Ψυχαγωγία

Όταν η Ελένη Μενεγάκη βοήθησε τηλεθεάτρια να αποκτήσει παιδί (ΒΙΝΤΕΟ)

Μια συγκινητική ιστορία και μια πράξη βοήθειας και στήριξης που έδωσε η Ελένη Μενεγάκη σε τηλεθεάτρια, ήρθε στο φως μέσα από την εκπομπή της και από όσα δήλωσε ο συνεργάτης της εκπομπής της, Μάκης Πουνέντης.

Η Ελένη Μενεγάκη, βοήθησε μια γυναίκα στις διαδικασίες της εξωσωματικής με την επικοινωνία στον γιατρό και προέβη ακόμα και σε παραπάνω ενέργειες. Ο Μάκης Πουνέντης δήλωσε:

«Ήθελα εδώ και μέρες να σας το πω -ξέρω ότι εσένα δεν σου αρέσουν αυτά να στα λέω αλλά εγώ θα τα πω. Πήγα πριν από 5-6 μέρες σε ένα μαγαζί με σοκολατάκια στο Χαλάνδρι. Ήταν εκεί μια κυρία, η Ειρήνη, η οποία μου λέει: «Πάρε όσα σοκολατάκια θέλεις, αλλά θέλω να πεις ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Ελένη Μενεγάκη».

Πριν από 2-3 χρόνια είχες καλέσει στην εκπομπή κάποιον γιατρό που μιλούσε για εξωσωματική γονιμοποίηση. Έστειλε μήνυμα αυτή η κυρία ζητώντας να μάθει πώς μπορεί να επικοινωνήσει με τον γιατρό για να την βοηθήσει, καθώς προσπαθούσε να κάνει παιδί. Και η Ελένη Μενεγάκη, κυρίες και κύριοι, την πήρε προσωπικά τηλέφωνο και όχι μόνο την βοήθησε… Μετά από ένα χρόνο έκανε το παιδάκι της, το οποίο τώρα είναι δύο ετών.

Μου είπε «Δεν θα ξεχάσω ποτέ το καλό που μου έκανε»! Της είπα «Αυτή είναι η Ελένη Μενεγάκη, δεν μου κάνει καμία εντύπωση».

elenh

Η Ελένη Μενεγάκη "έκλεισε" την συζήτηση σχολιάζοντας:

 «Όταν μια γυναίκα θέλει να κάνει παιδί, ξέρετε πόσο πολύ είναι μέσα της και δεν βγαίνει ποτέ από το μυαλό της. Καμιά φορά γίνεται πόνος, καημός, πίκρα… Υπάρχουν γυναίκες που μου έχουν στείλει μήνυμα «μη μιλάτε άλλο για μωρά, δεν μπορώ να κάνω παιδί, με ενοχλείτε, με πονάτε»! Και αυτές τις έχω πάρει τηλέφωνο κι έχουν βρει το δρόμο τους κι έχουν κάνει και παιδί».

Επόμενο άρθρο

Ο Ντάνος απαντά στον Μπεγνή ενώ αυτός βρίσκεται σε... απόσταση αναπνοής (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Γιώργος Αγγελόπουλος δίνει πρώτη φορά απάντηση στον ηθοποιό που τον κατέκρινε
13/02/2018 - 13:41

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ελένη Μενεγάκη: : Πιο ερωτευμένη από ποτέ γιόρτασε την επέτειό της(ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία στο Instagram με τον Μάκη Παντζόπουλο και η αποκάλυψη της επετείου της
19/02/2018 - 09:57

Η Ελένη Μενεγάκη αλα....Παρισιάνα στην καρδιά της Γαλλίας (ΦΩΤΟ)

Απόδραση στο μαγικό Παρίσι για το τριήμερο, για τη βασίλισσα της ελληνικής τηλεόρασης
18/02/2018 - 15:58

Για βόλτα και ψώνια βγήκαν η Ελένη Μενεγάκη και ο Μάκης Παντζόπουλος (ΦΩΤΟ)

Ντυμένοι casual έκαναν τις βόλτες του στο κέντρο της περιοχής και χάζευαν τις βιτρίνες
17/02/2018 - 17:19

Ελένη Μενεγάκη: "Εγώ τον έρωτα τον δοξάζω καθημερινά..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Ποια η άποψή της για την μέρα του Αγίου Βαλεντίνου;
14/02/2018 - 13:52

Η Θέκλα Πετρίδου... μόνιμη συνεργάτης της Ελένης Μενεγάκη - Όλες οι εξελίξεις

Δεν αντιστάθηκε στον επαγγελματισμό και αυθορμητισμό της Κύπριας ψυχολόγου
12/02/2018 - 18:30

Mε μελαγχολική διάθεση φαίνεται πως ξύπνησε σήμερα η Ελένη Μενεγάκη (ΦΩΤΟ)

Με μία ανάρτησή στο Instagram μας ανοίγει την καρδιά της και μας λέει όλα όσα σκέφτεται
10/02/2018 - 13:25

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Υπο κράτηση για άλλες 4 μέρες, ο ύποπτος για κλοπή άρματος μάχης

Πούλησε τις ερπύστριες και τους τροχούς του ΑΜΧ30, σε εργοστάσιο κοπής μετάλλων

Καταζητείται 38χρονος για τους πυροβολισμούς σε οικία στη Λεμεσό

Φέρεται να είναι ο κύριος ύποπτος για το περιστατικό

Φόνος Λεωνίδη: Αυτός είναι ο καταζητούμενος με τα "χίλια" πρόσωπα (ΦΩΤΟ)

Στη δημοσιότητα όλα τα ονόματα που χρησιμοποιεί ο ύποπτος 30χρονος Γεωργιανός
Ελλάδα

Stuttgarter Zeitung: «Οι Έλληνες παλεύουν και νικούν την κρίση»

Ολοκληρώθηκε η δημιουργία ενός ψηφιοποιημένου Μητρώου Πολιτών

Τσίπρας-Μέρκελ τα είπαν τηλεφωνικώς για κυπριακή ΑΟΖ, Τουρκία και Σκόπια

Ο Έλληνας πρωθυπουργός θα έχει επαφή με την κ. Μέρκελ στις Βρυξέλλες

Stuttgarter Zeitung: "Οι Έλληνες παλεύουν και νικούν την κρίση"

Οι ελεγκτές της Επ. Προϋπολογισμού του Ευρωκοινοβουλίου αξιολογούν θετικά τις προσπάθειες
Διεθνή

Ο Συριακός στρατός του Ασάντ εισήλθε στο Αφρίν (ΒΙΝΤΕΟ)

Φόβοι για περισσότερες συγκρούσεις με την Τουρκία

Ερντογάν: Τις επόμενες ημέρες θα πολιορκήσουμε το Αφρίν

Η Άγκυρα συνεχίζει την επίθεση κατά των Κούρδων

Handelsblatt: Πιο κοντά στην Προεδρία της ΕΚΤ ο Γενς Βάιντμαν

"Στους γερμανούς καταθέτες η πολιτική χαμηλών επιτοκίων κάθε άλλο παρά δημοφιλής είναι"

tv news

Η Χριστίνα έχει γενέθλια.Ο Φώτης είναι απασχολημένος και δεν της δίνει σημασία..

Όταν η γκρίνια αρχίζει, ο Φώτης καταλαβαίνει ότι πρέπει να δράσει...Τρίτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Άννα σε νευρική κατάρρευση,αρνείται να πει στον Αλέξανδρο τι συμβαίνει...

Ο Αλέξανδρος ετοιμάζεται να πάει στο Λονδίνο..Μη χάσετε την Τρίτη, Νέο Eπεισόδιο Τατουάζ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 20/02/2018 - 17:25ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ