Ψυχαγωγία

"Λυτρώθηκε"-Ο Πανίκος Πιλάλης συγκλονίζει για τον θάνατο της μητέρας του(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Πανίκος Πιλάλης, βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή της Χριστιάνας Αριστοτέλους, "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε μεταξύ άλλων για τις δύσκολες ώρες που βίωσε με την αρρώστια της μητέρας τους που έπασχε από καρκίνο αλλά και πως αντιμετώπισε τον θάνατο της.  Ο ίδιος δήλωσε χαρακτηριστικά:

Bασανιζόταν τρία χρόνια με τον καρκίνο. Πλησιάζαμε στο τελευταίο στάδιο, το οποίο ίσως να είχε και δύο χρόνια ακόμα. "Έφυγε" εκεί που έπρεπε, από ανακοπή φαρμάκων. Λυτρώθηκε...

Ήμουν προετοιμασμένος. Αν βλέπεις την μάνα σου πως ήταν και πως έγινε σε δυο χρόνια, μισείς αυτή την αρρώστια. Είναι πολύ βασανιστικό. Αμαρτία μου δεν ξέρω,εγώ παρακάλεσα τον θεό, να την "πάρει" τώρα, να μην την βλέπω έτσι.

πιλαλης

Ένιωθα και λίγο μετανιωμένος. Πήγαινα να την δω εκείνη την ημέρα, σταματώ στο φούρνο και μου τηλεφωνούν να πάω για μια δουλειά μισή ώρα πιο γρήγορα και είπα στον γυρισμό να πάω να την δω τελικά. Όταν ήμουν στο φούρνο ήδη ξεψυχούσε, άκουγα κλάματα από τις θείες μου μέσα.

Την έβλεπα κάθε μέρα. Το πρόβλημα ήταν στον εγκέφαλο, δεν μπορούσε να σου πει κάτι. Η μάνα καταλαβαίνει... δεν χρειαζόταν να της πω κάτι. Δεν θα πήγαινα να την φορτώσω με τα δικά μου και να την μαραζώσω.

Επόμενο άρθρο

Mιχάλης Σοφοκλέους:Έντυσε "τιγράκι" τον γιο του και καρναβαλιστήκαν(ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Η εξόρμηση της οικογένειας σε αποκριάτικους δρόμους
09/02/2018 - 12:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Λούης Πατσαλίδης συγκινεί για τον θάνατο της μητέρας του...(ΒΙΝΤΕΟ)

"Ήμουν δίπλα της εκρατούσα την αγκαλιά, εμιλούσα της" - Όλα όσα δήλωσε
15/02/2018 - 13:42

H Δούκισσα Νομικού μας αποχαιρετά για να γεννήσει και προέβη σε αποκαλύψεις

Η γλυκιά παρουσιάστρια μίλησε για τα επόμενα επαγγελματικά της σχέδια
31/01/2018 - 18:52

Baby Boom: Γέννησε η Βίκυ Καγιά!

Η αγαπημένη παρουσιάστρια και μοντέλο έγινε μανούλα
21/01/2018 - 14:31

Η Μαρία Ηλιάκη συγκινεί με το τατουάζ και τα λόγια για τη μητέρα της που "έφυγε"

Με αφορμή την ονομαστική της εορτή ανέβασε μια φωτογραφία σκεπτόμενη τη μαμά της
19/01/2018 - 14:26

Πως τα παιδιά έσωσαν την μητέρα τους που τυλίχθηκε στις φλόγες (ΒΙΝΤΕΟ)

Με ψυχραιμία, κατάφεραν να σβήσουν τη φωτιά και να αφαιρέσουν τα ρούχα της γυναίκας
18/12/2017 - 11:31

Μητέρα τυλίχθηκε στις φλόγες και την έσωσαν τα παιδιά της

Προσπάθησε να απομακρύνει ελαττωματικές θερμάστρες που προκάλεσαν πυρκαγιά
18/12/2017 - 08:17

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Υπό οκταήμερη κράτηση 24χρονος Πολωνός για ληστεία χρυσοχοείου στη Λεμεσό

Το αδίκημα διαπράχθηκε τον Ιούλιο και εναντίον του εκκρεμούσε ευρωπαϊκό ένταλμα σύλληψης

Τόνοι ιατρικών αποβλήτων, έξω από εργοστάσιο στην Κοφίνου (ΦΩΤΟ)

Την άμεση διερεύνηση της υπόθεσης ανακοίνωσε η Αστυνομία, που άρχισε τη λήψη καταθέσεων

Στάσεις εργασίας απο τα συνεργεία σκυβάλων των Δήμων Πάφου, Γεροσκήπου & Πέγειας

Απεργιακές κινητοποιήσεις προγραμματίζονται και σε άλλους Δήμους της ελεύθερης Κύπρου
Ελλάδα

Απομακρύνονται αγάλματα από το κέντρο των Σκοπίων που παραπέμπουν σε αλυτρωτισμό

Στις τρεις τα ξημερώματα γερανοί του Δήμου κατέβασαν το άγαλμα του "Κιόσετο"

Αθήνα: Οικογενειακή τραγωδία στον Άγιο Δημήτριο

Μαχαίρωσε μέχρι θανάτου την αδερφή του και με το ίδιο μαχαίρι αφαίρεσε τη ζωή του

Ο οίκος Moody's αναβάθμισε κατά δυο μονάδες την ελληνική οικονομία

Οι λόγοι που ο διεθνής οίκος σηρίζει την αναβάθμιση της ελληνικής οικονομίας
Διεθνή

Νέες φιλοκυβερνητικές δυνάμεις έφτασαν στο Αφρίν της Συρίας

«Δεκάδες μαχητές πιστοί στο καθεστώς εισήλθαν στην περιοχή του Αφρίν»

Μαυροβούνιο: Επίθεση βομβιστή-καμικάζι κοντά στην πρεσβεία των ΗΠΑ

Δεν έχει αποκλειστεί απολύτως κανένα ενδεχόμενο

Οπλισμένους εκπαιδευτικούς για μείωση των σφαγών στα σχολεία προτείνει ο Τραμπ

"Ένας υπάλληλος με όπλο θα μπορούσε να τερματίσει μια επίθεση πολύ γρήγορα"

tv news

Η Αμαλία συναντιέται με τη Μαργκώ και τις λέει τι θυμήθηκε από το παρελθόν της..

Η Άννα τσακισμένη, οδηγείται σε μια κίνηση απελπισίας…Πέμπτη: Διπλό Eπεισόδιο Τατουάζ
Alpha TV Κύπρου

Μια απρόσμενη εμφάνιση, μια ανακοίνωση από ένα νέο πρόσωπο προκαλεί αναστάτωση..

Λεωνίδας, Θοδωρής και Βλάσσης στα κάρβουνα!Πέμπτη:Νέο Επεισόδιο Έλα στη Θέση μου(ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 22/02/2018 - 13:00ΕΛΕΝΗ