Ψυχαγωγία

Όταν η Ελένη Μενεγάκη βοήθησε τηλεθεάτρια να αποκτήσει παιδί (ΒΙΝΤΕΟ)

Μια συγκινητική ιστορία και μια πράξη βοήθειας και στήριξης που έδωσε η Ελένη Μενεγάκη σε τηλεθεάτρια, ήρθε στο φως μέσα από την εκπομπή της και από όσα δήλωσε ο συνεργάτης της εκπομπής της, Μάκης Πουνέντης.

Η Ελένη Μενεγάκη, βοήθησε μια γυναίκα στις διαδικασίες της εξωσωματικής με την επικοινωνία στον γιατρό και προέβη ακόμα και σε παραπάνω ενέργειες. Ο Μάκης Πουνέντης δήλωσε:

«Ήθελα εδώ και μέρες να σας το πω -ξέρω ότι εσένα δεν σου αρέσουν αυτά να στα λέω αλλά εγώ θα τα πω. Πήγα πριν από 5-6 μέρες σε ένα μαγαζί με σοκολατάκια στο Χαλάνδρι. Ήταν εκεί μια κυρία, η Ειρήνη, η οποία μου λέει: «Πάρε όσα σοκολατάκια θέλεις, αλλά θέλω να πεις ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Ελένη Μενεγάκη».

Πριν από 2-3 χρόνια είχες καλέσει στην εκπομπή κάποιον γιατρό που μιλούσε για εξωσωματική γονιμοποίηση. Έστειλε μήνυμα αυτή η κυρία ζητώντας να μάθει πώς μπορεί να επικοινωνήσει με τον γιατρό για να την βοηθήσει, καθώς προσπαθούσε να κάνει παιδί. Και η Ελένη Μενεγάκη, κυρίες και κύριοι, την πήρε προσωπικά τηλέφωνο και όχι μόνο την βοήθησε… Μετά από ένα χρόνο έκανε το παιδάκι της, το οποίο τώρα είναι δύο ετών.

Μου είπε «Δεν θα ξεχάσω ποτέ το καλό που μου έκανε»! Της είπα «Αυτή είναι η Ελένη Μενεγάκη, δεν μου κάνει καμία εντύπωση».

elenh

Η Ελένη Μενεγάκη "έκλεισε" την συζήτηση σχολιάζοντας:

 «Όταν μια γυναίκα θέλει να κάνει παιδί, ξέρετε πόσο πολύ είναι μέσα της και δεν βγαίνει ποτέ από το μυαλό της. Καμιά φορά γίνεται πόνος, καημός, πίκρα… Υπάρχουν γυναίκες που μου έχουν στείλει μήνυμα «μη μιλάτε άλλο για μωρά, δεν μπορώ να κάνω παιδί, με ενοχλείτε, με πονάτε»! Και αυτές τις έχω πάρει τηλέφωνο κι έχουν βρει το δρόμο τους κι έχουν κάνει και παιδί».

Επόμενο άρθρο

Ο Ντάνος απαντά στον Μπεγνή ενώ αυτός βρίσκεται σε... απόσταση αναπνοής (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Γιώργος Αγγελόπουλος δίνει πρώτη φορά απάντηση στον ηθοποιό που τον κατέκρινε
13/02/2018 - 13:41

ΣχετικέςΕιδήσεις

Γιώργος Παπαδόπουλος: Μίλησε πρώτη φορά για τον γιο του!(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για την πατρότητα και την πρόταση που δέχθηκε για την παρουσίαση εκπομπής..
19/09/2018 - 12:31

Ελένη Μενεγάκη: Χαλαρές στιγμές λίγο πριν την πρεμιέρα της!(ΦΩΤΟ)

Δείτε πως πέρασε το τελευταίο Σαββατοκύριακο πριν την έναρξη της εκπομπής..
16/09/2018 - 10:30

Καθοριστικά τα επόμενα δύο 24ώρα για την υγεία του 6χρονου που ήπιε φυτοφάρμακο

Πως λειτουργεί το Κέντρο Δηλητηριάσεων στην Κύπρο και με βάση ποια πρότυπα (ΒΙΝΤΕΟ)
06/09/2018 - 15:01

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πρύτανης: "Η ποιότητα του σχολείου δεν αφορά μόνο δέκα συνδικαλιστές"

Τι δήλωσεο Πρύτανης του Πανεπιστημίου για κρίση στην παιδεία και πρότυπα σχολεία

"Εμπάργκο" των εκπαιδευτικών οργανώσεων προς τα μέσα ενημέρωσης

Εκπροσώπηση μόνο από τους Προέδρους και μετά από επικοινωνία και συνεννόηση

Περδίκης: Το Μακάρειο χρειάζεται άμεσα σταθμό πρώτων βοηθειών

Τι συζήτησαν κατά τη συνάντησή τους Πρόεδρος Οικολόγων και Διευθυντής Νοσοκομείου
Ελλάδα

Συνελήφθη 58χρονος Ρομά μετά τον εντοπισμό 22χρονης σε άθλια κατάσταση

Τι ανέφερε στην κατάθεση της η νεαρή και τι ερευνά η Αστυνομία

Ανεμιστήρας οροφής αποκόπηκε και έπεσε πάνω σε παιδιά

Δύο μαθητές τραυματίστηκαν και μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο - Διαμαρτύρονται οι γονείς

Άρχισε η αποσυμφόρηση του κέντρου φιλοξενίας της Μόριας

Η διαδικασία αναμένεται να ολοκληρωθεί μέχρι τα τέλη Σεπτεμβρίου
Διεθνή

Επίθεση με μαχαίρι σε Στέγη Φροντίδας της Νέας Υόρκης (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τραυματισμένα πέντε άτομα, μεταξύ τους τρία παιδιά - Συνελήφθη η ύποπτη

Μέι: Πιο πιθανό να κερδίσουμε το Mundial παρά να επανενταχθούμε στην ΕΕ

Ορατό το σενάριο του Brexit χωρίς συμφωνία εάν το Λονδίνο δεν κάνει περαιτέρω συμβιβασμούς

Πέθανε λόγω σοβαρής ασθένειας ο Πρόεδρος του Βιετνάμ

Απεβίωσε σε στρατιωτικό νοσοκομείο το πρωί της Παρασκευής

tv news

Ποιος θα μπορέσει να αποκτήσει τα πιο γλυκά 50.000 ευρώ τής ζωής του;

«Bake Off Greece» Πρεμιέρα την Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου στον Αlpha Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα μαθαίνει ότι είναι έγκυος, ενώ ο μικρός Αλέξης νοσεί για δεύτερη φορά..

Ο Μίλτος κάνει απόπειρα... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη: Nέο επεισόδιο (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 21/09/2018 - 14:00ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ