Ψυχαγωγία

Ελένη Φουρέιρα: Μιλά πρώτη φορά για τα χρήματα που πήρε για την Eurovision

Η Ελένη Φουρέιρα μέσα από συνέντευξη της στο "Πρώτο Θέμα" μίλησε για τις φήμες για το υπέρογκο ποσό που της έδωσε το ΡΙΚ για να συμμετέχει στον διαγωνισμό της Eurovision, αν μετάνιωσε που θα λάβει μέρος,αλλά και για το άγχος που δεν έχει για ποια θέση θα πάρει στον διαγωνισμό. Συγκεκριμένα ανέφερε στις απαντήσεις της

-Ακούστηκε ότι για να εξασφαλίσουν τη θετική σου απάντηση, οι Κύπριοι σου πρόσφεραν ένα μεγάλο χρηματικό ποσό. Αληθεύει;

Η Εurovision είναι μια μεγάλη και σπουδαία εμπειρία. Σε βλέπουν 250 εκατομμύρια άνθρωποι από τα σπίτια τους, από χώρες της Ευρώπης αλλά και εκτός Ευρώπης. Δεν δίστασα να πω το «ναι» και δεν έχω μετανιώσει για την απόφαση μου μέχρι τώρα. Είναι αστείο να αναφέρονται τέτοια πράγματα – όχι, δεν αληθεύει. Μόνο που το ακούω αυτό, γελώ. Είναι μεγάλη μου χαρά που εκπροσωπώ την Κύπρο και ευχαριστώ τους Κυπρίους μέσα από την καρδιά μου για την τιμή που μου έκαναν και την εμπιστοσύνη που μου δείχνουν.

φουρειρα

-Σε ανησυχεί η πιθανότητα μια αποτυχημένη εμφάνιση στη Eurovision να επηρεάσει αρνητικά την καριέρα σου;

«Οχι, καθόλου! Κανένας καλλιτέχνης στον κόσμο δεν έχει κάνει μόνο επιτυχίες. Όλοι οι καλλιτέχνες των οποίων η καριέρα αριθμεί πολλά χρόνια μετράνε και μεγάλες επιτυχίες αλλά και αποτυχίες. Ο κόσμος καταλαβαίνει, δεν σταματάει να αγαπάει έναν άνθρωπο επειδή δεν κατάφερε να φτάσει την κορυφή σε κάτι, οπότε δεν αγχώνομαι. Μια αποτυχία είναι μια εμπειρία που σε κάνει καλύτερο στο επόμενο βήμα σου.»

-Επομένως, είσαι έτοιμη για οποιαδήποτε θέση;

«Ακριβώς, είμαι έτοιμη για όλα, για το καλύτερο αλλά και για το χειρότερο. Ένας διαγωνισμός είναι πάντα ένας διαγωνισμός δεν μπορείς να προβλέψεις ποιο είναι το συστατικό της επιτυχίας κάθε φορά. Αν το ήξερα θα ήμουν νικήτρια. Δεν με ενδιαφέρει και δεν με αγχώνει καθόλου η θέση.»

Την ίδια ώρα στο πλαίσιο της Eurovision,  η Γιάννα Τερζή πραγματοποίησε την πρώτη ανεπίσημη πρόβα μαζί με τους τραγουδιστές που θα την πλαισιώνουν στα φωνητικά. Ειρήνη Ψυχράμη, Γιάννης Λάφης,Βικτώρια Χαλκίτη στο team της Ελλάδας.

Δείτε απόσπασμα από την σχετική πρόβα

 

Επόμενο άρθρο

Η Ελένη Μενεγάκη πήγε σε αγώνες...ράλι και ποζάρει με χάρη(ΦΩΤΟ)

Η ωραία Ελένη της ελλαδικής τηλεόρασης πιο...ροκ από ποτέ
25/04/2018 - 12:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ελένη Φουρέιρα: Ακύρωσε τις εμφανίσεις της σε νυχτερινό μαγαζί - Μάθετε τον λόγο

Η αγαπημένη τραγουδίστρια μιλά για την απόφαση που πήρε!
25/09/2018 - 11:41

Ελένη Φουρέιρα: Χωρίς ίχνος μακιγιάζ και με νέο look! (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία που δημοσίευσε χωρίς ίχνος μακιγιάζ και μας εντυπωσίασε..
19/09/2018 - 11:27

"Η Βίσση είχε πει πρώτη το My number one"-Η Γερμανού... διαψεύδει την Φουρέιρα!

Όσα δήλωσε δημόσια και η αποστομωτική απάντηση που θα συζητηθεί
12/09/2018 - 12:09

Ελένη Φουρέιρα: "Δεν μπορείτε να με βγάζετε εμένα εθνικίστρια..."

"Σηκώνω στις πλάτες μου δυο χώρες και εκπροσωπώ μια τρίτη-Δεν μίσησα την Ελλάδα"
11/09/2018 - 12:40

Ελένη Φουρέιρα: "Ξεκίνησα να δουλεύω από τα 13 μου - Δεν είμαι εθνικίστρια"

Η τραγουδίστρια μιλά για τον Αλμπέρτο, την Νetta και την Γιάννα Τερζή.
10/09/2018 - 11:34

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Επιστολές σε γιατρούς για τις προϋποθέσεις ένταξης τους στο ΓεΣΥ (BINTEO)

Επιβεβαιώνεται το κοινό μυστικό, σχολιάζει ο Κωνσταντίνος Ιωάννου

Συνελήφθη 62χρονος που πυροβόλησε και θανάτωσε σκύλο

Τον "κάρφωσε" ο 36χρονος ιδιοκτήτης των σκύλων

Άνοιξαν οι κρουνοί του ουρανού στην πρωτεύουσα (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Περιορισμένη ορατότητα στον αυτοκινητόδρομο που ανάγκασε οδηγούς να σταματήσουν
Ελλάδα

Τσίπρας: "Δεν θα ανεχθώ καμία διγλωσσία και καμία προσωπική στρατηγική" (ΒΙΝΤΕΟ)

"Βαθιά να με θάψουν θέλησαν, ξέχασαν ότι είμαι σπόρος" απαντά ο παραιτηθέντας Κοτζιάς

Νίκος Κοτζιάς: "Βαθιά να με θάψουν θέλησαν, ξέχασαν ότι είμαι σπόρος"

Η απάντηση του παραιτηθέντα Υπουργού Εξωτερικών στον Αλέξη Τσίπρα

Δεκτή έγινε η παραίτηση του Υπουργού Εξωτερικών της Ελλάδος Νίκου Κοτζιά

Τη θέση αναλαμβάνει ο ίδιος ο Πρωθυπουργός της χώρας Αλέξης Τσίπρας
Διεθνή

Η στιγμή που ο ένοπλος εισβάλλει στο κολλέγιο και σκορπίζει το θάνατο (ΒΙΝΤΕΟ)

Μακελειό στην Κριμαία με 18, κυρίως έφηβους, νεκρούς και δεκάδες τραυματίες

Αποχωρεί από τη θέση του ο ειδικός απεσταλμένος των Ηνωμένων Εθνών για τη Συρία

Οι λόγοι της παραίτησης του, η ημερομηνία της απόσυρσης του και το έργο του

Σε συναγερμό οι βρετανικές αρχές λόγω ύποπτου δέματος

Εντοπίστηκε τυχαία από την Αστυνομία σε δρόμο κοντά στο υπουργείο εσωτερικών

tv news

Η Άννα θορυβείται από τις πληροφορίες του Αλέξανδρου σχετικά με τον Τόνυ...

Κινητοποιεί τη Μαργκώ για να μάθει..Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδιά "Τατουάζ"
Alpha TV Κύπρου

Στα γυρίσματα όλοι θα αντιμετωπίσουν τις ομοιότητες της Νάντιας και της Μαρίνας

Η Κάτια«ξεθάβει»τη ζωγραφιά της Μαρίνας«Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Δείτε αυτή την εβδομάδα(VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 17/10/2018 - 23:00ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ