Ψυχαγωγία

Ελένη Φουρέιρα:"Ένιωσα όπως ένα coming out ενός γκέι παιδιού που φοβάται"

 

Η Ελένη Φουρέιρα μίλησε στο περιοδικό In Style για την απόφαση της να αποκαλύψει την καταγωγή της, την αποδοχή από τους γκέι, την σύγκριση με την Beyonce αλλά η τακτική που ακολουθούν οι άνδρες και μισεί. Η ίδια ανέφερε για τη σύγκρισή της με την Beyoncé

Στη Eurovision µε φώναζαν «Mediterranean Beyoncé». ∆εν ένιωθα καθόλου παράξενα. Ίσα ίσα, το έβρισκα πολύ τιµητικό. Γιατί η Beyoncé είναι η µεγαλύτερη ποπ σταρ στον κόσµο. Είναι queen για εµένα. Η σύγκριση αυτή µε κάνει να πιστεύω ότι κάτι κάνω καλά.

 Η ίδια αναφέρθηκε για τα χρόνια σιωπής για την καταγωγή της.

Τα χρόνια αυτά ήταν από το 2011 µέχρι το 2014. Ήταν πολύ λίγα και ειλικρινά τα έχω ξεχάσει, γιατί έχει περάσει πολύς καιρός. Ένιωσα πολύ ωραία όταν το είπα. Είναι ακριβώς όπως το coming out ενός γκέι παιδιού που φοβάται, για κοινωνικούς λόγους, να πει την αλήθεια του. Ήταν πολύ σηµαντικό να δώσω κι ένα µήνυµα σε όλους τους ανθρώπους που καταπιέζονται. Χαίροµαι που η δική µου προσωπική ιστορία έγινε παράδειγµα για πολλά παιδιά που βιώνουν παρόµοιες ιστορίες και κατάφεραν να ταυτιστούν. ∆εν µπορείς να φανταστείς πόσα µηνύµατα πήρα από γκέι παιδιά, τα οποία, αφού άκουσαν την ιστορία µου, βρήκαν δύναµη και κουράγιο να µιλήσουν στους γονείς τους για τη σεξουαλικότητά τους. Αυτό για µένα είναι το πιο σηµαντικό.

φουρε

 

Η Ελένη Φουρέιρα μίλησε και για την πρακτική των αγοριών που μισεί

Με ενοχλεί όταν ακούω για αγόρια που κάνουν ghosting (σ.σ. φαινόµενο που κάποιος εξαφανίζεται ξαφνικά από µία σχέση). Πιστεύω ότι στις µέρες µας οι πιο πολλοί άνθρωποι δεν πιστεύουν στη µονογαµία και η κοινωνία δεν είναι πια τόσο συντηρητική, οπότε και οι άντρες και οι γυναίκες πρέπει να είναι ανοιχτοί µε αυτά που θέλουν και χωρίς κόµπλεξ να λένε ότι δεν ταιριάζουν. Το ghosting νοµίζω πως έχει σχέση µε την ανασφάλεια, ενώ είναι τόσο απλό να είσαι ειλικρινής και να πεις σε κάποιον πώς νιώθεις πραγµατικά.

Όσο για το μέλλον της στην μουσική;

Όλα φθίνουν και αλλάζουν. Όλοι παίρνουµε σύνταξη κάποια στιγµή. Όµως, υπάρχει πάντα τρόπος για να εκφράζεσαι καλλιτεχνικά. Πρέπει να αποδεχτούµε ότι τίποτα δεν κρατάει για πάντα. Είναι απλό και δεν είναι καθόλου αγχωτικό για εµένα. Πρέπει να κάνουµε χώρο για τα νέα παιδιά και το σηµαντικό είναι να έχουµε την αξιοπρέπεια να το αποδεχόµαστε όταν έρθει η ώρα. Σηµασία έχει να προσπαθούµε να καταφέρνουµε πράγµατα που µας γεµίζουν και µας κάνουν περήφανους όσο δουλεύουµε.

Επόμενο άρθρο

Γεννήθηκε ο Παντελής Παντελίδης Junior;... (ΦΩΤΟ)

Ο αδερφός του έγινε μπαμπάς με μια αγαπημένη ηθοποιό από το...παρελθόν
22/07/2018 - 11:57

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ελένη Φουρέιρα: Ακύρωσε τις εμφανίσεις της σε νυχτερινό μαγαζί - Μάθετε τον λόγο

Η αγαπημένη τραγουδίστρια μιλά για την απόφαση που πήρε!
25/09/2018 - 11:41

Ελένη Φουρέιρα: Χωρίς ίχνος μακιγιάζ και με νέο look! (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία που δημοσίευσε χωρίς ίχνος μακιγιάζ και μας εντυπωσίασε..
19/09/2018 - 11:27

"Η Βίσση είχε πει πρώτη το My number one"-Η Γερμανού... διαψεύδει την Φουρέιρα!

Όσα δήλωσε δημόσια και η αποστομωτική απάντηση που θα συζητηθεί
12/09/2018 - 12:09

Ελένη Φουρέιρα: "Δεν μπορείτε να με βγάζετε εμένα εθνικίστρια..."

"Σηκώνω στις πλάτες μου δυο χώρες και εκπροσωπώ μια τρίτη-Δεν μίσησα την Ελλάδα"
11/09/2018 - 12:40

Ελένη Φουρέιρα: "Ξεκίνησα να δουλεύω από τα 13 μου - Δεν είμαι εθνικίστρια"

Η τραγουδίστρια μιλά για τον Αλμπέρτο, την Νetta και την Γιάννα Τερζή.
10/09/2018 - 11:34

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Δεν έχω χρήματα για να μείνω κάπου" φώναζε επιβάτης της Cobalt (BINTEO)

Η τελευταία ανακοίνωση της εταιρείας και τα μηνύματα προς όσους επρόκειτο να ταξιδέψουν

Η επίσημη ανακοίνωση της Cobalt για το κλείσιμο της

Τι αναφέρει για όσους ετοιμάζονταν να ταξιδέψουν τις επόμενες ημέρες με τις αερογραμμές

Mε το ίδιο αεροσκάφος η πρώτη αναχώρηση και η τελευταία άφιξη της Cobalt...

"Τίτλοι τέλους" με τη πτήση Heathrow-Λάρνακα 15 λεπτά μετά τα μεσάνυχτα γης 17ης Οκτωβρίου
Ελλάδα

Τσίπρας: "Δεν θα ανεχθώ καμία διγλωσσία και καμία προσωπική στρατηγική" (ΒΙΝΤΕΟ)

"Βαθιά να με θάψουν θέλησαν, ξέχασαν ότι είμαι σπόρος" απαντά ο παραιτηθέντας Κοτζιάς

Νίκος Κοτζιάς: "Βαθιά να με θάψουν θέλησαν, ξέχασαν ότι είμαι σπόρος"

Η απάντηση του παραιτηθέντα Υπουργού Εξωτερικών στον Αλέξη Τσίπρα

Δεκτή έγινε η παραίτηση του Υπουργού Εξωτερικών της Ελλάδος Νίκου Κοτζιά

Τη θέση αναλαμβάνει ο ίδιος ο Πρωθυπουργός της χώρας Αλέξης Τσίπρας
Διεθνή

Η στιγμή που ο ένοπλος εισβάλλει στο κολλέγιο και σκορπίζει το θάνατο (ΒΙΝΤΕΟ)

Μακελειό στην Κριμαία με 18, κυρίως έφηβους, νεκρούς και δεκάδες τραυματίες

Αποχωρεί από τη θέση του ο ειδικός απεσταλμένος των Ηνωμένων Εθνών για τη Συρία

Οι λόγοι της παραίτησης του, η ημερομηνία της απόσυρσης του και το έργο του

Σε συναγερμό οι βρετανικές αρχές λόγω ύποπτου δέματος

Εντοπίστηκε τυχαία από την Αστυνομία σε δρόμο κοντά στο υπουργείο εσωτερικών

tv news

Η Άννα θορυβείται από τις πληροφορίες του Αλέξανδρου σχετικά με τον Τόνυ...

Κινητοποιεί τη Μαργκώ για να μάθει..Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδιά "Τατουάζ"
Alpha TV Κύπρου

Στα γυρίσματα όλοι θα αντιμετωπίσουν τις ομοιότητες της Νάντιας και της Μαρίνας

Η Κάτια«ξεθάβει»τη ζωγραφιά της Μαρίνας«Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Δείτε αυτή την εβδομάδα(VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 18/10/2018 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ