Ψυχαγωγία

Η απόλυτη καλοκαιρινή συνταγή από την Μαριέλλα Χρίστου

Το καλοκαίρι είναι ανάμεσά μας επισήμως εδώ και λίγες μέρες.

Καλοκαίρι χωρίς δροσερό γλυκό όμως δε γίνεται. Όπως και καλοκαίρι χωρίς καρπούζι δε γίνεται.

Άραγε υπάρχει συνταγή που μπορεί να τα συνδυάζει και τα δύο, να είναι εύκολη, φθηνή, δροσερή, εντυπωσιακή στην όψη  και να ξετρελαίνει τόσο μικρούς όσο και μεγάλους; Πολλά ζητάω;

Και όμως υπάρχει... και η Μαριέλλα Χρίστου μπήκε στην κουζίνα της Χριστιάνας Αριστοτέλους για να την ετοιμάσει και να σας χαρίσει ένα γλυκό που θα σας κάνει να...κολλήσετε με το καλοκαίρι.

Ακολουθήστε την και εσείς στην κουζίνα για να σας τα πει απλά και γλυκά, όπως μόνο αυτή ξέρει. Πάρτε μια κόλλα χαρτί, μολύβι και γράψτε τα υλικά που θα κάνουν την μέρα σας πιο... Αυγουστιάτικη":

ΜΟΥΣ ΛΕΥΚΗΣ ΣΟΚΟΛΑΤΑΣ ΣΕ ΣΤΥΛ ΚΑΡΠΟΥΖΑΚΙ

YΛΙΚΑ:

  • 220 γρ. λευκής σοκολάτας
  • 1 κ.σ. ζελατίνη
  • 60 γρ. νερό
  • 475 γρ. κρέμα γάλακτος
  • χυμό καρπούζι ή μαρμελάδα καρπούζι ή πάστα καρπούζι Μπισκότο μαύρο θρυμματισμένο  

Δείτε την εκτέλεση της συνταγής και προσοχή στα..."κουκούτσια"

 

Επόμενο άρθρο

Τα 'σπασαν στα μπουζούκια Ροναλντίνιο και Αντώνης Ρέμος (BINTEO - ΦΩΤΟ)

Ο γνωστός ποδοσφαιριστής επισκέφτηκε για μια ακόμα μια φορά τον φίλο του
04/06/2017 - 14:35

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ακολούθησε τις διατροφικές συνήθειες των super models!

Οι τροφές που πρέπει να έχουμε στη κουζίνα μας
22/02/2018 - 10:52

Eλένη Μενεγάκη: Αποκάλυψε την μεγάλη της συνήθεια με το... κρασί (ΒΙΝΤΕΟ)

Όταν μπαίνει στην κουζίνα έχει πάντα μαζί της και ένα ποτηράκι κρασάκι
21/02/2018 - 14:38

Η Πρώτη Κυρία... στην κουζίνα! Δείτε την να φτιάχνει παραδοσιακά ραβιόλια(ΦΩΤΟ)

Η Άντρη Αναστασιάδη βοήθησε στην παρασκευή παραδοσιακών ραβιολών στην κουζίνα του ΚΕΠΑ
14/02/2018 - 11:41

Μπάρες λεμονιού χωρίς γλουτένη και ζάχαρη από τα χέρια της Μαριέλλας(ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μαριέλλα Χρίστου μπήκε στην κουζίνα του "Με αγάπη Χριστιάνα" και μεγαλούργησε
27/01/2018 - 13:25

Χριστιάνα Αριστοτέλους: Μια star... στην κουζίνα (ΦΩΤΟ)

Εργαζόμενη γυναίκα...καλή νοικοκυρά -Δείτε όλες τις φωτογραφίες της που είναι στην κουζίνα
03/12/2017 - 11:56

H Δέσποινα Βανδή μας αποκαλύπτει το μεγάλο μυστικό της... μαγειρικής της(ΦΩΤΟ)

Μπορεί να είναι μια diva του ελληνικού τραγουδιού αλλά και μια καλή μαγείρισσα
12/11/2017 - 12:44

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Νεκρή εντοπίστηκε στο όχημά της 69χρονη στην επαρχία Λεμεσού

Το όχημα έπεσε σε χαντάκι, στην περιοχή της Μονής

Μείωσε την ποινή για τους πέντε του ΣΑΠΑ το Ανώτατο (BINTEO)

Ανοίγει εκ νέου στις 19 Ιουνίου η υπόθεση δανείων Συνεργατισμού

Λεμεσός: Ξαναχτύπησε ο κομμωτής με τα μπότοξ (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αστυνομία του πέρασε χειροπέδες για τριτη φορα
Ελλάδα

Απολογείται μέσα από το νοσοκομείο η 22χρονη που φέρεται να πέταξε το μωρό της

Αντιμέτωπη με το αδίκημα της παιδοκτονίας το οποίο τιμωρείται με κάθειρξη 10 ετών

Ελεύθερος αφέθηκε ο ένας από τους οκτώ Τούρκους αξιωματικούς

Υλοποίηση της απόφασης του Συμβουλίου της Επικράτειας

Γιούνκερ από την Αθήνα: Δεύτερη μου πατρίδα η Ελλάδα

Συνάντηση με τον Αλέξη Τσίπρα και άλλους πολιτικούς αξιωματούχους
Διεθνή

Ένοχος για σεξουαλική κακοποίηση ο κωμικός Bill Cosby

Ο 80χρονος αντιμετωπίζει ποινή φυλάκισης ως και 10 χρόνια

ΗΠΑ: Έκρηξη σε διυλιστήριο πετρελαίου στο Ουισκόνσιν

"Υπάρχουν αναφορές για αρκετά θύματα, αλλά όχι για τη σοβαρότητα των τραυματισμών"

Στο ποδοσφαιράκι διαγωνίστηκαν οι Πρόεδροι Ελβετίας και Γερμανίας (ΦΩΤΟ)

Χαλαρές στιγμές στο περιθώριο επίσημης επίσκεψης του Steinmeier στη Γενεύη

tv news

5 αγαπημένοι ποδοσφαιριστές βάζουν τα πιο ξεκαρδιστικά γκολ στο Λούης Night Show

Σε μια εκπομπή αφιερωμένη στη Μάχη Ενάντια στον Καρκίνο, την Παρασκευή στον Alpha (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Η Ρενάτα καταθέτει την παραίτησή της και αποχαιρετά τον Αχιλλέα και τη Σόφο...

Δεν είναι όμως η μόνη δυσάρεστη έκπληξη για αυτόν... Παρ: Νέο Επεισόδιο Έλα στη Θέση μου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 27/04/2018 - 06:3560' ΕΛΛΑΔΑ