Ψυχαγωγία

To κορυφαίο άρμα του φετινού καρναβαλιού είναι.. Παραλιμνίτικο! (ΦΩΤΟ)

"Δώστου, δώστου, δώστου καρναβάλι.... Αμμοχώστου!!!"

Αυτό είναι το σύνθημα του καρναβαλιού της περιοχής της ελεύθερης Αμμοχώστου, που χρόνο με το χρόνο γίνεται και πιο μεγάλο.

Η μεγάλη καρναβαλίστικη παρέλαση που πραγματοποιήθηκε στο Παραλίμνι, ξεκίνησε στις 14:00 το μεσημέρι και την έναρξη κήρυξε η Βασίλισσα του Καρναβαλιού Αμμοχώστου, Μαρία Αρμενάκη ως «Αφροδίτη του Κάβο Γκρέκο», η οποία περπάτησε και διασκέδασε μαζί με τους εκατοντάδες των καρναβαλιστών, που υπό τη συνοδεία μουσικής, γιόρτασαν με την ψυχή τους.

Ωστόσο, τα βλέμματα, πέρα από τη βασίλισσα του καρναβαλιού έκλεψε και το άρμα που ήταν αφιερωμένο σε τί άλλο, παρά στα ....αμπελοπούλια!

Η σχέση της περιοχής με τα αμπελοπούλια είναι γνωστή εδώ και χρόνια, και οι Παραλιμνίτες που φημίζονται για το χιούμορ τους, βρήκαν τον καλύτερο τρόπο να την διακωμωδήσουν...

"Αμα λάχει τρώω και το πουλλούι του twitter", έγραφε το άρμα που προκάλεσε τις μεγαλύτερες εντυπώσεις στην παρέλαση, σκορπώντας το γέλιο σε όλους τους παρευρισκόμενους.

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

https://www.youtube.com/watch?v=Kf6_KcskK1c

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ

Επόμενο άρθρο

Ποιος είπε πως οι Παφίτες δεν ξέρουν από καρναβάλι; (ΦΩΤΟ)

Η καρναβαλίστικη παρέλαση της Πάφου έχει φέτος κάτι από....Ρίο ντε Τζανέιρο!
18/02/2018 - 16:58

ΣχετικέςΕιδήσεις

Βαριά καμπάνα σε 63χρονο για...αμπελοπούλια

Εντοπίστηκαν στο σπίτι του, μέσα σε πλαστικά δοχεία, δεκάδες νεκρά άγρια πτηνά
10/11/2018 - 11:05

Στα «δίχτυα» πιάστηκαν πέραν των 30 κυνηγών σε δύο μήνες (BINTEO)

Γυναίκα λαθροθήρας στη Κοφίνου επιτέθηκε και δάγκωσε δύο ακτιβίστριες
13/10/2018 - 20:49

Διήμερη κράτηση σε 42χρονο για δασμούς 90 χιλιάδων ευρώ

Καπνός τσιγάρων και ναργιλές, κούτες τσιγάρων μέχρι και δωδεκάδες αμπελοπούλια
10/10/2018 - 16:11

Βρετανικές Βάσεις: Κατά 2/3 μειώθηκε η παράνομη παγίδευση αμπελοπουλιών

Εκριζώθηκαν ακακίες που κάλυπταν συνολική έκταση ίση με 45 γήπεδα ποδοσφαίρου
02/07/2018 - 13:56

Θυμήθηκαν ξανά τα αμπελοπούλια οι Βρετανοί (ΒΙΝΤΕΟ)

Αιχμές για την δράση της Κυπριακής Δημοκρατίας από τον Βρετανό Υπουργό Ενόπλων Δυνάμεων
30/06/2018 - 20:52

Αγανακτισμένοι οι κυνηγοί: Κλείνουν τον κυκλικό κόμβο Ριζοελιάς (BINTEO)

Θέλουν να κυνηγούν αμπελοπούλια με όπλο - Ποια τα αιτήματα τους
21/04/2018 - 20:47

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Εξαιρετικά κρίσιμη η κατάσταση του 50χρονου που έπεσε από δέντρο

Είχε εντοπιστεί τραυματισμένος σε χώρο στάθμευσης διαμερισμάτων στην Κάτω Πάφο

Νέα κίτρινη προειδοποίηση από Μετεωρολογική για ισχυρές καταιγίδες

Η Αστυνομία προειδοποιεί για περιορισμένη ορατότητα στους δρόμους

Εγκαίνια εκκλησίας "Το περιβόλι του Αγίου Λαζάρου" (ΒΙΝΤΕΟ-ΦΩΤΟ)

Το ιδιαίτερο αυτού του ναού το περιβόλι το οποίο βρίσκεται περιμετρικά στον προαύλιο χώρο
Ελλάδα

Ισχυρή έκρηξη βόμβας σε τηλεοπτικό σταθμό στην Αθήνα (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Βομβαρδισμένο τοπίο το εσωτερικό του κτιρίου - Δεν έχει αναφερθεί κάποιος τραυματισμός

Αντίο από την ΕΛΑΣ σε σκύλο αστυνομικό που έχασε τη μάχη με το καρκίνο

Ο «Τζάκι» για επτά χρόνια πρόσφερε τις υπηρεσίες του στον πόλεμο κατά των ναρκωτικών

Τζάγκουαρ δραπέτευσαν από τον ζωολογικό κήπο Αττικής

Άμεση παρέμβαση της ασφάλειας του πάρκου που εξουδετέρωσε τα ζώα

tv news

Η Έλλη μαθαίνει ότι υπάρχει πιθανότητα να αρρωστήσει και τρομοκρατείται...

Ο Δημήτρης συνεχίζει να κρύβεται... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο στον Αlpha
Alpha TV Κύπρου

«To Τατουάζ» Ο Στρατηγός δίνει τη χαριστική βολή, προειδοποιώντας τον Τόνυ...

O oποίος αγνοεί ότι η καταιγίδα όπου να’ ναι θα ξεσπάσει… Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 17/12/2018 - 09:30ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ