Ψυχαγωγία

Όταν η Ελένη Μενεγάκη βοήθησε τηλεθεάτρια να αποκτήσει παιδί (ΒΙΝΤΕΟ)

Μια συγκινητική ιστορία και μια πράξη βοήθειας και στήριξης που έδωσε η Ελένη Μενεγάκη σε τηλεθεάτρια, ήρθε στο φως μέσα από την εκπομπή της και από όσα δήλωσε ο συνεργάτης της εκπομπής της, Μάκης Πουνέντης.

Η Ελένη Μενεγάκη, βοήθησε μια γυναίκα στις διαδικασίες της εξωσωματικής με την επικοινωνία στον γιατρό και προέβη ακόμα και σε παραπάνω ενέργειες. Ο Μάκης Πουνέντης δήλωσε:

«Ήθελα εδώ και μέρες να σας το πω -ξέρω ότι εσένα δεν σου αρέσουν αυτά να στα λέω αλλά εγώ θα τα πω. Πήγα πριν από 5-6 μέρες σε ένα μαγαζί με σοκολατάκια στο Χαλάνδρι. Ήταν εκεί μια κυρία, η Ειρήνη, η οποία μου λέει: «Πάρε όσα σοκολατάκια θέλεις, αλλά θέλω να πεις ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Ελένη Μενεγάκη».

Πριν από 2-3 χρόνια είχες καλέσει στην εκπομπή κάποιον γιατρό που μιλούσε για εξωσωματική γονιμοποίηση. Έστειλε μήνυμα αυτή η κυρία ζητώντας να μάθει πώς μπορεί να επικοινωνήσει με τον γιατρό για να την βοηθήσει, καθώς προσπαθούσε να κάνει παιδί. Και η Ελένη Μενεγάκη, κυρίες και κύριοι, την πήρε προσωπικά τηλέφωνο και όχι μόνο την βοήθησε… Μετά από ένα χρόνο έκανε το παιδάκι της, το οποίο τώρα είναι δύο ετών.

Μου είπε «Δεν θα ξεχάσω ποτέ το καλό που μου έκανε»! Της είπα «Αυτή είναι η Ελένη Μενεγάκη, δεν μου κάνει καμία εντύπωση».

elenh

Η Ελένη Μενεγάκη "έκλεισε" την συζήτηση σχολιάζοντας:

 «Όταν μια γυναίκα θέλει να κάνει παιδί, ξέρετε πόσο πολύ είναι μέσα της και δεν βγαίνει ποτέ από το μυαλό της. Καμιά φορά γίνεται πόνος, καημός, πίκρα… Υπάρχουν γυναίκες που μου έχουν στείλει μήνυμα «μη μιλάτε άλλο για μωρά, δεν μπορώ να κάνω παιδί, με ενοχλείτε, με πονάτε»! Και αυτές τις έχω πάρει τηλέφωνο κι έχουν βρει το δρόμο τους κι έχουν κάνει και παιδί».

Επόμενο άρθρο

Ο Ντάνος απαντά στον Μπεγνή ενώ αυτός βρίσκεται σε... απόσταση αναπνοής (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Γιώργος Αγγελόπουλος δίνει πρώτη φορά απάντηση στον ηθοποιό που τον κατέκρινε
13/02/2018 - 13:41

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Πάλι με άλλο κορίτσι παίζεις":Όταν η Μενεγάκη άφησε άφωνο τον Τσιμιτσέλη-ΒΙΝΤΕΟ

Η σχέση με του Γερονικολού και το τρολάρισμα της παρουσιάστριας
23/04/2018 - 17:48

Η Πίπα Μίντλετον περιμένει το πρώτο της παιδί...

Νέα άφιξη για την οικογένεια της πριγκίπισσας Κέιτ Μίντλετον
22/04/2018 - 11:48

Συγκλονίζει η Eλένη Μενεγάκη: "Έχω χάσει παιδί, είχα δυο αποβολές" (BINTEO)

H παρουσιάστρια εκμυστηρεύτηκε τις αποβολές της - Όλα όσα δήλωσε
20/04/2018 - 14:30

Ελένη Μενεγάκη:Αποκάλυψε τη μεγάλη της φοβία και το troll των παιδιών της-ΒΙΝΤΕΟ

Δείτε όσα αποκάλυψε στον αέρα της εκπομπής της και το... σινιάλο του άντρα της
18/04/2018 - 15:38

H ερωτική εξομολόγηση της Ελένης Μενεγάκη στον Μάκη Παντζόπουλο(ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

"Όσοι τον γνωρίζουν, τον αγαπούν - Εγώ τον λατρεύω"
09/04/2018 - 13:07

Αυτή είναι η αστυνομική ταυτότητα της Ελένης Μενεγάκη (ΦΩΤΟ)

Ταξίδι στο χρόνο με την ωραία Ελένη να μας δείχνει την ταυτότητα της και πως ήταν το 2001
09/04/2018 - 12:48

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μάριος Ματσάκης: Η ιατροδικαστική στην Κύπρο και τα προβλήματα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μιλά στην κάμερα του AlphaNewsLive, για το δύσκολο αυτό επάγγελμα

Φόνο εκ προμελέτης διερευνά η Αστυνομία για το θάνατο της 80χρονης

Τι αναφέρει η επίσημη ανακοίνωση της Αστυνομίας

Διαφωνούν με τον Χρύσανθο Μαχαιριώτη οι σύνδεσμοι των αγωνιστών της ΕΟΚΑ(ΒΙΝΤΕΟ)

Με μαρτυρία του αγωνιστή Αυγουστή Ευσταθίου κάνουν διευκρινίσεις για τα όσα ειπώθηκαν
Ελλάδα

Μπουλούτ: Στείλαμε βίντεο στην Ελλάδα από το μάζεμα των ελληνικών σημαιών

"Αν η Τουρκία έκανε πόλεμο στην Ελλάδα, θα ήταν σαν έναν ώριμο άνδρα που χτυπά ένα βρέφος"

Διαψεύδει ο Φώτης Κουβέλης τους ισχυρισμούς Μπουλούτ

"Δεν υπάρχει βίντεο που να δείχνει Τούρκους να κατεβάζουν ελληνικές σημαίες"

Σύμβουλος Ερντογάν: Δεν κατεβάσαμε μόνο μία ελληνική σημαία στο Αιγαίο

Η τουρκική επιχείρηση καταγράφτηκε σε βίντεο και στάλθηκε στην Ελλάδα
Διεθνή

Καναδάς: Bαν σκόρπισε το θάνατο (BINTEO&ΦΩΤΟ)

Συνελήφθη ο οδηγός του φορτηγού που έπεσε σε πλήθος στο Τορόντο

ΗΠΑ: Συνελήφθη ο γυμνός ένοπλος που σκότωσε τέσσερα άτομα στο Τενεσί

Μπήκε σε εστιατόριο και άνοιξε πυρ σκορπώντας τον πανικό και το θάνατο

Βλέπει Γκουτέρες στη Νέα Υόρκη ο Τσαβούσογλου

Συμμετέχει σε συνάντηση υψηλού επιπέδου για την “οικοδόμηση ειρήνης”

tv news

Η μητέρα του Φώτη του βρίσκει καινούργια δουλειά στην Αγγλία.Αυτός ενθουσιάζεται

Πως αντιδρά η Χριστίνα σε όλο αυτό; Τρίτη: Νέο Επεισόδιο Μουρμούρα (TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Η Βέρα πάει με τον Νικόλα στο Μπουένος Άιρες. Mια εμπειρία που θα τη σημαδέψει..

Ξαφνιάζεται και τρομάζει..Τι κρύβει τελικά ο Νικόλας; Τρίτη:Νέο Επεισόδιο Τατουάζ (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 24/04/2018 - 06:3560' ΕΛΛΑΔΑ