Ψυχαγωγία

"Λυτρώθηκε"-Ο Πανίκος Πιλάλης συγκλονίζει για τον θάνατο της μητέρας του(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Πανίκος Πιλάλης, βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή της Χριστιάνας Αριστοτέλους, "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε μεταξύ άλλων για τις δύσκολες ώρες που βίωσε με την αρρώστια της μητέρας τους που έπασχε από καρκίνο αλλά και πως αντιμετώπισε τον θάνατο της.  Ο ίδιος δήλωσε χαρακτηριστικά:

Bασανιζόταν τρία χρόνια με τον καρκίνο. Πλησιάζαμε στο τελευταίο στάδιο, το οποίο ίσως να είχε και δύο χρόνια ακόμα. "Έφυγε" εκεί που έπρεπε, από ανακοπή φαρμάκων. Λυτρώθηκε...

Ήμουν προετοιμασμένος. Αν βλέπεις την μάνα σου πως ήταν και πως έγινε σε δυο χρόνια, μισείς αυτή την αρρώστια. Είναι πολύ βασανιστικό. Αμαρτία μου δεν ξέρω,εγώ παρακάλεσα τον θεό, να την "πάρει" τώρα, να μην την βλέπω έτσι.

πιλαλης

Ένιωθα και λίγο μετανιωμένος. Πήγαινα να την δω εκείνη την ημέρα, σταματώ στο φούρνο και μου τηλεφωνούν να πάω για μια δουλειά μισή ώρα πιο γρήγορα και είπα στον γυρισμό να πάω να την δω τελικά. Όταν ήμουν στο φούρνο ήδη ξεψυχούσε, άκουγα κλάματα από τις θείες μου μέσα.

Την έβλεπα κάθε μέρα. Το πρόβλημα ήταν στον εγκέφαλο, δεν μπορούσε να σου πει κάτι. Η μάνα καταλαβαίνει... δεν χρειαζόταν να της πω κάτι. Δεν θα πήγαινα να την φορτώσω με τα δικά μου και να την μαραζώσω.

Επόμενο άρθρο

Mιχάλης Σοφοκλέους:Έντυσε "τιγράκι" τον γιο του και καρναβαλιστήκαν(ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Η εξόρμηση της οικογένειας σε αποκριάτικους δρόμους
09/02/2018 - 12:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μητέρα 14χρονου: "Πέρασα ώρες αγωνίας για το παιδί μου" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι αποκαλύπτει και τι καταγγέλλει στον Alpha η μητέρα του δεκατετράχρονου μαθητή
15/05/2018 - 20:38

O χρόνος με τη μητέρα σου είναι πολύτιμος για...την ζωή της

Αφιερώστε όσο περισσότερο χρόνο μπορείτε
15/05/2018 - 12:34

Το ύστατο χαίρε του Προέδρου της Δημοκρατίας στην μητέρα του (ΦΩΤΟ)

Εκατοντάδες συγγενείς και φίλοι, στην εξόδιο ακολουθία για την Θεανώ Αναστασιάδη
08/05/2018 - 16:31

Έφυγε απο τη ζωή η μητέρα του Προέδρου της Δημοκρατίας (ΦΩΤΟ)

Απεβίωσε σε ηλικία 94 ετών, ενώ νοσηλευόταν σε ιδιωτική κλινική της Λεμεσού
06/05/2018 - 19:39

Ο Λούης Πατσαλίδης συγκινεί για τον θάνατο της μητέρας του...(ΒΙΝΤΕΟ)

"Ήμουν δίπλα της εκρατούσα την αγκαλιά, εμιλούσα της" - Όλα όσα δήλωσε
15/02/2018 - 13:42

H Δούκισσα Νομικού μας αποχαιρετά για να γεννήσει και προέβη σε αποκαλύψεις

Η γλυκιά παρουσιάστρια μίλησε για τα επόμενα επαγγελματικά της σχέδια
31/01/2018 - 18:52

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Χειροπέδες σε δύο για ναρκωτικά, πλαστά έγγραφα και παράνομη παραμονή στην Κύπρο

Άλλα στοιχεία είχε δώσει αρχικά στους αστυνομικούς και άλλα έδωσε μετά την ανάκριση

Του "χτύπησαν" την πόρτα, τους άνοιξε και αφού τον χτύπησαν, έκλεψαν €2,000

Άνοιξε την πόρτα στους ληστές του και του επιτέθηκαν με... στέκα μπιλιάρδου

Του έστησαν καρτέρι και του έκλεψαν τις εισπράξεις ύψους δεκάδων χιλιάδων ευρώ

Δύο πρόσωπα επιτέθηκαν σε ιδιοκτήτη επιχείρησης και τον απείλησαν με πυροβολισμό στον αέρα
Ελλάδα

Τραγωδία στη Μεταμόρφωση Αττικής, μετά από πτώση οχήματος σε στάση λεωφορείου

Νεκρός ένας ηλικιωμένος και τραυματίες ο οδηγός του οχήματος και η μικρή του κόρη

Ταγιάνι: Αναλαμβάνουμε πρωτοβουλίες για την άμεση απελευθέρωση των δύο Ελλήνων

Συνεχίζουν να στηρίζουν ολόθερμα τους Άγγελο Μητρετώδη και Δημήτρη Κούκλατζη

Ένοχοι οι τρεις κατηγορούμενοι για την επίθεση σε βάρος του Γιάννη Μπουτάρη

Επρόκειτο "περί οργανωμένης επίθεσης σε βάρος του δημάρχου"
Διεθνή

Στις ΗΠΑ επαφίεται η πραγματοποίηση ή όχι της συνόδου, δηλώνει η Βόρειος Κορέα

"Βλακώδες οι δηλώσεις" του Αμερικανού αντιπροέδρου Μάικ Πενς, σχολιάζουν

Εντολή σχηματισμού κυβέρνησης έλαβε από τον Ιταλό πρόεδρο ο Τζουζέπε Κόντε

"Ως δικηγόρος υπερασπίσθηκα πολλούς πολίτες, τώρα θα υπερασπισθώ τα συμφέροντα των Ιταλών"

Τουλάχιστον δύο νεκροί μετά από σύγκρουση τραίνου με φορτηγό στην Ιταλία

18 άτομα τραυματίστηκαν όταν τρία βαγόνια εκτροχιάστηκαν, ως αποτέλεσμα της σύγκρουσης

tv news

Η Όλγα με την Νικόλ έρχονται σε ρήξη με μήλον της έριδος, τον Στέφανο!

Η Τατιάνα ανακαλύπτει κάτι που αλλάζει όλα τα δεδομένα... Πέμπτη: Διπλό Επεισόδιο Τατουάζ
Alpha TV Κύπρου

Η Λατάνια στο σπίτι της Μένης για κατασκοπεία με διαταγές Αιμιλίας και Δαμιανού

Ο Αγγέλου ξυπνάει από το κώμα... Πέμπτη:Νέο Επεισόδιο Έλα στη Θέση μου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 24/05/2018 - 09:30ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ