Ψυχαγωγία

Μαζί γίναμε 1 - Ένας χρόνος ΑLPHA Κύπρου

ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΑΛΦΑ ΚΥΠΡΟΥ


4 Απριλίου 2016... το σήμα του ALPHA Κύπρου εκπέμπει για πρώτη φορά.
4 Απριλίου 2017... το σήμα του ALPHA Κύπρου εκπέμπει σε κάθε σπίτι με τους Κύπριους τηλεθεατές να το αγκαλιάζουν όσο κανένα άλλο νέο κανάλι στην ιστορία της Κυπριακής τηλεόρασης. 
Ένας χρόνος γεμάτο στιγμές, συγκινήσεις, πρωτιές, δυσκολίες, δυνατή ψυχαγωγία,  αντικειμενική ενημέρωση και κόσμο να δέχεται αυτή την προσπάθεια και να βάζει τους πρωταγωνιστές του καναλιού καθημερινά στο σπίτι του και μαζί να γίνονται..ένα!  

Ο ALPHA Κύπρου έγινε ενός λοιπόν και το γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο με την ανακοίνωση πως την ερχόμενη Δευτέρα θα παίζει δυνατά και στο διαδίκτυο. Σε μια ειδική τελετή που πραγματοποιήθηκε στο Hilton Park, διαφημιστές και διαφημιζόμενοι πήραν μια πρώτη γεύση από το portal, το νέο βήμα του τηλεοπτικού σταθμού.
Ο αρχισυντάκτης του Alphanews.live, Νικόλας Ζανέττος παρουσίασε τις φιλοδοξίες του νέου portal που έχει το σύνθημα.. ΜΑΖΙ ΠΑΝΤΟΥ.

Απολάυστε τις ευχές του Προέδρου της Δημοκρατίας, των πρωταγωνιστών αλλά και διαφημιστών.

Αλλά επειδή οι αληθινοί πρωταγωνιστές είναι οι άνθρωποι που ζουν μέσα στο κανάλι πίσω από τις κάμερες σε όποια θέση και να είναι, η Χριστιάνα Αριστοτέλους και η παρέα της φώναξαν πολλά άτομα του σταθμού για να σβήσουν την τούρτα του ενός χρόνου ζωής του  ALPHA Κύπρου.

Δείτε το βίντεο - αφιέρωμα με δηλώσεις αλλά και την συγκινητική στιγμή που οι άνθρωποι που δημιούργησαν το κανάλι σβήνουν τον πρώτο χρόνο ζωής του και εύχονται για πολλά επόμενα.

Επόμενο άρθρο

Φτιάξτε τα πιο νόστιμα Λαζαράκια

Μια παραδοσιακή συνταγή για την περίοδο του Πάσχα
04/04/2017 - 16:06

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πρωταγωνιστές του «ΜΠΛΕ»... ερωτευμένοι όσο ποτέ! (ΦΩΤΟ)

Όλες οι καταιγιστικές εξελίξεις και ο έρωτας στη σειρά του Alpha Κύπρου
03/12/2018 - 12:39

Ανακοίνωσε το πρόγραμμα του Κυπέλλου η ΚΟΠ

Ο μεγάλος τελικός θα μεταδοθεί από τον Alpha Κύπρου
26/11/2018 - 19:24

Αιματοβαμμένο πατρικό χάδι στο... «ΚΑΡΜΑ» του ALPHA Κύπρου(ΦΩΤΟ)

"Η μεγαλύτερη μου αγάπη με... «μετέτρεψε» σε τέρας-δολοφόνο"
23/11/2018 - 09:58

Πασίγνωστός ποδοσφαιριστής "εισβάλλει" στην Φαμίλια σε ρόλο-έκπληξη(ΒΙΝΤΕΟ)

Αφήνει για λίγο τα γήπεδα και δίνει ρεσιτάλ γέλιου με μια... οδοντόβουρτσα
22/11/2018 - 12:06

Ανανεώνει το Πρόγραμμα του με αλλαγές ο ALPHA Κύπρου! Μάθετε λεπτομέρειες...

ΜΠΛΕ, Μουρμούρα και ΦΑΜΙΛΙΑ αλλάζουν ώρα και μέρες μετάδοσης
21/11/2018 - 10:59

Aύριο η κλήρωση του πρώτου γύρου του κυπέλλου Coca Cola

O τελικός θα μεταδοθεί από τον ALPHA Kύπρου
05/11/2018 - 09:13

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Χειροπέδες σε 23χρονο στην Πάφο για υποθέσεις κλοπών

Φέρεται να εμπλέκεται σε διαρρήξεις των τελευταίων 15 ημερών

Λεμεσός: "Τον έπιασαν στα πράσα" την ώρα που επιχειρούσε να κλέψει

Εξιχνιάζονται 6 διαφορετικές υποθέσεις με τη σύλληψη 60χρονου
Ελλάδα

Ανάκληση της απόφασης της Αλβανίας για παραχώρηση γης που ανήκει σε Έλληνες

Η Ελλάδα εκφράζει την ανησυχία της σχετικά με την απόφαση του υπουργικού της Αλβανίας

«Ο αδερφός μου»: Το συγκλονιστικό βίντεο που έγινε viral (BINTEO)

Το συγκινητικό βίντεο για άτομα με αναπηρίες που κάνει τον γύρο του διαδικτύου...

Στο Μαρακές για το Παγκόσμιο Σύμφωνο για τη μετανάστευση ο Αλέξης Τσίπρας

Η ομιλία του Έλληνα Πρωθυπουργού για τις θέσεις της Ελλάδας και οι διμερείς επαφές του
Διεθνή

Τρίτη σήραγγα της Χεζμπολάχ εντόπισε το Ισραήλ στα σύνορα με τον Λίβανο

Συνεχίζονται οι έρευνες για για εντοπισμό τούνελ που χρησιμοποιούν οι τρομοκράτες

Σκληρή αντιπαράθεση Τραμπ-Αντιπολίτευσης μπροστά στις κάμερες (ΒΙΝΤΕΟ)

Πρωτοφανείς σκηνές για το τείχος στα σύνορα...στο Οβάλ Γραφείο

Ανθρωποκυνηγητό για τον δράστη της αιματηρής επίθεσης στο Στρασβούργο

Σε συναγερμό οι Γαλλικές Αρχές και η Κυβέρνηση της χώρας

tv news

«Το Τατουάζ» Ο Σέκερης έρχεται αντιμέτωπος με μια αλήθεια που θα τον σοκάρει.

Η Ελένη με την Όλγα προσπαθούν να πείσουν τον Αλέξανδρο... Τετάρτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

H Μάρθα αποφασίζει να αποκαλύψει στη Μαρίνα το μυστικό που κρύβει για το Μήνα...

H δικαστική απόφαση για τα παιδιά βγήκε... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 12/12/2018 - 09:30ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ