολίτευσης για τον αντίπαλο του Ερντογάν

"Μολύνατε το κοινοβούλιο" λέει στο CHP ο Ερντογάν

«Τρελή αύξηση» των ρωσικών τουριστικών ροών προς την Τουρκία

Διπλάσια η ζήτηση πακέτων, σε σχέση με την περσινή καλοκαιρινή περίοδο

Αισιόδοξος για «αποδοτικές» συνομιλίες με τη Βόρεια Κορέα δηλώνει ο Τζιμ Μάτις

Πρώτη αντίδραση μετά την ανακοίνωση της Πιονγκγιάνγκ ότι αναστέλλει τις δοκιμές πυρηνικών

tv news

Η μητέρα του Φώτη του βρίσκει καινούργια δουλειά στην Αγγλία.Αυτός ενθουσιάζεται

Πως αντιδρά η Χριστίνα σε όλο αυτό; Τρίτη: Νέο Επεισόδιο Μουρμούρα (TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Η Βέρα πάει με τον Νικόλα στο Μπουένος Άιρες. Mια εμπειρία που θα τη σημαδέψει..

Ξαφνιάζεται και τρομάζει..Τι κρύβει τελικά ο Νικόλας; Τρίτη:Νέο Επεισόδιο Τατουάζ (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 24/04/2018 - 17:20DEAL