Ψυχαγωγία

Mιχάλης Χρίστου: "Ένιωσα προδομένος στον χώρο της δουλειάς μου..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο γνωστός και αγαπημένος ηθοποιός Μιχάλης Χρίστου βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για όλα. Ειλικρινής και ευδιάθετος όπως πάντα, αναφέρθηκε στην φετινή χρονιά και τα επαγγελματικά σκαμπανεβάσματα που είχε αλλά και για την σχέση του με τους συναδέλφους του. 

"Η φετινή σεζόν είχε πολλά τελειώματα και πολλά ξεκινήματα.Αισθάνομαι πολύ τυχερός. Συζητώ κάποια πράγματα και εύχομαι όλα να πάνε καλά. Αυτή η χρονιά ήταν πολύ δύσκολη.

Ένιωσα προδομένος στον χώρο της δουλειάς, όπως και ο καθένας. Πρέπει να βάζεις κάποια όρια γιατί πάντα είμαι καλός. Δεν έχουν πει κάτι κακό οι συνάδελφοι μου αλλά υπάρχουν κάποιοι που δεν τα βρήκαμε, χωρίς τσακωμούς όμως, απλά δεν τα βρήκαμε. Πλέον λέω αυτά που με πειράζουν και θέλω να με σέβονται. Δεν μπορώ να κρατώ μέσα μου πράγματα, θέλω να τα λύνω."

 

Ο ίδιος αναφέρθηκε και στην μεγάλη απώλεια της ζωής του (τον πατέρα του), αλλά και το μάθημα ζωής που πήρε

Με τον πατέρα μου ήμασταν κοντά. Από τον καιρό που έπαθε καρκίνο έχω μάθει να μην αγχώνομαι για τα ασήμαντα. Είμαι ευαίσθητος αλλά δεν το δείχνω εύκολα. Προσπαθώ να το μετριάζω. Μετά την απώλεια του πατέρα μου έχω αναθεωρήσει πολλά για τη ζωή. Έφυγε από τη ζωή και προσπαθώ να ζω με αυτό. Λες "γιατί έγινε σε μένα". Τώρα σταδιακά το αποδέχομαι αν και είναι ακόμα  δύσκολο.

Όσο για τον ρόλο του έρωτα στη ζωή του, το θέατρο και την μεγάλη επιθυμία στον χώρο της υποκριτικής δήλωσε:

Αυτό που θέλω να κάνω στην τηλεόραση, το έκανα στη σειρά "Κάρμα" που θα προβληθεί από την επόμενη τηλεοπτική σεζόν στον Alpha Κύπρου. Κάτι άλλο που ήθελα να κάνω και θα κάνω, είναι το ραδιόφωνο.

Moυ λείπει το θέατρο, έχω πάνω από οχτώ μήνες να κάνω θέατρο. Πήγα στο ΘΟΚ , έκανα ακρόαση αλλά δεν πέρασα. Νιώθω ότι εξελίχθηκα μόνο από την ακρόαση.

Άφησα τον έρωτα. Αλλά ότι είναι να έρθει, θα έρθει.

Δείτε ολόκληρη την συνέντευξη στην Χριστιάνα Αριστοτέλους

Επόμενο άρθρο

H Tάμτα αρνήθηκε να πάει στην Eurovision και πήγε η Φουρέιρα - Όλα όσα αποκάλυψε

"Fuego" οι δηλώσεις της τραγουδίστριας και η επιθυμία της για φετινή συμμετοχή
27/06/2018 - 16:21

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ελευθερία Ελευθερίου: «Πολλές φορές έδωσα λάθος εικόνα προς τα έξω» (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αναφορά στον Αντρέα Γεωργίου και οι δυσκολίες που αντιμετώπισε στον χώρο
12/12/2018 - 17:37

Χριστιάνα Αριστοτέλους: "Νιώθω εξοργισμένη με αυτή την απόφαση" (ΒΙΝΤΕΟ)

Το ξέσπασμα της Αριστοτέλους για την "ποινή-βελούδο" σε παιδεραστή
12/12/2018 - 15:42

Ο Λούης τρολάρει το… «ενοχλητικό» παιχνίδι του "Με αγάπη Χριστιάνα"! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι «σπαστικοί» ήχοι, η αντίδραση της Χριστιάνας και τα ξεκαρδιστικά σχόλια του Λούη...
08/12/2018 - 17:16

Χ.Μούζουρα: Η απουσία από την τηλεόραση και η σχέση της με τον Γεωργίου (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα ουρλιαχτά του Χάρη Παπαθεοχάρους και οι «καυτές» ερωτήσεις στην ηθοποιό..
07/12/2018 - 17:52

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στο ΓΝ Λευκωσίας μοτοσικλετιστής μετά από τροχαίο

Συγκρούστηκε με όχημα στην Παλλουριώτισσα

ΠτΔ: Κάθε ευνομούμενο κράτος πρέπει να προστατεύει τα προσωπικά δεδομένα όλων

Ο Πρόεδρος Αναστασιάδης παρέλαβε την ετήσια έκθεση από την Αρμόδια Επίτροπο

Στα χέρια του Προέδρου Αναστασιάδη η ετήσια έκθεση του ΚΟΑΠ

Το 95.8% των δικαιούχων των Εκταρικών Επιδοτήσεων έχουν ήδη πληρωθεί
Ελλάδα

Που στρέφονται οι έρευνες για την βομβιστική επίθεση στον ΣΚΑΪ; (ΦΩΤΟ)

"Τέλεια έκρηξη" χαρακτηρίζει την επίθεση η Αντιτρομοκρατική

Καταδικάζει την έκρηξη βόμβας στα γραφεία του ΣΚΑΪ το Στέιτ Ντιπάρτμεντ

"Αναμένουμε ότι οι υπεύθυνοι θα προσαχθούν σύντομα στη δικαιοσύνη"

Αυτοί είναι οι ύποπτοι για το τρομοκρατικό χτύπημα στον ΣΚΑΪ (ΦΩΤΟ)

Ο "σγουρομάλλης" και ο "ξανθός" έκαναν τα προειδοποιητικά τηλεφωνήματα
Διεθνή

Στο χαμηλότερο ρεκόρ στην Προεδρία του η δημοτικότητα του Μακρόν

Υποχώρησε κατά πέντε μονάδες σε ένα μήνα φθάνοντας το 27%

Πρόταση μομφής κατά της Μέι κατέθεσε ο Κόρμπιν

Η Βρετανίδα Πρωθυπουργός απέρριψε το ενδεχόμενο δεύτερου δημοψηφίσματος

tv news

«To Τατουάζ» Ο Νικόλας κάνει ερωτική εξομολόγηση και πρόταση γάμου στην Αθηνά...

Η Σάσα κάνει μια αιφνιδιαστική επίσκεψη στο σπίτι της Όλγας... Τρίτη: Διπλό επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Η Κάτια βρίσκει την ιατρική γνωμάτευση της Έλλης...

Ένα περίεργο γράμμα για την Ελπίδα φτάνει στο σπίτι της Μάρθας... Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 18/12/2018 - 14:45ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ