Ψυχαγωγία

Η απόλυτη καλοκαιρινή συνταγή από την Μαριέλλα Χρίστου

Το καλοκαίρι είναι ανάμεσά μας επισήμως εδώ και λίγες μέρες.

Καλοκαίρι χωρίς δροσερό γλυκό όμως δε γίνεται. Όπως και καλοκαίρι χωρίς καρπούζι δε γίνεται.

Άραγε υπάρχει συνταγή που μπορεί να τα συνδυάζει και τα δύο, να είναι εύκολη, φθηνή, δροσερή, εντυπωσιακή στην όψη  και να ξετρελαίνει τόσο μικρούς όσο και μεγάλους; Πολλά ζητάω;

Και όμως υπάρχει... και η Μαριέλλα Χρίστου μπήκε στην κουζίνα της Χριστιάνας Αριστοτέλους για να την ετοιμάσει και να σας χαρίσει ένα γλυκό που θα σας κάνει να...κολλήσετε με το καλοκαίρι.

Ακολουθήστε την και εσείς στην κουζίνα για να σας τα πει απλά και γλυκά, όπως μόνο αυτή ξέρει. Πάρτε μια κόλλα χαρτί, μολύβι και γράψτε τα υλικά που θα κάνουν την μέρα σας πιο... Αυγουστιάτικη":

ΜΟΥΣ ΛΕΥΚΗΣ ΣΟΚΟΛΑΤΑΣ ΣΕ ΣΤΥΛ ΚΑΡΠΟΥΖΑΚΙ

YΛΙΚΑ:

  • 220 γρ. λευκής σοκολάτας
  • 1 κ.σ. ζελατίνη
  • 60 γρ. νερό
  • 475 γρ. κρέμα γάλακτος
  • χυμό καρπούζι ή μαρμελάδα καρπούζι ή πάστα καρπούζι Μπισκότο μαύρο θρυμματισμένο  

Δείτε την εκτέλεση της συνταγής και προσοχή στα..."κουκούτσια"

 

Επόμενο άρθρο

Τα 'σπασαν στα μπουζούκια Ροναλντίνιο και Αντώνης Ρέμος (BINTEO - ΦΩΤΟ)

Ο γνωστός ποδοσφαιριστής επισκέφτηκε για μια ακόμα μια φορά τον φίλο του
04/06/2017 - 14:35

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ακολούθησε τις διατροφικές συνήθειες των super models!

Οι τροφές που πρέπει να έχουμε στη κουζίνα μας
22/02/2018 - 10:52

Eλένη Μενεγάκη: Αποκάλυψε την μεγάλη της συνήθεια με το... κρασί (ΒΙΝΤΕΟ)

Όταν μπαίνει στην κουζίνα έχει πάντα μαζί της και ένα ποτηράκι κρασάκι
21/02/2018 - 14:38

Η Πρώτη Κυρία... στην κουζίνα! Δείτε την να φτιάχνει παραδοσιακά ραβιόλια(ΦΩΤΟ)

Η Άντρη Αναστασιάδη βοήθησε στην παρασκευή παραδοσιακών ραβιολών στην κουζίνα του ΚΕΠΑ
14/02/2018 - 11:41

Μπάρες λεμονιού χωρίς γλουτένη και ζάχαρη από τα χέρια της Μαριέλλας(ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μαριέλλα Χρίστου μπήκε στην κουζίνα του "Με αγάπη Χριστιάνα" και μεγαλούργησε
27/01/2018 - 13:25

Χριστιάνα Αριστοτέλους: Μια star... στην κουζίνα (ΦΩΤΟ)

Εργαζόμενη γυναίκα...καλή νοικοκυρά -Δείτε όλες τις φωτογραφίες της που είναι στην κουζίνα
03/12/2017 - 11:56

H Δέσποινα Βανδή μας αποκαλύπτει το μεγάλο μυστικό της... μαγειρικής της(ΦΩΤΟ)

Μπορεί να είναι μια diva του ελληνικού τραγουδιού αλλά και μια καλή μαγείρισσα
12/11/2017 - 12:44

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μοιραία αποδείχτηκε η οικογενειακή κρουαζιέρα αναψυχής για την άτυχη Νίκη ΦΩΤΟ)

Στο τιμόνι καθόταν ο γιος της και επιβάτες ήταν ο σύζυγος και συγγενικό τους ζευγάρι

Αγώνα διαρκείας ο Φυλακτού, έκκληση για σοφότερες σκέψεις ο Χαμπιαούρης

Με γραπτές ανακοινώσεις συνεχίζεται η αντιπαράθεση στο μέτωπο της Παιδείας

“Κόκκινο φεγγάρι” ορατό από την Κύπρο την Παρασκευή

Τι αναμένεται να δουν όσοι αντέξουν μέχρι αργά
Ελλάδα

Σεισμός 4,2 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ "ταρακούνησε" τα Ιωάννινα

Σημειώθηκε 23 χιλιόμετρα βορειοδυτικά της πόλης και είχε εστιακό βάθος πέντε χιλιομέτρων

Η "σκοτεινή" πλευρά της Σαντορίνης σε 26 δευτερόλεπτα... (ΒΙΝΤΕΟ)

Εικόνες-ντοκουμέντο από κακοποίηση γαϊδουριών στα στενά σοκάκια των Φηρών

Απορρίφθηκε για πέμπτη φορά το αίτημα αποφυλάκισης των Ελλήνων Στρατιωτικών

Αδιάλλακτη η Τουρκία στη σύνδεση με την υπόθεση των οκτώ Τούρκων αξιωματικών
Διεθνή

Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης το αεροδρόμιο Heathrow του Λονδίνου

Εκκενώνονται χώροι και ακυρώνονται πτήσεις εξαιτίας πυρκαγιάς στον Πύργο Ελέγχου

"Πολεμήστε, μην απελπίζεστε" το μήνυμα των "Αγριόχοιρων" της Ταϊλάνδης (ΦΩΤΟ)

Συγκλονιστικές μαρτυρίες για την παραμονή παιδιών και προπονητή στο πλημμυρισμένο σπήλαιο

Πρόστιμο 4,34 διεσεκατομμυρίων ευρώ στην Google από την ΕΕ

Το θέμα ενδεχομένως να δώσει νέες διαστάσεις στην κόντρα Βρυξελλών-Ουάσιγκτον

tv news

H Χριστίνα λέει ψέματα στο Φώτη για να φύγει το βράδυ από το σπίτι...

Έλα όμως που ο Φώτης το καταλαβαίνει... Τετάρτη: Νέο Επεισόδιο «Μουρμούρα»
Alpha TV Κύπρου

Ο Πέτρος και η Σοφία καθημερινά μας «διηγούνται» και μια νέα ταξιδιωτική ιστορία

Αυτό το ζευγάρι θα σας ταξιδέψει παντού! «Love and Travel» καθημερινά στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 18/07/2018 - 20:15ALPHA NEWS