Ψυχαγωγία

Η πιο νόστιμη συνταγή από τα χέρια του Γιώργου Ερωτοκρίτου

Τι και αν βρίσκεσαι μακριά από τη μαμά σου και σου λείπει το φαγητό από τα χεράκια της;

Ήρθε η στιγμή να της αποδείξεις ότι μπορείς να καταφέρεις να φτάσεις τις μαγειρικές της ικανότητες και γιατί όχι να τις ξεπεράσεις.

Η συνταγή για "λεμονάτο κοτόπουλο της μαμάς" του Γιώργου Ερωτοκρίτου που "μπήκε" στην κουζίνα της Χριστιάνας Αριστοτέλους, είναι η κατάλληλη ευκαρία για να γοητεύσεις με την μαγειρική σου.

Το μόνο που θα χρειαστείς είναι απλά υλικά που βρίσκονται στο ντουλάπι σου και αρκετή όρεξη να δημιουργήσεις ένα πεντανόστιμο κοτόπουλο, που θα ξετρελάνει τον ουρανίσκο σου.

ΛΕΜΟΝΑΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ

 YΛΙΚΑ:

  • 4  μπούτια Κοτόπουλο σε μικρά κομμάτια
  • 2 κουταλιές Ελαιόλαδο
  • 2 ξυλάκια Κανέλλα 
  • 1 φύλλο Δάφνης 
  • 1 κουταλάκι Ρίγανη 
  • ½ φλιτζάνι Κρασί άσπρο 
  • Χυμό από 2 Λεμόνια 
  • Λίγο ζωμό λαχανικών  
  • Αλάτι & Πιπέρι 

ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΟ

  • Ρύζι
  • Κρέμα βαλσαμικού σύκο 

 

Δείτε την εκτέλεση της συνταγής εδώ.

Επόμενο άρθρο

Λούης Πατσαλίδης VS Γιώργος Ζένιος, Ματ Ντάρμπισαϊρ απόψε στο Σατιρικό Θέατρο

Το Louis Night Show ετοίμασε μια εκπομπή - έκπληξη με λίγο θρησκεία, μπάλα και πολύ γέλιο
10/10/2017 - 14:10

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ακολούθησε τις διατροφικές συνήθειες των super models!

Οι τροφές που πρέπει να έχουμε στη κουζίνα μας
22/02/2018 - 10:52

Eλένη Μενεγάκη: Αποκάλυψε την μεγάλη της συνήθεια με το... κρασί (ΒΙΝΤΕΟ)

Όταν μπαίνει στην κουζίνα έχει πάντα μαζί της και ένα ποτηράκι κρασάκι
21/02/2018 - 14:38

Η Πρώτη Κυρία... στην κουζίνα! Δείτε την να φτιάχνει παραδοσιακά ραβιόλια(ΦΩΤΟ)

Η Άντρη Αναστασιάδη βοήθησε στην παρασκευή παραδοσιακών ραβιολών στην κουζίνα του ΚΕΠΑ
14/02/2018 - 11:41

Τι...συστατικά έχει το καλό σεξ;

Όλα αυτά που κάνουν καλύτερη την ερωτική επαφή
12/02/2018 - 10:26

Χριστιάνα Αριστοτέλους: Μια star... στην κουζίνα (ΦΩΤΟ)

Εργαζόμενη γυναίκα...καλή νοικοκυρά -Δείτε όλες τις φωτογραφίες της που είναι στην κουζίνα
03/12/2017 - 11:56

H Δέσποινα Βανδή μας αποκαλύπτει το μεγάλο μυστικό της... μαγειρικής της(ΦΩΤΟ)

Μπορεί να είναι μια diva του ελληνικού τραγουδιού αλλά και μια καλή μαγείρισσα
12/11/2017 - 12:44

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Θερινά Σχολεία: Μάθετε πότε θα λειτουργήσουν

Όλα όσα ανακοινώνει το Υπ. Παιδείας για τη λειτουργία των θερινών σχολείων

Πάφος: 67χρονος τουρίστας εντοπίστηκε νεκρός σε ξενοδοχείο

Μετά από εξετάσεις της Αστυνομία διαφάνηκε ότι δεν οφείλεται σε εγκληματική πράξη

Η Λήδα Κουρσουμπά απαντά στον Γενικό Ελεγκτή για το υπηρεσιακό της όχημα

"Εξάγει τα συμπεράσματά του συγκρίνοντας τον αριθμό των χιλιομέτρων"
Ελλάδα

Ο οίκος αξιολόγησης Scope Ratings αναβάθμισε την Ελλάδα σε Β+ από Β-

Mεταβάλλοντας παράλληλα τις προοπτικές σε θετικές από σταθερές

Έσφαξε τη γυναίκα του μπροστά στα μάτια του παιδιού και του εγγονιού του

"Έλα να μαγειρέψεις τη μάνα σου τώρα" φέρεται να είπε στην κόρη του μετά το φόνο

Εκάλη: Με μια σφαίρα έβαλε τέλος στη ζωή του γνωστός επιχειρηματίας

Πριν πατήσει τη σκανδάλη ενημέρωσε συγγενείς και φίλους για την απόφασή του
Διεθνή

Ινδία: Η αστυνομία άνοιξε πυρ και σκότωσε 9 διαδηλωτές

Η κινητοποίηση πραγματοποιήθηκε εναντίον εργοστασίου μια θυγατρικής βρετανικού κολοσσού

Σε απεργιακό κλοιό η Γαλλία... ξανά

Ταχυδρομικοί, εκπαιδευτικοί, εργαζόμενοι στην καθαριότητα στους δρόμους

Ενώπιον του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου ο Μαρκ Ζάκερμπεργκ

Μέσω διαδικτύου θα μεταδοθεί η συνάντηση του Mr Facebook με τους ευρωβουλευτές

tv news

Μια αναπάντεχη είδηση για ένα ποσό από επενδύσεις,φέρνει αναστάτωση στον Μηνά...

Η Βούλα ήδη νιώθει πλούσια χωρίς να έχει πάρει κάτι ακόμη! Τρίτη:Νέο Επεισόδιο Μουρμούρα
Alpha TV Κύπρου

Ο Νικόλας συναντά την Τατιάνα κι αποφασίζει να της αποκαλύψει την αλήθεια...

Ποια η πραγματική του ταυτότητα; Tι παιχνίδι παίζει τελικά; Τρίτη: Νέο Επεισόδιο Τατουάζ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα