Ψυχαγωγία

Θεοφανία Παπαθωμά: Η επιστροφή στο θέατρο, το μεγάλο "ναι" και ο... γάμος!

Την γνωρίσαμε και την αγαπήσαμε μέσα από την συμμετοχή της στην επιτυχημένη σειρά «Αγγιγµα ψυχής» και από τότε οι ρόλοι της, τόσο στο θέατρο όσο και στην τηλεόραση, την ανέδειξαν σε μία από τις πιο αγαπητές και επιτυχημένες ηθοποιούς της γενιάς της.

Ο λόγος για την Θεοφανία Παπαθωμά, η οποία εκτός από ηθοποιός, είναι και μητέρα τριών παιδιών, -ένα µε τον Πασχάλη Τσαρούχα και δύο µε τον Γρηγόρη Πετράκο- η γέννηση των οποίων την κράτησε για αρκετό καιρό µακριά από τα καλλιτεχνικά δρώµενα.

Ωστόσο, µε την παράσταση «Ο βαφτιστικός της κυρίας», η ηθοποιός επιστρέφει στη θεατρική σκηνή και με αφορμή αυτό,  παραχώρησε μία συνέντευξη στην Realnews στην οποία δε δίστασε να μιλήσει  για τον επικείμενο γάμο της με τον Γρηγόρη Πετράκο, που θα γίνει δίπλα στην θάλασσα!

α

Επιτέλους επάνοδος στη σκηνή! Το συζητούσαμε εδώ και καιρό ότι θέλεις να επιστρέψεις. Πόσο σου έλειψε;

Επιτέλους επάνοδος, όντως! Ναι, το συζητούσαµε πολύ καιρό, αλλά κάθε φορά που ετοίµαζα κάτι να κάνω ερχόταν ένα µωρό! Εναν χρόνο να το κυοφορήσεις, έναν χρόνο να το ξεπετάξεις, δεν είναι απλό, παίρνει καιρό. Τώρα φαίνεται ότι ήρθε το πλήρωµα του χρόνου, ήγγικεν η ώρα! Πάντα υπάρχει η σωστή στιγµή για όλα. Αρκεί να περιµένεις, να έχεις υποµονή. Εγώ δεν είχα καθόλου, µε τα παιδιά την απέκτησα. Το θέατρο µου έλειψε πάρα πολύ. Περισσότερο από οτιδήποτε άλλο. Μου λείπει πολύ καιρό τώρα, αλλά έκανα υποµονή. ∆ιότι -ως γνωστόν- όταν θέλεις κάτι αυτό έρχεται.

Τι σε κέντρισε στο να πεις το «ναι» που δεν είχες πει σε άλλες προτάσεις, Θεοφανία;

Επιλέγω τις δουλειές µου µε το ένστικτο. Μέχρι τώρα, δεν µε έχει διαψεύσει. Οταν µου κάνουν µια πρόταση ή αισθάνοµαι χαρούµενη ή αισθάνοµαι ότι κάτι δεν πάει καλά. Το πρώτο είναι το έργο πάντα. Αν είναι ωραίο, αν έχει να δώσει κάτι στον θεατή. Μετά είναι οι συντελεστές και βέβαια η παραγωγή βασικότατο κοµµάτι. Στη συγκεκριµένη δουλειά είναι όλα ευοίωνα, γι’ αυτό και είπα το «ναι» χωρίς άλλη σκέψη!

Εκείνος ο γάμος που θα κάνατε δίπλα στη θάλασσα τι έγινε;

Είναι σε εκκρεμότητα. Δεν ανήκει στις προτεραιότητές μας!

μ

Επόμενο άρθρο

Κώστας Κόκλας: Μετά το δύσκολο διαζύγιο, δηλώνει "εργένης" αλλά και σε.. σχέση!

"Πάτησα τα 50 και οποιαδήποτε δέσμευση με πνίγει... Θέλω να περνάω καλά!"
24/06/2018 - 15:47

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ήβη Αδάμου:Οι λεπτομέρειες που αποκάλυψε για τον γάμο της με τον Μιχάλη Κουινέλη

Μάθετε όσα δήλωσε για τον γάμο, την βάφτιση και την καθημερινότητα με την κόρη της..
09/11/2018 - 10:58

Λασκαράκη-Σουλτάτος: H αποκάλυψη για την συγκατοίκηση και τον... γάμο τους!

Όλες οι λεπτομέρειες για το επόμενο βήμα στην σχέση του ερωτευμένου ζευγαριού
06/11/2018 - 13:01

Η Γκουίνεθ Πάλτροου... νυφούλα - Δείτε πρώτη φορά φωτογραφίες από τον γάμο(ΦΩΤΟ)

Το ονειρικό νυφικό, ο γαμπρός και ο ξέφρενος γαμός μετά το μυστήριο
03/11/2018 - 13:30

Χριστίνα Μπόμπα: "Στον πρώτο μας χορό, ο Σάκης μου είπε το εξής..."

Η αποκάλυψη της για τα τρυφερά λόγια του συζύγου της και όσα δεν θα ξεχάσει από τον γάμο..
01/11/2018 - 14:58

Ορλάντο Μπλούμ - Κέιτι Πέρι: Μετά τον χωρισμό ήρθε.. ο γάμος!

Ο χωρισμός, η επανασύνδεση και η μεγάλη απόφαση να παντρευτούν…
26/10/2018 - 13:42

Τουρκοκυπριακός γάμος στην Ποταμιά μετά από 44 χρόνια (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δήλωσαν συγγενείς και φίλοι του ζευγαριού στην κάμερα του Alpha
21/10/2018 - 20:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Η διάνοιξη των οδοφραγμάτων στις τ/κ εφημερίδες (ΦΩΤΟ)

Εκτενή άρθρα, λεπτομερής περιγραφή και πλούσιο φωτογραφικό υλικό

Χιλιάδες οι εκκρεμούσες αιτήσεις για Ελάχιστο Εγγυημένο Εισόδημα

Έχουν προταθεί επιπρόσθετα μέτρα που έχουν δρομολογηθεί για βελτίωση των διαδικασιών
Ελλάδα

"Δεν σκότωσα την κόρη μου, την τεμάχισα"

Φρίκη προκαλούν όσα εισακούσθηκαν ενώπιον του Εφετείου για την υπόθεση της μικρής Άννυ

Η 14χρονη Μαριάννα που διήνυσε 42χλμ με αναπηρικό στον Μαραθώνιο της Αθήνας

Ρίγη συγκίνησης προκαλεί το βίντεο με τη στιγμή που η μικρή εκπλήρωσε άλλο ένα όνειρο της

Στόχος εμπρηστών αντιεισαγγελέας του Αρείου Πάγου

Εκρηκτικός μηχανισμός, ο οποίος δεν εξερράγη εντοπίστηκε έξω από το σπίτι του
Διεθνή

Αγωγή CNN εναντίον του Ντοναλντ Τραμπ και βοηθών του Λευκού Οίκου

Η απάντηση του καναλιού για τον αποκλεισμό του Jim Acosta από τον Λευκό Οίκο

Η Τουρκία αποχώρησε από τη Σύνοδο για τη Λιβύη στην Ιταλία

"Με βαθιά απογοήτευση αποχωρήσαμε" δηλώνει ο Τούρκος Αντιπρόεδρος

Κατέφυγε στη Βουδαπέστη ο πρώην Πρωθυπουργός της ΠΓΔΜ

Ο Νικολά Γκρουέφσκι ζήτησε άσυλο από τις Ουγγρικές Αρχές

tv news

Στην Αίγινα η οικογένεια Μελά πρέπει να παραδώσει το μωρό στον Παρασχάκη...

Γεγονός που προκαλεί δραματικές αντιδράσεις σε όλους...Τρίτη: Διπλό επεισόδιο "Τατουάζ"
Alpha TV Κύπρου

Η απροσδόκητη είδηση της εξέλιξης της υγείας του Νάσου, καταρρακώνει τη Μάρθα...

Ο Μιχάλης μπροστά σε μια απροσδόκητη συνάντηση «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 13/11/2018 - 17:40DEAL