Ψυχαγωγία

Κώστας Τσουρός:"Ο πατέρας μου ήταν ένας ξένος-Νοσηλεύτηκα από κρίσεις πανικού"

Ο Κώστας Τσουρός σε μια αποκαλυπτική συνέντευξη...

Ο γνωστός δημοσιογράφος που έχει κεντρίσει τον ενδιαφέρον το τελευταίο χρόνο μίλησε μεταξύ άλλων στο Dot, για την κακή σχέση που είχε με τον πατέρα του και την δύσκολη περίοδο που πέρασε στη ζωή φθάνοντας στο σημείο, ψυχοθεραπείας λόγω κρίσεων πανικού που είχε υποστεί. Ο ίδιος ανέφερε

"Επειδή ο πατέρας μου ήταν ναυτικός έλειπε πολλά χρόνια από το σπίτι ώστε μέχρι να πάρει σύνταξη εγώ ουσιαστικά να μην τον έχω ζήσει. Έφευγε για δύο χρόνια, ερχόταν για έξι μήνες και ήθελε όταν ερχόταν να κρατάει τα σκήπτρα της οικογένειας αλλά επί της ουσίας δεν γινόταν αυτό, οπότε υπήρχαν πάρα πολλές συγκρούσεις. Ήταν ένας ξένος που ερχόταν να επιβάλει την άποψή του στο σπίτι".

kk

Ο ίδιος αναφέρθηκε και στην περίοδο που πάθαινε κρίσεις πανικού και έκανε ψυχοθεραπείες αναφέροντας:

"Έκανα τέσσερα χρόνια ψυχοθεραπεία, βασικό θέμα ήταν ο μπαμπάς μου και ο θυμός μου για αυτόν. Ένιωθα θυμό μέσα μου που δεν είχα κοντά μου τον πατέρα μου. Κάποια στιγμή επειδή υπήρχαν και εντάσεις,κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά μέσα μου. Πάθαινα κρίσεις πανικού, χρειάστηκε να νοσηλευτώ και εκεί κατάλαβα ότι πρέπει να ζητήσω την βοήθεια ειδικού.

Όταν επέστρεφε ο πατέρας μου σπίτι, στεναχωριόμουν. Άλλαζε την καθημερινότητά μας. "

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Εβελίνα Παπούλια: «Πνιγόμουν. Νόμιζα ότι τελείωνε η ζωή μου»(ΒΙΝΤΕΟ)

Οι δυο γάμοι που οδήγησαν σε διαζύγιο και οι κρίσεις πανικού που της προκαλεί ο γάμος...
16/10/2018 - 10:12

Κώστας Τσουρός:"Κατάλαβα ότι με απάτησε γιατί συνάντησα το τρίτο πρόσωπο"-ΒΙΝΤΕΟ

Η τελευταία φορά που μίλησε με την Φαίη Σκορδά, ο γυμνισμός και πως έχασε 30 κιλά
10/10/2018 - 10:01

"Ήταν βασανιστικό"-Η Αριστοτέλους μιλά για τις κρίσεις πανικού που βίωσε(ΒΙΝΤΕΟ)

"Για μια περίοδο της ζωής μου το γρασίδι του Γενικού Νοσοκομείου ήταν το στέκι μου"
21/03/2018 - 15:31

Ο Κώστας Τσουρός κάνει επίθεση στον Γιώργο Λιάγκα για τα κιλά του (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αντίδραση της Φαίης Σκορδά και το "Ντροπή σου"
06/11/2017 - 15:05

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Βουτιά" θανάτου για ζεύγος τουριστών στον Ακάμα (ΒΙΝΤΕΟ)

Το όχημά τους έπεσε από γκρεμό 30 μέτρων στην περιοχή Λουτρών της Αφροδίτης

"Έφυγε" από τη ζωή ο ηθοποιός Χρήστος Παπαδόπουλος

Θλίψη στον καλλιτεχνικό χώρο από το θάνατο του αγαπημένου Κύπριου καλλιτέχνη

Ολισθηροί δρόμοι λόγω χαλαζόπτωσης στην περιοχή Αυδήμου - Πισσουρίου

H Aστυνομία προτρέπει τους οδηγούς να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί
Ελλάδα

Νεκρός βρέθηκε υπαξιωματικός της Πολεμικής Αεροπορίας

Διερευνώνται τα αίτια θανάτου του ανακοινώνει το ΓΕΑ

ΠΓΔΜ: Η αναθεώρηση του Συντάγματος και τα επόμενα βήματα

Η κυβέρνηση του Ζόραν Ζάεφ θα προετοιμάσει τις επόμενες ημέρες τις τροπολογίες

Ορκίστηκε υπουργός Εξωτερικών ο πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας (ΒΙΝΤΕΟ)

Νίκος Κοτζιάς: Eίμαι ευτυχής, έχουμε κανει ένα βήμα ελπίδας για τη Συμφωνία των Πρεσπών
Διεθνή

Ένταση στις σχέσεις Ρωσίας και ΗΠΑ με φόντο τις αμερικανικές εκλογές

Οι ψηφοφόροι προσέρχονται στις κάλπες στις 6 Νοεμβρίου

Συρία: Το ΙΚ απελευθέρωσε έξι από τους 27 ομήρους της Σουέιντα

«Πρόκειται για το πρώτο κύμα» έπειτα από τη συμφωνία με το συριακό καθεστώς

tv news

Η Όλγα στέλνει τη Βάσω στην απομόνωση και αυτό θα φέρει ανεπιθύμητες συνέπειες..

Νέα επεισόδια "Τατουάζ" από αυτή τη Δευτέρα σε Νέα Ώρα στον Alpha Κύπρου! (Περίληψη)
Alpha TV Κύπρου

Η «Μουρμούρα» επιστρέφει …με δύο Κυπριακά ζευγάρια στον Alpha Κύπρου! (TRAILER)

Μία τέτοια μουρμούρα,όχι μόνο τη συνηθίζεις,αλλά τη λατρεύεις! Από Δευτέρα 22 Οκτωβρίου..
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 20/10/2018 - 20:20ALPHA NEWS