Ψυχαγωγία

Μπεγνής για Ντάνο: Η τηλεόραση έγινε «μπάτε σκύλοι αλέστε»

Η πρόσφατη ανακοίνωση που έκανε ο Γιώργος Αγγελόπουλος στην εκπομπή της Ελένης Μενεγάκη για τη συμμετοχή του στο "Τατουάζ" πυροδότησε πολλές αντιδράσεις από τον καλλιτεχνικό χώρο και όχι μόνο.

Διαβάστε επίσης: Ο Γιώργος Αγγελόπουλος..."εισβάλλει" στο Τατουάζ-Το νεό βήμα ως ηθοποιός(ΒΙΝΤΕΟ)

Ωστόσο, η πιο έντονη και πιο πολυσυζητημένη αντίδραση ήταν από τον ηθοποιό Μέμο Μπεγή, ο οποίος έγραψε σε δημόσιο σχόλιο του στο Facebook:  «Πόσο λυπάμαι και ντρέπομαι για την κατάντια».

μπεγνης

Από τη στιγμή της εν λόγω δημοσίευσης, πολλά δημοσιεύματα κάνουν λόγο για κόντρα μεταξύ των δύο την οποία κλήθηκε να σχολιάσει λίγες μέρες μετά από την εφημερίδα Real Life. Πέρα από αυτά μίλησε και για τα όσα είπε ο Ανδρέας Γεωργίου σχετικά με την όλη υπόθεση.

Διαβάστε επίσης: Ο Ανδρέας Γεωργίου αντικρούει τα πυρά που δέχεται ο Ντάνος από τον Μέμο Μπεγνή

Ακολουθεί απόσπασμα της συνέντευξης.                                                              

Ας ξεκινήσουμε την κουβέντα μας με τη φημολογούμενη κόντρα σου με τον Ντάνο από το προηγούμενο Survivor και με τον σκηνοθέτη – σεναριογράφο Ανδρέα Γεωργίου.

Πρόκειται όντως για μια φημολογούμενη κόντρα. Όλα ξεκίνησαν όταν έγραψα ένα σχόλιο σε μια ανάρτηση σου στο Facebook για την έλευση του Γιώργου Αγγελόπουλου ή Ντάνου στη σειρά «Τατουάζ». Έγραψα λοιπόν «Πόσο λυπάμαι και ντρέπομαι για την κατάντια…». Κι αυτή είναι η αλήθεια! Τα τηλεοπτικά μας πράγματα βρίσκονται σε κατήφορο και θεωρώ κατάντια να παίζουν σε σειρές μη ηθοποιοί. Δεν έχω κάτι προσωπικό με τον Ανδρέα Γεωργίου, ούτε με τον Γιώργο Αγγελόπουλο. Δεν έχω κόντρα μαζί τους. Είμαι κόντρα στο ότι η τηλεόραση έγινε «μπάτε σκύλοι αλέστε»

Ο Γεωργίου σε δήλωση του στην εκπομπή «Αποκαλυπτικά» είπε ότι δεν μπορεί να πληρώσει ηθοποιούς του δικού σου βεληνεκούς…

Μη με βάζεις σε αυτό το τριπάκι. Δεν με αφορά τι λέει ο συγκεκριμένος άνθρωπος…. Και δεν με αφορά, όταν έχω τόσο πολλή και σκληρή δουλειά στον «Ζορμπά», στον «Μεγαλέξανδρο», αλλά και στο «Όλου του κόσμου οι μουσικές» να ασχολούμαι με… κόντρες. Δεν μπορώ να μη μιλώ για την κατάντια της τηλεόρασης και δεν θα μου κλείσει κανένας το στόμα! Ούτε θα μου απαγορεύσει ο οποιοσδήποτε να μιλάω για τον κατήφορο της…Λυπάμαι και ντρέπομαι γι’ αυτή την κατάντια που υπάρχει στο χώρο που με ανέδειξε και με έκανε γνωστό στον κόσμο. Αν αυτό ενοχλεί κάποιους δεν με αφορά.

 

Επόμενο άρθρο

Θεοδώρα Βουτσά: "Γέννησα φυσιολογικά, χωρίς νάρκωση, φάρμακα και γιατρό"

Η αποκάλυψη της κόρης του Κώστα Βουτσά για τον ερχομό της δεύτερης του εγγονής συγκλονίζει
29/01/2018 - 09:03

ΣχετικέςΕιδήσεις

O Aνδρέας Γεωργίου "εισβάλλει" στο Τατουάζ ως... χορευτής

Μια νέα προσθήκη και ένας νέος έρωτας που θα φέρει τα πάνω κάτω - Όλες οι πληροφορίες
23/02/2018 - 14:30

Ο Ντάνος απαντά στον Μπεγνή ενώ αυτός βρίσκεται σε... απόσταση αναπνοής (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Γιώργος Αγγελόπουλος δίνει πρώτη φορά απάντηση στον ηθοποιό που τον κατέκρινε
13/02/2018 - 13:41

"Έχω ταξιδέψει 7 ώρες με αεροπλάνο για να δω την αγαπημένη μου για μία μέρα"

Ο Ανδρέας Γεωργίου αποκαλύπτει αν είναι ερωτευμένος, και αν σκέφτεται να κάνει οικογένεια
10/02/2018 - 10:37

Γιώργος Αγγελόπουλος: Οι πρώτες του σκηνές στο "Τατουάζ" και το twitter (ΒΙΝΤΕΟ)

Περιέργεια... τέλος - Ο Ντάνος έκλεψε τις εντυπώσεις στην πρώτη του εμφάνιση
09/02/2018 - 11:07

Απόψε η πρεμιέρα του Ντάνου...ως ηθοποιός - Η πρώτη σκηνή στο "Τατουάζ" (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε το τρέιλερ τoυ επεισοδίου και την πρώτη σκηνή του στη σειρά
08/02/2018 - 10:15

Oι δραματικές σκηνές του Ντάνου, το live του Γεωργίου και ο... φόνος (ΒΙΝΤΕΟ)

Η κοινή σκηνή με Αγγελόπουλο και Γερονικολιού και η είσοδος στο Τατουάζ
05/02/2018 - 17:50

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Προς νέα κατεύθυνση οι έρευνες για το θάνατο της 46χρονης μετά τη νεκροτομή

Πως προέκυψαν τα τραύματά της και τα ερωτήματα που προκύπτουν μετά το πόρισμα

Αυτοί αναζητούνται για τα επεισόδια στο Μακάρειο Στάδιο (ΦΩΤΟ)

Η Αστυνομία δημοσιεύει τις φωτογραφίες τους με σκοπό τον εντοπισμό τους

Πυκνή τροχαία κίνηση και αλλεπάλληλα ατυχήματα στον αυτοκινητόδρομο (ΦΩΤΟ)

Οι οδηγοί καλούνται όπως είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί και συμμορφώνονται με τις υποδείξεις
Ελλάδα

Ελλάδα: "Ανοικτό" το ενδεχόμενο αναβολής της Συνόδου της Βάρνας

Πρόκειται για "συνάντηση ηγετών", και άλλες κυβερνήσεις δεν συμμετέχουν

Μεγαλύτερη από 3 δισ. ευρώ η ζημιά του ελληνικού Δημοσίου από τη Novartis

Η έρευνα φαίνεται να διαθέτει στοιχεία που οδηγούν σε αναθεώρηση προς τα πάνω

Απομακρύνονται αγάλματα από το κέντρο των Σκοπίων που παραπέμπουν σε αλυτρωτισμό

Στις τρεις τα ξημερώματα γερανοί του Δήμου κατέβασαν το άγαλμα του "Κιόσετο"
Διεθνή

Πούτιν: Ο ισχυρός στρατός εγγυάται την ειρηνική ανάπτυξη της χώρας

"Όταν εξασθενούν εμφανίζονται απειλές και προκλήσεις τις οποίες δεν τις φανταζόμασταν"

Οι 28 χώρες της EE απευθύνουν έκκληση για εκεχειρία στην Ανατολική Γούτα

Η έντονη δήλωση στην οποία εκφράζεται θυμός για τον βομβαρδισμό στη Συρία

Η Πιονγκγιάνγκ τα βάζει με τον ΓΓ του ΟΗΕ Αντόνιο Γκουτέρες

Εξαιτίας του περιεχομένου της ομιλίας του στο Μόναχο

tv news

Tα βαφτίσια όπως πρέπει να γίνονται..Καλεσμένη του Λούη η Χριστιάνα Αριστοτέλους

Δείτε τη Χριστιάνα σε ρόλο τραγουδίστριας! «Λούης Night Show» Αυτή την Παρασκευή (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Οι πιο δύσκολες ώρες για τη Ρενάτα και τον Αχιλλέα έχουν φτάσει..Η ιδέα που θα..

Καταστρέψει τη ζωή της και θα σώσει την εταιρία...Παρασκευή:Nέο επεισόδιο Έλα στη θέση μου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 23/02/2018 - 20:15ALPHA NEWS