Ψυχαγωγία

Θεοφανία Παπαθωμά: Η επιστροφή στο θέατρο, το μεγάλο "ναι" και ο... γάμος!

Την γνωρίσαμε και την αγαπήσαμε μέσα από την συμμετοχή της στην επιτυχημένη σειρά «Αγγιγµα ψυχής» και από τότε οι ρόλοι της, τόσο στο θέατρο όσο και στην τηλεόραση, την ανέδειξαν σε μία από τις πιο αγαπητές και επιτυχημένες ηθοποιούς της γενιάς της.

Ο λόγος για την Θεοφανία Παπαθωμά, η οποία εκτός από ηθοποιός, είναι και μητέρα τριών παιδιών, -ένα µε τον Πασχάλη Τσαρούχα και δύο µε τον Γρηγόρη Πετράκο- η γέννηση των οποίων την κράτησε για αρκετό καιρό µακριά από τα καλλιτεχνικά δρώµενα.

Ωστόσο, µε την παράσταση «Ο βαφτιστικός της κυρίας», η ηθοποιός επιστρέφει στη θεατρική σκηνή και με αφορμή αυτό,  παραχώρησε μία συνέντευξη στην Realnews στην οποία δε δίστασε να μιλήσει  για τον επικείμενο γάμο της με τον Γρηγόρη Πετράκο, που θα γίνει δίπλα στην θάλασσα!

α

Επιτέλους επάνοδος στη σκηνή! Το συζητούσαμε εδώ και καιρό ότι θέλεις να επιστρέψεις. Πόσο σου έλειψε;

Επιτέλους επάνοδος, όντως! Ναι, το συζητούσαµε πολύ καιρό, αλλά κάθε φορά που ετοίµαζα κάτι να κάνω ερχόταν ένα µωρό! Εναν χρόνο να το κυοφορήσεις, έναν χρόνο να το ξεπετάξεις, δεν είναι απλό, παίρνει καιρό. Τώρα φαίνεται ότι ήρθε το πλήρωµα του χρόνου, ήγγικεν η ώρα! Πάντα υπάρχει η σωστή στιγµή για όλα. Αρκεί να περιµένεις, να έχεις υποµονή. Εγώ δεν είχα καθόλου, µε τα παιδιά την απέκτησα. Το θέατρο µου έλειψε πάρα πολύ. Περισσότερο από οτιδήποτε άλλο. Μου λείπει πολύ καιρό τώρα, αλλά έκανα υποµονή. ∆ιότι -ως γνωστόν- όταν θέλεις κάτι αυτό έρχεται.

Τι σε κέντρισε στο να πεις το «ναι» που δεν είχες πει σε άλλες προτάσεις, Θεοφανία;

Επιλέγω τις δουλειές µου µε το ένστικτο. Μέχρι τώρα, δεν µε έχει διαψεύσει. Οταν µου κάνουν µια πρόταση ή αισθάνοµαι χαρούµενη ή αισθάνοµαι ότι κάτι δεν πάει καλά. Το πρώτο είναι το έργο πάντα. Αν είναι ωραίο, αν έχει να δώσει κάτι στον θεατή. Μετά είναι οι συντελεστές και βέβαια η παραγωγή βασικότατο κοµµάτι. Στη συγκεκριµένη δουλειά είναι όλα ευοίωνα, γι’ αυτό και είπα το «ναι» χωρίς άλλη σκέψη!

Εκείνος ο γάμος που θα κάνατε δίπλα στη θάλασσα τι έγινε;

Είναι σε εκκρεμότητα. Δεν ανήκει στις προτεραιότητές μας!

μ

Επόμενο άρθρο

Κώστας Κόκλας: Μετά το δύσκολο διαζύγιο, δηλώνει "εργένης" αλλά και σε.. σχέση!

"Πάτησα τα 50 και οποιαδήποτε δέσμευση με πνίγει... Θέλω να περνάω καλά!"
24/06/2018 - 15:47

ΣχετικέςΕιδήσεις

Είναι επίσημο! Η Νατάσα Μποφίλιου παντρεύεται... (ΦΩΤΟ)

Η αναγγελία γάμου και ο άντρας που της έκλεψε την καρδιά
21/07/2018 - 17:23

Τανιμανίδης – Μπόμπα: Το μπάτσελορ πάρτι και οι προετοιμασίες του γάμου τους

Δείτε τι δηλώνουν οι φίλοι τους, που ανέλαβαν το τελευταίο τους πάρτυ ως εργένηδες
15/07/2018 - 16:04

O Kωνσταντίνος Αργυρός πάντρεψε την... τρίδυμη αδερφή του (ΦΩΤΟ)

Η νύφη, οι φωτογραφίες με τα αδέρφια του και ο γάμος
09/07/2018 - 12:01

Τούρτα-υπερπαραγωγή 12 ορόφων έκλεψε τις εντυπώσεις σε κυπριακό γάμο(ΦΩΤΟ)

Ο γαμπρός έφτιαξε την τούρτα με τα χεράκια του για τη γυναίκα της ζωής του
08/07/2018 - 13:23

Ο Γιώργος Αναγιωτός φόρεσε την βράκα του και ντύθηκε... γαμπρός (ΦΩΤΟ)

Αφήνει το κλαμπ των εργένηδων και παντρεύεται την σύντροφό του
07/07/2018 - 17:37

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στόχος εμπρηστών τα ξημερώματα, όχημα 32χρονης γυναίκας στη Λεμεσό

Περιέλουσαν το όχημα και το πυρπόλησαν - Δείχνει συγκεκριμένο πρόσωπο στην κατάθεση της

Στους δρόμους ξανά οι αστυνομικοί για νέα εκστρατεία

Πόσο θα διαρκέσει η εκστρατεία, ποια σημεία του νησιού περιλαμβάνει και τι θα ελέγχουν

Στους 40 βαθμούς από αύριο ο υδράργυρος (ΒΙΝΤΕΟ)

Καύσωνας μέχρι και την Τρίτη αλλά χωρίς υγρασία
Ελλάδα

Γυναίκα χαράκωνε παιδιά σε εμπορικά κέντρα

Κρίθηκε ότι χρειάζεται νοσηλεία και θα παραμείνει σε ψυχιατρικό νοσοκομείο μέχρι τη δίκη

Σε θετική αναβάθμισε την προοπτική του αξιόχρεου της Ελλαδας, ο οίκος S&P

Με ποιους τρόπους μπορεί να έρθει η αναβάθμιση, σύμφωνα με τον οίκο αξιολόγησης

Ελεύθεροι οι Τούρκοι που είχαν συλληφθεί στον Έβρο

Τι υποστήριξαν οι τέσσερις στην απολογία τους
Διεθνή

Μέρος των κυρώσεων κατά της Άγκυρας, αίρει το Βερολίνο

Μέτρα για εξομάλυνση των γερμανοτουρκικών σχέσεων λαμβάνει η γερμανική κυβέρνηση

Ο 37χρονος Πάμπλο Κασάδο ο νέος ηγέτης του Λαϊκού Κόμματος της Ισπανίας

Διαδέχεται τον πρώην Πρωθυπουργό της χώρας, Μαριάνο Ραχόι

Λαβρόφ: Ζητά από τον Πομπέο την απελευθέρωση της Ρωσίδας Maria Butina

Η 29χρονη κατηγορείται για κατασκοπεία σε Αμερικανό έδαφος

tv news

Η φίλη της Χριστίνας έρχεται Αθήνα αποκλειστικά για να την δει! Αυτή χαίρεται...

Ο Φώτης όμως έχει τις αμφιβολίες του... Δευτέρα, το προτελευταίο επεισόδιο «Μουρμούρα»
Alpha TV Κύπρου

Μια πραγματική ιστορία που άγγιξε εκατομμύρια τηλεθεατές «Hachiko» & «Νήσος»

Αγαπημένες ξένες και ελληνικές ταινίες αυτή την Κυριακή στον Alpha Κύπρου (ΤRAILER)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 22/07/2018 - 10:00DEAL