Ψυχαγωγία

Εικόνες που σοκάρουν - Επιτέθηκαν με σφυριά στον Νάσο Γουμενίδη (ΒΙΝΤΕΟ)

Δύο άγνωστοι επιτέθηκαν με σφυριά στον γνωστό δημοσιογράφο Νάσο Γουμενίδη, ενώ βρισκόταν μέσα στο αυτοκίνητό του στην λεωφόρο Κηφισίας, χθες το απόγευμα, λίγο πριν τις 17:00.

Λίγο μετά την αποχώρησή του από τα στούντιο της εκπομπή «Αποκαλυπτικά», ο δημοσιογράφος κατευθυνόταν προς το σπίτι του, όταν δέχτηκε την επίθεση. Ο δημοσιογράφος ανέβασε ένα βίντεο αμέσως μετά την επίθεση, στο προσωπικό του προφίλ στo Facebook, στο οποίο περιγράφει  λεπτομερώς την επίθεση που δέχθηκε. Ο εικόνες από το βίντεο σοκάρουν.


«Δέχθηκα επίθεση. Είμαι γεμάτος αίματα. Ήταν δύο άγνωστοι, ένας με μηχανή και ένας ακόμη. Με χτύπησαν αρκετά, τραυματίστηκε το χέρι μου. Προφανώς κάποιοι άνθρωποι δεν θέλουν τη δημοσιογραφία που παράγω, αλλά δεν θα σταματήσω. Προφανώς κάποιοι έχουν  μάθει να λύνουν έτσι τις διαφορές του. Μου έσπασαν το τζάμι και με χτύπησαν πολύ άσχημα. Εύχομαι να είναι το τελευταίο περιστατικό», δήλωσε ο Νάσος Γουμενίδης

Λίγο αργότερα μίλησε τηλεφωνικά και ο Νάσος Γουμενίδης στην εκπομπή, ο οποίος κατήγγειλε δυο άτομα με μηχανή και έκανε λόγο για εκφοβισμό. Παράλληλα ο δημοσιογράφος ανέφερε πως είδε τους δράστες και ότι έχει τραυματιστεί, ενώ θα υποβάλλει μήνυση κατά αγνώστων.

Την επίθεση σχολίασε μέσω του προσωπικού της λογαριασμού στο Facebook και η Μίνα Αρναούτη, με την οποία ο γνωστός δημοσιογράφος έχει ασχοληθεί όσο λίγοι με την υπόθεση Παντελίδ,  με την ίδια να αντιδρά πολλές φορές στα όσα έχει γράψει και έχει πει ο δημοσιογράφος.

Η ίδια λίγα λεπτά μετά την είδηση της επίθεσης, η Μίνα Αρναούτη έγραψε με χιούμορ στον προσωπικό της λογαριασμό: «Ήμουν σπίτι και μαγείρευα !!!», υπονοώντας πως δεν τον χτύπησε εκείνη,  ενώ μερικές ώρες αργότερα, η 31χρονη συνέχισε, γράφοντας: «Αύριο θα πάω στο σημείο που έγινε η δολοφονική επίθεση και θα κάνω αυτοψία ! Δεν θα περάσει αυτό!!! #νασο_θα_τους_βρουμε_μαζι».

1

2

Επόμενο άρθρο

"Έφυγε" από τη ζωή η πρώτη νικήτρια της Εurovision

Έφυγε πλήρης ημερών σε ηλικία 94 ετών
25/03/2018 - 11:58

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η δημόσια εξομολόγηση της Αρναούτη: "Πόσο ακριβά πλήρωσα αυτή τη βόλτα;" (ΦΩΤΟ)

Η κρίση πανικού, το 14ο χειρουργείο και η φωτογραφία μέσα από το νοσοκομείο...
07/12/2018 - 16:03

Υπόθεση Παντελίδη: Η απάντηση της Αρναούτη μετά τις νέες εξελίξεις (ΦΩΤΟ)

Η πρώτη αντίδραση και το σχόλιο όλο νόημα μετά την έκθεση των Κύπριων εμπειρογνωμόνων...
01/11/2018 - 09:57

Μίνα Αρναούτη:"Κάποιος άλλαξε την κατάθεση μου για να φανώ ψεύτρα"

Όσα δήλωσε για το μοιραίο βράδυ του δυστυχήματος και τον "πόλεμο" που δέχτηκε..
24/10/2018 - 15:40

Νέο ξέσπασμα από την Μίνα Αρναούτη - Η απάντηση σε όσους την αμφισβητούν! (ΦΩΤΟ)

"Ακούω ότι υπάρχουν διάφορα σχόλια ότι με χρίσανε δημοσιογράφο…"
17/07/2018 - 11:16

Aπαγόρευσαν με εξώδικο στην Μίνα Αρναούτη να ξαναπεί το όνομα..."Παντελίδης"

Η οικογένεια του τραγουδιστή κινήθηκε νομικά για την τηλεοπτική παρουσία της δημοσιογράφου
17/06/2018 - 11:40

Η Μίνα Αρναούτη στην πρώτη της τηλεοπτική εμφάνιση ως...πανελίστρια(ΒΙΝΤΕΟ)

Το άγχος, η παρουσία της και όλα όσα ανέφερε στην έναρξη της εκπομπής "Αποκαλύψεις"
09/06/2018 - 14:02

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κίτρινος συναγερμός από Μετεωρολογική Υπηρεσία για βροχές και καταιγίδες

Βροχές, χαλάζι και πτώση της θερμοκρασίας τα επόμενα 24ωρα

Επικίνδυνοι δρόμοι στην Επαρχία Λεμεσού λόγω κατολισθήσεων

Προτρέπονται οι οδηγοί να κινούνται με ασφαλή και χαμηλή ταχύτητα

Κίτρινη προειδοποίηση εξέδωσε η Μετεωρολογική Υπηρεσία

Ο συναγερμός έχει ισχύ μέχρι τις 11:00 πμ αύριο
Ελλάδα

Εγκλημα στη Ρόδο: Σε ξεχωριστές φυλακές οι δύο κατηγορούμενοι

Η μεταφορά τους πραγματοποιήθηκε υπό άκρα μυστικότητα, ακόμη δεν έχει καταλαγιάσει η οργή

Ελλάδα: Φυλακισμένος κατάπιε σχεδόν 32 γραμμάρια ηρωίνη σε σακουλάκια

Φαίνεται πως αρκετοί τρόφιμοι το κάνουνε αυτό για να τα πωλήσουν σε συγκρατούμενούς τους
Διεθνή

Φωτογραφικός φακός αποθανάτισε σπάνιο λευκό τάρανδο (ΒΙΝΤΕΟ)

O τάρανδος δεν ήταν ντροπαλός και πόζαρε για τις φωτογραφίες

Το Πεκίνο καλεί τις ΗΠΑ να αποσύρουν το ένταλμα της διευθύντριας της Huawei

Η Μενγκ Ουάνγκζου, η οικονομική διευθύντρια της Huawei, συνελήφθη στον Καναδά την 1η Δεκ.

Κανονικά τη Τρίτη θα γίνει η ψηφοφορία για το Brexit λέει η Βρετανική Κυβέρνηση

Διαψεύδονται δημοσιεύματα που αναφέρονταν σε αναβολή

tv news

Η Μαρίνα είναι τρομοκρατημένη από τη συνάντησή της με τον Χριστόφορο...

Φοβάται ότι θα αποκαλυφθεί η ταυτότητα της... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Ο Άλεξ υποψιάζεται ότι η Άννα έχει εραστή! Κάνει επίθεση αφήνοντας την άναυδη...

Ο Νικόλας ανακαλύπτει το πραγματικό του Δούκα... «To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 10/12/2018 - 08:00ΕΛΕΝΗ