Ψυχαγωγία

Πρόσφυγας πατέρας κοιμάται σε αυτοκίνητο με τα τρία ανήλικα παιδιά του(ΒΙΝΤΕΟ)

Μια είδηση κάνει εδώ και λίγες ώρες τον γύρο τοπυ διαδικτύου.

Πρόσφυγας πατέρας κοιμάται στο αυτοκίνητο με τα τρία παιδιά. Mια οικογένεια που ένα απόμ τα παιδί της έχει χρόνιο άσθμα και ζούσε στον κατακλυσμό της Κοφίνου. Οι οικογένειες με σοβαρά προβλήματα υγείας έφυγαν από τον κατακλυσμό και πια είναι στην αναζήτηση σπιτιού, αφού το ίδιο το κράτος του ζήτησε να φύγουν και από το ξενοδοχείο που διέμεναν για λίγο καιρό. Τα έξοδα καλύπτονται από την Ευρωπαϊκή Ένωση για την ενοικίαση του σπιτιού και τους αναλογούν περί των 550 ευρώ. Όμως, η δυσκολία να βρουν οικία να μείνουν είναι πολύ μεγάλη αφού πολλοί Κύπριοι ενοικιαστές δεν τους δέχονται.

Δείτε την έκκληση βοήθειας που κάνει η εκπομπή αλλά και την κατάσταση στην οποία ζει τώρα η οικογένεια

Επόμενο άρθρο

O άνθρωπος που διέσχισε Αφρική και Ασία με το ποδήλατό του έρχεται στην Κύπρο!

Ο Αλέξανδρος, μοιράζεται τις ανεπανάληπτες εμπειρίες που έζησε, στον "Κόσμο Χωρίς Σύνορα"
13/04/2018 - 17:47

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Λούης τρολάρει το… «ενοχλητικό» παιχνίδι του "Με αγάπη Χριστιάνα"! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι «σπαστικοί» ήχοι, η αντίδραση της Χριστιάνας και τα ξεκαρδιστικά σχόλια του Λούη...
08/12/2018 - 17:16

Χ.Μούζουρα: Η απουσία από την τηλεόραση και η σχέση της με τον Γεωργίου (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα ουρλιαχτά του Χάρη Παπαθεοχάρους και οι «καυτές» ερωτήσεις στην ηθοποιό..
07/12/2018 - 17:52

Άντρη Κυριαζή: Το ατύχημα που παραλίγο να της στοιχήσει τη ζωή της (ΒΙΝΤΕΟ)

Η συγκλονιστική εξομολόγηση της ηθοποιού- "Κινδύνευσα.. Είχα αναποδογυριστεί.."
07/12/2018 - 11:26

Λάκης Γαβαλάς: Ήμουν η καλύτερη "γκόμενα" του εμπορίου και πήγα...φυλακή(ΒΙΝΤΕΟ)

Τα πυρά στην Μενεγάκη και την Σκορδά και οι πλαστικές επεμβάσεις...
05/12/2018 - 17:04

Βίκτωρας Παπαδόπουλος: Όσα δήλωσε για το πρόβλημα υγείας του γιου του (ΒΙΝΤΕΟ)

Η εγκεφαλική παράλυση του γιου του, οι ενοχές που ένιωσε και τα χρήματα που έχασε...
03/12/2018 - 17:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Βραβεύτηκαν οι πρώτοι παλαίμαχοι ποδοσφαιριστές της εθνικής Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ιστορική ομάδα αποτελείτο από 15 διεθνείς ποδοσφαιριστές

Ελλείπει από την οικία του ηλικιωμένος (ΦΩΤΟ)

Λείπει από την οικία του από χθες το πρωί
Ελλάδα

Ανάκληση της απόφασης της Αλβανίας για παραχώρηση γης που ανήκει σε Έλληνες

Η Ελλάδα εκφράζει την ανησυχία της σχετικά με την απόφαση του υπουργικού της Αλβανίας

«Ο αδερφός μου»: Το συγκλονιστικό βίντεο που έγινε viral (BINTEO)

Το συγκινητικό βίντεο για άτομα με αναπηρίες που κάνει τον γύρο του διαδικτύου...

Στο Μαρακές για το Παγκόσμιο Σύμφωνο για τη μετανάστευση ο Αλέξης Τσίπρας

Η ομιλία του Έλληνα Πρωθυπουργού για τις θέσεις της Ελλάδας και οι διμερείς επαφές του
Διεθνή

Πυροβολισμοί Στρασβούργο: 2 οι νεκροί και 13 τραυματίες (ΦΩΤΟΣ)

Εντοπισμός δράστη τον απομόνωσαν σε μια περιοχή

Φωτογραφία με τον Salt Bae να αλατίζει τον Μυστικό Δείπνο - Χειροπέδες σε δύο

Έβαλαν με photoshop τον γνωστό Τούρκο σεφ να αλατίζει πάνω από Τον Χριστό

Δεν φαίνεται να έπεισε το διάγγελμα Μακρόν ούτε "Γιλέκα" ούτε Αντιπολίτευση

Διαβάστε όλα όσα συνέβησαν το τελευταίο 24ωρο στη Γαλλία

tv news

«Το Τατουάζ» Ο Σέκερης έρχεται αντιμέτωπος με μια αλήθεια που θα τον σοκάρει.

Η Ελένη με την Όλγα προσπαθούν να πείσουν τον Αλέξανδρο... Τετάρτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

H Μάρθα αποφασίζει να αποκαλύψει στη Μαρίνα το μυστικό που κρύβει για το Μήνα...

H δικαστική απόφαση για τα παιδιά βγήκε... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 12/12/2018 - 06:00ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΘΚΙΑ