Ψυχαγωγία

Mιχάλης Χρίστου: "Ένιωσα προδομένος στον χώρο της δουλειάς μου..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο γνωστός και αγαπημένος ηθοποιός Μιχάλης Χρίστου βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για όλα. Ειλικρινής και ευδιάθετος όπως πάντα, αναφέρθηκε στην φετινή χρονιά και τα επαγγελματικά σκαμπανεβάσματα που είχε αλλά και για την σχέση του με τους συναδέλφους του. 

"Η φετινή σεζόν είχε πολλά τελειώματα και πολλά ξεκινήματα.Αισθάνομαι πολύ τυχερός. Συζητώ κάποια πράγματα και εύχομαι όλα να πάνε καλά. Αυτή η χρονιά ήταν πολύ δύσκολη.

Ένιωσα προδομένος στον χώρο της δουλειάς, όπως και ο καθένας. Πρέπει να βάζεις κάποια όρια γιατί πάντα είμαι καλός. Δεν έχουν πει κάτι κακό οι συνάδελφοι μου αλλά υπάρχουν κάποιοι που δεν τα βρήκαμε, χωρίς τσακωμούς όμως, απλά δεν τα βρήκαμε. Πλέον λέω αυτά που με πειράζουν και θέλω να με σέβονται. Δεν μπορώ να κρατώ μέσα μου πράγματα, θέλω να τα λύνω."

 

Ο ίδιος αναφέρθηκε και στην μεγάλη απώλεια της ζωής του (τον πατέρα του), αλλά και το μάθημα ζωής που πήρε

Με τον πατέρα μου ήμασταν κοντά. Από τον καιρό που έπαθε καρκίνο έχω μάθει να μην αγχώνομαι για τα ασήμαντα. Είμαι ευαίσθητος αλλά δεν το δείχνω εύκολα. Προσπαθώ να το μετριάζω. Μετά την απώλεια του πατέρα μου έχω αναθεωρήσει πολλά για τη ζωή. Έφυγε από τη ζωή και προσπαθώ να ζω με αυτό. Λες "γιατί έγινε σε μένα". Τώρα σταδιακά το αποδέχομαι αν και είναι ακόμα  δύσκολο.

Όσο για τον ρόλο του έρωτα στη ζωή του, το θέατρο και την μεγάλη επιθυμία στον χώρο της υποκριτικής δήλωσε:

Αυτό που θέλω να κάνω στην τηλεόραση, το έκανα στη σειρά "Κάρμα" που θα προβληθεί από την επόμενη τηλεοπτική σεζόν στον Alpha Κύπρου. Κάτι άλλο που ήθελα να κάνω και θα κάνω, είναι το ραδιόφωνο.

Moυ λείπει το θέατρο, έχω πάνω από οχτώ μήνες να κάνω θέατρο. Πήγα στο ΘΟΚ , έκανα ακρόαση αλλά δεν πέρασα. Νιώθω ότι εξελίχθηκα μόνο από την ακρόαση.

Άφησα τον έρωτα. Αλλά ότι είναι να έρθει, θα έρθει.

Δείτε ολόκληρη την συνέντευξη στην Χριστιάνα Αριστοτέλους

Επόμενο άρθρο

H Tάμτα αρνήθηκε να πάει στην Eurovision και πήγε η Φουρέιρα - Όλα όσα αποκάλυψε

"Fuego" οι δηλώσεις της τραγουδίστριας και η επιθυμία της για φετινή συμμετοχή
27/06/2018 - 16:21

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η απάντηση της Χριστιάνας Αριστοτέλους στα σχόλια του Τάσου Τρύφωνος (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα αρνητικά σχόλια του παρουσιαστή για τα πάνελ και η απάντηση από το «Με αγάπη Χριστιάνα»
17/10/2018 - 15:57

Ο Ηλίας Μάστορας έφτιαξε ειδικές μπάλες με κουδουνάκια για τυφλά παιδιά(ΒΙΝΤΕΟ)

Η αξιοθαύμαστη πρωτοβουλία του Ηλία για τυφλά παιδιά στο "Με αγάπη Χριστιάνα"...
16/10/2018 - 17:36

Στέφανος Μιχαήλ: «Θα έκανα παρουσίαση, δεν αποκλείω τίποτα»(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε στην Αριστοτέλους για το Τατουάζ, την προσωπική του ζωή και τα κοινωνικά δίκτυα
08/10/2018 - 16:43

Μαρίνος Χατζηβασιλείου:"Ήμουν στα πρόθυρα κατάθλιψης"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τις εξελίξεις στο «Μπλε» και την δύσκολη περίοδο που βίωσε...
05/10/2018 - 17:13

Γιώργος Σταματάρης: "Στην Αθήνα είχα να αντιμετωπίσω κάποια κυκλώματα"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε στην Αριστοτέλους για το ακραίο περιστατικό με θαυμάστρια που δέχθηκε..
05/10/2018 - 16:34

Γιώργος Ζένιος: «Ένιωσα πολλές φορές τη ζήλια των συναδέλφων μου» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τον ρόλο του στο «Μπλε» και τις σχέσεις τους με συναδέλφους του...
04/10/2018 - 15:44

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Διάρρηξη και κλοπή σε πρακτορείο στοιχημάτων στην Πάφο

Η Αστυνομία συνέλεξε διάφορα τεκμήρια με σκοπό τον εντοπισμό των δραστών

"Black out" σε 15 περιοχές της Λεμεσού λόγω κακοκαιρίας (ΧΑΡΤΗΣ)

Τα αίτια της βλάβης διερευνώνται και καταβάλλονται προσπάθειες για αποκατάσταση

Οστά αγνοουμένου εντόπισε συνεργείο της ΔΕΑ στον κατεχόμενο Άγιο Ερμόλαο (ΦΩΤΟ)

Συνεχίζονται οι ανασκαφές σε Άρσος, Δίκωμο, Μόρφου και Λευκωσία
Ελλάδα

Κοτζιάς: "Κάναμε μια συμφωνία με την ΠΓΔΜ και έγινα εγώ πρώην υπουργός"

Συζητά επόμενα βήματα με τα τα μέλη της Πολιτικής Γραμματείας της Κίνησης «Πράττω»

Τρία άτομα εξακολουθούν να νοσηλεύονται τρεις μήνες μετά την τραγωδία στο Μάτι

Μόνο ο ένας στους τρεις τραυματίες από τη φονική πυρκαγιά κατάφερε να κρατηθεί στη ζωή

Ευχαριστεί τον παραιτηθέντα Υπουργό Νίκο Κοτζιά το State Department

Υποστηρίζει την "πλήρη εφαρμογή της συμφωνίας" για την επίλυση του ονοματολογικού
Διεθνή

Πούτιν: Οι τζιχαντιστές κρατούν 700 ομήρους και θα σκοτώνουν 10 κάθε μέρα

"Όλοι σιωπούν σαν να μην συμβαίνει τίποτα" δηλώνει ο Ρώσος Πρόεδρος

"Ξαναχτυπά" στη Σκωτία η νόσος των τρελών αγελάδων

«Δεν αποτελεί απειλή για την ανθρώπινη υγεία» ενημερώνουν οι αρχές

Χωρίς υπόσχεση για έκτακτη σύνοδο για το Brexit έληξε το δείπνο των 27

Aποφάσισαν να αφήσουν περισσότερο χρόνο στην Μέι να "πείσει" στο εσωτερικό της Βρετανίας

tv news

Η Άννα θορυβείται από τις πληροφορίες του Αλέξανδρου σχετικά με τον Τόνυ...

Κινητοποιεί τη Μαργκώ για να μάθει..Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδιά "Τατουάζ"
Alpha TV Κύπρου

Στα γυρίσματα όλοι θα αντιμετωπίσουν τις ομοιότητες της Νάντιας και της Μαρίνας

Η Κάτια«ξεθάβει»τη ζωγραφιά της Μαρίνας«Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Δείτε αυτή την εβδομάδα(VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 18/10/2018 - 18:40ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ