Ψυχαγωγία

Όταν η Xριστιάνα Αριστοτέλους έσωσε ένα αδέσποτο -"Μπήκα μαζί του στο φορτηγό"

H Xριστιάνα Αριστοτέλους μέσα από την εκπομπή της "Με Αγάπη Χριστιάνα", εκμυστηρεύτηκε στους συνεργάτες της μια προσωπική ιστορία που βίωσε πριν από καιρό.

Η αγαπημένη παρουσιάστρια έχοντας μεγάλη αγάπη για τα ζώα, είναι ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένη για τα αδέσποτα που υπάρχουν στο δρόμο και όσο μπορεί όταν συναντά ένα τέτοιο περιστατικό, προσπαθεί και επιδιώκει να βοηθήσει και να σώσει τη ζωή κάθε ζώου.

Η Χριστιάνα Αριστοτέλους ανέφερε εν ώρα εκπομπής τί συνέβη όταν βρήκε ένα αδέσποτο.

"Βρήκα ένα αδέσποτο... Μάζεψα το σκύλο, ειδοποίησα το δημαρχείο, ο άνθρωπος που τον έφερα Κυριακή νύχτα να πιάσει τον σκύλο πρέπει να νευρίασε που τον έφερα, αλλά είχε υποχρέωση.  Ήταν ένας σκύλος τεράστιος. Έπιασα το δημαρχείο αλλά τους είπα ότι θέλω να ξέρω τι θα γίνει ο σκύλος γιατί θα έψαχνα προσωπικά να βρω τον ιδιοκτήτη του. Μπήκα μαζί του στο τεράστιο φορτηγό του δημαρχείου.

Ήμουν με το μωρό της αδερφής μου μέσα στο αυτοκίνητο... ήμασταν παρέα και τους λέω πιάστε το μωρό στο λούνα παρκ και θα δω τί θα κάνω με τον σκύλο. Ήταν στη μέση του τετραγώνου, βρεθήκανε οι ιδιοκτήτες του... όσους σκύλους έπιασα στα χέρια μου βρεθήκαν οι ιδιοκτήτες τους.

Φυσικά, η ιστορία είχε και την αστεία πλευρά της αφού κατά την διάρκεια που ήταν με τον υπάλληλο του Δημαρχείου στο φορτηγό της "την είπε" για την εμφάνιση της, φανερά εκνευρισμένος που τον σήκωσα βραδιάτικα. Η ίδια μετέφερε την ατάκα την οποία μπορείτε να την ακούσετε στο άνωθεν βίντεο.

Μου έκανε κάτι ερωτήσεις απίστευτες, μέχρι που στο τέλος με ρώτησε "Στην τηλεόραση είσαι καλή πώς είσαι έτσι από κοντά;" Μου είπε και άλλα και με θωρούσε με ένα τρόπο "πώς είσαι έτσι, σας φτιάχνουν και σας σάζουν... στην τηλεόραση είσαι καλή"

Επόμενο άρθρο

O Nίκος Αναστασιάδης στον... Πιο Αδύναμο Κρίκο (ΦΩΤΟ)

Ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας στο studio γυρισμάτων σκόρπισε τον φόβο στον Τάσο Τρύφωνος
09/01/2018 - 14:52

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Τάσος Τρύφωνος έγινε... πανελίστας για χάρη της Αριστοτέλους (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι αιχμές για συνεργασία με τον Alpha Κύπρου και όλα όσα είπε
26/04/2018 - 16:05

Δημήτρης Ουγγαρέζος:"Mε τον Λιάγκα μας έκοψαν την εκπομπή λόγω Survivor"(BINTΕΟ)

Τί απάντησε για τις φήμες περί πρότασης από την Ελένη Μενεγάκη
25/04/2018 - 17:04

Χριστιάνα Αριστοτέλους: Δείτε την να κάνει... πατίνι μέσα στο σπίτι (ΒΙΝΤΕΟ)

Τις Κυριακές είναι πιο παιχνιδιάρα από κάθε άλλη μέρα
22/04/2018 - 15:48

Όταν η Αριστοτέλους παρουσίασε το "Πάμε Πακέτο" - Η δήλωση και το τρολ (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα είπε παίκτης του "Πιο αδύναμου Κρίκου" και ο σχολιασμός του Πατσαλίδη
21/04/2018 - 13:47

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τρεμιθούσα: Έπιασαν επ' αυτοφόρω διαρρήκτη και τον καταδίωξαν

Ένταλμα σύλληψης εναντίον 25χρονου, ο οποίος κατάφερε να διαφύγει

Λάρνακα: Άγνωστοι "ρήμαξαν" το σπίτι Λιβανέζου επιχειρηματία

Μπήκαν απο πλαϊνή αλουμινένια πόρτα και έφυγαν με λεία πέντε χιλιάδες ευρώ

Θανατηφόρο Μονής: Στη δημοσιότητα το όνομα της άτυχης 69χρονης

Εξετάζεται το ενδεχόμενο ο θάνατος της γυναίκας να οφείλεται σε παθολογικά αίτια
Ελλάδα

Απολογείται μέσα από το νοσοκομείο η 22χρονη που φέρεται να πέταξε το μωρό της

Αντιμέτωπη με το αδίκημα της παιδοκτονίας το οποίο τιμωρείται με κάθειρξη 10 ετών

Ελεύθερος αφέθηκε ο ένας από τους οκτώ Τούρκους αξιωματικούς

Υλοποίηση της απόφασης του Συμβουλίου της Επικράτειας

Γιούνκερ από την Αθήνα: Δεύτερη μου πατρίδα η Ελλάδα

Συνάντηση με τον Αλέξη Τσίπρα και άλλους πολιτικούς αξιωματούχους
Διεθνή

Ιστορική στιγμή για την κορεατική χερσόνησο (ΦΩΤΟ)

Ο Κιμ Γιονγκ Ουν διέσχισε τη στρατιωτική γραμμή για τις συνομιλίες Νότου και Βορρά

Ένοχος για σεξουαλική κακοποίηση ο κωμικός Bill Cosby

Ο 80χρονος αντιμετωπίζει ποινή φυλάκισης ως και 10 χρόνια

ΗΠΑ: Έκρηξη σε διυλιστήριο πετρελαίου στο Ουισκόνσιν

"Υπάρχουν αναφορές για αρκετά θύματα, αλλά όχι για τη σοβαρότητα των τραυματισμών"

tv news

5 αγαπημένοι ποδοσφαιριστές βάζουν τα πιο ξεκαρδιστικά γκολ στο Λούης Night Show

Σε μια εκπομπή αφιερωμένη στη Μάχη Ενάντια στον Καρκίνο, την Παρασκευή στον Alpha (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Η Ρενάτα καταθέτει την παραίτησή της και αποχαιρετά τον Αχιλλέα και τη Σόφο...

Δεν είναι όμως η μόνη δυσάρεστη έκπληξη για αυτόν... Παρ: Νέο Επεισόδιο Έλα στη Θέση μου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 27/04/2018 - 07:50SLAM