Υγεία

5 super foods που θα εκτοξεύσουν τη σεξουαλική σου διάθεση στα ύψη

Η καθημερινή πίεση, το στρες, τα οικονομικά προβλήματα, η δουλειά είναι μερικοί από τους παράγοντες που ρίχνουν τη σεξουαλική μας διάθεση. Ανέκτησε δυνάμεις με τις πιο κάτω τροφές για να δεις καλύτερα αποτελέσματα στην σεξουαλική σου ζωή! 

1. Μπανάνα
Το κάλιο που περιέχει η μπανάνα προστατεύει την καρδιά και συμβάλλει στην καλή κυκλοφορία του αίματος, που συνδέεται άμεσα και με τη σεξουαλική διάθεση.

2. Σολομός
Τα υγιεινά Ω-3 λιπαρά που περιέχει προστατεύουν τις αρτηρίες, αποτρέποντας την απόφραξή τους.

3. Καυτερά φαγητά 
Τα καυτερά φαγητά κάνουν τα αιμοφόρα αγγεία του σώματος να διαστέλλονται. Έτσι, βελτιώνεται η κυκλοφορία του αίματος στα… επίμαχα σημεία.

4. Κεράσια
Βοηθούν και αυτά στην πρόληψη από τη συσσώρευση πλάκας στις αρτηρίες, άρα κατ επέκταση και στην καλύτερη κυκλοφορία του αίματος στον οργανισμό.

5. Αυγά
Μια εξαιρετική πηγή πρωτεΐνης που θα τονώσει οιστρογόνα για εσένα και τεστοστερόνη για τον αγαπημένο σου! Τα αυγά είναι ένα από τα πιο θρεπτικά τρόφιμα στον πλανήτη. Καταναλώστε ημερησίως ένα αυγό, το οποίο είναι ικανό να παράγει επαρκείς ποσότητες τόσο σε τεστοστερόνη όσο και σε οιστρογόνα.

Επόμενο άρθρο

Τα φρούτα που βοηθάνε στην απώλεια βάρους

Ενισχύστε τη διατροφή σας με τα πιο νόστιμα φρούτα
17/08/2018 - 08:03

ΣχετικέςΕιδήσεις

Δέσποινα Βανδή: Το σεξ...εξατμίζεται-Δεν ερωτεύτηκα τον Ντέμη με την πρώτη ματιά

Η τραγουδίστρια πιο αποκαλυπτική από ποτέ για το σεξ και την διάρκεια του
04/11/2018 - 11:37

16 + 1 λόγοι που το σεξ κάνει καλό στην υγεία!

Oι λόγοι εκτός της ευχαρίστησης που πρέπει να ξέρετε...
22/10/2018 - 11:48

"Δεν μπορώ να λειτουργήσω στο σεξ λόγω... άγχους - Τί να κάνω;"

Η απάντηση ειδικού για μια συνηθισμένη απορία
21/10/2018 - 12:50

Σεξ μόνο το.... βράδυ συνιστούν οι ειδικοί – Δείτε γιατί!

Ανατρέπονται όλα όσα πιστεύαμε...
19/10/2018 - 19:29

Ποια ζώδια υποκύπτουν στο σεξ με πρώην εραστές και γιατί;

Εσύ ανήκεις στα "δυνατά" ζώδια ή στα επιρρεπή;
17/10/2018 - 15:03

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Παραδόθηκε στην Αστυνομία 36χρονος καταζητούμενος

Καταζητείτο για σωρεία αδικημάτων, μεταξύ αυτών και η οπλοφορία

Άγιος Δομέτιος: 92χρονη "έσβησε" μόνη στο διαμέρισμα της

Αστυνομία και ιατροδικαστής διαπίστωσαν ότι ήταν νεκρή τα τελευταία εικοσιτετράωρα

Θεσσαλονίκη: Απεργία πείνας φοιτητών για την ανακήρυξη του ψευδοκράτους (ΦΩΤΟ)

Με πανό διαμαρτυρίας και αντίσκηνα έξω από του Τουρκικό προξενείο της πόλης
Ελλάδα

Προχώρησαν σε άνοιγμα λογαριασμών του Κώστα Σημίτη

"Ευπρόσδεκτη η έρευνα" δηλώνει ο πρώην Έλληνας Πρωθυπουργός

"Δεν σκότωσα την κόρη μου, την τεμάχισα"

Φρίκη προκαλούν όσα εισακούσθηκαν ενώπιον του Εφετείου για την υπόθεση της μικρής Άννυ

Η 14χρονη Μαριάννα που διήνυσε 42χλμ με αναπηρικό στον Μαραθώνιο της Αθήνας

Ρίγη συγκίνησης προκαλεί το βίντεο με τη στιγμή που η μικρή εκπλήρωσε άλλο ένα όνειρο της
Διεθνή

Κρίσιμο υπουργικό συμβούλιο για το Brexit στο Λονδίνο

Η Τερέζα Μέι καλεί τους υπουργούς της να προσυπογράψουν το κείμενο της Συμφωνίας

Το ενδυματολογικό "φετίχ" του Καναδού Πρωθυπουργού (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Ο Τζάστιν Τρουντό καταφέρνει σε κάθε του εμφάνιση να κλέβει τις εντυπώσεις

Καταιγιστικές εξελίξεις στο Ισραήλ μετά την παραίτηση Λίμπερμαν

Η Λευκωσία παρακολουθεί στενά και "στηρίζει" Νετανιάχου

tv news

«Το Τατουάζ» Η Όλγα αποφασίζει να δείξει και το άλλο της πρόσωπο στη φυλακή

Ο Στέφανος ψάχνει τα πράγματα του Παντελή... Τετάρτη Νέο Επεισόδιο στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Ο Μιχάλης σοκαρισμένος, βλέπει τη Μαρίνα και τον Κωστή σε τρυφερό τετ α τετ...

Το μυστικό της Μαρίνας αρχίζει να αποκαλύπτεται«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Nέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 14/11/2018 - 19:30ΜΠΛΕ