Ψυχαγωγία

Οικονομάκου:Η αποκάλυψη για τα χρόνια ψυχανάλυσης και την επιλόχειο κατάθλιψη!

Η Αθηνά Οικονομάκου μιλά στο περιοδικό People και αποκαλύπτει αν πέρασε επιλόχεια κατάθλιψη αλλά και ότι έχει κάνει χρόνια ψυχανάλυση. Η ίδια δήλωσε:

«Δυσκολίες αντιμετώπισα σε πολλούς τομείς, με βασικότερο αυτόν της προσωπικής μου ισορροπίας. Η ζωή μου ήταν πολύ έντονη, οπότε έπρεπε η προ μωρού Αθηνά με τη μαμά Αθηνά να έρθουν σε μια ισορροπία. Μπορεί η ζωή μου να φαίνεται λαμπερή και υπέροχη, όμως κι εγώ ως νέα μανούλα έζησα και ζω ακριβώς τους ίδιους φόβους και τις ίδιες ανησυχίες και αντιμετωπίζω τις ίδιες δυσκολίες με τις υπόλοιπες γυναίκες.

Επιλέγω όμως να μην εκθέτω αυτό το κομμάτι σε συνεντεύξεις ή στα social media γιατί είναι κάτι που δεν ταιριάζει στην ιδιοσυγκρασία μου. Δεν διαφέρω σε τίποτα από τη μέση Ελληνίδα μητέρα που περνάει δύσκολες στιγμές και χρειάζεται αγάπη, φροντίδα και υποστήριξη από τους δικούς της ανθρώπους. Απλώς, τα επτά χρόνια ψυχανάλυσης με βοήθησαν να μην υποκύψω σε πιθανή κατάθλιψη. Έμεινα στις σκέψεις».

Επόμενο άρθρο

Ο ορισμός του φιλάθλου: Νορβηγοί με Κυπριακές σημαίες και ο...Ζορμπάς(ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τους Κυπραίους να χορεύουν Ζορμπά στο ημίχρονο και φιλάθλους με δυο σημαίες αγκαλιά
20/11/2018 - 20:55

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αθηνά Οικονομάκου: "Ο Φίλιππος περνάει σε δεύτερη μοίρα"

Η ηθοποιός μίλησε για τους άντρες της ζωής της και τις προτεραιότητες της...
13/12/2018 - 13:48

Η Αθηνά Οικονομάκου «τρέλανε» τον γιο της! (ΦΩΤΟ)

Τα παιχνίδια με τον Μάξιμο με χριστουγεννιάτικη διάθεση...
11/12/2018 - 11:49

Η Αθηνά Οικονομάκου μας δείχνει το νέο της.. χόμπι! (ΦΩΤΟ)

Η νέα "εμμονή" και οι φωτογραφίες από την πρώτη της προπόνηση...
29/11/2018 - 09:21

Αθηνά Οικονομάκου: Η εξομολόγηση για την «λαμπερή» ζωή της

Η πιο συγκινητική εικόνα της ζωής της, η ψυχανάλυση και η κατάθλιψη...
20/11/2018 - 09:43

Ο σέξι χορός της Αθηνάς Οικονομάκου με την Χριστίνα Μπόμπα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πάρτι γνωστού Κύπριου και το βίντεο που έγινε viral…
19/11/2018 - 09:17

Αθηνά Οικονομάκου: Μιλά για την καθημερινότητα της ως μανούλα!

Η μητρότητα, το πιεστικό πρόγραμμα και τα κιλά της εγκυμοσύνης..
17/11/2018 - 13:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ευχές και δώρα σε ασθενείς μοίρασε η Πρώτη Κυρία (ΒΙΝΤΕΟ)

Πραγματοποιεί επισκέψεις στα νοσοκομεία της πρωτεύουσας

Κύματα "καπουτσίνο" στην παραλία Πότιμα στην Κισσόνεργα (ΒΙΝΤΕΟ)

Εντυπωσιακές εικόνες από την θάλασσα που μοιάζει με καφέ

"Παραλύει" για δυο ώρες αύριο το λιμάνι Λεμεσού (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε στάση εργασίας κατέρχονται οι λιμενεργάτες
Ελλάδα

Kαβάλα: Φρικτός θάνατος σε τροχαίο δυστύχημα για τρείς μετανάστες (ΦΩΤΟ)

Απανθρακώθηκαν στο όχημα που τους μετέφερε όταν αυτό προσέκρουσε σε νταλίκα

Δύο νεκροί από μαφιόζικα "χτυπήματα" σε Ομόνοια και Μοσχάτο

Θύματα ένας Αλβανός και ένας Έλληνας που έπεσαν νεκροί από πυροβολισμούς

Πυροβολισμοί με έναν νεκρό στο κέντρο της Αθήνας

Οι αστυνομικές αρχές εξαπέλυσαν ανθρωποκυνηγητό για τον εντοπισμό του δράστη
Διεθνή

Τροπικά ψάρια "μετανάστευσαν" με ένα τσουνάμι (ΒΙΝΤΕΟ)

Μειώνεται ο αριθμός των ταράνδων λόγω της κλιματικής αλλαγής

Ψυχροπολεμικό "κρεσέντο" ανάμεσα σε Μόσχα και Ουάσινγκτον (ΒΙΝΤΕΟ)

Στη Βενεζουέλα ρωσικά στρατηγικά βομβαρδιστικά

tv news

Ο Μιχάλης πείθει τον Δημήτρη να μιλήσει στην αστυνομία για την Κάτια...

Τα αποτελέσματα του τεστ της Έλλης βγαίνουν «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Παρασκευή Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«Το Τατουάζ» Δυσάρεστες εξελίξεις στο σπίτι του Θεοχάρη και της Βέρας...

Νικόλας και Τόνυ κυνηγούν αυτούς που επιτέθηκαν με πυροβολισμούς... Πέμπτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 13/12/2018 - 22:00ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ