Ψυχαγωγία

Ελένη Φουρέιρα: Μιλά πρώτη φορά για τα χρήματα που πήρε για την Eurovision

Η Ελένη Φουρέιρα μέσα από συνέντευξη της στο "Πρώτο Θέμα" μίλησε για τις φήμες για το υπέρογκο ποσό που της έδωσε το ΡΙΚ για να συμμετέχει στον διαγωνισμό της Eurovision, αν μετάνιωσε που θα λάβει μέρος,αλλά και για το άγχος που δεν έχει για ποια θέση θα πάρει στον διαγωνισμό. Συγκεκριμένα ανέφερε στις απαντήσεις της

-Ακούστηκε ότι για να εξασφαλίσουν τη θετική σου απάντηση, οι Κύπριοι σου πρόσφεραν ένα μεγάλο χρηματικό ποσό. Αληθεύει;

Η Εurovision είναι μια μεγάλη και σπουδαία εμπειρία. Σε βλέπουν 250 εκατομμύρια άνθρωποι από τα σπίτια τους, από χώρες της Ευρώπης αλλά και εκτός Ευρώπης. Δεν δίστασα να πω το «ναι» και δεν έχω μετανιώσει για την απόφαση μου μέχρι τώρα. Είναι αστείο να αναφέρονται τέτοια πράγματα – όχι, δεν αληθεύει. Μόνο που το ακούω αυτό, γελώ. Είναι μεγάλη μου χαρά που εκπροσωπώ την Κύπρο και ευχαριστώ τους Κυπρίους μέσα από την καρδιά μου για την τιμή που μου έκαναν και την εμπιστοσύνη που μου δείχνουν.

φουρειρα

-Σε ανησυχεί η πιθανότητα μια αποτυχημένη εμφάνιση στη Eurovision να επηρεάσει αρνητικά την καριέρα σου;

«Οχι, καθόλου! Κανένας καλλιτέχνης στον κόσμο δεν έχει κάνει μόνο επιτυχίες. Όλοι οι καλλιτέχνες των οποίων η καριέρα αριθμεί πολλά χρόνια μετράνε και μεγάλες επιτυχίες αλλά και αποτυχίες. Ο κόσμος καταλαβαίνει, δεν σταματάει να αγαπάει έναν άνθρωπο επειδή δεν κατάφερε να φτάσει την κορυφή σε κάτι, οπότε δεν αγχώνομαι. Μια αποτυχία είναι μια εμπειρία που σε κάνει καλύτερο στο επόμενο βήμα σου.»

-Επομένως, είσαι έτοιμη για οποιαδήποτε θέση;

«Ακριβώς, είμαι έτοιμη για όλα, για το καλύτερο αλλά και για το χειρότερο. Ένας διαγωνισμός είναι πάντα ένας διαγωνισμός δεν μπορείς να προβλέψεις ποιο είναι το συστατικό της επιτυχίας κάθε φορά. Αν το ήξερα θα ήμουν νικήτρια. Δεν με ενδιαφέρει και δεν με αγχώνει καθόλου η θέση.»

Την ίδια ώρα στο πλαίσιο της Eurovision,  η Γιάννα Τερζή πραγματοποίησε την πρώτη ανεπίσημη πρόβα μαζί με τους τραγουδιστές που θα την πλαισιώνουν στα φωνητικά. Ειρήνη Ψυχράμη, Γιάννης Λάφης,Βικτώρια Χαλκίτη στο team της Ελλάδας.

Δείτε απόσπασμα από την σχετική πρόβα

 

Επόμενο άρθρο

Η Ελένη Μενεγάκη πήγε σε αγώνες...ράλι και ποζάρει με χάρη(ΦΩΤΟ)

Η ωραία Ελένη της ελλαδικής τηλεόρασης πιο...ροκ από ποτέ
25/04/2018 - 12:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Ελένη Φουρέιρα "μένει" για πάντα στην Αγία Νάπα...! (ΦΩΤΟ)

Απέκτησε το δικό της αστέρι στη γνωστή Πλατεία Διασημοτήτων του τουριστικού θερέτρου
11/08/2018 - 06:51

Ελένη Φουρέιρα:"Ένιωσα όπως ένα coming out ενός γκέι παιδιού που φοβάται"

Η σύγκριση με την Beyonce, αυτό που μισεί στους άνδρες και η καταγωγή της
22/07/2018 - 12:27

Ο Μποτία πήρε μεταγραφή και η κρίση στην σχέση του με Φουρέιρα ξεκίνησε...(ΦΩΤΟ)

Η ομάδα και η χώρα που πήγε ο γνωστός ποδοσφαιριτής
06/07/2018 - 15:24

Φουρέιρα για Βλάχο: «Τι μου τον φέρατε αυτόν εδώ; Εγώ γιατί είμαι εδώ με αυτόν;»

Η επική συνάντηση και η απίστευτη απάντηση τους για τη φημολογούμενη κόντρα τους
05/07/2018 - 11:33

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πολύ σοβαρό τροχαίο στο παλαιό δρόμο Ανθούπολης-Κοκκινοτριμιθιάς

Οδηγός μοτοσικλέτας συγκρούστηκε με διερχόμενο όχημα

Πάφος: 1,5 ετών παιδί κατάπιε πακέτο με ναρκωτικά

Μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο σε κωματώδη κατάσταση

Λάρνακα: Γυναίκα εντοπίστηκε να νεκρή στη θαλάσσια περιοχή στο Μακένζι

Η ηλικιωμένη εντοπίστηκε από λουόμενους και ανασύρθηκε στη στεριά
Ελλάδα

Την απελευθέρωση των δύο Ελλήνων στρατιωτικών προβάλουν τα αυστριακά ΜΜΕ

«Πράξη δικαιοσύνης, η οποία θα συμβάλλει στην ενίσχυση της φιλίας

Πάτησαν Ελλάδα οι δύο στρατιωτικοί (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

"Χαρά, συγκίνηση, υπερηφάνεια, ικανοποίηση και δικαίωση"

Ελεύθεροι οι δύο Έλληνες Στρατιωτικοί που κρατούνταν στην Τουρκία (ΒΙΝΤΕΟ)

Αλέξης Τσίπρας: "Άγγελε, και Δημήτρη, καλή πατρίδα, και καλή λευτεριά"
Διεθνή

Το Κατάρ υποσχέθηκε στην Άγκυρα άμεσες επενδύσεις ύψους 15 δισ. δολαρίων

Η κίνηση αυτή στοχεύει στη στήριξη της τουρκικής οικονομίας

Τέσσερις Γάλλοι μεταξύ των νεκρών από την κατάρρευση γέφυρας στη Γένοβα

Ο τελευταίος απολογισμός της καταστροφής ανέρχεται σε 39 νεκρούς

Απορρίφθηκε νέο αίτημα για ελευθέρωση του Αμερικανού πάστορα Μπράνσον

Το δικαστήριο της Σμύρνης απέρριψε σήμερα την προσφυγή

tv news

«Πολίτικη Κουζίνα»με τον Γιώργο Χωραφά & «My Sister's Keeper»με την Cameron Diaz

Βραβευμένες Ελληνικές και Ξένες ταινίες για εσάς, αυτή την Κυριακή στον Alpha Κύπρου!
Alpha TV Κύπρου

«Η Φαμίλια» Μια φυσιολογική οικογένεια που θα λατρέψετε από την πρώτη στιγμή...

Η νέα κωμική σειρά του Alpha Κύπρου, που έρχεται για να μας...θεραπεύσει! Δείτε το teaser
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 15/08/2018 - 20:15ALPHA NEWS