Ψυχαγωγία

"Είχα πει πως ή θα συνεχίσω με χάπια ή θα βρεθώ στο τρελοκομείο"

Σε μία εφ' όλης της ύλης συνέντευξη που παραχώρησε η Μαρία Ένεζλη στην εφημερίδα Real Life, αποκάλυψε τον λόγο που την οδήγησε στο να αφήσει για ένα μεγάλο διάστημα την τηλεόραση και τον κόσμο του θεάματος.

Η παρουσιάστρια εξομολογήθηκε πως κατάφερε να ανασυγκροτηθεί και να ξαναβρεί τον εαυτό της, που όπως λέει η ίδια είχε χάσει όλο αυτό το διάστημα, ενώ εξήγησε πώς πήρε την απόφαση να επιστρέψει και μάλιστα πιο δυναμική και πιο αποφασισμένη από ποτέ.

Ακολουθεί απόσπασμα της συνέντευξής της:

Νιώθεις ότι σε αποδέχθηκε εύκολα το σύστημα;

Φυσικά και έχω αντιμετωπίσει δυσκολίες και προβλήματα. Παρ’ όλα αυτά, δεν κατηγορώ αυτούς που μου τα δημιουργούν, αλλά τον εαυτό μου, που άφησα χώρο να με επηρεάσουν. Ήμουν πολύ πιο καλοπροαίρετη απ’ ό,τι έπρεπε. Το σωστό είναι να θέτεις όρια. Πολλές φορές ζητάω τα ρέστα από τον εαυτό μου.

Υπήρξε ένα διάστημα αποχής σου από την τηλεόραση. Τι σου έλειψε τότε;

Αρχικά δεν μου έλειψε καθόλου η τηλεόραση. Ο λόγος που έφυγα ήταν το γεγονός ότι είχα χάσει τον εαυτό μου. Οταν έφυγα από την τηλεόραση, είχα φτάσει πια στο πικ του να μην περνάω καλά. Ήμουν πάρα πολύ ευάλωτη και τα έπαιρνα όλα μέσα μου. Οπως προείπα, ήμουν αρκετά καλοπροαίρετη. Είχα πει πως ή θα συνεχίσω με χάπια ή θα βρεθώ στο τρελοκομείο. Αποφάσισα να σταματήσω από την τηλεόραση και να αποφασίσω πού πάω, βρίσκοντάς τα με τον εαυτό μου. Κατάλαβα ότι, στο σημείο που είχα φτάσει, υπήρξα στάσιμη, χωρίς καμία εξέλιξη. Δεν μπορούσα, λοιπόν, να δουλέψω -ιδιαίτερα σε συνάρτηση με το γεγονός ότι έγραφα και σε εφημερίδα.

Και τι σε έκανε να επιστρέψεις;

Μου άρεσε πολύ η δουλειά μου στην εφημερίδα. Απολάμβανα το ελεύθερο ρεπορτάζ αλλά και πολλά lifestyle θέματα, με τα οποία ασχολιόμουν και στην εκπομπή. Ηρέμησα και δούλεψα πολύ με τον εαυτό μου. Η τηλεόραση είναι κάτι σαν ναρκωτικό. Βρισκόμουν σε αυτήν πολλά χρόνια, μόλις ξαναέβαλα τα πράγματα σε μία τάξη επέστρεψα. Αυτή τη φορά είμαι όπως πρέπει. Είμαι η Μαρία χωρίς να έχω χάσει τον εαυτό μου, πολύ πιο υποψιασμένη και συνειδητοποιημένη.

Έχεις όντως πάρει το «τηλεοπτικό» σου μάθημα;

Η επιστροφή μου στην τηλεόραση έγινε πολύ ομαλά, αφού η πρώτη πρόταση, την οποία και είχα δεχτεί, ήταν από τον Φώτη και τη Μαρία. Ήμουν τυχερή, διότι, με το που αποφάσισα να επιστρέψω στην τηλεόραση, βρέθηκα σε μια εκπομπή με άκρως θετικό κλίμα.

Επόμενο άρθρο

Νταλάρας:"Οι αντιθέσεις που είχα μαζί του, με κάνουν να λυπάμαι ακόμα πιο βαθιά"

Το τελευταίο αντίο του Γιώργου Νταλάρα στον Τζίμη Πανούση δείχνει μεγαλείο ψυχής
14/01/2018 - 11:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Επιστρέφουν στην "Νότια" οι "Πορτοκαλί"

Οι οργανωμένοι φίλοι του ΑΠΟΕΛ θα στηρίξουν την ομάδα τους στον αγώνα με τον Απόλλωνα
24/04/2018 - 08:27

Προετοιμάζεται για την μεγάλη επιστροφή ο Παναγή (ΒΙΝΤΕΟ)

Αφήνει πίσω τον σοβαρό τραυματισμό και βλέπει την νέα χρονιά
19/04/2018 - 17:17

Μέσα στην κατήφεια χαμογέλασαν με Εφραίμ στον ΑΠΟΕΛ

Ετοιμάζεται για τον ''τελικό'' με τον Απόλλωνα ο διεθνής άσος
19/04/2018 - 16:40

Η «απάντηση» του ΑΠΟΕΛ στους Βούλγαρους

Δημοσιεύματα στη Βαλκανική χώρα αναφέρονταν στον Μιλάνοφ - «Απάντηση» μέσω twitter
26/03/2018 - 12:32

"Βόμβα" μεγατόνων: Ζητά να γυρίσει στη Μπαρσελόνα ο Νεϊμάρ

Απογοητευμένος από την εξέλιξη της καριέρας του στην Παρί Σεν Ζερμέν, ο Νεϊμάρ...
09/03/2018 - 09:35

Σημαντική εξέλιξη στην Ομόνοια με Λόπες και Σοάρες (ανακοίνωση)

Αλλαγή δεδομένων και επιστροφή στις προπονήσεις για τους δυο ποδοσφαιριστές
09/03/2018 - 08:43

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δήμαρχος Λεμεσού και με "βούλα" ο Νίκος Νικολαΐδης (ΒΙΝΤΕΟ)

Πως σχολίασαν την απόφαση ο πρώην και νυν δήμαρχος Λεμεσού

Διχασμένοι οι βουλευτές για την ανέγερση του νέου κτιρίου της Βουλής

Θα συζητηθεί την Τετάρτη στο Προεδρικό στο πλαίσιο της συνάντησης Συλλούρη-Αναστασιάδη

Άστεγος στα Λατσιά ζητά στέγη και εργασία (BINTEO)

Λύση ψάχνουν οι υπηρεσίες ευημερίας, την επόμενη ημέρα της δημοσιοποίησης της ιστορίας του
Ελλάδα

Ανελκύστηκε το "μαύρο" κουτί του Mirage 2000-5

Αναμένεται να δώσει στοιχεία χρήσιμα για τον θάνατο του σμηναγού Γιώργου Μπαλταδώρου

Μπουλούτ: Στείλαμε βίντεο στην Ελλάδα από το μάζεμα των ελληνικών σημαιών

"Αν η Τουρκία έκανε πόλεμο στην Ελλάδα, θα ήταν σαν έναν ώριμο άνδρα που χτυπά ένα βρέφος"

Διαψεύδει ο Φώτης Κουβέλης τους ισχυρισμούς Μπουλούτ

"Δεν υπάρχει βίντεο που να δείχνει Τούρκους να κατεβάζουν ελληνικές σημαίες"
Διεθνή

Καναδάς: Κατηγορήθηκε για 10 πρώτου βαθμού φόνους ο ύποπτος του αιματοκυλίσματος

Είχε πάρει θέση και επαινούσε τον Elliot Rodger που είχε πέσει με το όχημά του σε πεζούς

Τουρκία: Διεργασίες αντιπολίτευσης για τον αντίπαλο του Ερντογάν

"Μολύνατε το κοινοβούλιο" λέει στο CHP ο Ερντογάν

«Τρελή αύξηση» των ρωσικών τουριστικών ροών προς την Τουρκία

Διπλάσια η ζήτηση πακέτων, σε σχέση με την περσινή καλοκαιρινή περίοδο

tv news

Η μητέρα του Φώτη του βρίσκει καινούργια δουλειά στην Αγγλία.Αυτός ενθουσιάζεται

Πως αντιδρά η Χριστίνα σε όλο αυτό; Τρίτη: Νέο Επεισόδιο Μουρμούρα (TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Η Βέρα πάει με τον Νικόλα στο Μπουένος Άιρες. Mια εμπειρία που θα τη σημαδέψει..

Ξαφνιάζεται και τρομάζει..Τι κρύβει τελικά ο Νικόλας; Τρίτη:Νέο Επεισόδιο Τατουάζ (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 24/04/2018 - 21:15ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ