Ψυχαγωγία

"Πριν να έρθω στην Κύπρο ήμουν ένοπλος μισθοφόρος στην Αφρική, ήμουν αντάρτης"

Ο Λουιζόν Λοίζου,ο Κύπριος πρωταθλητής του kick-boxing βρεθηκε σήμερα καλεσμένος στο "Με αγάπη Χριστιάνα".

Ο επαγγελματίας kick-boxer και  κάτοχος της χρυσής ζώνης τον χωρών της Βαλτικής, ο οποίος είναι στο χώρο του kick-boxing από το 1986, μοιράστηκε άγνωστες πτυχές του εαυτού τους αλλά και της μέχρι τώρα πορείας του.

Ο Λουιζόν μίλησε για τα πρώτα του χρόνια στην Αφρική, όπου έζησε μέχρι σχεδόν 18 ετών, αλλά και την μετάβαση του στο νησί μας και το πόσο δυσκολεύτηκε να προσαρμοστεί.

"Εγώ μεγάλωσα με πειθαρχεία, δύσκολη ζωή, στρατό. Πριν να έρθω στην Κύπρο ήμουν ένοπλος μισθοφόρος στην Αφρική, ήμουν αντάρτης από μικρή ηλικία. Μία ζωή μεγαλώνω με πειθαρχεία, από δωδεκάμιση χρονών ήμουν στο στρατό, και χειριζόμουν όπλο.

Το kick-boxing ήταν κάτι που του άρεσε πό πολύ μικρός και με πείσμα και πολλές ώρες προπόνησης κατάφερε να σκαρφαλώσει στην κορυφή της Ευρώπης.

Επόμενο άρθρο

Μια παραγγελία, ένα delivery boy και το κοινωνικό μήνυμα μέσα από μία ανάρτηση

Το μήνυμα του Παναγιώτη Κυριάκου για την τραγική Κύπρο του σήμερα
13/03/2018 - 16:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η απάντηση της Χριστιάνας Αριστοτέλους στα σχόλια του Τάσου Τρύφωνος (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα αρνητικά σχόλια του παρουσιαστή για τα πάνελ και η απάντηση από το «Με αγάπη Χριστιάνα»
17/10/2018 - 15:57

Ο Ηλίας Μάστορας έφτιαξε ειδικές μπάλες με κουδουνάκια για τυφλά παιδιά(ΒΙΝΤΕΟ)

Η αξιοθαύμαστη πρωτοβουλία του Ηλία για τυφλά παιδιά στο "Με αγάπη Χριστιάνα"...
16/10/2018 - 17:36

Στέφανος Μιχαήλ: «Θα έκανα παρουσίαση, δεν αποκλείω τίποτα»(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε στην Αριστοτέλους για το Τατουάζ, την προσωπική του ζωή και τα κοινωνικά δίκτυα
08/10/2018 - 16:43

Μαρίνος Χατζηβασιλείου:"Ήμουν στα πρόθυρα κατάθλιψης"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τις εξελίξεις στο «Μπλε» και την δύσκολη περίοδο που βίωσε...
05/10/2018 - 17:13

Γιώργος Σταματάρης: "Στην Αθήνα είχα να αντιμετωπίσω κάποια κυκλώματα"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε στην Αριστοτέλους για το ακραίο περιστατικό με θαυμάστρια που δέχθηκε..
05/10/2018 - 16:34

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Νεκροί οι επιβαίνοντες του οχήματος που κατέπεσε σε γκρεμό στον Ακάμα

Οι σοροί των δύο, ενός άντρα και μιας γυναίκας παραλήφθηκαν από σκάφος της λιμενικής

Δεν επιστρέφει στα κατεχόμενα ο 23χρονος ύποπτος για φόνο

Δόθηκε αρνητική απάντηση από την Κυπριακή Δημοκρατία

Πιλότος Cobalt: Ευχαριστούμε για όλα, ήταν η τελευταία μας πτήση (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα τελευταία λόγια των πιλότων με τον πύργο ελέγχου λίγο πριν να κλείσει η εταιρεία
Ελλάδα

Ορκίστηκε υπουργός Εξωτερικών ο πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας (ΒΙΝΤΕΟ)

Νίκος Κοτζιάς: Eίμαι ευτυχής, έχουμε κανει ένα βήμα ελπίδας για τη Συμφωνία των Πρεσπών

Εγκρίθηκε η πρόταση Ζάεφ την αναθεώρηση του Συντάγματος

«Συγχαρητήρια φίλε μου Ζόραν Ζάεφ» γράφει ο Αλέξης Τσίπρας στο Twitter

Ορκίζεται αύριο ως Υπουργός Εξωτερικών ο Αλέξης Τσίπρας

Δεν θα δημοσιεύσει την 9σέλιδη επιστολή Κοτζιά καθώς φέρει την ένδειξη "αυστηρά προσωπικό"
Διεθνή

Συρία: Το ΙΚ απελευθέρωσε έξι από τους 27 ομήρους της Σουέιντα

«Πρόκειται για το πρώτο κύμα» έπειτα από τη συμφωνία με το συριακό καθεστώς

Διαδήλωση υπέρ ενός νέου δημοψηφίσματος για το Brexit

Τον Ιούνιο είχαν συμμετάσχει περίπου 100.000 άνθρωποι σε παρόμοια διαδήλωση

tv news

Η Όλγα στέλνει τη Βάσω στην απομόνωση και αυτό θα φέρει ανεπιθύμητες συνέπειες..

Νέα επεισόδια "Τατουάζ" από αυτή τη Δευτέρα σε Νέα Ώρα στον Alpha Κύπρου! (Περίληψη)
Alpha TV Κύπρου

Η «Μουρμούρα» επιστρέφει …με δύο Κυπριακά ζευγάρια στον Alpha Κύπρου! (TRAILER)

Μία τέτοια μουρμούρα,όχι μόνο τη συνηθίζεις,αλλά τη λατρεύεις! Από Δευτέρα 22 Οκτωβρίου..
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 20/10/2018 - 16:50ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW