Ψυχαγωγία

Βάσω Λασκαράκη: "Δεν θα στήσω λαϊκό δικαστήριο για το γάμο μου-Είναι στενάχωρο"

H Bάσω Λασκαράκη τέσσερις μήνες μετά τον χωρισμό της από τον Γιάννη Τσιμιτσέλη, μιλά για τον χωρισμό της, απαντά σε ερωτήσεις γιατί ήρθε η οριστική ρήξη αλλά και πώς είναι οι σχέσεις τους. 

Ελεύθερη και πιο ώριμη από ποτέ η γνωστή ηθοποιός συνεχίζει τη ζωή της αναφέροντας ότι δεν ήθελε να έχει αυτό το τέλος η σχέσης τους και ότι μόνοι αυτοί ξέρουν γιατί δεν είχε happy end ο γάμος τους.

Η ίδια αποκαλύπτεται στο περιοδικό People Ελλάδος σε συνέντευξη της.

Στις 28 Σεπτεμβρίου ανακοινώσατε με τον Γιάννη το διαζύγιο σας, μετά από οκτώ χρόνια σχέσης και τέσσερα χρόνια γάμου, με μια επιστολή προς τα Μέσα για να μην υπάρξει παραφιλολογία. Παρ’ όλα αυτά ακούστηκαν και γράφτηκαν διάφορα για το λόγο που χωρίσατε και για το χρονικό διάστημα που είστε χωριστά. Τι απαντάς;

Δεν διαβάζω τίποτα και δεν ασχολούμαι με όλα όσα γράφονται. Καθένας μπορεί να λέει το οτιδήποτε για τον οποιονδήποτε, είναι δικαίωμά του. Δεν θα καθόμουν ποτέ να κάνω λαϊκό δικαστήριο για το τι πήγε στραβά στο γάμο μου. Σίγουρα είναι στενάχωρο και δεν είναι ένα θέμα προς συζήτηση. Ούτε εγώ ούτε ο Γιάννης θέλαμε να έχει αυτή την κατάληξη η ιστορία μας. Στη ζωή όμως δεν υπάρχει πάντα happy end. Μόνο εγώ και ο Γιάννης ξέρουμε τι πραγματικά συνέβη και ποια είναι η αλήθεια. Και αυτό θα το κρατήσουμε για εμάς.

βασω

Άρα δεν έχεις ακούσει κάτι που σε έχει πειράξει, ούτε σου έχει γίνει κάποια ερώτηση που σε έχει φέρει σε δύσκολη θέση.

Πιστεύω ακράδαντα πως αν θέλει κάποιος να πει κάτι θα το πει. Φροντίζω να απαντάω σε όλα, απλώς μέχρι εκεί που θέλω, και πάντα επιστρατεύω το χιούμορ μου. Κάποια πράγματα δεν είναι για να τα λέμε στα περιοδικά και στην τηλεόραση. Σίγουρα δεν θα κρυφτώ όταν μια κατάσταση είναι δεδομένη, αλλά δεν έχω να δώσω λόγο και σε κανέναν για τις αποφάσεις μου και τη ζωή μου.

Πολλοί είπαν, μεταξύ σοβαρού και αστείου, ότι το διαζύγιο σας πάει, γιατί γίνατε πιο επικοινωνιακοί με τα Μέσα.

Τώρα αυτό να το πάρω για καλό; (γέλια) Δεν πιστεύω ότι ήμουν ποτέ απότομη ή αγενής, τουναντίον. Δεν έχω πρόβλημα με τους δημοσιογράφους, τους σέβομαι και με σέβονται. Απλώς όταν βρίσκεσαι σε ένα κομβικό σημείο της ζωής σου, καλείσαι να αντιμετωπίσεις τα πράγματα ώριμα και με ηρεμία.

Επόμενο άρθρο

"Θέλουμε παιδί αλλά τα φάρμακα..." - Η Μαρία Μπεκατώρου, το παιδί και το εμπόδιο

Όλα όσα εκμυστηρεύτηκε σε συνέντευξη της και η πίεση από τον κόσμο
21/01/2018 - 10:10

ΣχετικέςΕιδήσεις

B. Λασκαράκη:Η κόρη της την κάνει ότι θέλει! Όσο μεγαλώνει της παίρνει τον αέρα!

Οι καλλιτεχνικές δραστηριότητες, το ταλέντο και οι...ζωγραφιές στο ψυγείο
12/05/2018 - 11:19

Γιάννης Τσιμιτσέλης - Κατερίνα Γερονικολού: Τους πέτυχαν ξανά μαζί (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε που τους απαθανάτισε μαζί ο φωτογραφικός φακός, το βράδυ της Τρίτης
02/05/2018 - 13:33

"Πάλι με άλλο κορίτσι παίζεις":Όταν η Μενεγάκη άφησε άφωνο τον Τσιμιτσέλη-ΒΙΝΤΕΟ

Η σχέση με του Γερονικολού και το τρολάρισμα της παρουσιάστριας
23/04/2018 - 17:48

Τσιμιτσέλης-Γερονικολού:Οι πρώτες αντιδράσεις μετά τις κοινές φωτογραφίες-ΒΙΝΤΕΟ

Βρέθηκε κάμερα και τους ζήτησε να το παραδεχθούν on air
30/03/2018 - 11:49

Τσιμιτσέλης-Γερονικολού:Οι πρώτες φωτογραφίες του ζευγαριού και ο έρωτας(BINTEO)

Διαβάστε ακόμα παραπάνω λεπτομέρειες για την καθημερινότητα τους και τα σχόλια εκπομπής
28/03/2018 - 11:37

Η κόρη του Γιάννη Τσιμιτσέλη και της Βάσως Λασκαράκη, έχει σήμερα τη γιορτή της

Δείτε πως τις ευχήθηκαν οι γονείς της και τις αφιερώσεις που της έκαναν
25/03/2018 - 17:16

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Λεμεσός: 33χρονος "κατέβαζε" παιδική πορνογραφία

Στον υπολογιστή του εντοπίστηκαν δύο αρχεία βίντεο με παιδικό πορνογραφικό υλικό

Φωτιά σε αποθήκη στους Χαρουπόμυλους

Οι εξετάσεις έδειξαν ότι ξεκίνησε από την οροφή της αποθήκης

Πάφος: Πλοιάριο έριξε άγκυρα δίπλα από φωλιές χελώνων (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι αναφέρει το Τμήμα Αλιείας για το περιστατικό
Ελλάδα

Συνάντηση Κοτζιά-Πομπέο αύριο στην Ουάσιγκτον

Συναντήσεις με έμφαση στις εξελίξεις στην Ανατολική Μεσόγειο

Δύο προσαγωγές για την επίθεση στον Γιάννη Μπουτάρη

Η αστυνομία αξιοποίησε και τα βίντεο που είδαν το φως της δημοσιότητας

Έκλεισε η συμφωνία Ελλάδας-θεσμών για την 4η αξιολόγηση

"Έχουμε συμφωνία για όλα τα ζητήματα, η οποία θα επικυρωθεί στο Eurogroup"
Διεθνή

Ο Μαδούρο κέρδισε τις προεδρικές εκλογές

O ισχυρός άνδρας της Βενεζουέλας συγκέντρωσε το 67,7% των ψήφων

Προεδρικές εκλογές στη Βενεζουέλα χωρίς τη συμμετοχή της αντιπολίτευσης

Υπέρ «της ειρήνης και της ενότητας» στη Βενεζουέλα, προσεύχεται ο Πάπας

Σχεδίαζαν δολοφονία του Ερντογάν;

Η τουρκική υπηρεσία αντικατασκοπείας έχει πληροφορίες

tv news

Ο Φώτης δέχεται τον πρώτο του πελάτη στο σπίτι και η Χριστίνα, τα κάνει μαντάρα!

Μεσολαβεί για να τον πείσει να χαμηλώσει τις τιμές του.. Δευτέρα: Νέο Επεισόδιο Μουρμούρα
Alpha TV Κύπρου

Ο Ορφέας συνειδητοποιεί πως η γυναικολόγος είναι μια ακόμη άπιστη γυναίκα...

Τρελαίνεται και επισκέπτεται το νέο του θύμα.. Δευτέρα: Nέο,Απρόβλεπτο Επεισόδιο Τατουάζ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 21/05/2018 - 08:30SLAM