Ψυχαγωγία

Όταν η Ελένη Μενεγάκη βοήθησε τηλεθεάτρια να αποκτήσει παιδί (ΒΙΝΤΕΟ)

Μια συγκινητική ιστορία και μια πράξη βοήθειας και στήριξης που έδωσε η Ελένη Μενεγάκη σε τηλεθεάτρια, ήρθε στο φως μέσα από την εκπομπή της και από όσα δήλωσε ο συνεργάτης της εκπομπής της, Μάκης Πουνέντης.

Η Ελένη Μενεγάκη, βοήθησε μια γυναίκα στις διαδικασίες της εξωσωματικής με την επικοινωνία στον γιατρό και προέβη ακόμα και σε παραπάνω ενέργειες. Ο Μάκης Πουνέντης δήλωσε:

«Ήθελα εδώ και μέρες να σας το πω -ξέρω ότι εσένα δεν σου αρέσουν αυτά να στα λέω αλλά εγώ θα τα πω. Πήγα πριν από 5-6 μέρες σε ένα μαγαζί με σοκολατάκια στο Χαλάνδρι. Ήταν εκεί μια κυρία, η Ειρήνη, η οποία μου λέει: «Πάρε όσα σοκολατάκια θέλεις, αλλά θέλω να πεις ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Ελένη Μενεγάκη».

Πριν από 2-3 χρόνια είχες καλέσει στην εκπομπή κάποιον γιατρό που μιλούσε για εξωσωματική γονιμοποίηση. Έστειλε μήνυμα αυτή η κυρία ζητώντας να μάθει πώς μπορεί να επικοινωνήσει με τον γιατρό για να την βοηθήσει, καθώς προσπαθούσε να κάνει παιδί. Και η Ελένη Μενεγάκη, κυρίες και κύριοι, την πήρε προσωπικά τηλέφωνο και όχι μόνο την βοήθησε… Μετά από ένα χρόνο έκανε το παιδάκι της, το οποίο τώρα είναι δύο ετών.

Μου είπε «Δεν θα ξεχάσω ποτέ το καλό που μου έκανε»! Της είπα «Αυτή είναι η Ελένη Μενεγάκη, δεν μου κάνει καμία εντύπωση».

elenh

Η Ελένη Μενεγάκη "έκλεισε" την συζήτηση σχολιάζοντας:

 «Όταν μια γυναίκα θέλει να κάνει παιδί, ξέρετε πόσο πολύ είναι μέσα της και δεν βγαίνει ποτέ από το μυαλό της. Καμιά φορά γίνεται πόνος, καημός, πίκρα… Υπάρχουν γυναίκες που μου έχουν στείλει μήνυμα «μη μιλάτε άλλο για μωρά, δεν μπορώ να κάνω παιδί, με ενοχλείτε, με πονάτε»! Και αυτές τις έχω πάρει τηλέφωνο κι έχουν βρει το δρόμο τους κι έχουν κάνει και παιδί».

Επόμενο άρθρο

Ο Ντάνος απαντά στον Μπεγνή ενώ αυτός βρίσκεται σε... απόσταση αναπνοής (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Γιώργος Αγγελόπουλος δίνει πρώτη φορά απάντηση στον ηθοποιό που τον κατέκρινε
13/02/2018 - 13:41

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Ελένη Μενεγάκη με τον Μάκη Παντζόπουλο και τα παιδιά της στα Κουφονήσια (ΦΩΤΟ)

Δείτε την πιο χαλαρή από ποτέ, δίπλα στον αγαπημένο της σύζυγο και τα παιδιά της!
15/07/2018 - 16:20

Η Ελένη Μενεγάκη φωτογραφίζει τον Μάκη Παντζόπουλο με την κόρη της(ΦΩΤΟ)

Συνεχίζει τις διακοπές της στο μαγευτικό νησί της Αμοργού...
10/07/2018 - 11:04

Και όμως η Ελένη Μενεγάκη ανοίγει... μπακάλικο με τον άντρα της!

Όλες οι λεπτομέρειες και η σέξυ πόζα της στη θάλασσα με κοτσίδες και μαγιό
09/07/2018 - 13:36

Κλήρου: 34χρονος οδηγούσε κρατώντας παιδάκι ηλικίας δυόμιση ετών

Συνελήφθη για αυτόφωρο αδίκημα ενώ στη συνέχεια, κατηγορήθηκε γραπτώς
08/07/2018 - 11:56

Ελένη Μενεγάκη: Οι οικογενειακές διακοπές και ο τραυματισμός στο πόδι της (ΦΩΤΟ)

Απολαμβάνει το "μπλε" του Αιγαίου με μικροατυχήατα
07/07/2018 - 10:55

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Συνελήφθη φυγόδικος στο αεροδρόμιο Λάρνακας

Ο 48χρονος ήταν καταζητούμενος από τις αμερικανικές αρχές για αρπαγή παιδιών

Νέα μελέτη για το "λάθος" στο σύστημα αναγνώρισης πινακίδων (ΒΙΝΤΕΟ)

Το αποτέλεσμα αναμένει ο Υπουργός Δικαιοσύνης, Ιωνάς Νικολάου

Στο κελί ο Βούλγαρος που επέφερε τον θάνατο της 5χρονης Μαρίας (ΒΙΝΤΕΟ)

Το Δικαστήριο επέβαλε ποινή φυλάκισης δυόμιση ετών
Ελλάδα

Ελεύθεροι οι Τούρκοι που είχαν συλληφθεί στον Έβρο

Τι υποστήριξαν οι τέσσερις στην απολογία τους

Ληστής έσπειρε τον τρόμο σε Τράπεζα στο Περιστέρι

Με την απειλή όπλου απέσπασε χρήματα από τα ταμεία και έγινε καπνός

Στο ρωσικό Υπουργείο Εξωτερικών εκλήθει ο Έλληνας Πρέσβης

Συνεχίζεται η αντιπαράθεση Αθήνας-Μόσχας μετά την απέλαση Ρώσων διπλωματών
Διεθνή

Καύσωνας "σαρώνει" την ευρωπαϊκή ήπειρο προκαλώντας πυρκαγιές και ξηρασία

Η Βρετανία ενδεχομένως να "ζήσει" το θερμότερο καλοκαίρι των τελευταίων ετών

Συναγερμός στη Γερμανία μετά από βίαιο επεισόδιο σε λεωφορείο

Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, υπάρχουν τουλάχιστον 14 τραυματίες

tv news

Η φίλη της Χριστίνας έρχεται Αθήνα αποκλειστικά για να την δει! Αυτή χαίρεται...

Ο Φώτης όμως έχει τις αμφιβολίες του... Δευτέρα, το προτελευταίο επεισόδιο «Μουρμούρα»
Alpha TV Κύπρου

Μια πραγματική ιστορία που άγγιξε εκατομμύρια τηλεθεατές «Hachiko» & «Νήσος»

Αγαπημένες ξένες και ελληνικές ταινίες αυτή την Κυριακή στον Alpha Κύπρου (ΤRAILER)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 21/07/2018 - 01:4510Η ΕΝΤΟΛΗ