Ψυχαγωγία

To συγκινητικό αντίο και το μεγάλο ευχαριστώ του Λ. Πατσαλίδη στον Τζίμη Πανούση

Μεγάλη θλίψη σκόρπισε χθες σε Κύπρο κα Ελλάδα η ανακοίνωση της είδησης του θανάτου του Τζίμη Πανούση. 

Διαβάστε επίσης: Τζίμης Πανούσης: Κατέρρευσε στη σκηνή-Μεταφέρθηκε εκτάκτως στο νοσοκομείο-ΒΙΝΤΕΟ

O γνωστός καλλιτέχνης "έφυγε"  από τη ζωή σε ηλικία 64 ετών έπειτα από ανακοπή καρδιάς που υπέστη χθες το απόγευμα, και άφησε την τελευταία του πνοή, την ώρα που τον μετέφεραν στον "Ερυθρό Σταυρό". Ο οργανισμός του δεν ανταποκρίθησε στις προσπάθειες ανάνηψης από το ιατρικό προσωπικό με αποτέλεσμα να "φύγει" από τη ζωή.

Διαβάστε επίσης:"Έφυγε" από τη ζωή ο Τζίμης Πανούσης (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Ο ανατρεπτικός καλλιτέχνης με το καυστικό χιούμορ και την ασυγκράτητη προσωπικότητα αποτέλεσε είδωλο αλλά και πηγή έμπνευση για πολλούς. 'Ενας απο εκείνους που παραδειγματίστηκαν από την πορεία του "Μεγάλου Τζίμη" ήταν και ο γνωστός stand up comedian Λουης Πατσαλίδης.

Μετά την ανακοίνωση του θανάτου του ο γνωστός παρουσιαστής θέλησε να πει ένα δημόσιο αντίο και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον άνθρωπο που όπως λέει ο ίδιος αποτέλεσε για εκείνον την πιο μεγάλη έμπνευση.

Το μεγαλύτερο κοινό των δύο, υπήρξε το ότι άφησαν την δουλειά που είχαν στην τράπεζα για να ακολουθήσουν το όνειρό τους....

Διαβάστε επίσης: Τζίμης Πανούσης: Ο ανατρεπτικός καλλιτέχνης και ο αθυρόστομος στιχουργός

Ο Λούης Πάτσαλίδης έγραψε χαρακτηριστικά:

"Υπήρξες για μένα η πιο μεγάλη έμπνευση μαζί με τον πατέρα της σάτιρας, τον μεγάλο Χαρυ Κλυν. Όταν δε, πήρα την απόφαση να φύγω από την τράπεζα και να αφοσιωθώ σε αυτό που κάνω σήμερα, είχα πει, αφού το έκανε τότε ο Πανούσης, θα το κάνω και εγώ!!! Σε ευχαριστώ για όσα έμαθα από σένα χωρίς να το ξέρεις! Καλό ταξίδι Τζιμάκο!!"

 

Επόμενο άρθρο

'Οι καρέκλες': Ένα από τα σπουδαιότερα έργα του Θεάτρου του Παραλόγου ξεκινά

Η ιστορία ενός υπερήλικου ζευγαριού, σ’ ένα ερημικό νησί αποκομμένο από τον υπόλοιπο κόσμο
14/01/2018 - 08:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Όσο Υπάρχουν Τραγούδια: Δείτε τον Λούη να τραγουδά...κυπριακά τραγούδια(ΒΙΝΤΕΟ)

Το Σάββατο 20 Ιανουαρίου στις 21.15 στον ALPHA Κύπρου η πρεμιέρα με πολλές ακόμα εκπλήξεις
19/01/2018 - 19:14

Το γκράφιτι στο κέντρο της Αθήνας στη μνήμη του Τζίμη Πανούση (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Το έργο το οποίο είναι εμπνευσμένο από το τραγούδι του μεγάλου καλλιτέχνη "Αχ Ευρώπη"
19/01/2018 - 17:32

Το "τελευταίο αντίο" στον Τζίμη Πανούση... (ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ)

Συγγενείς, θαυμαστές και φίλοι αποχαιρέτησαν τον καλλιτέχνη στο κοιμητήριο της Νέας Μάκρης
17/01/2018 - 15:02

O Λούης Πατσαλίδης πετά με ελικόπτερο πάνω από την Πάφο (ΦΩΤΟ)

Ο Λούης πιο φοβισμένος από ποτέ μοιράστηκε μαζί μας μια ξεχωριστή εμπειρία
15/01/2018 - 12:00

Ηλίας Ψινάκης: Δημοσίευσε το τελευταίο μήνυμα που του έστειλε ο Τζίμης Πανούσης

"Το Show που μου πρότεινες να κάναμε φέτος δεν το βλέπω...Δεν πειράζει..."
14/01/2018 - 17:00

Νταλάρας:"Οι αντιθέσεις που είχα μαζί του, με κάνουν να λυπάμαι ακόμα πιο βαθιά"

Το τελευταίο αντίο του Γιώργου Νταλάρα στον Τζίμη Πανούση δείχνει μεγαλείο ψυχής
14/01/2018 - 11:00

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Επεισόδια έξω από τα γραφεία της "Αφρίκα" στα κατεχόμενα (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Το επίμαχο πρωτοσέλιδο που προκάλεσε την οργή του Ερντογάν και κύμα διαμαρτυρίας

Χειροπέδες σε 35χρονο για...δεκαπενθήμερο αδικημάτων

Εξασφαλίσθηκε μαρτυρία για τα αδικήματα που φέρεται να διέπραξε το 2017

Χειροπέδες σε 29χρονο για υπόθεση κλοπή που διαπράχθηκε τον Μάιο

Φέρεται να απέσπασε χρηματικό ποσό από κατάστημα στην Πάφο
Ελλάδα

Μαζικό συλλαλητήριο για τη Μακεδονία (ΦΩΤΟ&ΒΙΝΤΕΟ)

Για 500 χιλιάδες μιλάνε οι διοργανωτές και τι ζητούν

Πυρπολήθηκε διατηρητέο κτίριο που βρισκόταν υπό κατάληψη στη Θεσσαλονίκη

Το κτίριο στέγαζε τα τελευταία χρόνια την κατάληψη Libertatia τα τελευταία χρόνια

Μαζικό συλλαλητήριο για τη Μακεδονία στη Θεσσαλονίκη (ΦΩΤΟ)

"H Mακεδονία είναι η ψυχή μας", φωνάζουν χιλιάδες διαδηλωτές
Διεθνή

Κίνδυνος σύλληψης του Κάρλες Πουτζδεμόν εάν φύγει από το Βέλγιο

Ο Κάρλες Πουτζντεμόν δεν έχει προς το παρόν σχολιάσει το ταξίδι του στη Δανία

Κλειστά τα πλείστα κυβερνητικά γραφεία της Αμερικής

Συνεχίζεται για τρίτη ημέρα η αναστολή λειτουργίας υπηρεσιών του ομοσπονδιακού κράτους

Συνεδριάζει εκτάκτως το Συμβούλιο Ασφαλείας ΟΗΕ για τις τουρκικές επιδρομές

Ερντογάν: Θα συντρίψουμε τους Κούρδους της Συρίας μέχρι να μην απομείνει τίποτα

tv news

Ο Δαμιανός πείθει την Φαίη να στήσουν παγίδα στον Βλάση για το DNA!

O Γιαν μαθαίνει για το μυστήριο συμβόλαιο!Δευτέρα:Nέο επεισόδιο Έλα στη Θέση μου(BINTEO)
Alpha TV Κύπρου

Ο Θεοχάρης βρίσκεται κομμένος στα δύο και δεν μπορεί να αποφασίσει τι θέλει...

Τόνυ & Άννα κάνουν σοβαρή κουβέντα που θα αλλάξει τα πάντα. Τρίτη:Διπλό Eπεισόδιο Τατουάζ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/01/2018 - 11:00ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ