Ψυχαγωγία

Ιωάννα Τριανταφυλλίδου: «Ζορίστηκα ολόκληρη. Είναι σοκ!»

Η Ιωάννα Τριανταφυλλίδου μετά την μεγάλη απόφαση να κυνηγήσει το όνειρο της στην υποκριτική και να πάει στην Αμερική η πρόταση από τον Alpha  για την παρουσίαση του “Bake off Greece” την έκανε να γυρίσει για λίγο πίσω στην πατρίδα της. Σε συνέντευξη της στο περιοδικό Down Town μίλησε για τις δυσκολίες που αντιμετώπισε  στην Αμερική αλλά και πως αντιμετώπισε την απόρριψη. Η αγαπημένη ηθοποιός δήλωσε:

Νομίζω ότι ζορίστηκα ολόκληρη. Είναι σοκ!, Για μένα ήταν τεράστιο όνειρο το να βρίσκομαι εκεί, γι' αυτό και δεν πήγα με συγκεκριμένες απαιτήσεις. Ήμουν προετοιμασμένη για τη δυσκολία και το αβέβαιο του πράγματος. Πολλές φορές όμως σοκάρεσαι και με την απόρριψη, το ότι θα πας στις ακροάσεις και δεν θα σε πάρουν. Ο καθηγητής μας βέβαια, μας έλεγε πως η δουλειά του ηθοποιού είναι να κάνει ακρόαση. Το να πάρεις τον ρόλο είναι η εξαίρεση. Το έλεγε χιουμοριστικά. Όμως αυτό δεν είναι ψέμα. Είναι ένας τεράστιος λόγος για τον οποίο οι περισσότεροι ηθοποιοί κάνουν διαρκώς μαθήματα, ώστε να παραμένουν ενεργοί και σύγχρονοι. Στην αρχή όμως το παίρνεις πολύ προσωπικά, λες «δεν τους αρέσω, δεν έκανα καλά τον ρόλο», ενώ μπορεί να μην κάνεις για τον συγκεκριμένο ρόλο. Γι’ αυτό η επιτυχία είναι να κάνεις μια καλή ακρόαση, να τους αρέσεις ώστε να σε ξανακαλέσουν για κάτι που σου ταιριάζει. Επίσης χρειάζεται χρόνος για να σ' εμπιστευτούν. Αν το ζητούμενο μου ήταν η σταθερότητα, προφανώς δεν θα είχα πάει. Δεν ήταν όμως. Έχω μια άρνηση όταν συνειδητοποιώ ότι τα πράγματα στη ζωή μου τείνουν να γίνουν πολύ σταθερά. Νιώθω ότι κινδυνεύω να βουλιάξω. Ο στόχος μου, το ζητούμενο μου, είναι να νιώθω ότι μεγαλώνω. Όχι ηλικιακά, αλλά ότι γεμίζω με καινούργιες εμπειρίες. Ίσως ακούγεται τετριμμένο, όμως είναι ευθύνη μας να μη μείνουμε στάσιμοι, χωρίς στόχους και όνειρα. Αλίμονο, αν φτάσω κάποια στιγμή να πω ότι έκανα όσα ήθελα. Αυτό θα σημαίνει πως δεν θα έχω καινούργια όνειρα.  Το ιδανικό μου θα ήταν μόλις ολοκληρωθεί το παιχνίδι  να επιστρέψω στο L.A. να συνεχίσω τα μαθήματα και τις ακροάσεις. Δεν αποκλείω τίποτε όμως. Αν μου προταθεί κάτι εδώ που να μ' ενδιαφέρει πολύ, αυτό είναι η δουλειά μου και θα το κάνω! Θέλω να δουλεύω.

Επόμενο άρθρο

Ναταλία Γερμανού: Αποκάλυψε ποιον άντρα θα φλέρταρε αν ήταν νεότερη(ΒΙΝΤΕΟ)

«Αν ήμουν 33 χρόνια μικρότερη θα τον φλέρταρα» - Ποιον θεωρεί γοητευτικό και ωραίο άντρα..
14/10/2018 - 15:14

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πάνος Βλάχος: Τα τρυφερά λόγια για την Ιωάννα Τριανταφυλλίδου

Η αναφορά στην ηθοποιό και αν έχει υπάρξει ποτέ ανταγωνισμός ανάμεσα τους...
13/11/2018 - 16:11

Ιωάννα Τριανταφυλλίδου: Η αναφορά στον Βλάχο που την έφερε σε αμηχανία(ΒΙΝΤΕΟ)

Η Ελένη Μενεγάκη την έφερε στη δύσκολη θέση όταν αναφέρθηκε στην "επανασύνδεση" τους...
12/10/2018 - 10:25

Έρχεται το «Bake off Greece»!(ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε πότε κάνει πρεμιέρα ο διαγωνισμός ζαχαροπλαστικής και την κριτική επιτροπή..
21/09/2018 - 10:12

Ιωάννα Τριανταφυλλίδου: Μίλησε πρώτη φορά για τον χωρισμό της με τον Πάνο Βλάχο

Όσα είπε για τη δυνατή σχέση που τους ενώνει και τα δημοσιεύματα που την ενόχλησαν..
19/09/2018 - 08:49

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Επί ποδός η Αστυνομία για αντιμετώπιση τροχαίων συγκρούσεων (ΒΙΝΤΕΟ)

Η εβδομαδιαία εκστρατεία ελέγχου ταχύτητας, αρχίζει αύριο σε παγκύπριο επίπεδο

ΑΚίΔΑ: Καταγγέλλει αύξηση μαθητών ανά τμήμα σε δημόσιο νηπιαγωγείο της Λάρνακας

Κάνει λόγο για "κακό προηγούμενο" από πλευράς Υπουργείου Παιδείας

Αυτοψία Οικολόγων στην κοινότητα Διερώνα της Λεμεσού

Ταλανίζει τους γεωργούς η διαρροή νερού από υδατοδεξαμενή
Ελλάδα

Ενεπλάκη σε τροχαίο ο ηγούμενος Εφραίμ της Μονής Βατοπαιδίου

To ατύχημα σημειώθηκε στο τελευταίο τούνελ της Εγνατίας Οδού πριν την πόλη των Γρεβενών

Δημοσιογράφος τρολάρει την Ελλάδα μπροστά στον Τσίπρα και αυτός...γελά(ΒΙΝΤΕΟ)

Το twitter δεν άργησε να αντιδράσει στην προκλητική στάση του Πρωθυπουργού

Στους ρυθμούς του Εγκέλαδου εξακολουθεί να "χορεύει" το Ιόνιο

Νέα σεισμική δόνηση με επίκεντρο 49 χιλιόμετρα νοτιοδυτικά της Ζακύνθου
Διεθνή

Εμανουέλ Μακρόν: "Χρειαζόμαστε περισσότερη Ευρώπη"

Τι ανέφερε ο Γάλλος Πρόεδρος ενώπιον της Ολομέλειας του Γερμανικού Κοινοβουλίου

Ο ισχυρισμός του Τούρκου Υπουργού Άμυνας για την υπόθεση Κασόγκι

Οι δολοφόνοι πιθανόν να μετέφεραν το διαμελισμένο πτώμα του εκτός Τουρκίας

Μάλτα: Ταυτοποιήθηκαν τρεις ύποπτοι για τη δολοφονία της δημοσιογράφου Ντάφνι

Οι έρευνες των ανακριτών βρίσκονται σε προχωρημένο στάδιο

tv news

Ορφέας και Αλέξανδρος πιάνονται στα χέρια... Ο Ορφέας βρίσκει την αφορμή...

Η Αθηνά τραυματίζεται σε μια συμπλοκή «Το Τατουάζ» Κυριακή Νέο Επεισόδιο στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Μία ασύλληπτη τραγωδία... Ένα ειδεχθές έγκλημα με... σχιζοφρενικό «άγγιγμα»

Η σχιζοφρένεια χτυπά την πόρτα.. «Κάρμα» Κυριακή, Νέο Επεισόδιο στον Alpha Κύπρου (ΒINTEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 18/11/2018 - 21:15ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ