Ψυχαγωγία

Ποιος είπε πως οι Παφίτες δεν ξέρουν από καρναβάλι; (ΦΩΤΟ)

Μπορεί ο καιρός χθες να έβαλε τα χειμωνιάτικά του και να ακύρωσε με το... "έτσι θέλω" την προγραμματισμένη καρναβαλίστικη παρέλαση της Πάφου, ωστόσο, αυτό αποτελεί πλέον παρελθόν!

Σήμερα λοιπόν, έστω και με καθυστέρηση, έβαλε και η Πάφος τα γιορτινά της και ξεχύθηκε στους δρόμους. Γιατί μπορεί η Λεμεσός να έχει τα σκήπτρα τις μέρες αυτές, αλλά, ποιος είπε πως οι Παφίτες δεν ξέρουν από καρναβάλι;

Κανείς! Και για του λόγου το αληθές, η πόλη της Αφροδίτης από τις 15:00 το απόγευμα χορεύει σε ρυθμούς σάμπα. Μικροί και μεγάλοι ξεχύθηκαν στους δρόμους της... "τρέλας" και του γλεντιού, μετατρέποντάς τους σε ένα υπαίθριο πάρτυ. 

Ένα πάρτυ μάλιστα, που φέτος έχει έντονο άρωμα από ....Ρίο, αφού στην κορυφή της παρέλασης βρίσκεται ο "Βασιλιάς του Ριο" όπως έχει ονομαστεί ο φετινός Βασιλιάς Καρνάβαλος, τον οποίο μάλιστα πλαισιώνουν καλλιγραμμες Βραζιλιάνες χορεύτριες.

Η φιλαρμονική του Δήμου Πάφου μαζορέτες, κανταδόροι, αλλά και χιλιάδες συμμετέχοντες διασκεδάζουν με τη ψυχή τους την πιο γιορτινή μέρα του χρόνου...

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

 

 

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΦΟΣ

 

 

 

Επόμενο άρθρο

Η Ελένη Μενεγάκη αλα....Παρισιάνα στην καρδιά της Γαλλίας (ΦΩΤΟ)

Απόδραση στο μαγικό Παρίσι για το τριήμερο, για τη βασίλισσα της ελληνικής τηλεόρασης
18/02/2018 - 15:58

ΣχετικέςΕιδήσεις

Στους ξέφρενους ρυθμούς του καρναβαλιού χορεύει ολόκληρη η Λεμεσός

Τάσος Ευαγγέλου, Ιωάννα Λαμπροπούλου και Μαριλένη Σταύρου καρναβαλίζονται...Λεμεσιανά!
18/02/2018 - 13:49

Η ιστορία του Λεμεσιανού Καρναβαλιού, που μετρά πάνω από 100 χρόνια ζωής

"Εδώ Λεμεσός, εδώ Λεμεσός στο τρελό σας προσκαλούμε καρναβάλι"
18/02/2018 - 08:59

Δεν θα γίνει η αυριανή αποκριάτικη παρέλαση της Πάφου

Ο λόγος που οδήγησε στην αναβολή, η ανακοίνωση από τον δήμαρχο και η νέα ημερομηνία
16/02/2018 - 12:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κίτρινη προειδοποίηση εξέδωσε η Μετεωρολογική Υπηρεσία

Ο συναγερμός έχει ισχύ μέχρι τις 11:00 πμ αύριο

Τα σκυλάκια δεν είναι Χριστουγεννιάτικο δώρο (ΒΙΝΤΕΟ)

"Κάθε χρόνο συμβαίνει αυτό επειδή δεν έχουμε παιδεία"

Νομική συμβουλή ζήτησε ο ΠΙΣ για την ελεύθερη άσκηση ιδιωτικής ιατρικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Θα αποσταλούν και οι γραπτές απαντήσεις του ΠΙΣ πάνω στις τελικές προτάσεις
Ελλάδα

Εγκλημα στη Ρόδο: Σε ξεχωριστές φυλακές οι δύο κατηγορούμενοι

Η μεταφορά τους πραγματοποιήθηκε υπό άκρα μυστικότητα, ακόμη δεν έχει καταλαγιάσει η οργή

Ελλάδα: Φυλακισμένος κατάπιε σχεδόν 32 γραμμάρια ηρωίνη σε σακουλάκια

Φαίνεται πως αρκετοί τρόφιμοι το κάνουνε αυτό για να τα πωλήσουν σε συγκρατούμενούς τους
Διεθνή

Φωτογραφικός φακός αποθανάτισε σπάνιο λευκό τάρανδο (ΒΙΝΤΕΟ)

O τάρανδος δεν ήταν ντροπαλός και πόζαρε για τις φωτογραφίες

Το Πεκίνο καλεί τις ΗΠΑ να αποσύρουν το ένταλμα της διευθύντριας της Huawei

Η Μενγκ Ουάνγκζου, η οικονομική διευθύντρια της Huawei, συνελήφθη στον Καναδά την 1η Δεκ.

Κανονικά τη Τρίτη θα γίνει η ψηφοφορία για το Brexit λέει η Βρετανική Κυβέρνηση

Διαψεύδονται δημοσιεύματα που αναφέρονταν σε αναβολή

tv news

Ο Ορφέας αποφασίζει να μιλήσει με την Ελένη ανοιχτά για όλους και για όλα!

Ο Άλκης και η Νάνσυ δέχονται πυροβολισμό... «Το Τατουάζ» Κυριακή Νέο Ανατρεπτικό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Εφιαλτικό ερωτικό τρίγωνο στο «ΚΑΡΜΑ» του Alpha Κύπρου με ένα έγκλημα μένους...

Όταν το πάθος ξεφεύγει από τα όρια... Κυριακή Νέο Συγκλονιστικό Επεισόδιο (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 09/12/2018 - 21:15ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ