Ψυχαγωγία

Mιχάλης Χρίστου: "Ένιωσα προδομένος στον χώρο της δουλειάς μου..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο γνωστός και αγαπημένος ηθοποιός Μιχάλης Χρίστου βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για όλα. Ειλικρινής και ευδιάθετος όπως πάντα, αναφέρθηκε στην φετινή χρονιά και τα επαγγελματικά σκαμπανεβάσματα που είχε αλλά και για την σχέση του με τους συναδέλφους του. 

"Η φετινή σεζόν είχε πολλά τελειώματα και πολλά ξεκινήματα.Αισθάνομαι πολύ τυχερός. Συζητώ κάποια πράγματα και εύχομαι όλα να πάνε καλά. Αυτή η χρονιά ήταν πολύ δύσκολη.

Ένιωσα προδομένος στον χώρο της δουλειάς, όπως και ο καθένας. Πρέπει να βάζεις κάποια όρια γιατί πάντα είμαι καλός. Δεν έχουν πει κάτι κακό οι συνάδελφοι μου αλλά υπάρχουν κάποιοι που δεν τα βρήκαμε, χωρίς τσακωμούς όμως, απλά δεν τα βρήκαμε. Πλέον λέω αυτά που με πειράζουν και θέλω να με σέβονται. Δεν μπορώ να κρατώ μέσα μου πράγματα, θέλω να τα λύνω."

 

Ο ίδιος αναφέρθηκε και στην μεγάλη απώλεια της ζωής του (τον πατέρα του), αλλά και το μάθημα ζωής που πήρε

Με τον πατέρα μου ήμασταν κοντά. Από τον καιρό που έπαθε καρκίνο έχω μάθει να μην αγχώνομαι για τα ασήμαντα. Είμαι ευαίσθητος αλλά δεν το δείχνω εύκολα. Προσπαθώ να το μετριάζω. Μετά την απώλεια του πατέρα μου έχω αναθεωρήσει πολλά για τη ζωή. Έφυγε από τη ζωή και προσπαθώ να ζω με αυτό. Λες "γιατί έγινε σε μένα". Τώρα σταδιακά το αποδέχομαι αν και είναι ακόμα  δύσκολο.

Όσο για τον ρόλο του έρωτα στη ζωή του, το θέατρο και την μεγάλη επιθυμία στον χώρο της υποκριτικής δήλωσε:

Αυτό που θέλω να κάνω στην τηλεόραση, το έκανα στη σειρά "Κάρμα" που θα προβληθεί από την επόμενη τηλεοπτική σεζόν στον Alpha Κύπρου. Κάτι άλλο που ήθελα να κάνω και θα κάνω, είναι το ραδιόφωνο.

Moυ λείπει το θέατρο, έχω πάνω από οχτώ μήνες να κάνω θέατρο. Πήγα στο ΘΟΚ , έκανα ακρόαση αλλά δεν πέρασα. Νιώθω ότι εξελίχθηκα μόνο από την ακρόαση.

Άφησα τον έρωτα. Αλλά ότι είναι να έρθει, θα έρθει.

Δείτε ολόκληρη την συνέντευξη στην Χριστιάνα Αριστοτέλους

Επόμενο άρθρο

H Tάμτα αρνήθηκε να πάει στην Eurovision και πήγε η Φουρέιρα - Όλα όσα αποκάλυψε

"Fuego" οι δηλώσεις της τραγουδίστριας και η επιθυμία της για φετινή συμμετοχή
27/06/2018 - 16:21

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το "Με αγάπη Χριστιάνα" επέστρεψε στον Alpha Κύπρου!(ΦΩΤΟ)

Η ομάδα της εκπομπής γύρισε στα γραφεία της για ένα σπουδαίο λόγο
30/07/2018 - 12:32

O Mιχάλης Χρίστου μας συστήνει τη...μεγάλη του αγάπη!(ΦΩΤΟ)

Η αδυναμία του έχει γενέθλια και βρέθηκε κοντά της!
22/07/2018 - 20:21

Με αγάπη Χριστιάνα: Η Αριστοτέλους και η παρέα της "έριξαν αυλαία" (ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκίνηση, πάρτι και όσα δήλωσε η παρουσιάστρια για την ημερομηνία επιστροφής
06/07/2018 - 17:29

Το νέο κούρεμα του Χάρη και το... "ξεμάλιασμα" της Χ. Αριστοτέλους (BINTEO)

Γιατί η γνωστή παρουσιάστρια ζήτησε να... ξαναξεκινήσει η εκπομπή από την αρχή;
03/07/2018 - 17:28

Εκτός από το "Με αγάπη Χριστιάνα" η Λαμπροπούλου-Η διαφορετική έναρξη(ΒΙΝΤΕΟ)

"Ένα όνειρο μου γίνεται πραγματικότητα, η Λαμπροπούλου αποτελεί παρελθόν"
22/06/2018 - 17:52

Ρίχνει αυλαία το "Με αγάπη Χριστιάνα": Πότε είναι η τελευταία εκπομπή (ΒΙΝΤΕΟ)

Ετοιμάζουν βαλίτσες για διακοπές και να γεμίσουν μπαταρίες για του χρόνου
22/06/2018 - 12:28

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πέγεια: Έβαζαν φόλες σε χωράφια για να δηλητηριάσουν ζώα (ΒΙΝΤΕΟ)

Το Κόμμα για τα Ζώα καλεί το Υπ. Εσωτερικών και την Υπ. Θήρας να επιληφθούν του θέματος

Δύο ανήλικοι συνελήφθησαν στην Πάφο για κατοχή ναρκωτικών (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ΥΚΑΝ βρίσκεται στα χνάρια σπείρας που διακινεί ναρκωτικά σε ανήλικους

Αύριο η πρώτη κυνηγετική εξόρμηση για φάσσες και τρυγόνια (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δηλώνουν οι κυνηγοί στην κάμερα του Alpha και τι πρέπει να προσέξουν
Ελλάδα

Ελλάδα - Γερμανία: Υπέγραψαν συμφωνία για το μεταναστευτικό

Την ικανοποίησή της εξέφρασε η καγκελάριος Άνγκελα Μέρκελ

Μήνυση κατά παντός υπευθύνου για τρία από τα θύματα της πυρκαγιάς στο Μάτι

"Οι ευθύνες είναι εγκληματικές και τα στοιχεία αδιάσειστα"

Στις 3.957 οι αιτήσεις των πυρόπληκτων για το επίδομα

Με εντατικούς ρυθμούς συνεχίζονται οι διαδικασίες ελέγχου των αιτήσεων
Διεθνή

Έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 80 ετών ο πρώτος ΓΓ του ΟΗΕ Κόφι Ανάν (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο ρόλος του στο Κυπριακό από το 1999 και το "Σχέδιο Ανάν"

Ένας νεκρός και ένας τραυματίας από επίθεση με μαχαίρι στη Γαλλία (ΦΩΤΟ)

Το θύμα δέχθηκε οκτώ μαχαιριές στην πλάτη και μία στην καρωτιδική αρτηρία

Ο Πρόεδρος της Λευκορωσίας απέλυσε τον Πρωθυπουργό και μέλη της Κυβέρνησης

Αφορμή η υπόθεση διαφθοράς η οποία οδήγησε στη σύλληψη πρώην υψηλόβαθμων αξιωματούχων

tv news

Το «Μπλε» φιλοδοξεί να αγγίξει τον θεατή με τη συγκίνηση που θα προκαλέσει...

Η νέα σειρά του Γιώργου Τσιάκκα, έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha Κύπρου (TEASER(
Alpha TV Κύπρου

«Πολίτικη Κουζίνα»με τον Γιώργο Χωραφά & «My Sister's Keeper»με την Cameron Diaz

Βραβευμένες Ελληνικές και Ξένες ταινίες για εσάς, αυτή την Κυριακή στον Alpha Κύπρου!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 19/08/2018 - 06:00ΑΝΕΙΔΙΚΕΥΤΟΣ ΕΡΓΑΤΗΣ