Ψυχαγωγία

"Πριν να έρθω στην Κύπρο ήμουν ένοπλος μισθοφόρος στην Αφρική, ήμουν αντάρτης"

Ο Λουιζόν Λοίζου,ο Κύπριος πρωταθλητής του kick-boxing βρεθηκε σήμερα καλεσμένος στο "Με αγάπη Χριστιάνα".

Ο επαγγελματίας kick-boxer και  κάτοχος της χρυσής ζώνης τον χωρών της Βαλτικής, ο οποίος είναι στο χώρο του kick-boxing από το 1986, μοιράστηκε άγνωστες πτυχές του εαυτού τους αλλά και της μέχρι τώρα πορείας του.

Ο Λουιζόν μίλησε για τα πρώτα του χρόνια στην Αφρική, όπου έζησε μέχρι σχεδόν 18 ετών, αλλά και την μετάβαση του στο νησί μας και το πόσο δυσκολεύτηκε να προσαρμοστεί.

"Εγώ μεγάλωσα με πειθαρχεία, δύσκολη ζωή, στρατό. Πριν να έρθω στην Κύπρο ήμουν ένοπλος μισθοφόρος στην Αφρική, ήμουν αντάρτης από μικρή ηλικία. Μία ζωή μεγαλώνω με πειθαρχεία, από δωδεκάμιση χρονών ήμουν στο στρατό, και χειριζόμουν όπλο.

Το kick-boxing ήταν κάτι που του άρεσε πό πολύ μικρός και με πείσμα και πολλές ώρες προπόνησης κατάφερε να σκαρφαλώσει στην κορυφή της Ευρώπης.

Επόμενο άρθρο

Μια παραγγελία, ένα delivery boy και το κοινωνικό μήνυμα μέσα από μία ανάρτηση

Το μήνυμα του Παναγιώτη Κυριάκου για την τραγική Κύπρο του σήμερα
13/03/2018 - 16:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Ντρέπομαι πάρα πολύ εύκολα, με σταματούν για μία φωτογραφία και κοκκινίζω"

Όλα όσα είπε ο Μιχάλης Λεβεντογιάννης, για την δουλειά τους συνεργάτες και τους...καυγάδες
15/05/2018 - 17:33

Αριστοτέλους:Αποκάλυψε πότε θα επιστρέψουν από τις καλοκαιρινές διακοπές(ΒΙΝΤΕΟ)

Άφωνοι οι συνεργάτες της αφού δεν περίμεναν να γυρίσουν πιο νωρίς από το συνηθισμένο
25/04/2018 - 15:06

Αυτό είναι το πρώτο δωμάτιο εκτόνωσης και θυμού στη Κύπρο (ΒΙΝΤΕΟ)

H Eριλένα Πελαγία και η εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" στην πιο...νευρική εμπειρία
20/04/2018 - 16:20

Πρόσφυγας πατέρας κοιμάται σε αυτοκίνητο με τα τρία ανήλικα παιδιά του(ΒΙΝΤΕΟ)

Η βοήθεια που εκπέμπει η εκπομπή για την οικογένεια...
13/04/2018 - 17:52

Η απίστευτη φάρσα του "Με αγάπη Χριστιάνα" με ένα τεχνολογικό "θαύμα"(ΒΙΝΤΕΟ)

Η Ιωάννα Λαμπροπούλου και ο Αλέξανδρος Ταραμουντάς βρίσκουν τα "θύματα" και σπάνε πλάκα
11/04/2018 - 14:55

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πάφος: 67χρονος τουρίστας εντοπίστηκε νεκρός σε ξενοδοχείο

Μετά από εξετάσεις της Αστυνομία διαφάνηκε ότι δεν οφείλεται σε εγκληματική πράξη

Η Λήδα Κουρσουμπά απαντά στον Γενικό Ελεγκτή για το υπηρεσιακό της όχημα

"Εξάγει τα συμπεράσματά του συγκρίνοντας τον αριθμό των χιλιομέτρων"

Περνάνε εκατομμύρια δολαρίων από τα καζίνο των κατεχομένων παράνομα

Έκθεση των τουρικών Αρχών "παγώνει" λογαριασμούς σε 7 τράπεζες
Ελλάδα

Ο οίκος αξιολόγησης Scope Ratings αναβάθμισε την Ελλάδα σε Β+ από Β-

Mεταβάλλοντας παράλληλα τις προοπτικές σε θετικές από σταθερές

Έσφαξε τη γυναίκα του μπροστά στα μάτια του παιδιού και του εγγονιού του

"Έλα να μαγειρέψεις τη μάνα σου τώρα" φέρεται να είπε στην κόρη του μετά το φόνο

Εκάλη: Με μια σφαίρα έβαλε τέλος στη ζωή του γνωστός επιχειρηματίας

Πριν πατήσει τη σκανδάλη ενημέρωσε συγγενείς και φίλους για την απόφασή του
Διεθνή

Ινδία: Η αστυνομία άνοιξε πυρ και σκότωσε 9 διαδηλωτές

Η κινητοποίηση πραγματοποιήθηκε εναντίον εργοστασίου μια θυγατρικής βρετανικού κολοσσού

Σε απεργιακό κλοιό η Γαλλία... ξανά

Ταχυδρομικοί, εκπαιδευτικοί, εργαζόμενοι στην καθαριότητα στους δρόμους

Ενώπιον του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου ο Μαρκ Ζάκερμπεργκ

Μέσω διαδικτύου θα μεταδοθεί η συνάντηση του Mr Facebook με τους ευρωβουλευτές

tv news

Μια αναπάντεχη είδηση για ένα ποσό από επενδύσεις,φέρνει αναστάτωση στον Μηνά...

Η Βούλα ήδη νιώθει πλούσια χωρίς να έχει πάρει κάτι ακόμη! Τρίτη:Νέο Επεισόδιο Μουρμούρα
Alpha TV Κύπρου

Ο Νικόλας συναντά την Τατιάνα κι αποφασίζει να της αποκαλύψει την αλήθεια...

Ποια η πραγματική του ταυτότητα; Tι παιχνίδι παίζει τελικά; Τρίτη: Νέο Επεισόδιο Τατουάζ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα