Ψυχαγωγία

Μαρία Μενούνος:Όσα είπε για την απόφαση να αποκτήσει παιδί μέσω παρένθετης

Η Μαρία Μενούνος ενώθηκε με τα ιερά δεσμά του γάμου με τον επί χρόνια σύντροφο της Κέβιν το περασμένο Σάββατο στην Αρκαδία σε μια άκρως παραδοσιακή τελετή. Η πασίγνωστη παρουσιάστρια στο παρελθόν εξέφρασε την επιθυμία της να αποκτήσει το δικό της παιδάκι μέσω εξωσωματικής γονιμοποίησης που τελικά απέτυχε λίγο πριν διαγνωστεί με όγκο στον εγκέφαλο.

Σε συνέντευξη της στο ελλαδικό περιοδικό People η Μαρία Μενούνος μίλησε για τον λόγο που οδήγησε την ίδια αλλά και τον σύζυγο της να αποκτήσουν παιδάκι μέσω παρένθετης μητέρας.

Νομίζω πως η διαδικασία (της εξωσωματικής) μπορεί να επιδείνωσε την κατάσταση – γιατί όπως μου είπε ο γιατρός μου ο όγκος προϋπήρχε χρόνια. Θυμάμαι πριν από δέκα χρόνια είχα αντιμετωπίσει κάποιες επίμονες εξάψεις, αλλά δεν είχα δώσει σημασία. Όταν παίρνεις ορμόνες, όμως, όλα μεγαλώνουν. Ο όγκος έχει αφαιρεθεί επιτυχώς, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλύτερα να μην ξανακάνω άλλη εξωσωματική, θα ήταν μεγάλο ρίσκο. Έτσι, αποφασίσαμε με τον Keven να εξετάσουμε την προοπτική της παρενθετότητας. Θα ήθελα να ζήσω την εμπειρία της εγκυμοσύνης και λυπάμαι που δεν θα έχω αυτή την ευκαιρία. Όμως, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Σκεφτόμαστε, λοιπόν, να μπούμε στη διαδικασία να αποκτήσουμε μωρό μέσω παρένθετης μητέρας – θα το συζητήσουμε πιο αναλυτικά στο ταξίδι του μέλιτος και επιστρέφοντας στην Αμερική θα ξεκινήσουμε

Για την περιπέτεια της υγείας της όταν διαγνώστηκε με όγκο στον εγκέφαλο η Μαρία Μενούνος ανέφερε:

Ήταν δώρο από τον Θεό αυτό που μου συνέβη, γιατί έπρεπε να αλλάξω τη ζωή μου. Όλο δούλευα. Αν δεν μου είχε συμβεί αυτό, δεν θα ήμουν ποτέ εδώ για να παντρευτώ και μετά να πάω γαμήλιο ταξίδι στην Ιταλία. Όλη η ζωή μου ήταν δουλειά. Βέβαια, αν δεν είχα δουλέψει σκληρά, δεν θα είχα αυτά που έχω σήμερα. Όμως, χρειάζεται ισορροπία. Τώρα βρίσκω τις ισορροπίες μου, έτσι είμαι πιο χαρούμενη και απολαμβάνω περισσότερο τη ζωή μου.

 

Επόμενο άρθρο

Στέφανος Μιχαήλ-Δανάη Παππά: H ερωτική σκηνή και τα...απρόοπτα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ευτράπελη στη σκηνή για το τηλεοπτικό ζευγάρι
12/10/2018 - 11:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μαρία Μενούνος: Τα απρόοπτα από τον γάμο της(ΒΙΝΤΕΟ)

Οι αποκαλύψεις για τον γάμο και τα “παρατράγουδα” που έγιναν..
08/10/2018 - 10:46

Γαμήλιο...Crash Test: Ποια νύφη "έκλεψε" τις εντυπώσεις; (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Οικονομάκου, Μενούνος, Κυριάκου ντύθηκαν στα λευκά και έβαλαν βέρα στο δεξί
07/10/2018 - 14:24

Μαρία Μενούνος:Η συγκίνηση της μπροστά στη κάμερα μια μέρα πριν τον γάμο(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για την περιπέτεια της υγεία της, τον γάμο και την παρένθετη μητέρα..
05/10/2018 - 11:53

Στην Ελλάδα η Μαρία Μενούνος για τον γάμο της! (ΦΩΤΟ)

Η ατυχία στο ταξίδι της για Ελλάδα λίγες μέρες πριν τον θρησκευτικό της γάμο...
04/10/2018 - 15:10

Μαρία Μενούνος: Όλες οι λεπτομέρειες για τον γάμο της!

Δείτε την αναγγελία του γάμου της διάσημης παρουσιάστριας και οι κουμπάροι του ζευγαριού
03/10/2018 - 08:57

Η Μαρία Μενούνος ζήτησε τη βοήθεια της Κιμ για να βρει.. παρένθετη μητέρα!

Οι προσπάθειες της να γίνει μητέρα και η «άμεση» βοήθεια από την Καρντάσιαν
29/09/2018 - 13:49

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στήνουν παγίδες για να πιάσουν το πίτμπουλ της Παρεκκλησιάς (BINTEO)

Καταγγελίες ότι επιτίθεται σε πολίτες και άλλα ζώα

Χειροπέδες σε 4 πρόσωπα στην Πάφο για κλοπές

Τέθηκαν υπό κράτηση για διευκόλυνση των ανακρίσεων

Καταζητούμενο πρόσωπο για διάρρηξη χρυσοχοείου και κλοπή στη Λεμεσό (ΦΩΤΟ)

Στην δημοσιότητα οι φωτογραφίες του για τον εντοπισμό του
Ελλάδα

Ανάκληση της απόφασης της Αλβανίας για παραχώρηση γης που ανήκει σε Έλληνες

Η Ελλάδα εκφράζει την ανησυχία της σχετικά με την απόφαση του υπουργικού της Αλβανίας

«Ο αδερφός μου»: Το συγκλονιστικό βίντεο που έγινε viral (BINTEO)

Το συγκινητικό βίντεο για άτομα με αναπηρίες που κάνει τον γύρο του διαδικτύου...

Στο Μαρακές για το Παγκόσμιο Σύμφωνο για τη μετανάστευση ο Αλέξης Τσίπρας

Η ομιλία του Έλληνα Πρωθυπουργού για τις θέσεις της Ελλάδας και οι διμερείς επαφές του
Διεθνή

Γιαγιά ηλικίας 102 ετών γίνεται η γηραιότερη skydiver (ΒΙΝΤΕΟ+ΦΩΤΟ)

Έσπασε όλα τα ρεκόρ για φιλανθρωπικό σκοπό

Με υπερηχητικούς πυραύλους ενισχύει τα μαχητικά της η Ρωσία

Τι αναφέρει πηγή του Ρωσικού Υπουργείου Άμυνας

Αυτή είναι η πρώτη "σέλφι" από τον Άρη

Η ΝΑSA έδωσε στη δημοσιότητα την πρώτη φωτογραφία του InSight

tv news

«Το Τατουάζ» Ο Σέκερης έρχεται αντιμέτωπος με μια αλήθεια που θα τον σοκάρει.

Η Ελένη με την Όλγα προσπαθούν να πείσουν τον Αλέξανδρο... Τετάρτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

H Μάρθα αποφασίζει να αποκαλύψει στη Μαρίνα το μυστικό που κρύβει για το Μήνα...

H δικαστική απόφαση για τα παιδιά βγήκε... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 12/12/2018 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ