Ψυχαγωγία

Ξεσπά η μητέρα του Σεφερλή: «Το παιδί μου κυρία Ακρίτα δεν είναι σκουπίδι»

Κόντρα δίχως τέλος ανάμεσα σε Μάρκο Σεφερλή και Έλενα Ακρίτα…

Η μητέρα του Μάρκου Σεφερλή, Χαρίκλεια μίλησε σε ελλαδική εφημερίδα και πήρε θέση στην κόντρα του Μάρκου Σεφερλή και της Έλενας Ακρίτα μετά την ματαίωση της θεατρικής παράστασης «Ζητείται Ψεύτης», όπου θα πρωταγωνιστούσε ο ηθοποιός.  Η κυρία Χαρίκλεια φανερά εκνευρισμένη με την στάση και όσα είπε η Έλενα Ακρίτα θέλησε να ξεκαθαρίσει ότι ο γιος της ξεκίνησε μόνος του, πάλεψε και ο κόσμος τον αγαπά και τον στηρίζει τόσα χρόνια. Συγκεκριμένα δήλωσε:

Το παιδί μου κυρία Ακρίτα δεν είναι σκουπίδι. Τον γιο μου τον αγαπάει όλος ο κόσμος και τον ακολουθεί στην Ελλάδα και στο εξωτερικό. Το τι λέει η κυρία αυτή να τα πει στον εαυτό της. Ούτε σκουπίδι είναι το παιδί μου, ούτε σκουπίδια είναι ο κόσμος που τον ακολουθεί. Ο Μάρκος ξεκίνησε ολομόναχος αυτό το ταξίδι και ανέβηκε εκεί που ανέβηκε. Πήγαινε σε μια ιδιωτική σχολή που δεν του άρεσε και έρχεται μια μέρα και μου λέει “Μαμά θα πάω στη δραματική σχολή”. Εγώ του έδωσα την ευχή μου. Το παιδί μου έχει φτύσει αίμα για να κάνει το όνομα Σεφερλής και να τον αγαπήσει ο κόσμος… Εμείς ήμασταν μια φτωχή οικογένεια. Εγώ με τον άντρα μου είχαμε βυτίο και πουλούσαμε νερό στο Λουτράκι. Δουλεύαμε από τις πέντε το πρωί ως τα μεσάνυχτα. Και ο Μάρκος εκεί, μαζί μας. Όταν είδα το παιδί μου να κλαίει, έκλαιγα κι εγώ μαζί. Γιατί ο Μάρκος μου είναι και πανέξυπνος και ταλαντούχος και φιλάνθρωπος. Τι άλλο να ζητήσει μια μάνα από τον Θεό για το παιδί της; Η Ακρίτα βγήκε με τις “πλάτες” της μάνας της και του πατέρα της. Ο Μάρκος δεν είχε τέτοιες “πλάτες”. Ο πατέρας του και εγώ είμαστε αγράμματοι άνθρωποι και ο Μάρκος βγήκε ευφυέστατος και περπάτησε μόνος του στο δύσκολο αυτό επάγγελμα που διάλεξε.

Επόμενο άρθρο

Ο πρίγκιπας Ουίλιαμ "κοροϊδεύει" την Κέιτ στην Κύπρο και γίνεται viral..(ΒΙΝΤΕΟ)

Το πείραγμα του όταν βρέθηκαν στις Βρετανικές Βάσεις της Κύπρου που έγινε viral
07/12/2018 - 11:35

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η κόντρα συνεχίζεται! Ο Νότης απάντησε από την σκηνή στον Παπαδόπουλο

Ο Σφακιάνακης έδωσε την δική του απάντηση στον Κύπριο καλλιτέχνη...
09/12/2018 - 09:53

Η απάντηση του μαέστρου του Νότη για την αποχώρηση του Παπαδόπουλου από το σχήμα

Η κόντρα συνεχίζεται με τον μαέστρο του σχήματος να παίρνει θέση...
08/12/2018 - 12:08

Απαντά στο Γεν.Ελεγκτή ο Υπ. Υγείας - Συνέχεια στη κόντρα

"Ο κάθε δημοσιογράφος μπορεί να εκφράζει τις απόψεις του"
06/12/2018 - 22:47

ΑΠΟΕΛ: «Παράδειγμα προς αποφυγή ο Απόλλωνας σε Ευρωπαϊκά σεμινάρια»

Δεν έχει τελειωμό η κόντρα του ΑΠΟΕΛ με τον Απόλλωνα μετά το ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής
05/12/2018 - 20:40

Το παλάτι σχολιάζει την… κόντρα της Μέγκαν και της Κέιτ!

Υπάρχει τελικά κόντρα ανάμεσα στις δυο γυναίκες του παλατιού;
05/12/2018 - 09:11

Η Μέγκαν έκανε την Κέιτ… να βάλει τα κλάματα!

Η "κόντρα" ανάμεσα στις δυο γυναίκες και το περιστατικό που έφερε την Κέιτ στα όρια της...
28/11/2018 - 16:11

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σε δυναμικές κινητοποιήσεις κατέρχονται οι εργάτες στο λιμάνι Λεμεσου

Καταγγέλουν άγνοια για τα αιτήματα από την εργοδοτική πλευρά και το Υπουργείο Μεταφορών

Αυτοί είναι οι καταζητούμενοι για κλοπές του 2018 (ΦΩΤΟ)

Δώδεκα άτομα καταζητεί η Αστυνομία σχετικά με διάφορες υποθέσεις κλοπών και διαρρήξεων

ΥΠΕΞ: Παρακολουθεί στενά την κατάσταση μετά την επίθεση στην Πλατεία Κλεπέρ

Ποιά τα τηλέφωνα έκτακτης ανάγκης για όσους διαμένουν ή θα ταξιδέψουν στο Στρασβούργο
Ελλάδα

Kαβάλα: Φρικτός θάνατος σε τροχαίο δυστύχημα για τρείς μετανάστες (ΦΩΤΟ)

Απανθρακώθηκαν στο όχημα που τους μετέφερε όταν αυτό προσέκρουσε σε νταλίκα

Δύο νεκροί από μαφιόζικα "χτυπήματα" σε Ομόνοια και Μοσχάτο

Θύματα ένας Αλβανός και ένας Έλληνας που έπεσαν νεκροί από πυροβολισμούς

Πυροβολισμοί με έναν νεκρό στο κέντρο της Αθήνας

Οι αστυνομικές αρχές εξαπέλυσαν ανθρωποκυνηγητό για τον εντοπισμό του δράστη
Διεθνή

Στρασβούργο: Πλατεία "φάντασμα" η Κλεπέρ (ΦΩΤΟΣ)

Τα καταστήματα είναι κλειστά και ο κόσμος δεν κινείται στους δρόμους

Πάνω από $9 δισ οι ασφαλισμένες υλικές ζημιές των πυρκαγιών στις ΗΠΑ

Ακόμη συνεχίζουν να υποβάλλονται αιτήσεις πυροπαθών για να αποζημιωθούν

Τουρκία: Νεκροί και τραυματίες από εκτροχιασμό τρένου στην Άγκυρα

Η αμαξοστοιχία έπεσε πάνω σε ανισόπεδη διάβαση και δύο βαγόνια της ανατράπηκαν

tv news

«Το Τατουάζ» Δυσάρεστες εξελίξεις στο σπίτι του Θεοχάρη και της Βέρας με τη φι

Νικόλας και Τόνυ κυνηγούν αυτούς που επιτέθηκαν με πυροβολισμούς... Πέμπτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Οι αποκαλύψεις που κάνει η Μάρθα, κλονίζουν την εμπιστοσύνη της Μαρίνας...

Η Φένια δεν έχει πει ακόμα την τελευταία της λέξη«Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Πέμπτη:Νέο επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 13/12/2018 - 11:45ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ