Ψυχαγωγία

Στην Κουζίνα με τη Μενεγάκη - Φτιάχνει κορμό σοκολάτας και μας δίνει τη συνταγή

H ωραία Ελένη της τηλεόρασης μπαίνει στην κουζίνα, μαγειρεύει και μας δίνει τη πεντανόστιμη συνταγή της.

Η ίδια αν και δεν είναι γλυκατζού έχει αδυναμία στα μπακλαβαδάκια και στον κορμό σοκολάτας. Η παρουσιάστρια λοιπόν, μπήκε πίσω από την κουζίνα και σε τρία απλά βήματα μας σερβίρει το πιο γλυκό αποτέλεσμα.

Πάρτε μολύβι και χαρτί και κάντε την Κυριακή σας πιο γλυκιά...

ooo

Εύκολος και πεντανόστιμος κορμός με 3 μόνο υλικά! Δοκιμάστε τη συνταγή και… περιμένω εντυπώσεις! 1)Λιώνουμε 300g κουβερτούρα σε μπεν μαρί.

2)Προσθέτουμε 2 κ.σ. Μακεδονικό Ταχίνι με Πορτοκάλι και 200g Μακεδονικό Χαλβά με γεύση Βανίλια σε κύβους.

3)Προαιρετικά, προσθέτουμε ξηρούς καρπούς.

4)Τοποθετούμε το μείγμα σε μια φόρμα ζαχαροπλαστικής και το βάζουμε στο ψυγείο για περίπου 3 ώρες….Ο κορμός μας είναι έτοιμος! Καλή μας απόλαυση!

Επόμενο άρθρο

Η δίαιτα των 7 ημερών της Φαίης Σκορδά! - Το πρόγραμμα που την κρατά σε φόρμα...

Το μυστικό της παρουσιάστριας για να κρατά ιδανικές τις αναλογίες της
29/04/2018 - 11:12

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ελένη Μενεγάκη: "Σπάει τη σιωπή" της και απαντά πρώτη φορά στους επικριτές της

Η σχέση της με τα social media και η προβολή των ιδιωτικών στιγμών
17/09/2018 - 08:40

Ελένη Μενεγάκη: Το αστείο βιντεάκι και τα γέλια της κόρης της (ΒΙΝΤΕΟ)

Το σκυλάκι της οικογένειας παίζει και η κόρη της ξεκαρδίζεται στα γέλια
18/03/2018 - 16:22

Ελένη Μενεγάκη: Δείτε την άβαφη στο παιδικό δωμάτιο του σπιτιού της

Η Ελένη Μενεγάκη πιο ακομπλεξάριστη από ποτέ...
05/03/2018 - 12:45

Ε. Μενεγάκη: Που έκανε τις πρώτες διακοπές και το πρώτο της Πάσχα ως "μόνη της";

Το τηλεφώνημα μίας τηλεθεάτριας ξύπνησε αναμνήσεις στην παρουσιάστρια και τα είπε όλα
02/02/2018 - 15:53

Η πρώτη απόδραση της Ελένης Μενεγάκη στη θάλασσα οικογενειακώς (ΒΙΝΤΕΟ)

Μπορεί να είναι Ιανουάριος αλλά η λατρεία της για τη θάλασσα δεν κρύβεται
31/01/2018 - 14:37

E. Μενεγάκη:Φανερώθηκε ο πρώτος συνεργάτης της και είναι...παιχνιδιάρης (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε ακόμα το βραβείο που πήρε για την συμβολή της, στην εκστρατεία κατά του καρκίνο
22/09/2017 - 09:35

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Η "Μεγάλη Πέμπτη" της παιδείας...

Αύριο οι εκπαιδευτικοί αποφασίζουν "εκεχειρία" ή κλιμάκωση των μέτρων

Χειροπέδες σε κτηματομεσίτη που έστησε κομπίνα με τεμάχια γης (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο ύποπτος εξέδιδε επιταγές σε αγοραστές γης από λογαριασμό ωστόσο που είχε κλείσει

Το επίμαχο δημοσίευμα που προκάλεσε την αντίδραση του Γενικού Εισαγγελέα (ΒΙΝΤΕΟ

Ο Κώστας Κληρίδης, μιλώντας σε ραδιοφωνικό σταθμό, το χαρακτήρισε ως εμετικό
Ελλάδα

Παραιτήθηκε ο Γενικός Γραμματέας του Ελληνικού Υπουργείου Παιδείας

Ο Γιώργος Αγγελόπουλος αναλαμβάνει θέση σε άλλο Υπουργείο

Δολοφονία γυναίκας σε πάρκινγκ πολυκατοικίας στο κέντρο της Κηφισιάς

H 35χρονη βρέθηκε πυροβολημένη, μέσα στο αυτοκίνητό της

Συνελήφθη ο διακινητής παράτυπων μεταναστών Πάνος Μωραΐτης

Χρησιμοποιούσε ως πρόφαση την ΜΚΟ για τη διακίνηση προσφύγων από την Τουρκία στην Ελλάδα
Διεθνή

Ένοπλος εισέβαλε σε εμπορικό κέντρο στο Μίντλετον των ΗΠΑ (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Προειδοποίηση στους κατοίκους της περιοχής από την τοπική Αστυνομία

Τα είπαν τηλεφωνικώς για την κρίση στη Συρία Μέρκελ - Πούτιν

Ενημέρωση της Καγκελάριου από τον Ρώσο Πρόεδρο για τις συνομιλίες με τον Ερντογάν

Ντόναλντ Τουσκ: "Μην παίζετε με το μεταναστευτικό"

"Οι συνομιλίες για το Brexit εισέρχονται σε μια αποφασιστική φάση"

tv news

Η Τατιάνα παραδέχεται στη Βέρα πως είναι ακόμα ερωτευμένη με τον Τόνυ...

Ο Ορφέας γίνεται ο ήρωας της ημέρας... Το Τατουάζ:Πέμπτη Νέο Επεισόδιο στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Έχουν περάσει κάποια χρόνια και η Μαρίνα επιστρέφει στην Ελλάδα...

Δέχεται πρόταση γάμου από τον Κωστή...«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη: Nέο επεισόδιο (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 20/09/2018 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ