Ψυχαγωγία

Συγκλονίζει μητέρα που κοιμάται επί 8 μήνες στο νοσοκομείο για το γιο της-ΒΙΝΤΕΟ

Συγκινεί η κυρία Μάγδα που αναφέρει ότι κοιμάται εδώ και 8 μήνες σε μια καρέκλα έξω από το δωμάτιο του γιου της που νοσηλεύεται λόγω προβλημάτων υγείας στο Γενικό νοσοκομείο.

Η κυρία Μάγδα λόγω οικονομικών προβλημάτων δεν μπορεί να ζήσει αξιοπρεπώς, με το προσωπικό του νοσοκομείου να την σιτίζει αν περισσέψει φαγητό, να την φροντίζουν και να της παρέχουν μια καρέκλα να κοιμηθεί. Η μητέρα κάνει έκκληση για να μπορέσει να γυρίσει στην Ελλάδα με την ελληνική πρεσβεία να είναι απούσα.

Η μητέρα δήλωσε στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα"

Δεν έχω κανέναν εδώ, έπρεπε να είμαι κοντά στο παιδί μου και δεν έχω χρήματα και μένω στο νοσοκομείο. Τον μετέφεραν από λιποθυμία και για τέσσερις μήνες τον χάναμε κάθε ημέρα. Ήρθα μόνη μου γιατί δεν έχουμε λεφτά για εισιτήρια.

Είμαστε 8 μήνες εδώ, σε μια καρέκλα έξω από το παιδί μου. Στην αρχή τα έπλενα μόνη μου τα ρούχα και τώρα με βοηθάει μια κοπέλα. Είμαι όλη την ημέρα στο νοσοκομείο. Έκανα μπάνιο πριν μια εβδομάδα.

Λυπούνται για την κατάστασή μου, αλλά δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Πρέπει να ενδιαφερθεί το κράτος. Πολλές φορές έφτασα σε κατάσταση "να φύγω από τη ζωή μου". Η πρεσβεία μου αδιαφορεί. Ζητώ να βρεθεί ο τρόπος για να πάω στην Ελλάδα, ότι μαζευτεί θα πάει για αυτό το παιδί... Μπορεί να μεταφερθεί σε τρεις - τέσσερις εβδομάδες με κανονικό αεροσκάφος με έξι - οχτώ θέσεις γιατί πρέπει να έχει γιατρό, οξυγόνο, νοσοκόμο, να κλειστούν κάποιες θέσεις, να ξηλωθεί το αεροπλάνο που είναι δαπανηρό πολύ...

Δεν έχω συγγενείς που μπορούν να βοηθήσουν, είμαστε κατεστραμμένοι οικονομικά. Ζητώ να με ακούσει το κράτος σας, μα πάνω από όλα το κράτος της Ελλάδας, που είναι η χώρα μου. Ζητώ να γυρίσω πίσω, να πάει σε κάποιο κέντρο αποκατάστασης. Δεν θα αντέξω πια...

Επόμενο άρθρο

Λάκης Γαβαλάς: Ήμουν η καλύτερη "γκόμενα" του εμπορίου και πήγα...φυλακή(ΒΙΝΤΕΟ)

Τα πυρά στην Μενεγάκη και την Σκορδά και οι πλαστικές επεμβάσεις...
05/12/2018 - 17:04

ΣχετικέςΕιδήσεις

Διευθυντής Τροχαίας: "Πλησιάζουν γιορτές, είναι κρίμα να μένουν ορφανά" (ΒΙΝΤΕΟ)

Δραματική έκκληση για προσοχή στους δρόμους "για να σταματήσουν οι θάνατοι στην άσφαλτο"
27/11/2018 - 12:50

Στο 4ο γκρουπ δυναμικότητας για το Euro 2020 η Κύπρος

Υποβιβάστηκε η Εθνική στο Nations League
21/11/2018 - 09:29

Στις 2 Δεκεμβρίου η κλήρωση της Εθνικής Κύπρου στα προκριματικά του Euro 2020

Τα γκρουπ δυναμικότητας θα γίνουν γνωστά μετά την ολοκλήρωση του Nations League
20/11/2018 - 09:38

Ζητείται "ανάδοχος" για το τεμάχιο 7 της κυπριακής ΑΟΖ

Το Υπουργικό καλεί κατόχους των γειτονικών τεμαχίων να υποβάλουν ενδιαφέρον
03/10/2018 - 13:57

Έκκληση Γκουτέρες σε Παλαιστίνιους και Ισραηλινούς

"Όλες οι πλευρές να αποφύγουν μια νέα καταστροφική σύρραξη"
22/07/2018 - 16:10

Έκκληση Αστυνομίας προς τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας για κάμερες (BINTEO)

Δραματική έκκληση του Διευθυντή Τροχαίας προς τους πολίτες για προσοχή στο δρόμο
01/07/2018 - 20:22

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αυτοί είναι οι καταζητούμενοι για κλοπές του 2018 (ΦΩΤΟ)

Δώδεκα άτομα καταζητεί η Αστυνομία σχετικά με διάφορες υποθέσεις κλοπών και διαρρήξεων

ΥΠΕΞ: Παρακολουθεί στενά την κατάσταση μετά την επίθεση στην Πλατεία Κλεπέρ

Ποιά τα τηλέφωνα έκτακτης ανάγκης για όσους διαμένουν ή θα ταξιδέψουν στο Στρασβούργο
Ελλάδα

Kαβάλα: Φρικτός θάνατος σε τροχαίο δυστύχημα για τρείς μετανάστες (ΦΩΤΟ)

Απανθρακώθηκαν στο όχημα που τους μετέφερε όταν αυτό προσέκρουσε σε νταλίκα

Δύο νεκροί από μαφιόζικα "χτυπήματα" σε Ομόνοια και Μοσχάτο

Θύματα ένας Αλβανός και ένας Έλληνας που έπεσαν νεκροί από πυροβολισμούς

Πυροβολισμοί με έναν νεκρό στο κέντρο της Αθήνας

Οι αστυνομικές αρχές εξαπέλυσαν ανθρωποκυνηγητό για τον εντοπισμό του δράστη
Διεθνή

Στρασβούργο: Πλατεία "φάντασμα" η Κλεπέρ (ΦΩΤΟΣ)

Τα καταστήματα είναι κλειστά και ο κόσμος δεν κινείται στους δρόμους

Πάνω από $9 δισ οι ασφαλισμένες υλικές ζημιές των πυρκαγιών στις ΗΠΑ

Ακόμη συνεχίζουν να υποβάλλονται αιτήσεις πυροπαθών για να αποζημιωθούν

Τουρκία: Νεκροί και τραυματίες από εκτροχιασμό τρένου στην Άγκυρα

Η αμαξοστοιχία έπεσε πάνω σε ανισόπεδη διάβαση και δύο βαγόνια της ανατράπηκαν

tv news

«Το Τατουάζ» Δυσάρεστες εξελίξεις στο σπίτι του Θεοχάρη και της Βέρας με τη φι

Νικόλας και Τόνυ κυνηγούν αυτούς που επιτέθηκαν με πυροβολισμούς... Πέμπτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Οι αποκαλύψεις που κάνει η Μάρθα, κλονίζουν την εμπιστοσύνη της Μαρίνας...

Η Φένια δεν έχει πει ακόμα την τελευταία της λέξη«Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Πέμπτη:Νέο επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 13/12/2018 - 11:00ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ