Ψυχαγωγία

Μαρία Μενούνος:Όσα είπε για την απόφαση να αποκτήσει παιδί μέσω παρένθετης

Η Μαρία Μενούνος ενώθηκε με τα ιερά δεσμά του γάμου με τον επί χρόνια σύντροφο της Κέβιν το περασμένο Σάββατο στην Αρκαδία σε μια άκρως παραδοσιακή τελετή. Η πασίγνωστη παρουσιάστρια στο παρελθόν εξέφρασε την επιθυμία της να αποκτήσει το δικό της παιδάκι μέσω εξωσωματικής γονιμοποίησης που τελικά απέτυχε λίγο πριν διαγνωστεί με όγκο στον εγκέφαλο.

Σε συνέντευξη της στο ελλαδικό περιοδικό People η Μαρία Μενούνος μίλησε για τον λόγο που οδήγησε την ίδια αλλά και τον σύζυγο της να αποκτήσουν παιδάκι μέσω παρένθετης μητέρας.

Νομίζω πως η διαδικασία (της εξωσωματικής) μπορεί να επιδείνωσε την κατάσταση – γιατί όπως μου είπε ο γιατρός μου ο όγκος προϋπήρχε χρόνια. Θυμάμαι πριν από δέκα χρόνια είχα αντιμετωπίσει κάποιες επίμονες εξάψεις, αλλά δεν είχα δώσει σημασία. Όταν παίρνεις ορμόνες, όμως, όλα μεγαλώνουν. Ο όγκος έχει αφαιρεθεί επιτυχώς, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλύτερα να μην ξανακάνω άλλη εξωσωματική, θα ήταν μεγάλο ρίσκο. Έτσι, αποφασίσαμε με τον Keven να εξετάσουμε την προοπτική της παρενθετότητας. Θα ήθελα να ζήσω την εμπειρία της εγκυμοσύνης και λυπάμαι που δεν θα έχω αυτή την ευκαιρία. Όμως, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Σκεφτόμαστε, λοιπόν, να μπούμε στη διαδικασία να αποκτήσουμε μωρό μέσω παρένθετης μητέρας – θα το συζητήσουμε πιο αναλυτικά στο ταξίδι του μέλιτος και επιστρέφοντας στην Αμερική θα ξεκινήσουμε

Για την περιπέτεια της υγείας της όταν διαγνώστηκε με όγκο στον εγκέφαλο η Μαρία Μενούνος ανέφερε:

Ήταν δώρο από τον Θεό αυτό που μου συνέβη, γιατί έπρεπε να αλλάξω τη ζωή μου. Όλο δούλευα. Αν δεν μου είχε συμβεί αυτό, δεν θα ήμουν ποτέ εδώ για να παντρευτώ και μετά να πάω γαμήλιο ταξίδι στην Ιταλία. Όλη η ζωή μου ήταν δουλειά. Βέβαια, αν δεν είχα δουλέψει σκληρά, δεν θα είχα αυτά που έχω σήμερα. Όμως, χρειάζεται ισορροπία. Τώρα βρίσκω τις ισορροπίες μου, έτσι είμαι πιο χαρούμενη και απολαμβάνω περισσότερο τη ζωή μου.

 

Επόμενο άρθρο

Στέφανος Μιχαήλ-Δανάη Παππά: H ερωτική σκηνή και τα...απρόοπτα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ευτράπελη στη σκηνή για το τηλεοπτικό ζευγάρι
12/10/2018 - 11:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μαρία Μενούνος: Τα απρόοπτα από τον γάμο της(ΒΙΝΤΕΟ)

Οι αποκαλύψεις για τον γάμο και τα “παρατράγουδα” που έγιναν..
08/10/2018 - 10:46

Γαμήλιο...Crash Test: Ποια νύφη "έκλεψε" τις εντυπώσεις; (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Οικονομάκου, Μενούνος, Κυριάκου ντύθηκαν στα λευκά και έβαλαν βέρα στο δεξί
07/10/2018 - 14:24

Μαρία Μενούνος:Η συγκίνηση της μπροστά στη κάμερα μια μέρα πριν τον γάμο(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για την περιπέτεια της υγεία της, τον γάμο και την παρένθετη μητέρα..
05/10/2018 - 11:53

Στην Ελλάδα η Μαρία Μενούνος για τον γάμο της! (ΦΩΤΟ)

Η ατυχία στο ταξίδι της για Ελλάδα λίγες μέρες πριν τον θρησκευτικό της γάμο...
04/10/2018 - 15:10

Μαρία Μενούνος: Όλες οι λεπτομέρειες για τον γάμο της!

Δείτε την αναγγελία του γάμου της διάσημης παρουσιάστριας και οι κουμπάροι του ζευγαριού
03/10/2018 - 08:57

Η Μαρία Μενούνος ζήτησε τη βοήθεια της Κιμ για να βρει.. παρένθετη μητέρα!

Οι προσπάθειες της να γίνει μητέρα και η «άμεση» βοήθεια από την Καρντάσιαν
29/09/2018 - 13:49

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στα μπουντρούμια του Αττίλα ιερέας και άλλοι τρεις Ελληνοκύπριοι

Συνελήφθησαν σε κατεχόμενο χωριό με την κατηγορία της "κλοπής αρχαίου αντικειμένου"

Mήπως είδατε την 15χρονη Μαρία Μιχαέλλα Κυπριανού; (ΦΩΤΟ)

Καταγγέλθηκε στην Αστυνομία ως ελλείπον πρόσωπο από την οικία της στη Λευκωσία

Υπέκυψε στα τραύματά ο 86χρονος που παρασύρθηκε από όχημα στη Λεμεσό

Στο τροχαίο που σημειώθηκε στις 20 Σεπτεμβρίου έχασε τη ζωή της και η σύζυγός του
Ελλάδα

Στο κελί για δεκατρία χρόνια 60χρονος που ασελγούσε σε 8χρονη

Σοκάρει η κατάθεση του ανήλικου θύματος που πάσχει από αυτισμό

Νέες μηνύσεις για τη φονική πυρκαγιά στο Μάτι

Ευθύνες κατά Δούρου, Ψινάκη, Καπάκη, ΕΛΑΣ και Πυροσβεστικής Υπηρεσίας

Προγραμματισμένη η συνάντηση του Έλληνα πρέσβη-Τσαβούσογλου στην Άγκυρα

"Η απόφαση για επέκταση της αιγιαλίτιδας ζώνης εναπόκειται αποκλειστικά στην Ελλάδα"
Διεθνή

Η διμερής συνάντηση Πούτιν - Ερντογάν

Οι δυο ηγέτες θα συμμετάσχουν στο περιθώριο της συνόδου για τη Συρία στην Κωνσταντινούπολη

Φρικιαστικές λεπτομέρειες για τον εντοπισμό της σορού του Κασόγκι σε πηγάδι

Ραγδαίες είναι οι εξελίξεις στην υπόθεση του Σαουδάραβα δημοσιογράφου

Τα λένε στην Ουάσινγκτον Γκουτέρες - Πομπέο

Ο ΓΓ των ΗΕ θα πραγματοποιήσει συναντήσεις με αξιωματούχους της κυβέρνησης

tv news

Η ύπουλη κίνηση της Νικόλ αφήνει τους πάντες άφωνους και κυρίως την Άννα...

Δεν θα διστάσει να συγκρουστεί μαζί της... Δείτε την Τρίτη στο διπλό επεισόδιο "Τατουάζ"
Alpha TV Κύπρου

Ο Φώτης παίρνει σαν δώρο από τους δικούς του, καινούργιο αυτοκίνητο...

Τα προβλήματα ξεκινούν!! Τρίτη Νέο Επεισόδιο "Μουρμούρα" στον Alpha Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 23/10/2018 - 20:20ALPHA NEWS