Ψυχαγωγία

To κορυφαίο άρμα του φετινού καρναβαλιού είναι.. Παραλιμνίτικο! (ΦΩΤΟ)

"Δώστου, δώστου, δώστου καρναβάλι.... Αμμοχώστου!!!"

Αυτό είναι το σύνθημα του καρναβαλιού της περιοχής της ελεύθερης Αμμοχώστου, που χρόνο με το χρόνο γίνεται και πιο μεγάλο.

Η μεγάλη καρναβαλίστικη παρέλαση που πραγματοποιήθηκε στο Παραλίμνι, ξεκίνησε στις 14:00 το μεσημέρι και την έναρξη κήρυξε η Βασίλισσα του Καρναβαλιού Αμμοχώστου, Μαρία Αρμενάκη ως «Αφροδίτη του Κάβο Γκρέκο», η οποία περπάτησε και διασκέδασε μαζί με τους εκατοντάδες των καρναβαλιστών, που υπό τη συνοδεία μουσικής, γιόρτασαν με την ψυχή τους.

Ωστόσο, τα βλέμματα, πέρα από τη βασίλισσα του καρναβαλιού έκλεψε και το άρμα που ήταν αφιερωμένο σε τί άλλο, παρά στα ....αμπελοπούλια!

Η σχέση της περιοχής με τα αμπελοπούλια είναι γνωστή εδώ και χρόνια, και οι Παραλιμνίτες που φημίζονται για το χιούμορ τους, βρήκαν τον καλύτερο τρόπο να την διακωμωδήσουν...

"Αμα λάχει τρώω και το πουλλούι του twitter", έγραφε το άρμα που προκάλεσε τις μεγαλύτερες εντυπώσεις στην παρέλαση, σκορπώντας το γέλιο σε όλους τους παρευρισκόμενους.

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

https://www.youtube.com/watch?v=Kf6_KcskK1c

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

Επόμενο άρθρο

Ποιος είπε πως οι Παφίτες δεν ξέρουν από καρναβάλι; (ΦΩΤΟ)

Η καρναβαλίστικη παρέλαση της Πάφου έχει φέτος κάτι από....Ρίο ντε Τζανέιρο!
18/02/2018 - 16:58

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αγανακτισμένοι οι κυνηγοί: Κλείνουν τον κυκλικό κόμβο Ριζοελιάς (BINTEO)

Θέλουν να κυνηγούν αμπελοπούλια με όπλο - Ποια τα αιτήματα τους
21/04/2018 - 20:47

"Ο Περδίκης ζητούσε την ψήφο των παρανόμων" καταγγέλλουν οι κυνηγοί (ΒΙΝΤΕΟ)

Αντιπαραθέσεις και διαστάσεις για την λαθροθηρία στην Κύπρο
20/10/2017 - 20:55

Λαϊκή εξέγερση φέρνουν στο Παραλίμνι, τα αμπελοπούλια (BINTEO)

Προειδοποιούν με κλιμάκωση των μέτρων και συγκεντρώσεις έξω από την Βουλή και το Προεδρικό
19/10/2017 - 20:34

Κυνηγοί για ακτιβιστές: Μπαίνουν στα σπίτια μας όταν λείπουμε (ΒΙΝΤΕΟ)

Διαμαρτυρία στην Αμμόχωστο για την απαγόρευση της θήρευσης Αμπελοπουλιών
19/10/2017 - 12:27

Επίτροπος Βέλλα: "Η ΕΕ δεν μπορεί να μην πάρει μέτρα για τα αμπελοπούλια"

"Θα δοθεί χρόνος στην Κύπρο για να κλείσει τις παράνομες χωματερές", λέει ο αξιωματούχος
16/10/2017 - 13:43

"Πόλεμος" στην περιοχή Παραλιμνίου για τα αμπελοπούλια (BINTEO)

Ετοιμάζουν δυναμική κινητοποίηση την ερχόμενη Τετάρτη στο Παραλίμνι
14/10/2017 - 20:40

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δραματική έκκληση Reaction: Το πρωί ένας πατέρας, τώρα ένα παιδάκι 5 ετών

Ζητεί από τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας να καλέσει εθνική σύσκεψη για τα τροχαία

Θρήνος στο ΤΕΠΑΚ απο τον θάνατο της 25χρονης Κωνσταντίνας Μιλτιάδους

Η περιπέτεια με την υγεία της, δεν της επέτρεψε να ολοκληρώσει τον κύκλο σπουδών της

Σε χειρουργική επέμβαση υποβλήθηκε ο Αρχιεπίσκοπος Χρυσόστομος

Καλή η μετεγχειρητική του πορεία σύμφωνα με τους θεράποντες ιατρούς
Ελλάδα

Ρέγκλινγκ: Δεν έχω αμφιβολία ότι η Ελλάδα θα επανέλθει στις αγορές

«Η ελληνική οικονομία αναδιαρθρώθηκε πλήρως τα τελευταία οκτώ χρόνια»

"Έφυγε" απο τη ζωή ο αγαπημένος των social media Χρήστος Γραμματίδης (ΦΩΤΟ)

Με χιούμορ, θάρρος και αυτοσαρκασμό παρέδωσε μαθήματα ζωής σε εκατοντάδες χρήστες

Στρατιώτης - Καταδρομέας άνοιξε πυρ σε στρατόπεδο στην Κρήτη

Συνελήφθη λίγο αργότερα από την Ελληνική Αστυνομία
Διεθνή

Πούτιν και Ερντογάν δίνουν προτεραιότητα στην ενεργειακή συνεργασία

Ο Ρώσος Πρόεδρος συνεχάρη τον Τούρκο ομόλογο του τηλεφωνικώς για την επανεκλογή του

Ακριβά θα πληρώσει το Ηνωμένο Βασίλειο την επίσκεψη Τραμπ τον ερχόμενο μήνα

6.6 εκατομμύρια δολάρια θα στοιχίσει στη βρετανική κυβέρνηση

Ιερέας παρέσυρε και τραυμάτισε τέσσερις πεζούς στο Δουβλίνο (ΒΙΝΤΕΟ)

Φαίνεται να έπαθε καρδιακή προσβολή καθώς οδηγούσε

tv news

Η Μαρίνα μαγειρεύει συνεχώς ό,τι ζητήσει η έγκυος πια φίλη της, η Σάντρα...

Ο Ηλίας αρχίζει να ζηλεύει και να αρχίζει τη "μουρμούρα"… Δευτέρα: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Τατιάνα περνάει ένα μεγάλο σοκ από τις διευκρινήσεις του Σέκερη για τον Τόνυ..

Την διακίνηση όπλων από τη ναυτιλιακή εταιρία Νίβεν.. Δευτέρα: Nέο Επεισόδιο Τατουάζ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 25/06/2018 - 19:30ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ