Ψυχαγωγία

Αθηνά Οικονομάκου: "Προτεραιότητα μου δεν ήταν ο γάμος αλλά... το παιδί"

Η Αθηνά Οικονομάκου oδεύει πια να ζήσει τον πιο σημαντικό ρόλο της ζωής της, αυτό της μητρότητας. 

Η λαμπερή ηθοποιός σε συνέντευξη που παραχώρησε μίλησε για τις σκέψεις της, για τον γάμο που έρχεται, για τα επαγγελματικά της σχέδια αλλά και προχώρησε σε δήλωση σχετικά με το όνομα του παιδιού της.

Ποια είναι τα συναισθήματά σου που θα γίνεις μητέρα;
Είμαι ευτυχισμένη. Τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα: Κατά 90% χαρά και προσμονή για το παιδί που έρχεται, αλλά υπάρχει και ένα 10% αγωνίας να πάνε όλα καλά και να μπορέσω να ανταπεξέλθω στον ρόλο της μητέρας. Για μένα είναι ο σημαντικότερος ρόλος της ζωής μου.

Με την δουλειά τι θα κάνεις;
Για μεγάλο χρονικό διάστημα θα αφοσιωθώ στην οικογένεια και στο παιδί μου. Θα επανέλθω, αλλά με άλλους όρους. Να μπορώ να περνάω χρόνο με το παιδί και αυτός ο χρόνος να είναι ωφέλιμος και αποδοτικός.

Ο ερχομός του μωρού ήταν κάτι προγραμματισμένο ή ήρθε εντελώς ξαφνικά;
Ήταν στο πλαίσιο που μπορείς να προγραμματίσεις ένα τέτοιο γεγονός. Το θέλαμε πολύ και εγώ και ο σύντροφός μου. Ήταν συνειδητή επιλογή. Ξέρω απόλυτα τι έρχεται από εδώ και πέρα, πόσο δύσκολος είναι αυτός ο ρόλος. Όλα τα άλλα έρχονται πια στη ζωή μου σε δεύτερη μοίρα. Είμαι συνειδητοποιημένη, ώριμη και έτοιμη να ανταπεξέλθω.

Η Αθηνά Οικονομάκου ρωτήθηκε και για το αν η εγκυμοσύνη και ο γάμος ήταν στα άμεσα σχέδια της, με την ίδια να απαντά.

Ο γάμος δεν ήταν η προτεραιότητά μου. Είναι κάτι που πρέπει πλέον να γίνει για τυπικούς και νομικούς λόγους. Η προτεραιότητά μου ήταν το παιδί. Θα τον χαρώ τον γάμο μου όταν με το καλό γίνει, αλλά το πιο σημαντικό ήταν η εγκυμοσύνη.Εκείνη την ημέρα, θέλω σημαντικούς ανθρώπους δίπλα μου. Δεν θέλω να βγάλω υποχρεώσεις στον γάμο μου, ούτε να υπάρξουν άνθρωποι των οποίων η παρουσία δεν με αφορά

Το φύλο του μωρού είναι κοριτσάκι;
Δεν νιώθω ακόμη την ανάγκη και και τη διάθεση να το μοιραστώ αυτό. Καταλαβαίνεις πως είναι κάτι πολύ προσωπικό. Έχω αποφασίσει το όνομα του μωρού.



 

Πηγή
TV EΘΝΟΣ
Επόμενο άρθρο

Όλες οι εξελίξεις για την διάρρηξη της οικίας Δέσποινας Βανδή - Ντέμη Νικολαίδη

Πως αντέδρασε η οικογένεια και το πρώτο μήνυμα της Δέσποινας μετά το δυσάρεστο συμβάν
13/11/2017 - 10:24

ΣχετικέςΕιδήσεις

Παντρεύτηκε η Αθηνά Οικονομάκου κρυφά από όλους - Όλες οι λεπτομέρειες(ΦΩΤΟ)

Ενώθηκε με τα ιερά δεσμά του γάμου η αγαπημένη ηθοποιός
18/11/2017 - 15:20

Ο Φίλιππος Μιχόπουλος γιορτάζει σήμερα

Δείτε το τρυφερό μήνυμα της Αθηνάς Οικονομάκου στον σύντροφό της που μας συγκίνησε
14/11/2017 - 14:59

Η κόρη του Γιάννη Τσιμιτσέλη και της Βάσως Λασκαράκη, έχει σήμερα γενέθλια!

Δείτε πως τις ευχήθηκαν οι γονείς της και τις αφιερώσεις που της έκαναν
10/11/2017 - 09:36

Αθηνά Οικονομάκου: Όταν είδα τον άντρα μου για πρώτη φορά είπα:"Αυτόν τον θέλω"

"Μέχρι τότε όλοι με επέλεγαν, δεν είχε τύχει να επιλέξω εγώ κάποιον, ήταν η πρώτη φορά"
30/10/2017 - 16:18

Αγγελική Λάμπρη:"Έχασα μωρό" - H συγκινητική εξομολόγηση και οι δύσκολες στιγμές

Όλα όσα μοιράστηκε σε συνέντευξη της και η επόμενη μέρα - Το δεύτερο παιδί
27/10/2017 - 14:09

Αγγελική Λάμπρη: Πόσο άλλαξε η ζωή της μετά το "Παρά Πέντε";

«Αυτό που μου λείπει από το παρεάκι του Παρά Πέντε είναι τα ταξιδάκια που κάναμε μαζί»
20/10/2017 - 11:16

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τραυματίστηκαν αστυνομικοί από τον πετροπόλεμο στο ΓΣΠ

Τι λέει η Αστυνομία για τα όσα συνέβησαν μετά τον αγώνα Ομόνοια - ΑΠΟΕΛ

Αύξηση των «ψηφοφόρων» κατά 11.688 στα κατεχόμενα

Σύμφωνα με την Ναρίν Φερντί Σεφίκ, «πρόεδρο της ανώτατης επιτροπής εκλογών»

Αφορολόγητο "θησαυρό" για το Τμήμα Τελωνείων έκρυβε υποστατικό

Κατάσχεση καπνού και επιδόθηκε πρόστιμο 1300 ευρώ σε 51χρονη
Ελλάδα

Αερογέφυρα σωτηρίας για μεταμόσχευση νεφρού από το Ηράκλειο στη Θεσσαλονίκη

Η επιχείρηση ξεκίνησε στις 08:00 ολοκληρώθηκε στις 09:28

Στους 19 οι νεκροί από την κακοκαιρία στην Ελλάδα

Εντοπίστηκε νεκρός ο ένας από τους έξι αγνοούμενους

Δύο συλλήψεις στη Θεσσαλονίκη για τα επεισόδια μετά τις εκδηλώσεις (ΦΩΤΟ)

'Ενας Έλληνας, 17 ετών και ένας επίσης 17χρονος, υπήκοος Αλβανίας
Διεθνή

Ο Ερντογάν απέρριψε τη συγγνώμη του ΝΑΤΟ

«Αυτό το θέμα δεν μπορεί να κλείσει με μια απλή συγγνώμη», είπε.

Τεχεράνη: Το βαλλιστικό πρόγραμμα του Ιράν δεν αφορά τη Γαλλία

"Στα θέματα της άμυνας και του βαλλιστικού προγράμματος, δεν ζητάμε την άδεια από κανέναν"

Στο Παρίσι με την οικογένεια του ο παραιτηθείς πρωθυπουργός του Λιβάνου

Έγινε δεκτός από τον Γάλλο Πρόεδρο στο Μέγαρο των Ηλυσίων

tv news

Νέο Πάμε Πακέτο:Δυο αδέρφια που απευθύνθηκαν σε διαφορετικό χρόνο στην εκπομπή.

Μια παράλληλη αναζήτηση,βαθειά συναισθήματα και μυστικά χρόνων σε αυτό το Πακέτο (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

Χριστιάνα Αριστοτέλους,Κωνσταντίνος Χριστοφόρου,Χριστίνα Παυλίδου Αποκλειστικά!

Aυτό το Σαββατοκύριακο στις 16:00, στο Cup Of Joy με την Τζώρτζια Παναγή (TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 18/11/2017 - 17:54ALPHA NEWS