Ψυχαγωγία

Στην Κουζίνα με τη Μενεγάκη - Φτιάχνει κορμό σοκολάτας και μας δίνει τη συνταγή

H ωραία Ελένη της τηλεόρασης μπαίνει στην κουζίνα, μαγειρεύει και μας δίνει τη πεντανόστιμη συνταγή της.

Η ίδια αν και δεν είναι γλυκατζού έχει αδυναμία στα μπακλαβαδάκια και στον κορμό σοκολάτας. Η παρουσιάστρια λοιπόν, μπήκε πίσω από την κουζίνα και σε τρία απλά βήματα μας σερβίρει το πιο γλυκό αποτέλεσμα.

Πάρτε μολύβι και χαρτί και κάντε την Κυριακή σας πιο γλυκιά...

ooo

Εύκολος και πεντανόστιμος κορμός με 3 μόνο υλικά! Δοκιμάστε τη συνταγή και… περιμένω εντυπώσεις! 1)Λιώνουμε 300g κουβερτούρα σε μπεν μαρί.

2)Προσθέτουμε 2 κ.σ. Μακεδονικό Ταχίνι με Πορτοκάλι και 200g Μακεδονικό Χαλβά με γεύση Βανίλια σε κύβους.

3)Προαιρετικά, προσθέτουμε ξηρούς καρπούς.

4)Τοποθετούμε το μείγμα σε μια φόρμα ζαχαροπλαστικής και το βάζουμε στο ψυγείο για περίπου 3 ώρες….Ο κορμός μας είναι έτοιμος! Καλή μας απόλαυση!

Επόμενο άρθρο

Η δίαιτα των 7 ημερών της Φαίης Σκορδά! - Το πρόγραμμα που την κρατά σε φόρμα...

Το μυστικό της παρουσιάστριας για να κρατά ιδανικές τις αναλογίες της
29/04/2018 - 11:12

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ελένη Μενεγάκη: Το αστείο βιντεάκι και τα γέλια της κόρης της (ΒΙΝΤΕΟ)

Το σκυλάκι της οικογένειας παίζει και η κόρη της ξεκαρδίζεται στα γέλια
18/03/2018 - 16:22

Ελένη Μενεγάκη: Δείτε την άβαφη στο παιδικό δωμάτιο του σπιτιού της

Η Ελένη Μενεγάκη πιο ακομπλεξάριστη από ποτέ...
05/03/2018 - 12:45

Ε. Μενεγάκη: Που έκανε τις πρώτες διακοπές και το πρώτο της Πάσχα ως "μόνη της";

Το τηλεφώνημα μίας τηλεθεάτριας ξύπνησε αναμνήσεις στην παρουσιάστρια και τα είπε όλα
02/02/2018 - 15:53

Η πρώτη απόδραση της Ελένης Μενεγάκη στη θάλασσα οικογενειακώς (ΒΙΝΤΕΟ)

Μπορεί να είναι Ιανουάριος αλλά η λατρεία της για τη θάλασσα δεν κρύβεται
31/01/2018 - 14:37

E. Μενεγάκη:Φανερώθηκε ο πρώτος συνεργάτης της και είναι...παιχνιδιάρης (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε ακόμα το βραβείο που πήρε για την συμβολή της, στην εκστρατεία κατά του καρκίνο
22/09/2017 - 09:35

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Άρχισαν να γεμίζουν οι παραλίες για τα πρώτα μπάνια της χρονιάς

Όλα έτοιμα στις παράλιες πόλεις για τη μεγάλη γιορτή του Αγίου Πνεύματος

Γλαύκος Σχίζας: Από το Λονδίνο στη γη της Ευρύχου (ΒΙΝΤΕΟ)

Επέστρεψε και επένδυσε στο Τρόοδος και τώρα κάνει ζωή και...κότα

Παραδόθηκαν δύο αρμένικες εκκλησίες στην κατεχόμενη Αμμόχωστο (BINTEO)

Ιστορική στιγμή για την αρμενική κοινότητα - "Ακολουθούν κι άλλα έργα"
Ελλάδα

Λαμία: Ξεψύχησε μέσα στα χέρια του, λίγες ώρες αφού τη γνώρισε

Τι ανέφερε στην επίσημη κατάθεσή του, ενώ αρχικά είχε πει ότι δεν τη γνώριζε

Κεραυνός χτύπησε λεωφορείο του ΚΤΕΛ Εβρου, με 14 επιβάτες

Η πυρκαγιά που ξέσπασε κατέστρεψε ολοσχερώς το όχημα

Συνελήφθησαν 26 Τούρκοι στον Έβρο, λίγο πριν περάσουν τα σύνορα για Ελλάδα

Θεωρούνται ως ύποπτοι για σχέσεις με Γκιουλενιστές
Διεθνή

Λονδίνο: Καθυστερήσεις και ματαιώσεις πτήσεων λόγω κεραυνών

Έπεσαν περισσότεροι από...64 χιλιάδες κεραυνοί

Ισπανία: Τετρακόσιοι οκτώ μετανάστες διασώθηκαν στη Μεσόγειο σε δύο ημέρες

Η Ισπανία είναι η τρίτη πύλη εισόδου παράτυπων μεταναστών στην Ευρώπη

Το πολιτικό παρασκήνιο της διοργάνωσης της Eurovision στην Ιερουσαλήμ

Ποια η θέση της Κύπρου και γιατί θεωρείται η Ιερουσαλήμ αμφιλεγόμενη πρωτεύουσα

tv news

Η Βέρα μαθαίνει από την Τατιάνα όλη την αλήθεια για τη Ναταλία και τον Νικόλα...

Πέφτει από τα σύννεφα και προσπαθεί να μιλήσει μαζί του.. Δευτέρα: Nέο Επεισόδιο Τατουάζ
Alpha TV Κύπρου

Bρίσκεται καθηλωμένη σε αναπηρικό αμαξίδιο και έχει βιώσει την απόλυτη μοναξιά..

Οι στενοί της συγγενείς στέκονται παρατηρητές στις δυσκολίες της. Κυριακή: Νέο Πάμε Πακέτο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 27/05/2018 - 21:15ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ