Ψυχαγωγία

"Πριν να έρθω στην Κύπρο ήμουν ένοπλος μισθοφόρος στην Αφρική, ήμουν αντάρτης"

Ο Λουιζόν Λοίζου,ο Κύπριος πρωταθλητής του kick-boxing βρεθηκε σήμερα καλεσμένος στο "Με αγάπη Χριστιάνα".

Ο επαγγελματίας kick-boxer και  κάτοχος της χρυσής ζώνης τον χωρών της Βαλτικής, ο οποίος είναι στο χώρο του kick-boxing από το 1986, μοιράστηκε άγνωστες πτυχές του εαυτού τους αλλά και της μέχρι τώρα πορείας του.

Ο Λουιζόν μίλησε για τα πρώτα του χρόνια στην Αφρική, όπου έζησε μέχρι σχεδόν 18 ετών, αλλά και την μετάβαση του στο νησί μας και το πόσο δυσκολεύτηκε να προσαρμοστεί.

"Εγώ μεγάλωσα με πειθαρχεία, δύσκολη ζωή, στρατό. Πριν να έρθω στην Κύπρο ήμουν ένοπλος μισθοφόρος στην Αφρική, ήμουν αντάρτης από μικρή ηλικία. Μία ζωή μεγαλώνω με πειθαρχεία, από δωδεκάμιση χρονών ήμουν στο στρατό, και χειριζόμουν όπλο.

Το kick-boxing ήταν κάτι που του άρεσε πό πολύ μικρός και με πείσμα και πολλές ώρες προπόνησης κατάφερε να σκαρφαλώσει στην κορυφή της Ευρώπης.

Επόμενο άρθρο

Μια παραγγελία, ένα delivery boy και το κοινωνικό μήνυμα μέσα από μία ανάρτηση

Το μήνυμα του Παναγιώτη Κυριάκου για την τραγική Κύπρο του σήμερα
13/03/2018 - 16:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το "Με αγάπη Χριστιάνα" επέστρεψε στον Alpha Κύπρου!(ΦΩΤΟ)

Η ομάδα της εκπομπής γύρισε στα γραφεία της για ένα σπουδαίο λόγο
30/07/2018 - 12:32

Με αγάπη Χριστιάνα: Η Αριστοτέλους και η παρέα της "έριξαν αυλαία" (ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκίνηση, πάρτι και όσα δήλωσε η παρουσιάστρια για την ημερομηνία επιστροφής
06/07/2018 - 17:29

Το νέο κούρεμα του Χάρη και το... "ξεμάλιασμα" της Χ. Αριστοτέλους (BINTEO)

Γιατί η γνωστή παρουσιάστρια ζήτησε να... ξαναξεκινήσει η εκπομπή από την αρχή;
03/07/2018 - 17:28

Mιχάλης Χρίστου: "Ένιωσα προδομένος στον χώρο της δουλειάς μου..."(ΒΙΝΤΕΟ)

"Πήγα στο ΘΟΚ , έκανα ακρόαση αλλά δεν πέρασα. Νιώθω ότι εξελίχθηκα μόνο από την ακρόαση"
27/06/2018 - 16:40

Εκτός από το "Με αγάπη Χριστιάνα" η Λαμπροπούλου-Η διαφορετική έναρξη(ΒΙΝΤΕΟ)

"Ένα όνειρο μου γίνεται πραγματικότητα, η Λαμπροπούλου αποτελεί παρελθόν"
22/06/2018 - 17:52

Ρίχνει αυλαία το "Με αγάπη Χριστιάνα": Πότε είναι η τελευταία εκπομπή (ΒΙΝΤΕΟ)

Ετοιμάζουν βαλίτσες για διακοπές και να γεμίσουν μπαταρίες για του χρόνου
22/06/2018 - 12:28

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πολύ σοβαρό τροχαίο στο παλαιό δρόμο Ανθούπολης-Κοκκινοτριμιθιάς

Οδηγός μοτοσικλέτας συγκρούστηκε με διερχόμενο όχημα

Πάφος: 1,5 ετών παιδί κατάπιε πακέτο με ναρκωτικά

Μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο σε κωματώδη κατάσταση

Λάρνακα: Γυναίκα εντοπίστηκε να νεκρή στη θαλάσσια περιοχή στο Μακένζι

Η ηλικιωμένη εντοπίστηκε από λουόμενους και ανασύρθηκε στη στεριά
Ελλάδα

Την απελευθέρωση των δύο Ελλήνων στρατιωτικών προβάλουν τα αυστριακά ΜΜΕ

«Πράξη δικαιοσύνης, η οποία θα συμβάλλει στην ενίσχυση της φιλίας

Πάτησαν Ελλάδα οι δύο στρατιωτικοί (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

"Χαρά, συγκίνηση, υπερηφάνεια, ικανοποίηση και δικαίωση"

Ελεύθεροι οι δύο Έλληνες Στρατιωτικοί που κρατούνταν στην Τουρκία (ΒΙΝΤΕΟ)

Αλέξης Τσίπρας: "Άγγελε, και Δημήτρη, καλή πατρίδα, και καλή λευτεριά"
Διεθνή

Το Κατάρ υποσχέθηκε στην Άγκυρα άμεσες επενδύσεις ύψους 15 δισ. δολαρίων

Η κίνηση αυτή στοχεύει στη στήριξη της τουρκικής οικονομίας

Τέσσερις Γάλλοι μεταξύ των νεκρών από την κατάρρευση γέφυρας στη Γένοβα

Ο τελευταίος απολογισμός της καταστροφής ανέρχεται σε 39 νεκρούς

Απορρίφθηκε νέο αίτημα για ελευθέρωση του Αμερικανού πάστορα Μπράνσον

Το δικαστήριο της Σμύρνης απέρριψε σήμερα την προσφυγή

tv news

«Πολίτικη Κουζίνα»με τον Γιώργο Χωραφά & «My Sister's Keeper»με την Cameron Diaz

Βραβευμένες Ελληνικές και Ξένες ταινίες για εσάς, αυτή την Κυριακή στον Alpha Κύπρου!
Alpha TV Κύπρου

«Η Φαμίλια» Μια φυσιολογική οικογένεια που θα λατρέψετε από την πρώτη στιγμή...

Η νέα κωμική σειρά του Alpha Κύπρου, που έρχεται για να μας...θεραπεύσει! Δείτε το teaser
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 15/08/2018 - 20:15ALPHA NEWS