Ψυχαγωγία

Βάσω Λασκαράκη: "Δεν θα στήσω λαϊκό δικαστήριο για το γάμο μου-Είναι στενάχωρο"

H Bάσω Λασκαράκη τέσσερις μήνες μετά τον χωρισμό της από τον Γιάννη Τσιμιτσέλη, μιλά για τον χωρισμό της, απαντά σε ερωτήσεις γιατί ήρθε η οριστική ρήξη αλλά και πώς είναι οι σχέσεις τους. 

Ελεύθερη και πιο ώριμη από ποτέ η γνωστή ηθοποιός συνεχίζει τη ζωή της αναφέροντας ότι δεν ήθελε να έχει αυτό το τέλος η σχέσης τους και ότι μόνοι αυτοί ξέρουν γιατί δεν είχε happy end ο γάμος τους.

Η ίδια αποκαλύπτεται στο περιοδικό People Ελλάδος σε συνέντευξη της.

Στις 28 Σεπτεμβρίου ανακοινώσατε με τον Γιάννη το διαζύγιο σας, μετά από οκτώ χρόνια σχέσης και τέσσερα χρόνια γάμου, με μια επιστολή προς τα Μέσα για να μην υπάρξει παραφιλολογία. Παρ’ όλα αυτά ακούστηκαν και γράφτηκαν διάφορα για το λόγο που χωρίσατε και για το χρονικό διάστημα που είστε χωριστά. Τι απαντάς;

Δεν διαβάζω τίποτα και δεν ασχολούμαι με όλα όσα γράφονται. Καθένας μπορεί να λέει το οτιδήποτε για τον οποιονδήποτε, είναι δικαίωμά του. Δεν θα καθόμουν ποτέ να κάνω λαϊκό δικαστήριο για το τι πήγε στραβά στο γάμο μου. Σίγουρα είναι στενάχωρο και δεν είναι ένα θέμα προς συζήτηση. Ούτε εγώ ούτε ο Γιάννης θέλαμε να έχει αυτή την κατάληξη η ιστορία μας. Στη ζωή όμως δεν υπάρχει πάντα happy end. Μόνο εγώ και ο Γιάννης ξέρουμε τι πραγματικά συνέβη και ποια είναι η αλήθεια. Και αυτό θα το κρατήσουμε για εμάς.

βασω

Άρα δεν έχεις ακούσει κάτι που σε έχει πειράξει, ούτε σου έχει γίνει κάποια ερώτηση που σε έχει φέρει σε δύσκολη θέση.

Πιστεύω ακράδαντα πως αν θέλει κάποιος να πει κάτι θα το πει. Φροντίζω να απαντάω σε όλα, απλώς μέχρι εκεί που θέλω, και πάντα επιστρατεύω το χιούμορ μου. Κάποια πράγματα δεν είναι για να τα λέμε στα περιοδικά και στην τηλεόραση. Σίγουρα δεν θα κρυφτώ όταν μια κατάσταση είναι δεδομένη, αλλά δεν έχω να δώσω λόγο και σε κανέναν για τις αποφάσεις μου και τη ζωή μου.

Πολλοί είπαν, μεταξύ σοβαρού και αστείου, ότι το διαζύγιο σας πάει, γιατί γίνατε πιο επικοινωνιακοί με τα Μέσα.

Τώρα αυτό να το πάρω για καλό; (γέλια) Δεν πιστεύω ότι ήμουν ποτέ απότομη ή αγενής, τουναντίον. Δεν έχω πρόβλημα με τους δημοσιογράφους, τους σέβομαι και με σέβονται. Απλώς όταν βρίσκεσαι σε ένα κομβικό σημείο της ζωής σου, καλείσαι να αντιμετωπίσεις τα πράγματα ώριμα και με ηρεμία.

Επόμενο άρθρο

"Θέλουμε παιδί αλλά τα φάρμακα..." - Η Μαρία Μπεκατώρου, το παιδί και το εμπόδιο

Όλα όσα εκμυστηρεύτηκε σε συνέντευξη της και η πίεση από τον κόσμο
21/01/2018 - 10:10

ΣχετικέςΕιδήσεις

Λασκαράκη - Οικονομάκου:Ποζάρουν με μαγιό και...αναστατώνουν το Instagram!(ΦΩΤΟ)

Δείτε τις στην παραλία να ποζάρουν μαζί και να μας δείχνουν την καταπληκτική τους σιλουέτα
20/08/2018 - 13:19

Bάσω Λασκαράκη: Διακοπές με τη κόρη της και τον σύντροφο της (ΦΩΤΟ)

Δεν κρύβει τον έρωτά της και απολαμβάνει το καλοκαίρι της...
03/08/2018 - 10:56

Τσιμιτσέλης – Γερονικολού: Η πρώτη επίσημη κοινή εμφάνιση ως ζευγάρι(ΒΙΝΤΕΟ)

Η διακριτική παρουσία που κέντρισε τα βλέμματα - Δείτε που βρέθηκαν μαζί...
21/07/2018 - 13:12

Κατερίνα Γερονικολού: "Ο χρόνος θα δείξει τι θα γίνει με τον Γιάννη"

Απαντά αν είναι ζευγάρι και αποκαλύπτει τι της αρέσει περισσότερο σ' εκείνον
10/06/2018 - 13:25

H Βάσω Λασκαράκη έβαψε και έκοψε τα μαλλιά της - Η αλλαγή στο look της (ΦΩΤΟ)

Δείτε τις αλλαγές που έκανε με την έλευση του καλοκαιριού
07/06/2018 - 13:23

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στα "φόρτε" επιδημίες, ιώσεις και άλλες ασθένειες (BINTEO)

Τι συμβουλεύουν οι ειδικοί για προστασία των ευάλωτων ομάδων

Άγρια καταδίωξη με πυροβολισμούς για κλέφτες...κρεοπωλείου στη Λεμεσό (BINTEO)

Συνελήφθη νεαρός ενώ αναζητείται άλλο ένα πρόσωπο

Πυρπόλησαν νηπιαγωγείο τα μεσάνυχτα στη Λάρνακα (BINTEO&ΦΩΤΟ)

Εντόπισαν όπλο σε χωράφι κοντά στο καμένο νηπιαγωγείο
Ελλάδα

Ένας σχεδόν μήνας από τη φονική πυρκαγιά στο Μάτι Αττικής (ΦΩΤΟ)

Ξεκίνησαν οι πρώτες κατεδαφίσεις «κόκκινων σπιτιών»

Άδωνις Γεωργιάδης: Η έξοδος από τα μνημόνια άργησε τρία χρόνια

"Η δήθεν επιτυχία τους είναι τόσο fake, όσο και οι ίδιοι"

Άρση της αναστολής των συζητήσεων με την Τουρκία για τα ΜΟΕ ζήτησε ο Καμμένος

Αφορμή ήταν η απελευθέρωση των δύο Ελλήνων στρατιωτικών που κρατούνταν στην Ανδριανούπολη
Διεθνή

Τουρκία: Οι δίκες για το αποτυχημένο πραξικόπημα σε αριθμούς

Πόσοι άνθρωποι καταδικάστηκαν σε δια βίου φυλάκιση

Δάκρυα συγκίνησης και χαράς στην Κορέα, 68 χρόνια μετά τον πόλεμο (BINTEO)

Μητέρα συναντά τον γιο της που παγιδεύτηκε στη Βόρειο Κορέα

Τις Τουρκικές αρχές και την Τουρκική Κυβέρνηση ευχαρίστησε η Πρεσβεία των ΗΠΑ

Αφορμή η σύλληψη των δύο προσώπων που παραδέχθηκαν ενοχή

tv news

«Νo Reservations» με την Catherine Zeta-Jones & «Dreamer» με την Dakota Fanning

Ρομαντικές και δραματικές ταινίες Αμερικάνικης παραγωγής, την Κυριακή στον Alpha Κύπρου!
Alpha TV Κύπρου

Το «Μπλε» φιλοδοξεί να αγγίξει τον θεατή με τη συγκίνηση που θα προκαλέσει...

Η νέα σειρά του Γιώργου Τσιάκκα, έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha Κύπρου (TEASER(
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 21/08/2018 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ