Ψυχαγωγία

Σμαράγδα Καρύδη: Η αποκάλυψη για τις δύσκολες στιγμές που πέρασε ο πατέρας της

Σοβαρή περιπέτεια με την υγεία του πέρασε το περασμένο καλοκαίρι ο πατέρας της Σμαράγδας Καρύδη και αγαπημένος ηθοποιός, Ντίνος Καρύδης. Ο ηθοποιός υπέστη σοβαρό καρδιακό επεισόδιο με αποτέλεσμα να νοσηλευθεί αρκετό καιρό στο νοσοκομείο, με την οικογένεια του να είναι καθ’ όλη τη διάρκεια δίπλα του.

Η αγαπημένη ηθοποιός έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι η σχέση που έχει με τον πατέρα της είναι πολύ στενή και υπάρχει μια αμοιβαία αδυναμία ανάμεσα τους. Η Σμαράγδα Καρύδη σε πρόσφατη συνέντευξη που παραχώρησε στην εφημερίδα  RealLife  ανέφερε ότι η κατάσταση υγείας του πατέρα της είναι πολύ καλύτερη αφού μετά το μεγάλο χρονικό διάστημα που έμεινε στο νοσοκομείο τώρα επέστρεψε στο σπίτι του.

Το καλοκαίρι αυτό ήταν πολύ δύσκολο για εσένα και λόγω της περιπέτειας του πατέρα σου, του καλού ηθοποιού Ντίνου Καρύδη.

Ευτυχώς, τώρα είναι σε ανάρρωση στο σπίτι μετά το έμφραγμα που έπαθε. Είχε καλούς γιατρούς και τον πρόλαβαν με το μπαλονάκι που έβαλαν, αλλά δυστυχώς μετά ταλαιπωρήθηκε με ενδονοσοκομιακές λοιμώξεις, που μας κράτησαν αρκετά μέσα.

Είναι γερή κράση ο Ντίνος, δεν τον φοβάμαι. 

Είναι όντως! Και πηγαίνει πολύ καλύτερα.

 

karidi

Στη συνέχεια η ηθοποιός μίλησε και για τη στενή σχέση που υπάρχει ανάμεσα τους χαρακτηρίζοντας την και ως σχέση «έρωτα».

Έχει «έρωτα» μαζί σου. Μιλά συνέχεια για σένα, ανεβάζει φωτογραφίες στο Facebook.

Έχει, ναι. Όπως έχει και στο σπίτι δεκάδες φωτογραφίες, όπως έχει και στα καμαρίνια των θεάτρων που παίζει. Μπαίνω σε άλλα θέατρα και βλέπω τη φάτσα μου.

Εσύ του εκφράζεις την αγάπη σου;

Δημόσια όχι, αλλά ιδιωτικά ναι! Ελπίζω να μην έχει παράπονο. Κάνω ό,τι μπορώ κι εγώ, τι να σου πω; Άλλοι είναι πιο εκδηλωτικοί. Σημασία έχει η ουσία. Και η ουσία είναι ότι τον αγαπάω πάρα πολύ. Να, είδες; Με βάζεις και το λέω δημόσια!

 

 

 

Επόμενο άρθρο

Στέφανος Μιχαήλ: Αποκάλυψε αν έχει υπάρξει τρίτο πρόσωπο (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα είπε για την προσωπική του ζωή και τις σχέσεις που είχε στο παρελθόν
11/09/2018 - 10:59

ΣχετικέςΕιδήσεις

Σμαράγδα Καρύδη: "Μου έχει συμβεί να συναντηθώ με φάντασμα"

Η μεταφυσική εμπειρία που βίωσε στο παρελθόν και η ηθοποιός που.. θα έκανε σχέση μαζί της
17/11/2018 - 11:54

Η Σμαράγδα Καρύδη αποκάλυψε τον απίστευτο λόγο που δεν θέλει παιδί...

"Είμαι συγκεντρωτική - Δεν θα έκανα τα πράγματα που ήθελα..."
01/10/2018 - 12:51

Σμαράγδα Καρύδη: Η εξομολόγηση της για την απόφαση να μην κάνει παιδί

«Το παιδί θεωρούσα πάντα ότι θα με έπνιγε..»
30/09/2018 - 16:16

Έτσι ξύπνησε σήμερα το πρωί η Σμαράγδα Καρύδη!

Ποζάρει χωρίς ίχνος μακιγιάζ στο κρεβάτι της και μας καλημερίζει με χαμόγελο
01/04/2018 - 14:17

Ντίνος Καρύδης: «Χρωστάω στη Σμαράγδα μου και δεν θα έπρεπε. Αυτή μας συντηρεί»

Τα συγκινητικά λόγια του γνωστού ηθοποιού για την κόρη του και το ανεκπλήρωτο του όνειρο
04/03/2018 - 15:13

Σμαράγδα Kαρύδη:"Θύμωσα πολύ,ήταν άδικο, έκανα μήνυση και την κέρδισα" (BINTEO)

Ο λόγος που έκοψε το κάπνισμα εδώ και δέκα χρόνια
19/02/2018 - 17:19

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Λονδρέζικος "αέρας" στους δρόμους της Λεμεσού... (ΦΩΤΟ)

Τα διώροφα κόκκινα λεωφορεία έκαναν την εμφάνιση τους στην οδό Ανεξαρτησίας

Kλειστοί δρόμοι στη Λάρνακα λόγω του διεθνή μαραθωνίου «Radisson Blu»

Δείτε τις περιοχές επηρεάζονται και τις κυκλοφοριακές ρυθμίσεις που εφαρμόζει η Αστυνομία

Λευκωσία: Είδε να τον προσπερνά με το κλεμμένο αυτοκίνητο του φίλου του

Χειροπέδες σε 28χρονο που οδηγούσε όχημα που είχε δηλωθεί ως κλοπιμαίο
Ελλάδα

Στους ρυθμούς του Εγκέλαδου εξακολουθεί να "χορεύει" το Ιόνιο

Νέα σεισμική δόνηση με επίκεντρο 49 χιλιόμετρα νοτιοδυτικά της Ζακύνθου

Επεισόδια, συλλήψεις & τραυματισμοί στην πορεία για το Πολυτεχνείο (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Σε πεδίο μάχης μετέτρεψαν κουκουλοφόροι τα Εξάρχεια-Με ρίψεις νερού "απάντησε" η Αστυνομία

Επέτειος Πολυτεχνείου: Χιλιάδες φοιτητές στην πορεία προς την πρεσβεία των ΗΠΑ

Δρακόντρεια μέτρα ασφαλείας στο κέντρο της Αθήνας υπό τον φόβο σοβαρών επεισοδίων
Διεθνή

"Πλήρης αναφορά" για τον φόνο Κασόγκι ετοιμάζουν οι Ηνωμένες Πολιτείες

Ντόναλτ Τράμπ: Η έκθεση της αμερικανικής κυβέρνησης θα καταδείξει "ποιος το έκανε"

Ντόναλτ Tραμπ: "Δεν εξετάζω την πιθανότητα έκδοσης του Φετουλάχ Γκιουλέν"

Ως "καλές" περιέγραψε ο Αμερικανός Πρόεδρος τις σχέσεις του με τον Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν

"Τοξικός": Λέξη της χρονιάς σύμφωνα με το Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης (ΒΙΝΤΕΟ)

Μάθετε γιατί το διάσημο Λεξικό επέλεξε να αναδείξει το συγκεκριμένο ελληνικό λήμμα

tv news

Ορφέας και Αλέξανδρος πιάνονται στα χέρια... Ο Ορφέας βρίσκει την αφορμή...

Η Αθηνά τραυματίζεται σε μια συμπλοκή «Το Τατουάζ» Κυριακή Νέο Επεισόδιο στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Μία ασύλληπτη τραγωδία... Ένα ειδεχθές έγκλημα με... σχιζοφρενικό «άγγιγμα»

Η σχιζοφρένεια χτυπά την πόρτα.. «Κάρμα» Κυριακή, Νέο Επεισόδιο στον Alpha Κύπρου (ΒINTEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 18/11/2018 - 13:0024 ΩΡΕΣ