Ψυχαγωγία

Θεοφανία Παπαθωμά: Η επιστροφή στο θέατρο, το μεγάλο "ναι" και ο... γάμος!

Την γνωρίσαμε και την αγαπήσαμε μέσα από την συμμετοχή της στην επιτυχημένη σειρά «Αγγιγµα ψυχής» και από τότε οι ρόλοι της, τόσο στο θέατρο όσο και στην τηλεόραση, την ανέδειξαν σε μία από τις πιο αγαπητές και επιτυχημένες ηθοποιούς της γενιάς της.

Ο λόγος για την Θεοφανία Παπαθωμά, η οποία εκτός από ηθοποιός, είναι και μητέρα τριών παιδιών, -ένα µε τον Πασχάλη Τσαρούχα και δύο µε τον Γρηγόρη Πετράκο- η γέννηση των οποίων την κράτησε για αρκετό καιρό µακριά από τα καλλιτεχνικά δρώµενα.

Ωστόσο, µε την παράσταση «Ο βαφτιστικός της κυρίας», η ηθοποιός επιστρέφει στη θεατρική σκηνή και με αφορμή αυτό,  παραχώρησε μία συνέντευξη στην Realnews στην οποία δε δίστασε να μιλήσει  για τον επικείμενο γάμο της με τον Γρηγόρη Πετράκο, που θα γίνει δίπλα στην θάλασσα!

α

Επιτέλους επάνοδος στη σκηνή! Το συζητούσαμε εδώ και καιρό ότι θέλεις να επιστρέψεις. Πόσο σου έλειψε;

Επιτέλους επάνοδος, όντως! Ναι, το συζητούσαµε πολύ καιρό, αλλά κάθε φορά που ετοίµαζα κάτι να κάνω ερχόταν ένα µωρό! Εναν χρόνο να το κυοφορήσεις, έναν χρόνο να το ξεπετάξεις, δεν είναι απλό, παίρνει καιρό. Τώρα φαίνεται ότι ήρθε το πλήρωµα του χρόνου, ήγγικεν η ώρα! Πάντα υπάρχει η σωστή στιγµή για όλα. Αρκεί να περιµένεις, να έχεις υποµονή. Εγώ δεν είχα καθόλου, µε τα παιδιά την απέκτησα. Το θέατρο µου έλειψε πάρα πολύ. Περισσότερο από οτιδήποτε άλλο. Μου λείπει πολύ καιρό τώρα, αλλά έκανα υποµονή. ∆ιότι -ως γνωστόν- όταν θέλεις κάτι αυτό έρχεται.

Τι σε κέντρισε στο να πεις το «ναι» που δεν είχες πει σε άλλες προτάσεις, Θεοφανία;

Επιλέγω τις δουλειές µου µε το ένστικτο. Μέχρι τώρα, δεν µε έχει διαψεύσει. Οταν µου κάνουν µια πρόταση ή αισθάνοµαι χαρούµενη ή αισθάνοµαι ότι κάτι δεν πάει καλά. Το πρώτο είναι το έργο πάντα. Αν είναι ωραίο, αν έχει να δώσει κάτι στον θεατή. Μετά είναι οι συντελεστές και βέβαια η παραγωγή βασικότατο κοµµάτι. Στη συγκεκριµένη δουλειά είναι όλα ευοίωνα, γι’ αυτό και είπα το «ναι» χωρίς άλλη σκέψη!

Εκείνος ο γάμος που θα κάνατε δίπλα στη θάλασσα τι έγινε;

Είναι σε εκκρεμότητα. Δεν ανήκει στις προτεραιότητές μας!

μ

Επόμενο άρθρο

Κώστας Κόκλας: Μετά το δύσκολο διαζύγιο, δηλώνει "εργένης" αλλά και σε.. σχέση!

"Πάτησα τα 50 και οποιαδήποτε δέσμευση με πνίγει... Θέλω να περνάω καλά!"
24/06/2018 - 15:47

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το πρώτο μήνυμα της Υβόννης μετά τον γάμο!(ΦΩΤΟ)

Η ανάρτηση της και το συγκινητικό μήνυμα στον σύζυγο της...
18/09/2018 - 10:46

Παντρεύτηκε η Νατάσσα Μποφίλιου!

Η αγαπημένη τραγουδίστρια παντρεύτηκε τον εκλεκτό της καρδιάς της...
16/09/2018 - 16:59

Όσα έγιναν στο γαμήλιο πάρτι του Αντώνη Ρέμου και της Υβόννης Μπόσνιακ!(ΒΙΝΤΕΟ)

Σε ένα παραμυθένιο σκηνικό το γαμήλιο γλέντι κράτησε μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες...
16/09/2018 - 10:00

Παντρεύτηκαν ο Αντώνης Ρέμος και η Υβόννη Μπόσνιακ! (ΦΩΤΟ)

Τα πρώτα στιγμιότυπα απο τον γάμο της χρονιάς...
15/09/2018 - 17:31

Mαρκίδης-Βασιλειάδου: Ο χλιδάτος γάμος τους με guest star τον... Ρουβά!(ΒΙΝΤΕΟ)

Ενώθηκαν με τα ιερά δεσμά του γάμου, με ένα πάρτι που άφησε εποχή
09/09/2018 - 12:48

Παντρεύεται ο Δημήτρης Αλεξάνδρου; Το μήνυμα όλο νόημα και η...απάντηση(ΦΩΤΟ)

Δείτε τι έγραψε το γνωστό μοντέλο και πως απάντησε η σύντροφός του
03/09/2018 - 19:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Λεμεσός: Ζεύγος ηλικιωμένων παρασύρθηκε από όχημα

Κυκλοφοριακό κομφούζιο στην περιοχή

Η "Μεγάλη Πέμπτη" της παιδείας...

Αύριο οι εκπαιδευτικοί αποφασίζουν "εκεχειρία" ή κλιμάκωση των μέτρων

Χειροπέδες σε κτηματομεσίτη που έστησε κομπίνα με τεμάχια γης (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο ύποπτος εξέδιδε επιταγές σε αγοραστές γης από λογαριασμό ωστόσο που είχε κλείσει
Ελλάδα

Παραιτήθηκε ο Γενικός Γραμματέας του Ελληνικού Υπουργείου Παιδείας

Ο Γιώργος Αγγελόπουλος αναλαμβάνει θέση σε άλλο Υπουργείο

Δολοφονία γυναίκας σε πάρκινγκ πολυκατοικίας στο κέντρο της Κηφισιάς

H 35χρονη βρέθηκε πυροβολημένη, μέσα στο αυτοκίνητό της

Συνελήφθη ο διακινητής παράτυπων μεταναστών Πάνος Μωραΐτης

Χρησιμοποιούσε ως πρόφαση την ΜΚΟ για τη διακίνηση προσφύγων από την Τουρκία στην Ελλάδα
Διεθνή

Ένοπλος εισέβαλε σε εμπορικό κέντρο στο Μίντλετον των ΗΠΑ (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Προειδοποίηση στους κατοίκους της περιοχής από την τοπική Αστυνομία

Τα είπαν τηλεφωνικώς για την κρίση στη Συρία Μέρκελ - Πούτιν

Ενημέρωση της Καγκελάριου από τον Ρώσο Πρόεδρο για τις συνομιλίες με τον Ερντογάν

Ντόναλντ Τουσκ: "Μην παίζετε με το μεταναστευτικό"

"Οι συνομιλίες για το Brexit εισέρχονται σε μια αποφασιστική φάση"

tv news

Η Τατιάνα παραδέχεται στη Βέρα πως είναι ακόμα ερωτευμένη με τον Τόνυ...

Ο Ορφέας γίνεται ο ήρωας της ημέρας... Το Τατουάζ:Πέμπτη Νέο Επεισόδιο στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Έχουν περάσει κάποια χρόνια και η Μαρίνα επιστρέφει στην Ελλάδα...

Δέχεται πρόταση γάμου από τον Κωστή...«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη: Nέο επεισόδιο (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 20/09/2018 - 08:00ΤΙ ΛΕΕΙ;