Ψυχαγωγία

Ελένη Φουρέιρα: Μιλά πρώτη φορά για τα χρήματα που πήρε για την Eurovision

Η Ελένη Φουρέιρα μέσα από συνέντευξη της στο "Πρώτο Θέμα" μίλησε για τις φήμες για το υπέρογκο ποσό που της έδωσε το ΡΙΚ για να συμμετέχει στον διαγωνισμό της Eurovision, αν μετάνιωσε που θα λάβει μέρος,αλλά και για το άγχος που δεν έχει για ποια θέση θα πάρει στον διαγωνισμό. Συγκεκριμένα ανέφερε στις απαντήσεις της

-Ακούστηκε ότι για να εξασφαλίσουν τη θετική σου απάντηση, οι Κύπριοι σου πρόσφεραν ένα μεγάλο χρηματικό ποσό. Αληθεύει;

Η Εurovision είναι μια μεγάλη και σπουδαία εμπειρία. Σε βλέπουν 250 εκατομμύρια άνθρωποι από τα σπίτια τους, από χώρες της Ευρώπης αλλά και εκτός Ευρώπης. Δεν δίστασα να πω το «ναι» και δεν έχω μετανιώσει για την απόφαση μου μέχρι τώρα. Είναι αστείο να αναφέρονται τέτοια πράγματα – όχι, δεν αληθεύει. Μόνο που το ακούω αυτό, γελώ. Είναι μεγάλη μου χαρά που εκπροσωπώ την Κύπρο και ευχαριστώ τους Κυπρίους μέσα από την καρδιά μου για την τιμή που μου έκαναν και την εμπιστοσύνη που μου δείχνουν.

φουρειρα

-Σε ανησυχεί η πιθανότητα μια αποτυχημένη εμφάνιση στη Eurovision να επηρεάσει αρνητικά την καριέρα σου;

«Οχι, καθόλου! Κανένας καλλιτέχνης στον κόσμο δεν έχει κάνει μόνο επιτυχίες. Όλοι οι καλλιτέχνες των οποίων η καριέρα αριθμεί πολλά χρόνια μετράνε και μεγάλες επιτυχίες αλλά και αποτυχίες. Ο κόσμος καταλαβαίνει, δεν σταματάει να αγαπάει έναν άνθρωπο επειδή δεν κατάφερε να φτάσει την κορυφή σε κάτι, οπότε δεν αγχώνομαι. Μια αποτυχία είναι μια εμπειρία που σε κάνει καλύτερο στο επόμενο βήμα σου.»

-Επομένως, είσαι έτοιμη για οποιαδήποτε θέση;

«Ακριβώς, είμαι έτοιμη για όλα, για το καλύτερο αλλά και για το χειρότερο. Ένας διαγωνισμός είναι πάντα ένας διαγωνισμός δεν μπορείς να προβλέψεις ποιο είναι το συστατικό της επιτυχίας κάθε φορά. Αν το ήξερα θα ήμουν νικήτρια. Δεν με ενδιαφέρει και δεν με αγχώνει καθόλου η θέση.»

Την ίδια ώρα στο πλαίσιο της Eurovision,  η Γιάννα Τερζή πραγματοποίησε την πρώτη ανεπίσημη πρόβα μαζί με τους τραγουδιστές που θα την πλαισιώνουν στα φωνητικά. Ειρήνη Ψυχράμη, Γιάννης Λάφης,Βικτώρια Χαλκίτη στο team της Ελλάδας.

Δείτε απόσπασμα από την σχετική πρόβα

 

Επόμενο άρθρο

Η Ελένη Μενεγάκη πήγε σε αγώνες...ράλι και ποζάρει με χάρη(ΦΩΤΟ)

Η ωραία Ελένη της ελλαδικής τηλεόρασης πιο...ροκ από ποτέ
25/04/2018 - 12:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το "Fuego" της Φουρέιρα είναι...κλεμμένο - Οι καταγγελίες και η σύγκριση(ΒΙΝΤΕΟ)

Οι ισχυρισμοί της Βουλγαρίας για ολόιδιο couple που δίχασαν τους Eurofαns
21/05/2018 - 12:12

Η Ελένη Φουρέιρα υπέγραψε διεθνές δισκογραφικό συμβόλαιο με την Sony music

H Sony Music (International) εξασφάλισε τα δικαιώματα του Fuego για το εξωτερικό!
20/05/2018 - 16:31

Η Φουρέιρα έβαλε fuego και στη σύνοδο κορυφής ΕΕ - Βαλκανίων (ΒΙΝΤΕΟ)

Το ρεπορτάζ του Alpha Κύπρου που ανέβασε στον προσωπικό της λογαριασμό στο instagram
18/05/2018 - 21:10

Η "σπόντα" στην Γιάννα Τερζή και τα κιλά που έχασε όσο ήταν στην Λισαβόνα

"Αντιμετωπίσαμε πολλά προβλήματα, όχι μόνο η Κυπριακή, αλλά οι περισσότερες αποστολές"
18/05/2018 - 15:06

Αυτός είναι ο λόγος που η Ελένη Φουρέιρα δεν κέρδισε στην Eurovision

Το τσιαττιστό που εξηγεί πως η Νέτα πήρε την πρωτιά, αφήνοντας δεύτερο το Fuego
17/05/2018 - 17:39

Ελένη Φουρέιρα:Οι πρώτες βουτιές μετά την επιστροφή της στην Ελλάδα(ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Με το καυτό της μπικίνι έβαλε "fuego" και στην παραλία
16/05/2018 - 12:21

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στη Λεμεσό ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας για αξιολόγηση των κατασκευαστικών έργων

Θα προεδρεύσει ευρείας σύσκεψης με τις αρχές τοπικής αυτοδιοίκησης

Έκρηξη σε όχημα 26χρονης, σήκωσε στο "πόδι" τα ξημερώματα την Λακατάμια

Ήταν σταθμευμένο στο χώρο στάθμευσης της οικίας της

Τραυματισμός 14χρονου μαθητή: Τελικά, του έβαλαν και τα δύο πόδια στον γύψο...

Έπεσε απο τον πρώτο όροφο σχολείου και νοσηλεύτηκε δύο φορές στο ΓΝ Λευκωσίας
Ελλάδα

Έσφαξε τη γυναίκα του μπροστά στα μάτια του παιδιού και του εγγονιού του

"Έλα να μαγειρέψεις τη μάνα σου τώρα" φέρεται να είπε στην κόρη του μετά το φόνο

Εκάλη: Με μια σφαίρα έβαλε τέλος στη ζωή του γνωστός επιχειρηματίας

Πριν πατήσει τη σκανδάλη ενημέρωσε συγγενείς και φίλους για την απόφασή του

Δύο Ελληνοκύπριοι πιάστηκαν στη "φάκα" της Ελληνικής Αστυνομίας (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Συνελήφθησαν ως μέλη παράνομου κυκλώματος διακίνησης λαθραίων τσιγάρων
Διεθνή

Αβάνα: "Έφυγε" απο τη ζωή η μία απο τις τραυματίες στη συντριβή του Boening

H πιο πολύνεκρη αεροπορική τραγωδία στη νήσο, τα τελευταία τριάντα χρόνια

Παράνομες οι νέες κυρώσεις των ΗΠΑ, είπε ο ΥΠΕΞ της Βενεζουέλας 

"Eίναι τρέλα, βάρβαρες και αντίκεινται απόλυτα στο διεθνές δίκαιο"

Στο νοσοκομείο, ο Παλαιστίνιος ηγέτης Μαχμούντ Αμπάς

Πάσχει απο πνευμονία αλλά η κατάσταση της υγείας του βελτιώνεται

tv news

Μια αναπάντεχη είδηση για ένα ποσό από επενδύσεις του Μηνά φέρνουν αναστάτωση...

Η Βούλα ήδη νιώθει πλούσια χωρίς να έχει πάρει κάτι ακόμη! Τρίτη:Νέο Επεισόδιο Μουρμούρα
Alpha TV Κύπρου

Ο Νικόλας συναντά την Τατιάνα κι αποφασίζει να της αποκαλύψει την αλήθεια...

Ποια η πραγματική του ταυτότητα; Tι παιχνίδι παίζει τελικά; Τρίτη: Νέο Επεισόδιο Τατουάζ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 22/05/2018 - 09:30ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ