Ψυχαγωγία

Μια παραγγελία, ένα delivery boy και το κοινωνικό μήνυμα μέσα από μία ανάρτηση

Μια παραγγελία που έφτασε πριν από λίγο στον Παναγιώτη Κυριάκου, στάθηκε η αφορμή για το κοινωνικό μήνυμα που έστειλε μέσω του προσωπικού του λογαριασμού στο Facebook.

Καταφθάνοντας λοιπόν ο ντελιβεράς, που δεν  μιλούσε καθόλου ελληνικά, αποκαλούσε τον γνωστό ηθοποιό και συνεργάτη του Λούη Πατσαλίδη,  "αφεντικό".

Ο ίδιος αναρωτήθηκε για ποιο λόγο το κάνει, και δεν δίστασε να τον ρωτήσει το γιατί. Ο διανομέας λοιπόν του εξήγησε πως έτσι του είπαν πως πρέπει να αποκαλεί όλους τους Κύπριους.

Ο Παναγιώτης λοιπόν, αναρτώντας την όλη συνομιλία, έδωσε το δικό του μήνυμα, χωρίς να χρειαστεί καν να το σχολιάσεις περαιτέρω..

"Παραγγέλνεις ντελιβέρι. Έρχεται ο μικρός.
-Γεια σου αφεντικό. Είναι **** ευρώ.
-Oρίστε φίλε.
-Ευχαριστώ αφεντικό. Να έχετε ένα ωραίο απόγευμα  αφεντικό.
-Γιατί με αποκαλείς "αφεντικό";
-Έτσι μου είπαν να αποκαλώ όλους τους Κύπριους. Δεν είναι σωστό;
- Καλύτερα να μας αποκαλείς "μ*********ς" που σας διδάξαμε να μας αποκαλείτε αφεντικά. Να έχεις ένα όμορφο απόγευμα ΚΥΡΙΕ!
- *** Στέκεται και με κοιτάζει με ένα μεγάλο χαμόγελο ***

ΩΩ

 

Επόμενο άρθρο

Η φωτογράφηση Σπαλιάρα-Ζυγούλη που παρολίγον να στοιχίσει 40.000 ευρώ

Όλα όσα είπε ο Σπαλιάρας για το ατύχημα στη θάλασσα και η... σωτήρια βουτιά
13/03/2018 - 15:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Παναγιώτης Κυριάκου:"Έχω κρίσεις άγχους... Δεν μου λείπει ο έρωτας"(ΒΙΝΤΕΟ)

Εκμυστηρεύτηκε ότι έχει κρίσεις άγχους αλλά και πώς βγήκε το προσωνύμιο "απόλυτο αρσενικό"
19/03/2018 - 19:23

Λούης Night Show... η επιστροφή: Δείτε τα backstage μιας τρελής φωτογράφησης

Σε απίστευτα κέφια με τον Παναγιώτη Κυριάκου έτοιμοι για... τρέλες και του χρόνου