Υγεία

4 πράγματα που δεν πρέπει να κάνεις στο σεξ

Νιώσε άνετα και σταμάτα να αγχώνεσαι για το κάθε τι...την ώρα του σεξ! Διάβασε εκείνα τα πράγματα που δεν πρέπει με τίποτα και για κανένα λόγο να κάνεις την ώρα του σεξ! Απλά...απόλαυσέ το...

1. Μην παραπονιέσαι για το σώμα σου!
Μπορεί εσύ να μην αισθάνεσαι καλά με τα 2-3 κιλάκια που πήρες ή την κυτταρίτιδα ή οτιδήποτε άλλο. Εκείνος όμως σε διάλεξε για αυτό που είσαι και ειδικά εκείνη τη στιγμή το τελευταίο πράγμα που τον απασχολεί είναι η εμμονή σου με το «μη τέλειο» κορμί σου. Ξέχνα λοιπόν τέτοιου είδους σχόλια γιατί το μόνο που θα καταφέρεις είναι να τον ξενερώσεις.

2. Μην προσποιείσαι:
Τουλάχιστον τις πρώτες φορές που θα κάνετε σεξ, μην προσποιείσαι ότι κάτι σου αρέσει ενώ σε ενοχλεί ή σου περνάει εντελώς απαρατήρητο. Προφανώς και δεν μπορεί να βρίσκεται μέσα στο μυαλό σου, οπότε αφού τα μηνύματα είναι θετικά θα συνεχίσει για πολύ καιρό ακόμα να κάνει κάτι που στην πραγματικότητα δεν σου αρέσει καθόλου.

3. Πες του ακριβώς τι σου αρέσει:
Στο σεξ δεν πρέπει να υπάρχουν ταμπού! Πες του ή δείξε του τι ακριβώς σου αρέσει. Με αυτό τον τρόπο θα καταφέρεις 2 (πολύ σημαντικά) πράγματα: 1) Να ικανοποιηθείς στο έπακρον και 2) να καταλάβεις αν ταιριάζετε σεξουαλικά από την πρώτη και όλας φορά.

4. Μην κάνεις… δοκιμές:
Αν εκείνος σου ζητήσει κάτι extreme, δεν χρειάζεται να το παίξεις… προχωρημένη! Τις πρώτες φορές μείνε στα βασικά ή τέλος πάντων σε καταστάσεις που ξέρεις να χειρίζεσαι καλά, αλλιώς η αμηχανία δεν θα σε αφήσει να απολαύσεις ούτε στο ελάχιστο το όλο σκηνικό.  Κάνε λοιπόν αυτό που γνωρίζεις καλύτερα, για να ευχαριστηθείς το σεξ, χωρίς προβλήματα… κακής συνεννόησης! Αν βέβαια όλα πάνε καλά με τον καιρό και τα βρείτε, μη διστάσεις να πειραματιστείς…

Επόμενο άρθρο

Τα 6 φαγητά του μέλλοντος

Σίγουρα δεν είναι αυτά που νομίζετε
13/06/2018 - 10:01

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το λένε και οι επιστήμονες πια - Το σεξ με τους...πρώην βλάπτει σοβαρά την υγεία

Η μελέτη, τα αρνητικά συναισθήματα και τα "πισωγυρίσματα"
21/09/2018 - 09:45

Γυναίκα κατήγγειλε εν ενεργεία βουλευτή για ενόχληση και εξύβριση

Στα χέρια του Γενικού Εισαγγελέα ο φάκελος της πρωτοφανούς υπόθεσης για οδηγίες
18/09/2018 - 18:41

Σε προχωρημένη σήψη εντοπίστηκε πτώμα γυναίκας στη Λεμεσό

Η αναγνώριση των στοιχείων της θα γίνει με την μέθοδο DNA
11/09/2018 - 16:21

Εντοπίστηκε γυναίκα αναίσθητη σε παραλία της Πάφου

Μεταφέρθηκε άμεσα στο Γενικό Νοσοκομείο όπου νοσηλεύεται σε καταστολή
10/09/2018 - 18:00

6+1 beauty tips των γυναικών που πρέπει να ...«κλέψουν» οι άντρες!

Ήρθε η ώρα να περιποιηθείς τον εαυτό σου
02/09/2018 - 16:16

3+1 σημάδια ενός άντρα στο σεξ που "προδίδουν" τα συναισθήματα του για σένα!

Η κίνηση στο λαιμό που θα σου αποκαλύψει τα πάντα!
02/09/2018 - 15:22

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δεκάδες ξόβεργα εντοπίστηκαν σε χωράφι 61χρονου

Ανακρίθηκε γραπτώς και εναντίον του αναμένεται να εκδοθεί εξώδικο πρόστιμο

Κατεχόμενα: Υπό τριήμερη κράτηση οι συλληφθέντες Αιγύπτιοι ψαράδες

Κάνει λόγο για αναληθείς ειδήσεις ο «υπουργός εξωτερικών» Κουντρέτ Οζερσάι από Ε/κ ΜΜΕ

Λήδρα Πάλας: Πήδηξε στις ελεύθερες περιοχές και έσπασε χέρι και αστραγάλους

Ένας 40χρονος θέλησε να ζητήσει πολιτικό άσυλο με αποτέλεσμα να τραυματιστεί
Ελλάδα

Συνελήφθη 58χρονος Ρομά μετά τον εντοπισμό 22χρονης σε άθλια κατάσταση

Τι ανέφερε στην κατάθεση της η νεαρή και τι ερευνά η Αστυνομία

Ανεμιστήρας οροφής αποκόπηκε και έπεσε πάνω σε παιδιά

Δύο μαθητές τραυματίστηκαν και μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο - Διαμαρτύρονται οι γονείς

Άρχισε η αποσυμφόρηση του κέντρου φιλοξενίας της Μόριας

Η διαδικασία αναμένεται να ολοκληρωθεί μέχρι τα τέλη Σεπτεμβρίου
Διεθνή

Στους 100 οι νεκροί από την επιδημία χολέρας στη Νιγηρία

Σύμφωνα με ανακοίνωση του ΟΗΕ, 3.126 κρούσματα έχουν καταγραφεί σε Γιόμπε και Μπόρνο

Brexit: Περιορισμένες επιπτώσεις στην αγορά εργασίας της Γερμανίας

Η Γερμανία απορρίπτει την πρόταση της Βρετανίδας πρωθυπουργού Τερέζα Μέι

Ανακαλύφθηκε ιστορική χαμένη επιστολή του Γαλιλαίου

Ρίχνει νέο φως στη μακρόχρονη διαμάχη του Ιταλού φυσικού με τις ρωμαιοκαθολικές αρχές

tv news

«Μπλε» Η μεγάλη επιστροφή του Γιώργου Τσιάκκα την Δευτέρα στον Alpha Κύπρου!

Χριστίνα Παυλίδου,Γιώργος Ζένιος,Νίκος Ψαράς,Στέφανος Κυριακίδης,Νίκη Δραγούμη...(ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Ποιος θα μπορέσει να αποκτήσει τα πιο γλυκά 50.000 ευρώ τής ζωής του;

«Bake Off Greece» Πρεμιέρα την Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου στον Αlpha Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 22/09/2018 - 16:50ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ