Ψυχαγωγία

Όταν η Ελένη Μενεγάκη βοήθησε τηλεθεάτρια να αποκτήσει παιδί (ΒΙΝΤΕΟ)

Μια συγκινητική ιστορία και μια πράξη βοήθειας και στήριξης που έδωσε η Ελένη Μενεγάκη σε τηλεθεάτρια, ήρθε στο φως μέσα από την εκπομπή της και από όσα δήλωσε ο συνεργάτης της εκπομπής της, Μάκης Πουνέντης.

Η Ελένη Μενεγάκη, βοήθησε μια γυναίκα στις διαδικασίες της εξωσωματικής με την επικοινωνία στον γιατρό και προέβη ακόμα και σε παραπάνω ενέργειες. Ο Μάκης Πουνέντης δήλωσε:

«Ήθελα εδώ και μέρες να σας το πω -ξέρω ότι εσένα δεν σου αρέσουν αυτά να στα λέω αλλά εγώ θα τα πω. Πήγα πριν από 5-6 μέρες σε ένα μαγαζί με σοκολατάκια στο Χαλάνδρι. Ήταν εκεί μια κυρία, η Ειρήνη, η οποία μου λέει: «Πάρε όσα σοκολατάκια θέλεις, αλλά θέλω να πεις ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Ελένη Μενεγάκη».

Πριν από 2-3 χρόνια είχες καλέσει στην εκπομπή κάποιον γιατρό που μιλούσε για εξωσωματική γονιμοποίηση. Έστειλε μήνυμα αυτή η κυρία ζητώντας να μάθει πώς μπορεί να επικοινωνήσει με τον γιατρό για να την βοηθήσει, καθώς προσπαθούσε να κάνει παιδί. Και η Ελένη Μενεγάκη, κυρίες και κύριοι, την πήρε προσωπικά τηλέφωνο και όχι μόνο την βοήθησε… Μετά από ένα χρόνο έκανε το παιδάκι της, το οποίο τώρα είναι δύο ετών.

Μου είπε «Δεν θα ξεχάσω ποτέ το καλό που μου έκανε»! Της είπα «Αυτή είναι η Ελένη Μενεγάκη, δεν μου κάνει καμία εντύπωση».

elenh

Η Ελένη Μενεγάκη "έκλεισε" την συζήτηση σχολιάζοντας:

 «Όταν μια γυναίκα θέλει να κάνει παιδί, ξέρετε πόσο πολύ είναι μέσα της και δεν βγαίνει ποτέ από το μυαλό της. Καμιά φορά γίνεται πόνος, καημός, πίκρα… Υπάρχουν γυναίκες που μου έχουν στείλει μήνυμα «μη μιλάτε άλλο για μωρά, δεν μπορώ να κάνω παιδί, με ενοχλείτε, με πονάτε»! Και αυτές τις έχω πάρει τηλέφωνο κι έχουν βρει το δρόμο τους κι έχουν κάνει και παιδί».

Επόμενο άρθρο

Ο Ντάνος απαντά στον Μπεγνή ενώ αυτός βρίσκεται σε... απόσταση αναπνοής (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Γιώργος Αγγελόπουλος δίνει πρώτη φορά απάντηση στον ηθοποιό που τον κατέκρινε
13/02/2018 - 13:41

ΣχετικέςΕιδήσεις

13χρονος έχασε τη ζωή του στα κατεχόμενα από έκρηξη βόμβας

Το άτυχο παιδί πήγε να μαζέψει χόρτα και βρήκε τη βόμβα που έσκασε στα χέρια του
15/12/2018 - 10:00

Σμαράγδα Καρύδη: Η εξομολόγηση για τον λόγο που δεν απέκτησε παιδί

Η ηθοποιός άνοιξε την καρδιά της και μίλησε με αφοπλιστική ειλικρίνεια...
14/12/2018 - 16:23

Τραγωδία στο κατεχόμενο χωριό Κυρά της Μόρφου με το θάνατο 13χρονου αγοριού

Οι λεγόμενες "αστυνομικές αρχές" εκτιμούν ότι στα χέρια του παιδιού εξερράγη νάρκη
14/12/2018 - 13:22

Ελένη Μενεγάκη: Τα παιχνίδια με τα παιδιά της στον κήπο του σπιτιού της! (ΦΩΤΟ)

Χαλαρές οικογενειακές στιγμές για την παρουσιάστρια...
14/12/2018 - 09:04

Η Ελένη Μενεγάκη έφερε σε… αμηχανία τον καλεσμένο της!

Η ερώτηση στον καλεσμένο και η αντίδραση του on air…
12/12/2018 - 10:41

Ελένη Μενεγάκη: Η εξομολόγηση της για την σχέση της με τον χρόνο

Αποκάλυψε τις συνήθειες και τα μυστικά της...
11/12/2018 - 12:27

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κομήτης θα περάσει το Σ/Κ πολύ κοντά από τη Γη και θα φαίνεται με γυμνό μάτι

Δείτε πια ώρα να στρέψετε τα μάτια σας στον ουρανό

Λάρνακα: Κλειστοί δρόμοι τη Κυριακή για διεξαγωγή αγώνα δρόμου

Δείτε ποιοι δρόμοι θα παραμείνουν κλειστεί και για ποιες ώρες

13χρονος έχασε τη ζωή του στα κατεχόμενα από έκρηξη βόμβας

Το άτυχο παιδί πήγε να μαζέψει χόρτα και βρήκε τη βόμβα που έσκασε στα χέρια του
Ελλάδα

Συνταξιούχοι ζητούν την κατάργηση του νόμου Κατρούγκαλου (ΦΩΤΟ)

Λόγω της πορείας διαμαρτυρίας παραμένει κλειστός ο σταθμός «Σύνταγμα» του Μετρό

Βεβήλωσαν το μνημείο του ολοκαυτώματος στη Θεσσαλονίκη με αγκυλωτό σταυρό

Ο βανδαλισμός έγινε κατά τη διάρκεια των επεισοδίων που έλαβαν χώρα στην πόλη

Τσίπρας: Οι 27 δεν θα λύσουν το πολιτικό αδιέξοδο που δημιουργήθηκε στο Λονδίνο

Τι είπε ο Έλληνας Πρωθυπουργός εξερχόμενος της Συνόδου Κορυφής στις Βρυξέλλες
Διεθνή

Η πέμπτη πράξη για τα "Κίτρινα Γιλέκα" στο Παρίσι (LIVE)

Χιλιάδες αστυνομικοί και χωροφύλακες βρίσκονται σε συναγερμό ενόψει της νέας πορείας

Συνεχίζουν ακάθεκτα στη Γαλλία τα "Κίτρινα Γιλέκα"

Νέα κινητοποίηση σήμερα με αύξηση της ασφάλειας από την Αστυνομία

Ινδία: Έντεκα νεκροί και 29 σε κρίσιμοι κατάσταση από κατανάλωση ρυζιού

Το περιστατικό έγινε σε τελετή που είχε διοργανωθεί σε ινδουιστικό ναό στην Μισόρ

tv news

Έγκλημα ερωτικού πάθους στο «ΚΑΡΜΑ» Η απόρριψη που έγινε φόνος σε κοινή θέα...

Ένα μονόπλευρο ερωτικό πάθος... Κυριακή Νέο Επεισόδιο στον Alpha Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

«24 Ώρες» Mαζί με τους Καρκινοπαθείς του Ογκολογικού της Τράπεζας Κύπρου

Αυτό το Σάββατο στον Alpha Κύπρου με τον Κωνσταντίνο Κωνσταντίνου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 15/12/2018 - 15:30Η ΦΑΜΙΛΙΑ