Ψυχαγωγία

Χριστιάνα Αρτεμίου: Όσα δήλωσε για τη νέα κοινωνική σειρά «Κάρμα»(ΒΙΝΤΕΟ)

Καλεσμένη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε η αγαπημένη ηθοποιός και σεναριογράφος Χριστιάνα Αρτεμίου και μίλησε για όλα. Η Χριστιάνα Αρτεμίου μίλησε για τη νέα κοινωνική σειρά του Alpha Κύπρου «Κάρμα» που έχει τη δική της υπογραφή  και είναι βασισμένη σε πραγματικά εγκλήματα που συγκλόνισαν την Κύπρο.  Σε σκηνοθεσία της Ναστάζιας Χριστοδούλου η νέα εβδομαδιαία σειρά κάνει πρεμιέρα την Κυριακή 28 Οκτωβρίου στις 22:00

Η Χριστιάνα Αρτεμίου δήλωσε στην Χριστιάνα Αριστοτέλους:  

 Είναι αληθινές ιστορίες που έγιναν στην Κύπρο τον 20ο αιώνα. Λάτρευα και εγώ παρόμοιες σειρές όχι τόσο την βία αλλά αυτό που με γοήτευε ήταν η ανθρώπινη ψυχολογία που κρέμεται η λογική  από το παράλογο από μια λεπτή κλωστή. Πρέπει να αντιδράσεις αλλά η ανθρώπινη ψυχολογία καμιά φορά ξεφεύγει από τα πλαίσια της λογικής και μπορεί να καταλήξει στη φρίκη. Αυτό το θόλωμα του μυαλού που μπορεί να πάθει ο άνθρωπος σε 3 δευτερόλεπτα με γοητεύει σαν δημιουργό. Είναι 30 διαφορετικές ιστορίες και σε διαφορετική χρονική περίοδο.

Λάτρευα πάντα τέτοιου είδους σειρές και είπα γιατί να μην υπάρχει και κάτι κυπριακό. Ήταν κάτι που δεν τόλμησα να κάνω ξανά κάτι παρόμοιο και εκείνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι όταν το ανακοινώσαμε ήρθαν άτομα και μου είπαν ότι ήθελαν να κάνουν κάτι τέτοιο αλλά δεν τόλμησαν. Δείχνουμε την ιστορία, λέμε τι έγινε και εναπόκειται στην κρίση του τηλεθεατή για να βγάλει συμπέρασμα.

Στη συνέχεια η αγαπημένη ηθοποιός και σεναριογράφος μίλησε για την συμμετοχή της μητέρας της σε σειρές αλλά και τα κακεντρεχή σχόλια που ειπώθηκαν για αυτό το λόγο με την ίδια να δηλώνει:

 

Σε εμάς έχει παίξει σε ένα επεισόδιο. Η μητέρα μου δεν θέλει να μένει σπίτι και αποφάσισε ότι αυτά που αγαπά έστω και τώρα θα τα κάνει. Γι’ αυτό όπου υπάρχουν τηλεοπτικές σειρές που χρειάζονται κάποιο βοηθητικό ηθοποιό και μπορεί  εννοείται θα πάει. Στο «Κάρμα» της φώναξα μια φορά και ήρθε και έπαιξε… Αλλά ότι θέλω είναι και ο τροχός μου που με παίρνει παρακάτω και το μπαστούνι μου για να μπορώ να στηριχτώ. Άκουσα κακεντρεχή σχόλια για το ότι βάζω τη μητέρα μου να παίζει αλλά όταν βλέπω χαρά στα μάτια της μάνας μου δεν με νοιάζει τίποτα

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη της Χριστιάνας Αρτεμίου στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα»:

Επόμενο άρθρο

Με αγάπη Χριστιάνα:Με συνεργό το Στέφανo Μιχαήλ κάνει φάρσα στο...Τατουάζ-BINTΕΟ

Η Ιωάννα Λαμπροπούλου "μπήκε" στο αυτί του ηθοποιού και αναστάτωσε τα γυρίσματα
26/10/2018 - 17:04

ΣχετικέςΕιδήσεις

«ΚΑΡΜΑ»: Ένα ειδεχθές έγκλημα με... σχιζοφρενικό «άγγιγμα» (ΦΩΤΟ&ΒΙΝΤΕΟ)

Μία ασύλληπτη τραγωδία την Κυριακή 18 Νοεμβρίου στις 22:00 στον Alpha Κύπρου...
14/11/2018 - 17:26

Πάνος Μακρής: «Ήταν ξαφνικός ο ερχομός του παιδιού μας» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε στην Αριστοτέλους για τον ρόλο του στο «Μπλε» και την πατρότητα…
13/11/2018 - 17:35

Μακαρονάδα με σκορδάτη σάλτσα από τον Αντρέα Καβάζη (ΒΙΝΤΕΟ)

Η πιο νόστιμη συνταγή για μια απολαυστική και διαφορετική μακαρονάδα..
13/11/2018 - 15:54

«Κάρμα»: Το έγκλημα του νέου επεισοδίου που θα συγκλονίσει (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακόμα ένα καθηλωτικό επεισόδιο απόψε στις 22:00 στον Alpha Κύπρου...
11/11/2018 - 14:27

Λουκία Μουσουλιώτη: Η αποκάλυψη της ηλικίας της και η έκπληξη on air (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τη συμμετοχή της στο νέο συγκλονιστικό επεισόδιο της σειράς "Κάρμα"...
09/11/2018 - 17:42

Συγκλονίζει η Αρτεμίου:Η αποκάλυψη για την φίλη της που κατέληξε στην πορνεία!

Η αποκάλυψη για τη φίλη της και ο ρόλος της μητέρας της
08/11/2018 - 13:53

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πορεία μνήμης από μαθητές για την επέτειο του Πολυτεχνείου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ισχυρή αστυνομική δύναμη συγκεντρώθηκε έξω από την Αμερικανική πρεσβεία

Σήκωσαν γούνες χιλιάδων ευρώ μέσα σε τρία λεπτά στη Λεμεσό (ΒΙΝΤΕΟ)

Από τη σκηνή παραλήφθησαν τεκμήρια καθώς και κλειστά κυκλώματα

Θέμα fake news γύρω από το ΓεΣΥ, ανοίγει ο Υπουργός Υγείας (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλο επενδυτικό ταμείο του εξωτερικού ενδιαφέρθηκε να αγοράσει ιδιωτικά νοσηλευτήρια
Ελλάδα

"Όχι" Ιεράς Συνόδου στη συμφωνία Τσίπρα-Ιερώνυμου για τη μισθολογία των κληρικών

Ζητούν να παραμείνουν οι ιερείς στο καθεστώς των δημοσίων υπαλλήλων

Προπηλάκισαν τον Υπουργό Παιδείας και βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ, στο Πολυτεχνείο

Τους επιτέθηκαν και δεν τους άφησαν να καταθέσουν στεφάνι

Γυαλιά καρφιά τα έκαναν στο οίκημα της Πρωτοπορίας στην Πάτρα (ΦΩΤΟ)

Πως απαντά η Πρωτοπορία μετά την επίθεση αναρχικών, το βράδυ της Πέμπτης
Διεθνή

O Stephen Barclay είναι ο νέος Υπουργός αρμόδιος για το Brexit

Πιθανότατα την ερχόμενη εβδομάδα η διαδικασία μομφής σε βάρος της Tερέζα Μέι

Χαν και Μογκερίνι μεταβαίνουν στην Τουρκία

Στην Άγκυρα για τη διεξαγωγή πολιτικού διαλόγου υψηλού επιπέδου

Χουριέτ: Η Τουρκία έχει στοιχεία που "καίνε" τη Σαουδική Αραβία για τον Κασόγκι

Δεύτερη ηχογράφηση αποδεικνύει ότι η δολοφονία ήταν προμελετημένη

tv news

Μία ασύλληπτη τραγωδία... Ένα ειδεχθές έγκλημα με... σχιζοφρενικό «άγγιγμα»

Η σχιζοφρένεια χτυπά την πόρτα.. «Κάρμα» Κυριακή, Νέο Επεισόδιο στον Alpha Κύπρου (ΒINTEO)
Alpha TV Κύπρου

H καθημερινότητα των ψαράδων και ο αγώνας για ένα αμφίβολο μεροκάματο...

«24 Ώρες» Μαζί με τους ψαράδες του Ακάμα. Αυτό το Σάββατο στον Alpha Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 16/11/2018 - 21:15ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW