Ψυχαγωγία

Βάσω Λασκαράκη: "Δεν θα στήσω λαϊκό δικαστήριο για το γάμο μου-Είναι στενάχωρο"

H Bάσω Λασκαράκη τέσσερις μήνες μετά τον χωρισμό της από τον Γιάννη Τσιμιτσέλη, μιλά για τον χωρισμό της, απαντά σε ερωτήσεις γιατί ήρθε η οριστική ρήξη αλλά και πώς είναι οι σχέσεις τους. 

Ελεύθερη και πιο ώριμη από ποτέ η γνωστή ηθοποιός συνεχίζει τη ζωή της αναφέροντας ότι δεν ήθελε να έχει αυτό το τέλος η σχέσης τους και ότι μόνοι αυτοί ξέρουν γιατί δεν είχε happy end ο γάμος τους.

Η ίδια αποκαλύπτεται στο περιοδικό People Ελλάδος σε συνέντευξη της.

Στις 28 Σεπτεμβρίου ανακοινώσατε με τον Γιάννη το διαζύγιο σας, μετά από οκτώ χρόνια σχέσης και τέσσερα χρόνια γάμου, με μια επιστολή προς τα Μέσα για να μην υπάρξει παραφιλολογία. Παρ’ όλα αυτά ακούστηκαν και γράφτηκαν διάφορα για το λόγο που χωρίσατε και για το χρονικό διάστημα που είστε χωριστά. Τι απαντάς;

Δεν διαβάζω τίποτα και δεν ασχολούμαι με όλα όσα γράφονται. Καθένας μπορεί να λέει το οτιδήποτε για τον οποιονδήποτε, είναι δικαίωμά του. Δεν θα καθόμουν ποτέ να κάνω λαϊκό δικαστήριο για το τι πήγε στραβά στο γάμο μου. Σίγουρα είναι στενάχωρο και δεν είναι ένα θέμα προς συζήτηση. Ούτε εγώ ούτε ο Γιάννης θέλαμε να έχει αυτή την κατάληξη η ιστορία μας. Στη ζωή όμως δεν υπάρχει πάντα happy end. Μόνο εγώ και ο Γιάννης ξέρουμε τι πραγματικά συνέβη και ποια είναι η αλήθεια. Και αυτό θα το κρατήσουμε για εμάς.

βασω

Άρα δεν έχεις ακούσει κάτι που σε έχει πειράξει, ούτε σου έχει γίνει κάποια ερώτηση που σε έχει φέρει σε δύσκολη θέση.

Πιστεύω ακράδαντα πως αν θέλει κάποιος να πει κάτι θα το πει. Φροντίζω να απαντάω σε όλα, απλώς μέχρι εκεί που θέλω, και πάντα επιστρατεύω το χιούμορ μου. Κάποια πράγματα δεν είναι για να τα λέμε στα περιοδικά και στην τηλεόραση. Σίγουρα δεν θα κρυφτώ όταν μια κατάσταση είναι δεδομένη, αλλά δεν έχω να δώσω λόγο και σε κανέναν για τις αποφάσεις μου και τη ζωή μου.

Πολλοί είπαν, μεταξύ σοβαρού και αστείου, ότι το διαζύγιο σας πάει, γιατί γίνατε πιο επικοινωνιακοί με τα Μέσα.

Τώρα αυτό να το πάρω για καλό; (γέλια) Δεν πιστεύω ότι ήμουν ποτέ απότομη ή αγενής, τουναντίον. Δεν έχω πρόβλημα με τους δημοσιογράφους, τους σέβομαι και με σέβονται. Απλώς όταν βρίσκεσαι σε ένα κομβικό σημείο της ζωής σου, καλείσαι να αντιμετωπίσεις τα πράγματα ώριμα και με ηρεμία.

Επόμενο άρθρο

"Θέλουμε παιδί αλλά τα φάρμακα..." - Η Μαρία Μπεκατώρου, το παιδί και το εμπόδιο

Όλα όσα εκμυστηρεύτηκε σε συνέντευξη της και η πίεση από τον κόσμο
21/01/2018 - 10:10

ΣχετικέςΕιδήσεις

Βάσω Λασκαράκη μιλάει ανοιχτά για το διαζύγιό της από τον Γιάννη Τσιμιτσέλη

"Το πιο δύσκολο κομμάτι είναι πώς θα διαχειριστείς την απόφασή σου σε σχέση με το παιδί"
12/01/2018 - 10:32

Η κορούλα του Γιάννη Τσιμιτσέλη και της Βάσως Λασκαράκη μαγειρεύει από τα 4!

Μπήκε στην κουζίνα και αποφάσισε να φτιάξει μια... δική της συνταγή
10/01/2018 - 12:12

Βάσω Λασκαράκη:She is back..από τον Τσιμιτσέλη-Οι γλυκές στιγμές με τη κόρη-ΦΩΤΟ

Τα παιχνίδια και τα χουζουρέματα με την μικρή της Εύα μόλις επέστρεψε από τον Τσιμιτσέλη
24/12/2017 - 11:15

Η Βάσω Λασκαράκη έκανε το μεγάλο βήμα και έκοψε τα μαλλιά!

Δείτε την να ποζάρει με το ολοκαίνουριο και ανανεωμένο της look
10/12/2017 - 09:46

Γιάννης Τσιμιτσέλης: Στόλισε το Χριστουγεννιάτικο δέντρο με την κόρη του (ΦΩΤΟ)

Η συγκινητική φωτογραφία του χαζομπαμπά Τσιμιτσέλη
03/12/2017 - 14:40

Τα πρώτα της Χριστούγεννα ως χωρισμένη θα περάσει φέτος η Βάσω Λασκαράκη

Δείτε το Χριστουγεννιάτικο δέντρο που στόλισε για πρώτη φορά μόνη, μετά από χρόνια
30/11/2017 - 14:05

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αρχή Αδειών: Προκήρυξη νέων αδειών για 20 ταξί μεταφοράς ΑΜΕΑ (ΒΙΝΤΕΟ)

Θετική εξέλιξη λένε οι οργανώσεις ατόμων με αναπηρίες

Φόνος Λεωνίδη: Ψάχνουν τον καταζητούμενο με τα "χίλια" πρόσωπα (ΒΙΝΤΕΟ)

Συμπεριλαμβάνεται στην λίστα της Ιντερπόλ με την «πράσινη αγγελία»

"Ξήλωσαν" και έκλεψαν κομμάτια από τανκ της Εθνικής Φρουράς (ΒΙΝΤΕΟ)

Χειροπέδες σε 48χρονο ο οποίος επιχείρησε να τα πουλήσει
Ελλάδα

Stuttgarter Zeitung: «Οι Έλληνες παλεύουν και νικούν την κρίση»

Ολοκληρώθηκε η δημιουργία ενός ψηφιοποιημένου Μητρώου Πολιτών

Τσίπρας-Μέρκελ τα είπαν τηλεφωνικώς για κυπριακή ΑΟΖ, Τουρκία και Σκόπια

Ο Έλληνας πρωθυπουργός θα έχει επαφή με την κ. Μέρκελ στις Βρυξέλλες

Stuttgarter Zeitung: "Οι Έλληνες παλεύουν και νικούν την κρίση"

Οι ελεγκτές της Επ. Προϋπολογισμού του Ευρωκοινοβουλίου αξιολογούν θετικά τις προσπάθειες
Διεθνή

Ο Συριακός στρατός του Ασάντ εισήλθε στο Αφρίν (ΒΙΝΤΕΟ)

Φόβοι για περισσότερες συγκρούσεις με την Τουρκία, η οποία απαντάει με βομβαρδισμούς

Ερντογάν: Τις επόμενες ημέρες θα πολιορκήσουμε το Αφρίν

Η Άγκυρα συνεχίζει την επίθεση κατά των Κούρδων

Handelsblatt: Πιο κοντά στην Προεδρία της ΕΚΤ ο Γενς Βάιντμαν

"Στους γερμανούς καταθέτες η πολιτική χαμηλών επιτοκίων κάθε άλλο παρά δημοφιλής είναι"

tv news

Η Χριστίνα έχει γενέθλια.Ο Φώτης είναι απασχολημένος και δεν της δίνει σημασία..

Όταν η γκρίνια αρχίζει, ο Φώτης καταλαβαίνει ότι πρέπει να δράσει...Τρίτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Άννα σε νευρική κατάρρευση,αρνείται να πει στον Αλέξανδρο τι συμβαίνει...

Ο Αλέξανδρος ετοιμάζεται να πάει στο Λονδίνο..Μη χάσετε την Τρίτη, Νέο Eπεισόδιο Τατουάζ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 20/02/2018 - 23:00ALPHA POLITICS