Υγεία

4 πράγματα που δεν πρέπει να κάνεις στο σεξ

Νιώσε άνετα και σταμάτα να αγχώνεσαι για το κάθε τι...την ώρα του σεξ! Διάβασε εκείνα τα πράγματα που δεν πρέπει με τίποτα και για κανένα λόγο να κάνεις την ώρα του σεξ! Απλά...απόλαυσέ το...

1. Μην παραπονιέσαι για το σώμα σου!
Μπορεί εσύ να μην αισθάνεσαι καλά με τα 2-3 κιλάκια που πήρες ή την κυτταρίτιδα ή οτιδήποτε άλλο. Εκείνος όμως σε διάλεξε για αυτό που είσαι και ειδικά εκείνη τη στιγμή το τελευταίο πράγμα που τον απασχολεί είναι η εμμονή σου με το «μη τέλειο» κορμί σου. Ξέχνα λοιπόν τέτοιου είδους σχόλια γιατί το μόνο που θα καταφέρεις είναι να τον ξενερώσεις.

2. Μην προσποιείσαι:
Τουλάχιστον τις πρώτες φορές που θα κάνετε σεξ, μην προσποιείσαι ότι κάτι σου αρέσει ενώ σε ενοχλεί ή σου περνάει εντελώς απαρατήρητο. Προφανώς και δεν μπορεί να βρίσκεται μέσα στο μυαλό σου, οπότε αφού τα μηνύματα είναι θετικά θα συνεχίσει για πολύ καιρό ακόμα να κάνει κάτι που στην πραγματικότητα δεν σου αρέσει καθόλου.

3. Πες του ακριβώς τι σου αρέσει:
Στο σεξ δεν πρέπει να υπάρχουν ταμπού! Πες του ή δείξε του τι ακριβώς σου αρέσει. Με αυτό τον τρόπο θα καταφέρεις 2 (πολύ σημαντικά) πράγματα: 1) Να ικανοποιηθείς στο έπακρον και 2) να καταλάβεις αν ταιριάζετε σεξουαλικά από την πρώτη και όλας φορά.

4. Μην κάνεις… δοκιμές:
Αν εκείνος σου ζητήσει κάτι extreme, δεν χρειάζεται να το παίξεις… προχωρημένη! Τις πρώτες φορές μείνε στα βασικά ή τέλος πάντων σε καταστάσεις που ξέρεις να χειρίζεσαι καλά, αλλιώς η αμηχανία δεν θα σε αφήσει να απολαύσεις ούτε στο ελάχιστο το όλο σκηνικό.  Κάνε λοιπόν αυτό που γνωρίζεις καλύτερα, για να ευχαριστηθείς το σεξ, χωρίς προβλήματα… κακής συνεννόησης! Αν βέβαια όλα πάνε καλά με τον καιρό και τα βρείτε, μη διστάσεις να πειραματιστείς…

Επόμενο άρθρο

Τα 6 φαγητά του μέλλοντος

Σίγουρα δεν είναι αυτά που νομίζετε
13/06/2018 - 10:01

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αθήνα: Γυναίκα πήδηξε από τον 5ο όροφο για να σωθεί από τις φλόγες

Βρίσκεται διασωληνωμένη σε κρίσιμη κατάσταση στο νοσοκομείο
12/11/2018 - 15:00

Μοιραίο μπάνιο στη θάλασσα της Κισσόνεργας για 67χρονη από τη Ρωσία

Εντοπίστηκε να επιπλέει αναίσθητη στο νερό και διακομίστηκε νεκρή στο ΓΝ Πάφου
07/11/2018 - 15:44

Δέσποινα Βανδή: Το σεξ...εξατμίζεται-Δεν ερωτεύτηκα τον Ντέμη με την πρώτη ματιά

Η τραγουδίστρια πιο αποκαλυπτική από ποτέ για το σεξ και την διάρκεια του
04/11/2018 - 11:37

Γυναίκα επιτέθηκε με κουζινομάχαιρο σε τουλάχιστον 14 παιδιά σε νηπιαγωγείο

Φρίκη προκαλούν οι εικόνες των παιδιών που αιμορραγούν, μετά την επίθεση
26/10/2018 - 10:27

16 + 1 λόγοι που το σεξ κάνει καλό στην υγεία!

Oι λόγοι εκτός της ευχαρίστησης που πρέπει να ξέρετε...
22/10/2018 - 11:48

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Παραδόθηκε στην Αστυνομία 36χρονος καταζητούμενος

Καταζητείτο για σωρεία αδικημάτων, μεταξύ αυτών και η οπλοφορία

Άγιος Δομέτιος: 92χρονη "έσβησε" μόνη στο διαμέρισμα της

Αστυνομία και ιατροδικαστής διαπίστωσαν ότι ήταν νεκρή τα τελευταία εικοσιτετράωρα

Θεσσαλονίκη: Απεργία πείνας φοιτητών για την ανακήρυξη του ψευδοκράτους (ΦΩΤΟ)

Με πανό διαμαρτυρίας και αντίσκηνα έξω από του Τουρκικό προξενείο της πόλης
Ελλάδα

Προχώρησαν σε άνοιγμα λογαριασμών του Κώστα Σημίτη

"Ευπρόσδεκτη η έρευνα" δηλώνει ο πρώην Έλληνας Πρωθυπουργός

"Δεν σκότωσα την κόρη μου, την τεμάχισα"

Φρίκη προκαλούν όσα εισακούσθηκαν ενώπιον του Εφετείου για την υπόθεση της μικρής Άννυ

Η 14χρονη Μαριάννα που διήνυσε 42χλμ με αναπηρικό στον Μαραθώνιο της Αθήνας

Ρίγη συγκίνησης προκαλεί το βίντεο με τη στιγμή που η μικρή εκπλήρωσε άλλο ένα όνειρο της
Διεθνή

Κρίσιμο υπουργικό συμβούλιο για το Brexit στο Λονδίνο

Η Τερέζα Μέι καλεί τους υπουργούς της να προσυπογράψουν το κείμενο της Συμφωνίας

Το ενδυματολογικό "φετίχ" του Καναδού Πρωθυπουργού (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Ο Τζάστιν Τρουντό καταφέρνει σε κάθε του εμφάνιση να κλέβει τις εντυπώσεις

Καταιγιστικές εξελίξεις στο Ισραήλ μετά την παραίτηση Λίμπερμαν

Η Λευκωσία παρακολουθεί στενά και "στηρίζει" Νετανιάχου

tv news

Ο Δημήτρης συνέρχεται με μερική απώλεια μνήμης, δεν θυμάται τίποτα για την πτώση

Η Κάτια  εκμεταλλεύεται την κατάσταση του... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη: Nέο επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«Το Τατουάζ» Η Όλγα αποφασίζει να δείξει και το άλλο της πρόσωπο στη φυλακή

Ο Στέφανος ψάχνει τα πράγματα του Παντελή... Τετάρτη Νέο Επεισόδιο στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 14/11/2018 - 20:20ALPHA NEWS