Ψυχαγωγία

Ο Ψινάκης διέκοψε τον Μαραθώνιο για.. να περάσει με το αυτοκίνητο του!(ΦΩΤΟ)

Την Κυριακή πραγματοποιήθηκε ο 36ος Μαραθώνιος Αθήνας ο οποίος ήταν αφιερωμένος στα θύματα από τις φονικές πυρκαγιές στο Μάτι και λίγες ώρες μετά το τέλος του ήρθε στο φως της δημοσιότητας ένα απίστευτο περιστατικό που αφορούσε τον Δήμαρχο Μαραθώνα, Ηλία Ψινάκη.  Συγκεκριμένα ο Σπύρος Μιτριτσάκης, ιδιοκτήτης της Lifeguard Hellas η οποία ήταν υπεύθυνη για την ασφάλεια των αθλητών στη στροφή για τον Τύμβο του Μαραθώνα, κατήγγειλε ότι ο Ηλίας Ψινάκης κι ενώ ο Μαραθώνιος βρισκόταν σε εξέλιξη απαίτησε να διακόψουν οι αθλητές το τρέξιμο για να περάσει με το αυτοκίνητο του.

ψινακης

 

Ο Δήμαρχος Μαραθώνα τελικά κατάφερε να διακόψει τον Μαραθώνιο και να περάσει με το αυτοκίνητο του ωστόσο ο Ηλίας Ψινάκης σύμφωνα με ελλαδική σελίδα διέψευσε το πιο πάνω γεγονός αναφέροντας:  "κανένα fake news δεν είναι ικανό να αμαυρώσει τον καλύτερο Μαραθώνιο που έγινε ποτέ στην Ελλάδα, στη μνήμη των 99 αδικοχαμένων νεκρών της φονικής πυρκαγιάς

 

 

Επόμενο άρθρο

Γιώργος Αγγελοπουλος: Συναντήθηκε με πασίγνωστη ηθοποιό του Χόλιγουντ! (ΦΩΤΟ)

Δείτε τον λόγο που βρέθηκε στη Νέα Υόρκη και με ποια σταρ φωτογραφήθηκε
13/11/2018 - 12:21

ΣχετικέςΕιδήσεις

Παραίτηση Ψινάκη ζητούν 23 δημοτικοί σύμβουλοι του Μαραθώνα

Εξέδωσαν ψήφισμα μέσα στο οποίο περιέχονται σκληρές εκφράσεις για τον Δήμαρχο Μαραθώνα
31/07/2018 - 07:33

Ο Ηλίας Ψινάκης εμφανίστηκε και δηλώνει:"Eυτυχώς που κάηκε το σπίτι μου"(ΒΙΝΤΕΟ)

"Έχουμε εθελοντές και επώνυμους και ανώνυμους- Δεν είμαστε και Λος Άντζελες..."
24/07/2018 - 23:33

Ψινάκης: Xορεύει μέσα στο αεροπλάνο κι αφιερώνει το τραγούδι στην Κύπρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Το βίντεο από την επίσκεψη του στην Κύπρο, από όπου έφυγε με.... τρελά κέφια!
30/06/2018 - 15:26

Παντρεύτηκε ο Ησαΐας Ματιάμπα την Κύπρια σύντροφό του...(ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Δήμαρχος που τους πάντρεψε ήταν ο ανατρεπτικός Ηλίας Ψινάκης
18/01/2018 - 21:30

Ηλίας Ψινάκης: Δημοσίευσε το τελευταίο μήνυμα που του έστειλε ο Τζίμης Πανούσης

"Το Show που μου πρότεινες να κάναμε φέτος δεν το βλέπω...Δεν πειράζει..."
14/01/2018 - 17:00

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Χειροπέδες σε 23χρονο για εμπρησμό αυτοκινήτου στην Πάφο

Διάταγμα 4ήμερης κράτησης εξέδωσε εναντίον του το Δικαστήριο

Ευχές και δώρα σε ασθενείς μοίρασε η Πρώτη Κυρία (ΒΙΝΤΕΟ)

Πραγματοποιεί επισκέψεις στα νοσοκομεία της πρωτεύουσας

Κύματα "καπουτσίνο" στην παραλία Πότιμα στην Κισσόνεργα (ΒΙΝΤΕΟ)

Εντυπωσιακές εικόνες από την θάλασσα που μοιάζει με καφέ
Ελλάδα

Kαβάλα: Φρικτός θάνατος σε τροχαίο δυστύχημα για τρείς μετανάστες (ΦΩΤΟ)

Απανθρακώθηκαν στο όχημα που τους μετέφερε όταν αυτό προσέκρουσε σε νταλίκα

Δύο νεκροί από μαφιόζικα "χτυπήματα" σε Ομόνοια και Μοσχάτο

Θύματα ένας Αλβανός και ένας Έλληνας που έπεσαν νεκροί από πυροβολισμούς

Πυροβολισμοί με έναν νεκρό στο κέντρο της Αθήνας

Οι αστυνομικές αρχές εξαπέλυσαν ανθρωποκυνηγητό για τον εντοπισμό του δράστη
Διεθνή

Τροπικά ψάρια "μετανάστευσαν" με ένα τσουνάμι (ΒΙΝΤΕΟ)

Μειώνεται ο αριθμός των ταράνδων λόγω της κλιματικής αλλαγής

Ψυχροπολεμικό "κρεσέντο" ανάμεσα σε Μόσχα και Ουάσινγκτον (ΒΙΝΤΕΟ)

Στη Βενεζουέλα ρωσικά στρατηγικά βομβαρδιστικά

tv news

Ο Μιχάλης πείθει τον Δημήτρη να μιλήσει στην αστυνομία για την Κάτια...

Τα αποτελέσματα του τεστ της Έλλης βγαίνουν «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Παρασκευή Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«Το Τατουάζ» Δυσάρεστες εξελίξεις στο σπίτι του Θεοχάρη και της Βέρας...

Νικόλας και Τόνυ κυνηγούν αυτούς που επιτέθηκαν με πυροβολισμούς... Πέμπτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 13/12/2018 - 23:15ALPHA NEWS