Ψυχαγωγία

Βάσω Λασκαράκη: "Δεν θα στήσω λαϊκό δικαστήριο για το γάμο μου-Είναι στενάχωρο"

H Bάσω Λασκαράκη τέσσερις μήνες μετά τον χωρισμό της από τον Γιάννη Τσιμιτσέλη, μιλά για τον χωρισμό της, απαντά σε ερωτήσεις γιατί ήρθε η οριστική ρήξη αλλά και πώς είναι οι σχέσεις τους. 

Ελεύθερη και πιο ώριμη από ποτέ η γνωστή ηθοποιός συνεχίζει τη ζωή της αναφέροντας ότι δεν ήθελε να έχει αυτό το τέλος η σχέσης τους και ότι μόνοι αυτοί ξέρουν γιατί δεν είχε happy end ο γάμος τους.

Η ίδια αποκαλύπτεται στο περιοδικό People Ελλάδος σε συνέντευξη της.

Στις 28 Σεπτεμβρίου ανακοινώσατε με τον Γιάννη το διαζύγιο σας, μετά από οκτώ χρόνια σχέσης και τέσσερα χρόνια γάμου, με μια επιστολή προς τα Μέσα για να μην υπάρξει παραφιλολογία. Παρ’ όλα αυτά ακούστηκαν και γράφτηκαν διάφορα για το λόγο που χωρίσατε και για το χρονικό διάστημα που είστε χωριστά. Τι απαντάς;

Δεν διαβάζω τίποτα και δεν ασχολούμαι με όλα όσα γράφονται. Καθένας μπορεί να λέει το οτιδήποτε για τον οποιονδήποτε, είναι δικαίωμά του. Δεν θα καθόμουν ποτέ να κάνω λαϊκό δικαστήριο για το τι πήγε στραβά στο γάμο μου. Σίγουρα είναι στενάχωρο και δεν είναι ένα θέμα προς συζήτηση. Ούτε εγώ ούτε ο Γιάννης θέλαμε να έχει αυτή την κατάληξη η ιστορία μας. Στη ζωή όμως δεν υπάρχει πάντα happy end. Μόνο εγώ και ο Γιάννης ξέρουμε τι πραγματικά συνέβη και ποια είναι η αλήθεια. Και αυτό θα το κρατήσουμε για εμάς.

βασω

Άρα δεν έχεις ακούσει κάτι που σε έχει πειράξει, ούτε σου έχει γίνει κάποια ερώτηση που σε έχει φέρει σε δύσκολη θέση.

Πιστεύω ακράδαντα πως αν θέλει κάποιος να πει κάτι θα το πει. Φροντίζω να απαντάω σε όλα, απλώς μέχρι εκεί που θέλω, και πάντα επιστρατεύω το χιούμορ μου. Κάποια πράγματα δεν είναι για να τα λέμε στα περιοδικά και στην τηλεόραση. Σίγουρα δεν θα κρυφτώ όταν μια κατάσταση είναι δεδομένη, αλλά δεν έχω να δώσω λόγο και σε κανέναν για τις αποφάσεις μου και τη ζωή μου.

Πολλοί είπαν, μεταξύ σοβαρού και αστείου, ότι το διαζύγιο σας πάει, γιατί γίνατε πιο επικοινωνιακοί με τα Μέσα.

Τώρα αυτό να το πάρω για καλό; (γέλια) Δεν πιστεύω ότι ήμουν ποτέ απότομη ή αγενής, τουναντίον. Δεν έχω πρόβλημα με τους δημοσιογράφους, τους σέβομαι και με σέβονται. Απλώς όταν βρίσκεσαι σε ένα κομβικό σημείο της ζωής σου, καλείσαι να αντιμετωπίσεις τα πράγματα ώριμα και με ηρεμία.

Επόμενο άρθρο

"Θέλουμε παιδί αλλά τα φάρμακα..." - Η Μαρία Μπεκατώρου, το παιδί και το εμπόδιο

Όλα όσα εκμυστηρεύτηκε σε συνέντευξη της και η πίεση από τον κόσμο
21/01/2018 - 10:10

ΣχετικέςΕιδήσεις

Λασκαράκη-Τσιμιτσέλης: Ξανά μαζί - Ο λόγος της νέας τους συνάντησης (ΦΩΤΟ)

Οι φωτογραφίες, τα γενέθλια, οι ευχές και η εντυπωσιακή τούρτα..
10/11/2018 - 13:35

Η δημοσίευση του Γιάννη Τσιμιτσέλη που προκάλεσε…το γέλιο της Γερονικολού!(ΦΩΤΟ)

Τα δημόσια μηνύματα που αντάλλαξε το ζευγάρι με αφορμή ένα κείμενο του ηθοποιού..
07/11/2018 - 15:03

Λασκαράκη-Σουλτάτος: H αποκάλυψη για την συγκατοίκηση και τον... γάμο τους!

Όλες οι λεπτομέρειες για το επόμενο βήμα στην σχέση του ερωτευμένου ζευγαριού
06/11/2018 - 13:01

Βάσω Λασκαράκη: Ο επαναπροσδιορισμός που έκανε στη ζωή της (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αλλαγή στον τρόπο σκέψης και συμπεριφοράς της τον τελευταίο ενάμιση χρόνο…
31/10/2018 - 12:04

Γιάννης Τσιμιτσέλης: Αποκαλύπτει πως είναι η σχέση του με την Βάσω Λασκαράκη

Μιλά πρώτη φορά για τις σημερινές σχέσεις με την πρώην σύζυγο του..
29/10/2018 - 14:21

Γιάννης Τσιμιτσέλης: Το δημόσιο μήνυμα στήριξης στην Κατερίνα Γερονικολού (ΦΩΤΟ)

Το ζευγάρι είναι φουλ ερωτευμένο και πλέον δεν κρύβει τη σχέση του
27/10/2018 - 10:41

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πρωτοβουλία Μνήμης: "Η ιστορία δεν συναινεί στη συμφιλίωση με την κατοχή"

Αναφέρει ότι ο τόπος μνήμης και ταυτότητας μετατρέπεται σε ένα ακόμα τουριστικό checkpoint

Πάφος: Κλάπηκαν έξι κυνηγετικοί σκύλοι αξίας 1.200 ευρώ

Η Αστυνομία συνέλεξε από τη σκηνή διάφορα τεκμήρια με σκοπό τον εντοπισμό των δραστών

Οι "αριθμοί" της πρώτης μέρας από τη διάνοιξη του οδοφράγματος Δερύνειας

Δεκάδες Ελληνοκύπριοι, Τουρκοκύπριοι και Ευρωπαίοι πέρασαν τα κατεχόμενα
Ελλάδα

Αθήνα: Γυναίκα πήδηξε από τον 5ο όροφο για να σωθεί από τις φλόγες

Βρίσκεται διασωληνωμένη σε κρίσιμη κατάσταση στο νοσοκομείο

Ο Τσίπρας μπέρδεψε τους Παγκόσμιους Πολέμους και το Twitter το "γλεντά"

Καταιγίδα τιτιβισμάτων μετά τις δηλώσεις του Έλληνα Πρωθυπουργού ανήμερα της επετείου

Απειλεί την Ελλάδα ο πρώην αρχηγός του τουρκικού στρατού

"Αν η Ελλάδα επεκτείνει τα χωρικά της ύδατα θα πάρω το όπλο και θα πάω εναντίον της"
Διεθνή

Θυελλώδεις άνεμοι τροφοδοτούν τις φονικές πυρκαγιές στην Καλιφόρνια

Η Camp Fire μετέτρεψε σε στάχτη περισσότερα από 6700 σπίτια και επιχειρήσεις

"Έφυγε" από τη ζωή ο πατέρας της Marvel

Ο Σταν Λι ήταν Αμερικανός συγγραφέας, εκδότης και επίτιμος πρόεδρος της εταιρίας

Μεξικό: Συλλήψεις για την άγρια δολοφονία 22χρονης κόρης πολιτικού

Οι ανακριτές της υπόθεσης θεωρούν ότι έπεσε "θύμα παρεξήγησης"

tv news

Στην Αίγινα η οικογένεια Μελά πρέπει να παραδώσει το μωρό στον Παρασχάκη...

Γεγονός που προκαλεί δραματικές αντιδράσεις σε όλους...Τρίτη: Διπλό επεισόδιο "Τατουάζ"
Alpha TV Κύπρου

Η απροσδόκητη είδηση της εξέλιξης της υγείας του Νάσου, καταρρακώνει τη Μάρθα...

Ο Μιχάλης μπροστά σε μια απροσδόκητη συνάντηση «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα