Ψυχαγωγία

Χριστιάνα Αρτεμίου: "Θέλω να γίνω μάνα, τα χρόνια περνούν"

Είναι μια από τις πιο ταλαντούχες Κύπριες ηθοποιούς αλλά και σεναριογράφους.

Ο λόγος για την Χριστιάνα Αρτεμίου, η οποία βρέθηκε σήμερα φιλοξενούμενη στην εκπομπή της Χριστιάνας Αριστοτέλους.

Η αγαπημένη ηθοποιός, που τον τελευταίο καιρό την απολαμβάνουμε στην επιτυχημένη σειρά του Alpha "Μην αρχίζεις την μουρμούρα", αποκάλυψε μεταξύ άλλων πως θέλει να γίνει μητέρα.

Με αφορμή το σχόλιο που της έκανε η Χριστιάνα Αριστοτέλους, πως την έχει ακούσει πολλές φορές να λέει την φράση "Εγω πότε θα γίνω μάνα; η ταλαντούχα ηθοποιός ανέφερε:

"Εντάξει έχει και τη σοβαρότητά του μέσα, δεν είναι μόνο πλάκα. Γιατί νιώθεις ότι τα χρόνια περνούν, και κάποτε όταν έλεγες "Θα κάνω οικογένεια, θα κάνω μωρά, θα κάνω, θα κάνω.." ξαφνικά γυρίζεις και βλέπεις το ρολόι και βλέπεις ότι δεν έχουν περάσει ώρες, έχουν περάσει χρόνια. Άρα αρχίζει και λίγο η αντίστροφή μέτρηση. Άρα λες εκεί που τα περιθώριά μου είναι μεγάλα, ξαφνικά βλέπεις ότι στενεύουν, χρονικά. Γιατί θεωρώ ότι η μάνα μπορεί να γίνει και στα 60 και στα 65, διότι η αγάπη και η φροντίδα που έχεις να δώσεις σε ένα μωρό, δεν έχει ηλικία, έχει όμως ηλικία το "μηχάνημα". Άρα από άποψη "μηχανήματος", βλέπεις ότι πλησιάζει η ώρα, στενεύουν τα περιθώρια. Κι έτσι εκεί μπαίνεις στον προβληματισμό "Τι θα γίνει; Πως τα πάμε; Εγώ πότε θα γίνω μάνα". Άρα είναι και για αστείο που το λέμε, για να γελάμε, αλλά εννοείται, ποια γυναίκα δεν θέλει να γίνει μάνα;"

Δείτε το σχετικό απόσπασμα:

Επόμενο άρθρο

Xριστιάνα Αριστοτέλους: "Αν δεν φοβόμουν τα μπότοξ, θα έκανα μέχρι στιγμής"

Τα υπονοούμενα του Χάρη που την έκαναν να αντιδράσει και τα ασυγκράτητα γέλια της Βαρβάρας
15/03/2018 - 16:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Αριστοτέλους...ηθοποιός - Δείτε φωτογραφίες από τα γυρίσματα της σειράς(ΦΩΤΟ)

"Η Φαμίλια" ετοιμάζει μια μεγάλη έκπληξη στα νέα της επεισόδια
15/11/2018 - 10:16

O Γιώργος Εφραίμ στην εκπομπή της....Χριστιάνας Αριστοτέλους(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο λόγος της παρουσίας του και τα "πειράγματα" από την ομάδα της παρουσιάστριας
12/11/2018 - 17:08

H Αριστοτέλους επέλεξε... ποδοσφαιρική ομάδα και φόρεσε τη φανέλα της(ΒΙΝΤΕΟ)

Η υποστήριξη, η πρόσκληση στο γήπεδο και όσα δήλωσε!
12/11/2018 - 10:43

Χριστιάνα Αριστοτέλους: Μας δείχνει πως περνάει το πρωινό της!(ΦΩΤΟ)

Ποζάρει με τις πιτζάμες της χωρίς μακιγιάζ και απολαμβάνει τις.. καπηρούες της!
10/11/2018 - 10:30

Χ. Αριστοτέλους: Αποκάλυψε λεπτομέρειες για την σχέση της με τον Εφραίμ(ΒΙΝΤΕΟ)

O τρόπος που κοιμούνται, το τραγούδι του γάμου τους και η αφιέρωση on air
09/11/2018 - 17:50

Συγκλονίζει η Αρτεμίου:Η αποκάλυψη για την φίλη της που κατέληξε στην πορνεία!

Η αποκάλυψη για τη φίλη της και ο ρόλος της μητέρας της
08/11/2018 - 13:53

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πορεία μνήμης από μαθητές για την επέτειο του Πολυτεχνείου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ισχυρή αστυνομική δύναμη συγκεντρώθηκε έξω από την Αμερικανική πρεσβεία

Σήκωσαν γούνες χιλιάδων ευρώ μέσα σε τρία λεπτά στη Λεμεσό (ΒΙΝΤΕΟ)

Από τη σκηνή παραλήφθησαν τεκμήρια καθώς και κλειστά κυκλώματα

Θέμα fake news γύρω από το ΓεΣΥ, ανοίγει ο Υπουργός Υγείας (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλο επενδυτικό ταμείο του εξωτερικού ενδιαφέρθηκε να αγοράσει ιδιωτικά νοσηλευτήρια
Ελλάδα

"Όχι" Ιεράς Συνόδου στη συμφωνία Τσίπρα-Ιερώνυμου για τη μισθολογία των κληρικών

Ζητούν να παραμείνουν οι ιερείς στο καθεστώς των δημοσίων υπαλλήλων

Προπηλάκισαν τον Υπουργό Παιδείας και βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ, στο Πολυτεχνείο

Τους επιτέθηκαν και δεν τους άφησαν να καταθέσουν στεφάνι

Γυαλιά καρφιά τα έκαναν στο οίκημα της Πρωτοπορίας στην Πάτρα (ΦΩΤΟ)

Πως απαντά η Πρωτοπορία μετά την επίθεση αναρχικών, το βράδυ της Πέμπτης
Διεθνή

O Stephen Barclay είναι ο νέος Υπουργός αρμόδιος για το Brexit

Πιθανότατα την ερχόμενη εβδομάδα η διαδικασία μομφής σε βάρος της Tερέζα Μέι

Χαν και Μογκερίνι μεταβαίνουν στην Τουρκία

Στην Άγκυρα για τη διεξαγωγή πολιτικού διαλόγου υψηλού επιπέδου

Χουριέτ: Η Τουρκία έχει στοιχεία που "καίνε" τη Σαουδική Αραβία για τον Κασόγκι

Δεύτερη ηχογράφηση αποδεικνύει ότι η δολοφονία ήταν προμελετημένη

tv news

Μία ασύλληπτη τραγωδία... Ένα ειδεχθές έγκλημα με... σχιζοφρενικό «άγγιγμα»

Η σχιζοφρένεια χτυπά την πόρτα.. «Κάρμα» Κυριακή, Νέο Επεισόδιο στον Alpha Κύπρου (ΒINTEO)
Alpha TV Κύπρου

H καθημερινότητα των ψαράδων και ο αγώνας για ένα αμφίβολο μεροκάματο...

«24 Ώρες» Μαζί με τους ψαράδες του Ακάμα. Αυτό το Σάββατο στον Alpha Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 16/11/2018 - 21:15ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW