Ψυχαγωγία

Μια παραγγελία, ένα delivery boy και το κοινωνικό μήνυμα μέσα από μία ανάρτηση

Μια παραγγελία που έφτασε πριν από λίγο στον Παναγιώτη Κυριάκου, στάθηκε η αφορμή για το κοινωνικό μήνυμα που έστειλε μέσω του προσωπικού του λογαριασμού στο Facebook.

Καταφθάνοντας λοιπόν ο ντελιβεράς, που δεν  μιλούσε καθόλου ελληνικά, αποκαλούσε τον γνωστό ηθοποιό και συνεργάτη του Λούη Πατσαλίδη,  "αφεντικό".

Ο ίδιος αναρωτήθηκε για ποιο λόγο το κάνει, και δεν δίστασε να τον ρωτήσει το γιατί. Ο διανομέας λοιπόν του εξήγησε πως έτσι του είπαν πως πρέπει να αποκαλεί όλους τους Κύπριους.

Ο Παναγιώτης λοιπόν, αναρτώντας την όλη συνομιλία, έδωσε το δικό του μήνυμα, χωρίς να χρειαστεί καν να το σχολιάσεις περαιτέρω..

"Παραγγέλνεις ντελιβέρι. Έρχεται ο μικρός.
-Γεια σου αφεντικό. Είναι **** ευρώ.
-Oρίστε φίλε.
-Ευχαριστώ αφεντικό. Να έχετε ένα ωραίο απόγευμα  αφεντικό.
-Γιατί με αποκαλείς "αφεντικό";
-Έτσι μου είπαν να αποκαλώ όλους τους Κύπριους. Δεν είναι σωστό;
- Καλύτερα να μας αποκαλείς "μ*********ς" που σας διδάξαμε να μας αποκαλείτε αφεντικά. Να έχεις ένα όμορφο απόγευμα ΚΥΡΙΕ!
- *** Στέκεται και με κοιτάζει με ένα μεγάλο χαμόγελο ***

ΩΩ

 

Επόμενο άρθρο

Η φωτογράφηση Σπαλιάρα-Ζυγούλη που παρολίγον να στοιχίσει 40.000 ευρώ

Όλα όσα είπε ο Σπαλιάρας για το ατύχημα στη θάλασσα και η... σωτήρια βουτιά
13/03/2018 - 15:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Παναγιώτης Κυριάκου:"Έχω κρίσεις άγχους... Δεν μου λείπει ο έρωτας"(ΒΙΝΤΕΟ)

Εκμυστηρεύτηκε ότι έχει κρίσεις άγχους αλλά και πώς βγήκε το προσωνύμιο "απόλυτο αρσενικό"
19/03/2018 - 19:23

Λούης Night Show... η επιστροφή: Δείτε τα backstage μιας τρελής φωτογράφησης

Σε απίστευτα κέφια με τον Παναγιώτη Κυριάκου έτοιμοι για... τρέλες και του χρόνου
28/07/2017 - 15:52

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πάφος: Όχημα έκανε "βουτιά" από γκρεμό ύψους 30 μέτρων

Επιβαίνοντες ένας άνδρας και μια γυναίκα - Στο σημείο μέλη της αστυνομικής δύναμης

Δεν επιστρέφει στα κατεχόμενα ο 23χρονος ύποπτος για φόνο

Δόθηκε αρνητική απάντηση από την Κυπριακή Δημοκρατία

Πιλότος Cobalt: Ευχαριστούμε για όλα, ήταν η τελευταία μας πτήση (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα τελευταία λόγια των πιλότων με τον πύργο ελέγχου λίγο πριν να κλείσει η εταιρεία
Ελλάδα

Ορκίστηκε υπουργός Εξωτερικών ο πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας (ΒΙΝΤΕΟ)

Νίκος Κοτζιάς: Eίμαι ευτυχής, έχουμε κανει ένα βήμα ελπίδας για τη Συμφωνία των Πρεσπών

Εγκρίθηκε η πρόταση Ζάεφ την αναθεώρηση του Συντάγματος

«Συγχαρητήρια φίλε μου Ζόραν Ζάεφ» γράφει ο Αλέξης Τσίπρας στο Twitter

Ορκίζεται αύριο ως Υπουργός Εξωτερικών ο Αλέξης Τσίπρας

Δεν θα δημοσιεύσει την 9σέλιδη επιστολή Κοτζιά καθώς φέρει την ένδειξη "αυστηρά προσωπικό"
Διεθνή

Συρία: Το ΙΚ απελευθέρωσε έξι από τους 27 ομήρους της Σουέιντα

«Πρόκειται για το πρώτο κύμα» έπειτα από τη συμφωνία με το συριακό καθεστώς

Διαδήλωση υπέρ ενός νέου δημοψηφίσματος για το Brexit

Τον Ιούνιο είχαν συμμετάσχει περίπου 100.000 άνθρωποι σε παρόμοια διαδήλωση

tv news

Η Όλγα στέλνει τη Βάσω στην απομόνωση και αυτό θα φέρει ανεπιθύμητες συνέπειες..

Νέα επεισόδια "Τατουάζ" από αυτή τη Δευτέρα σε Νέα Ώρα στον Alpha Κύπρου! (Περίληψη)
Alpha TV Κύπρου

Η «Μουρμούρα» επιστρέφει …με δύο Κυπριακά ζευγάρια στον Alpha Κύπρου! (TRAILER)

Μία τέτοια μουρμούρα,όχι μόνο τη συνηθίζεις,αλλά τη λατρεύεις! Από Δευτέρα 22 Οκτωβρίου..
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 20/10/2018 - 16:50ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW