Ψυχαγωγία

Όταν η Xριστιάνα Αριστοτέλους έσωσε ένα αδέσποτο -"Μπήκα μαζί του στο φορτηγό"

H Xριστιάνα Αριστοτέλους μέσα από την εκπομπή της "Με Αγάπη Χριστιάνα", εκμυστηρεύτηκε στους συνεργάτες της μια προσωπική ιστορία που βίωσε πριν από καιρό.

Η αγαπημένη παρουσιάστρια έχοντας μεγάλη αγάπη για τα ζώα, είναι ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένη για τα αδέσποτα που υπάρχουν στο δρόμο και όσο μπορεί όταν συναντά ένα τέτοιο περιστατικό, προσπαθεί και επιδιώκει να βοηθήσει και να σώσει τη ζωή κάθε ζώου.

Η Χριστιάνα Αριστοτέλους ανέφερε εν ώρα εκπομπής τί συνέβη όταν βρήκε ένα αδέσποτο.

"Βρήκα ένα αδέσποτο... Μάζεψα το σκύλο, ειδοποίησα το δημαρχείο, ο άνθρωπος που τον έφερα Κυριακή νύχτα να πιάσει τον σκύλο πρέπει να νευρίασε που τον έφερα, αλλά είχε υποχρέωση.  Ήταν ένας σκύλος τεράστιος. Έπιασα το δημαρχείο αλλά τους είπα ότι θέλω να ξέρω τι θα γίνει ο σκύλος γιατί θα έψαχνα προσωπικά να βρω τον ιδιοκτήτη του. Μπήκα μαζί του στο τεράστιο φορτηγό του δημαρχείου.

Ήμουν με το μωρό της αδερφής μου μέσα στο αυτοκίνητο... ήμασταν παρέα και τους λέω πιάστε το μωρό στο λούνα παρκ και θα δω τί θα κάνω με τον σκύλο. Ήταν στη μέση του τετραγώνου, βρεθήκανε οι ιδιοκτήτες του... όσους σκύλους έπιασα στα χέρια μου βρεθήκαν οι ιδιοκτήτες τους.

Φυσικά, η ιστορία είχε και την αστεία πλευρά της αφού κατά την διάρκεια που ήταν με τον υπάλληλο του Δημαρχείου στο φορτηγό της "την είπε" για την εμφάνιση της, φανερά εκνευρισμένος που τον σήκωσα βραδιάτικα. Η ίδια μετέφερε την ατάκα την οποία μπορείτε να την ακούσετε στο άνωθεν βίντεο.

Μου έκανε κάτι ερωτήσεις απίστευτες, μέχρι που στο τέλος με ρώτησε "Στην τηλεόραση είσαι καλή πώς είσαι έτσι από κοντά;" Μου είπε και άλλα και με θωρούσε με ένα τρόπο "πώς είσαι έτσι, σας φτιάχνουν και σας σάζουν... στην τηλεόραση είσαι καλή"

Επόμενο άρθρο

O Nίκος Αναστασιάδης στον... Πιο Αδύναμο Κρίκο (ΦΩΤΟ)

Ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας στο studio γυρισμάτων σκόρπισε τον φόβο στον Τάσο Τρύφωνος
09/01/2018 - 14:52

ΣχετικέςΕιδήσεις

Xριστιάνα Αριστοτέλους: 5+1 εμφανίσεις που ξεχώρισαν και εντυπωσίασαν...(ΦΩΤΟ)

Εσείς ποια θεωρείτε ότι είναι η πιο στιλάτη εμφάνιση της;
21/10/2018 - 16:16

Χριστιάνα Αριστοτέλους: Με τις πιτζάμες στο περίπτερο της γειτονιάς της(ΒΙΝΤΕΟ)

Το στιλ της και οι ενδυματολογικές επιλογές στην καθημερινότητά της
20/10/2018 - 13:15

Η απάντηση της Χριστιάνας Αριστοτέλους στα σχόλια του Τάσου Τρύφωνος (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα αρνητικά σχόλια του παρουσιαστή για τα πάνελ και η απάντηση από το «Με αγάπη Χριστιάνα»
17/10/2018 - 15:57

Χριστιάνα Αριστοτέλους: H οικογενειακή απόδραση στην παραλία (ΦΩΤΟ)

Η βόλτα της παρουσιάστριας με τη μικρή Μελίνα, τον Γιώργο Εφραίμ και τον αδερφό της...
15/10/2018 - 09:26

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Λεμεσός: Συνελήφθη τέως κοινοτάρχη για διασπάθιση €44,000

Η υπόθεση είχε καταγγελθεί στις 21 Φεβρουαρίου 2017 από λειτουργό της Επαρχιακής Διοίκησης

Από τον κατεχόμενο Κορμακίτη άρχισε το σαρωτικό του πέρασμα ο ανεμοστρόβιλος

Εικόνες που δείχνουν τη "γέννηση" του φαινομένου και τις καταστροφές που προκάλεσε

Οι ημερομηνίες εξέτασης αιτήσεων για συντάξεις και επιδόματα

Λεπτομέρειες εξέδωσαν σε ανακοίνωση οι Υπηρεσίες Κοινωνικών Ασφαλίσεων
Ελλάδα

Ο Ρουβίκωνας "χτύπησε" την πρεσβεία του Καναδά (ΒΙΝΤΕΟ)

Η οργάνωση ανέλαβε την ευθύνη και έδωσε στη δημοσιότητα εικόνες από την επίθεση

Κοτζιάς: Με λάσπη, ψέματα και συκοφαντίες υπονομεύουν την αξιοπρέπεια μου

Ο τέως υπουργός Εξωτερικών επανέρχεται στο θέμα της παραίτησής του

Ανήλικος αλλοδαπός διακινούσε ναρκωτικά στην Πάτρα

Τι διαπίστωσαν μετά από έλεγχο αστυνομικοί της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ.
Διεθνή

Νεκρός βρέθηκε πυροσβέστης στη Μάλαγα από τις σφοδρές βροχοπτώσεις

Ακραία καιρικά φαινόμενα ανάγκασαν εκατοντάδες ανθρώπους να εγκαταλείψουν τα σπίτια τους

Ισχυρός σεισμός "ταρακούνησε" το Βανκούβερ του Καναδά

Δεν υπάρχουν μέχρι στιγμής πληροφορίες για θύματα ή ζημιές - Προειδοποίηση για τσουνάμι

Ο τυφώνας Ουίλα "απειλεί" τις μεξικανικές ακτές στον Ειρηνικό

Eνισχύθηκε τη νύχτα της Κυριακής στην Κατηγορία 4 της πεντάβαθμης κλίμακας

tv news

Η Όλγα στέλνει τη Βάσω στην απομόνωση και αυτό θα φέρει ανεπιθύμητες συνέπειες..

Νέα επεισόδια "Τατουάζ" από αυτή τη Δευτέρα σε Νέα Ώρα στον Alpha Κύπρου! (Περίληψη)
Alpha TV Κύπρου

Η «Μουρμούρα» επιστρέφει …με δύο Κυπριακά ζευγάρια στον Alpha Κύπρου! (TRAILER)

Μία τέτοια μουρμούρα,όχι μόνο τη συνηθίζεις,αλλά τη λατρεύεις! Από Δευτέρα 22 Οκτωβρίου..
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/10/2018 - 14:00ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ