Ψυχαγωγία

Αθηνά Οικονομάκου: "Προτεραιότητα μου δεν ήταν ο γάμος αλλά... το παιδί"

Η Αθηνά Οικονομάκου oδεύει πια να ζήσει τον πιο σημαντικό ρόλο της ζωής της, αυτό της μητρότητας. 

Η λαμπερή ηθοποιός σε συνέντευξη που παραχώρησε μίλησε για τις σκέψεις της, για τον γάμο που έρχεται, για τα επαγγελματικά της σχέδια αλλά και προχώρησε σε δήλωση σχετικά με το όνομα του παιδιού της.

Ποια είναι τα συναισθήματά σου που θα γίνεις μητέρα;
Είμαι ευτυχισμένη. Τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα: Κατά 90% χαρά και προσμονή για το παιδί που έρχεται, αλλά υπάρχει και ένα 10% αγωνίας να πάνε όλα καλά και να μπορέσω να ανταπεξέλθω στον ρόλο της μητέρας. Για μένα είναι ο σημαντικότερος ρόλος της ζωής μου.

Με την δουλειά τι θα κάνεις;
Για μεγάλο χρονικό διάστημα θα αφοσιωθώ στην οικογένεια και στο παιδί μου. Θα επανέλθω, αλλά με άλλους όρους. Να μπορώ να περνάω χρόνο με το παιδί και αυτός ο χρόνος να είναι ωφέλιμος και αποδοτικός.

Ο ερχομός του μωρού ήταν κάτι προγραμματισμένο ή ήρθε εντελώς ξαφνικά;
Ήταν στο πλαίσιο που μπορείς να προγραμματίσεις ένα τέτοιο γεγονός. Το θέλαμε πολύ και εγώ και ο σύντροφός μου. Ήταν συνειδητή επιλογή. Ξέρω απόλυτα τι έρχεται από εδώ και πέρα, πόσο δύσκολος είναι αυτός ο ρόλος. Όλα τα άλλα έρχονται πια στη ζωή μου σε δεύτερη μοίρα. Είμαι συνειδητοποιημένη, ώριμη και έτοιμη να ανταπεξέλθω.

Η Αθηνά Οικονομάκου ρωτήθηκε και για το αν η εγκυμοσύνη και ο γάμος ήταν στα άμεσα σχέδια της, με την ίδια να απαντά.

Ο γάμος δεν ήταν η προτεραιότητά μου. Είναι κάτι που πρέπει πλέον να γίνει για τυπικούς και νομικούς λόγους. Η προτεραιότητά μου ήταν το παιδί. Θα τον χαρώ τον γάμο μου όταν με το καλό γίνει, αλλά το πιο σημαντικό ήταν η εγκυμοσύνη.Εκείνη την ημέρα, θέλω σημαντικούς ανθρώπους δίπλα μου. Δεν θέλω να βγάλω υποχρεώσεις στον γάμο μου, ούτε να υπάρξουν άνθρωποι των οποίων η παρουσία δεν με αφορά

Το φύλο του μωρού είναι κοριτσάκι;
Δεν νιώθω ακόμη την ανάγκη και και τη διάθεση να το μοιραστώ αυτό. Καταλαβαίνεις πως είναι κάτι πολύ προσωπικό. Έχω αποφασίσει το όνομα του μωρού.



 

Πηγή
TV EΘΝΟΣ
Επόμενο άρθρο

Όλες οι εξελίξεις για την διάρρηξη της οικίας Δέσποινας Βανδή - Ντέμη Νικολαίδη

Πως αντέδρασε η οικογένεια και το πρώτο μήνυμα της Δέσποινας μετά το δυσάρεστο συμβάν
13/11/2017 - 10:24

ΣχετικέςΕιδήσεις

M.Σοφοκλέους:"Έγιναν τα αίσχη και τα ρεζιλίκια στον γάμο της Οικονομάκου"-ΒΙΝΤΕΟ

Αποκαλύπτει την πρόταση ρόλου σε ελληνικό σίριαλ και τα απρόοπτα του γάμου της Οικονομάκου
19/10/2018 - 11:40

Αθηνά Οικονομάκου: «Ο πρώτος μας γάμος ήταν πολύ δικός μας»(ΒΙΝΤΕΟ)

Οι αποκαλύψεις για τον πρώτο και «μυστικό» γάμο με τον σύζυγο της Φίλιππο..
19/10/2018 - 10:19

Αθηνά Οικονομάκου: Η "επική" απάντηση της σε προσβλητικό σχόλιο(ΦΩΤΟ)

Το αρνητικό σχόλιο για τις "παρεμβάσεις" που έχει κάνει στο πρόσωπο της και η απάντηση…
18/10/2018 - 09:57

Η Αθηνά Οικονομάκου δημοσίευσε φωτογραφία με τον γιο της, Μάξιμο (ΦΩΤΟ)

Γιόρτασε την επιτυχία της στα social media με μια κοινή φωτογραφία
17/10/2018 - 17:29

Αθηνά Οικονομάκου: Η αποκάλυψη για την αντίδραση της στην πρόταση γάμου(ΒΙΝΤΕO)

Οι αποκαλύψεις για την πρόταση γάμου και όλα όσα έγιναν στον γάμο της...
16/10/2018 - 17:57

Αθηνά Οικονομάκου: Δείτε τι έκανε λίγο πριν από τον γάμο της(ΒΙΝΤΕΟ)

Το νυφικό, οι προετοιμασίες και ο μεγάλος ενθουσιασμός της ηθοποιού..
13/10/2018 - 09:31

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ο Κύπριος μηχανόβιος που κέρδισε μια Harley στην Αυστρία (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Βαλάντης Παύλου μιλά στον Alpha για το μεγάλο του ταξίδι στην Ευρώπη

Άσος στο μανίκι για την αστυνομία η εφαρμογή της οδικής αστυνόμευσης (ΒΙΝΤΕΟ)

Τους πρώτους εννέα μήνες του 2018 εξετάστηκαν  261 υποθέσεις ναρκωτικών

Τέως κοινοτάρχης στη Λεμεσό τα πήρε όλα και έφυγε (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν παρέδωσε ποτέ το ταμείο στην νυν πρόεδρο του κοινοτικού συμβουλίου
Ελλάδα

Νεκρός βρέθηκε υπαξιωματικός της Πολεμικής Αεροπορίας

Διερευνώνται τα αίτια θανάτου του ανακοινώνει το ΓΕΑ

ΠΓΔΜ: Η αναθεώρηση του Συντάγματος και τα επόμενα βήματα

Η κυβέρνηση του Ζόραν Ζάεφ θα προετοιμάσει τις επόμενες ημέρες τις τροπολογίες

Ορκίστηκε υπουργός Εξωτερικών ο πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας (ΒΙΝΤΕΟ)

Νίκος Κοτζιάς: Eίμαι ευτυχής, έχουμε κανει ένα βήμα ελπίδας για τη Συμφωνία των Πρεσπών
Διεθνή

Ευρω-ιαπωνική αποστολή για την εξερεύνηση του Ερμή (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα εξερευνητικά σκάφη θα έχουν μπει σε τροχιά το Δεκέμβριο του 2025

Μέρκελ: Μη αποδεκτές οι εξηγήσεις του Ριάντ για τον θάνατο του Κασόγκι

Αμφιβολίες εξέφρασε και το Σοσιαλδημοκρατικό Κόμμα

Ένταση στις σχέσεις Ρωσίας και ΗΠΑ με φόντο τις αμερικανικές εκλογές

Οι ψηφοφόροι προσέρχονται στις κάλπες στις 6 Νοεμβρίου

tv news

Η Όλγα στέλνει τη Βάσω στην απομόνωση και αυτό θα φέρει ανεπιθύμητες συνέπειες..

Νέα επεισόδια "Τατουάζ" από αυτή τη Δευτέρα σε Νέα Ώρα στον Alpha Κύπρου! (Περίληψη)
Alpha TV Κύπρου

Η «Μουρμούρα» επιστρέφει …με δύο Κυπριακά ζευγάρια στον Alpha Κύπρου! (TRAILER)

Μία τέτοια μουρμούρα,όχι μόνο τη συνηθίζεις,αλλά τη λατρεύεις! Από Δευτέρα 22 Οκτωβρίου..
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/10/2018 - 06:15DEAL