Ψυχαγωγία

Μαριάννα Καυκαρίδου: "Άκουσα πολλές φορές ότι αντιγράφω τη μητέρα μου" (ΒΙΝΤΕΟ)

 

Καλεσμένη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε η Μαριάννα Καυκαρίδου. Η ταλαντούχα ηθοποιός μίλησε μεταξύ άλλων για την συμμετοχή της στη σειρά του Alpha «Καρμα», το μέσο στον χώρο του θεάτρου και της τηλεόρασης αλλά και τα κακεντρεχή σχόλια που άκουσε.

Για τη συμμετοχή της στο καινούργιο επεισόδιο του Κάρμα που θα προβληθεί την Κυριακή

Είχα μεγάλη χαρά να παίξω σε πολλές σειρές της και όταν μου είπε γι’ αυτή την σειρά χάρηκα πάρα πολύ. Μου είχε πει από πέρσι για τη συγκεκριμένη σειρά και χάρηκα πολύ που το όνειρο της έγινε πραγματικότητα. Μου τηλεφώνησε διάβασα το σενάριο, πρόκειται για ένα σκληρό σενάριο που σου κόβεται η ανάσα. Είναι μια μάνα η οποία διαισθάνεται ότι κάτι δεν πάει καλά με την κόρη της όσον αφορά την σεξουαλική ζωή της κόρης της…

 Στη συνέχεια η Μαριάννα αναφέρθηκε στο μέσον που υπάρχει  στον χώρο του θεάτρου και της τηλεόρασης με την ίδια να δηλώνει:

Ζούμε σε μια χώρα που δυστυχώς σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχει σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό το μέσο… Ισχύει όντος όσον αφορά τον χώρο του θέατρου ή της τηλεόρασης  είτε λόγω συμφέροντος είτε γιατί θέλεις να βοηθήσεις έναν δικό σου άνθρωπο.. αυτό όμως γίνεται στην αρχή μετά αν δεν είσαι καλός η δουλειά σε πετάει με τις κλωτσιές έξω…

Η ηθοποιός αποκάλυψε ότι λόγω του πατέρα της, Στέλιου Καυκαρίδη και της μητέρας της, Δέσποινας Μπεμπεδέλη άκουσε πολλά κακεντρεχή σχόλια και αν την συγκρίνουν με τους γονείς της. Συγκεκριμένα δήλωσε:

Άκουσα πολλές φορές ότι αντιγράφω την μητέρα μου. βάζω από το ένα και βγάζω από το άλλο. ακολουθώ τον δικό μου δρόμο… Έχω κατηγορηθεί ότι πολλές φορές έχω πάρει δουλειά γιατί είμαι κόρη του Καυκαρίδη και της Μπεμπεδέλη ή ότι δουλεύω στο Σατιρικό γιατί είμαι κόρη τους.  Μπήκα στο  θέατρο γιατί είμαι η κόρη της αλλά έμεινα εκεί τόσα χρόνια γιατί δούλεψα σαν το σκυλί και έχω πίσω μια πορεία… Δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι εντάξει με τον εαυτό μου, με τον τρόπο που δουλεύω οπότε δεν με ενδιαφέρει

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη στο «Με αγάπη Χριστιάνα»:

 

Επόμενο άρθρο

Κ.Αγαπητού: Τα γλυκά λόγια και η φωτογραφία για τα γενέθλια του γιου της! (ΦΩΤΟ)

Ο μικρός Ηλίας έγινε επτά χρονών και η μαμά του δημοσίευσε την πιο γλυκιά φωτογραφία…
29/11/2018 - 16:23

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ελευθερία Ελευθερίου: «Πολλές φορές έδωσα λάθος εικόνα προς τα έξω» (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αναφορά στον Αντρέα Γεωργίου και οι δυσκολίες που αντιμετώπισε στον χώρο
12/12/2018 - 17:37

Χριστιάνα Αριστοτέλους: "Νιώθω εξοργισμένη με αυτή την απόφαση" (ΒΙΝΤΕΟ)

Το ξέσπασμα της Αριστοτέλους για την "ποινή-βελούδο" σε παιδεραστή
12/12/2018 - 15:42

Ο Λούης τρολάρει το… «ενοχλητικό» παιχνίδι του "Με αγάπη Χριστιάνα"! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι «σπαστικοί» ήχοι, η αντίδραση της Χριστιάνας και τα ξεκαρδιστικά σχόλια του Λούη...
08/12/2018 - 17:16

Χ.Μούζουρα: Η απουσία από την τηλεόραση και η σχέση της με τον Γεωργίου (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα ουρλιαχτά του Χάρη Παπαθεοχάρους και οι «καυτές» ερωτήσεις στην ηθοποιό..
07/12/2018 - 17:52

Άντρη Κυριαζή: Το ατύχημα που παραλίγο να της στοιχήσει τη ζωή της (ΒΙΝΤΕΟ)

Η συγκλονιστική εξομολόγηση της ηθοποιού- "Κινδύνευσα.. Είχα αναποδογυριστεί.."
07/12/2018 - 11:26

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έρχεται application για επαγγελματίες & ερασιτέχνες ψαράδες από το Τμήμα Αλιείας

Μέσω smartphone θα καταγράφουν αλιευτικά ταξίδια και θα υποβάλουν δελτία πώλησης

Αντιδράσεις στα social media για τον δημόσιο θηλασμό της Ιρίνα (ΦΩΤΟ)

Πρώτη είδηση σε διεθνή ΜΜΕ οι εικόνες της γυναίκας που διαμένει στην Κύπρο

Συλλήψεις για πλαστογραφία ταυτοτήτων στη Πάφο

Καταζητείται ακόμα ένα άτομο που βρίσκεται στη Γερμανία
Ελλάδα

Kαβάλα: Φρικτός θάνατος σε τροχαίο δυστύχημα για τρείς μετανάστες (ΦΩΤΟ)

Απανθρακώθηκαν στο όχημα που τους μετέφερε όταν αυτό προσέκρουσε σε νταλίκα

Δύο νεκροί από μαφιόζικα "χτυπήματα" σε Ομόνοια και Μοσχάτο

Θύματα ένας Αλβανός και ένας Έλληνας που έπεσαν νεκροί από πυροβολισμούς

Πυροβολισμοί με έναν νεκρό στο κέντρο της Αθήνας

Οι αστυνομικές αρχές εξαπέλυσαν ανθρωποκυνηγητό για τον εντοπισμό του δράστη
Διεθνή

Στρασβούργο: Πλατεία "φάντασμα" η Κλεπέρ (ΦΩΤΟΣ)

Τα καταστήματα είναι κλειστά και ο κόσμος δεν κινείται στους δρόμους

Πάνω από $9 δισ οι ασφαλισμένες υλικές ζημιές των πυρκαγιών στις ΗΠΑ

Ακόμη συνεχίζουν να υποβάλλονται αιτήσεις πυροπαθών για να αποζημιωθούν

Τουρκία: Νεκροί και τραυματίες από εκτροχιασμό τρένου στην Άγκυρα

Η αμαξοστοιχία έπεσε πάνω σε ανισόπεδη διάβαση και δύο βαγόνια της ανατράπηκαν

tv news

«Το Τατουάζ» Δυσάρεστες εξελίξεις στο σπίτι του Θεοχάρη και της Βέρας με τη φι

Νικόλας και Τόνυ κυνηγούν αυτούς που επιτέθηκαν με πυροβολισμούς... Πέμπτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Οι αποκαλύψεις που κάνει η Μάρθα, κλονίζουν την εμπιστοσύνη της Μαρίνας...

Η Φένια δεν έχει πει ακόμα την τελευταία της λέξη«Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Πέμπτη:Νέο επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 13/12/2018 - 11:00ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ