Υγεία

6 τρόποι για να μειώσεις τις θερμίδες που τρως καθημερινά

Δε χρειάζεται να ζορίσεις τον εαυτό σου για να προσέχεις τη διατροφή σου. Μπορείς να το κάνεις σιγά και απλά! Οι μικρές και εύκολες αλλαγές στον τρόπο ζωής σου μπορούν να σε οδηγήσουν στο στόχο που έχεις! Τα 6 tips που ακολουθούν είναι πραγματικά σωτήρια:

1. Μην τρως βλέποντας τηλεόραση – Κέρδος: μέχρι και 300 θερμίδες ημερησίως.

2. Κάνε γρήγορο βάδην – Κέρδος: 200+ θερμίδες ημερησίως.

3. Τρώγε σε μικρότερο πιάτο – Κέρδος: 20% μικρότερη κατανάλωση φαγητού.

4. Κοιμήσου περισσότερο – Όφελος: Τέρμα οι λιγούρες για junk food.

5. Περιόρισε τους «πλούσιους» καφέδες (π.χ. Mocha latte) – Κέρδος: περίπου 700 θερμίδες / αφέψημα.

6. Δώσε προσοχή στα extras που βάζεις στις σαλάτες σου – Η συμβουλή μας: Επίλεξε ξηρούς καρπούς ή τυρί, αλλά όχι και τα 2 μαζί.

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

O λόγος που οι γυναίκες παχαίνουν πιο εύκολα

Η διαφορά από τους άντρες
15/08/2018 - 09:02

Ακολουθήστε το πρωινό των fit girls

Όλα όσα περιλαμβάνει το πρόγευμά τους για να διατηρούνται
15/08/2018 - 06:30

Ερντογάν: Αναλαμβάνει καθήκοντα παρουσιαστή σε τηλεοπτική εκπομπή

Ο Τούρκος Πρόεδρος αποκτά δική του 30λεπτη εκπομπή στην τηλεόραση
17/07/2018 - 16:28

Αυτά είναι τα 3 καλοκαιρινά σνακς που θες οπωσδήποτε

Χωρίς θερμίδες και...χορταστικά
18/06/2018 - 11:50

Υγιεινές τροφές που...πρέπει να αποφεύγουμε

Η συμβουλή των διατροφολόγων
12/06/2018 - 09:32

Πήρε την σφουγγαρίστρα και καθάρισε την Βουλή ο Ολλανδός πρωθυπουργός(ΒΙΝΤΕΟ)

Έγινε viral... -Έχυσε τον καφέ του και εντυπωσίασε τις καθαρίστριες του με την τεχνική του
06/06/2018 - 15:54

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

614 καταγγελίες οδηγών από την Αστυνομία μέσα σε μόλις 48 ώρες (ΒΙΝΤΕΟ)

Έκτακτη σύσκεψη ανώτατων αξιωματικών στο Αρχηγείο

Χειροπέδες σε 66χρονο για την πυρκαγιά στο Μηλικούρι (ΒΙΝΤΕΟ)

Από ξύλα που προορίζονταν για την σούβλα του Δεκαπενταυγούστου ξέσπασε η φωτιά

Σε καταστολή ο 40χρονος που ξυλοκόπησε πλήρωμα ασθενοφόρου (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δηλώνει στον Alpha η Προϊστάμενη της Υπηρεσίας Ασθενοφόρων
Ελλάδα

Συναγερμός στο αεροδρόμιο των Χανιών από πληροφορία για βόμβα (ΦΩΤΟ)

Πυροτεχνουργοί και ειδικά εκπαιδευμένα σκυλιά πραγματοποιούν εξονυχιστικό έλεγχο

Ηλικιωμένος έπνιξε τον γείτονα του, ανήμερα Δεκαπενταύγουστου

"Τι έκανα; Κατέστρεψα τα παιδιά μου" έλεγε πάνω από το άψυχο σώμα...

Τραγωδία στο Φιλοπάππου: Τραγικό θάνατο βρήκε 25χρονος, θύμα ληστείας

Πρόσωπο κλειδί στην υπόθεση θεωρείται νεαρή κοπέλα που βρίσκεται σε κατάσταση σοκ
Διεθνή

Σεισμός 5,2 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ στην κεντρική Ιταλία

Έγινε αισθητός στην ευρύτερη περιοχή έως και την Ρώμη

Νέες απειλές για κυρώσεις από τις ΗΠΑ στην Τουρκία

Ζητούν την απελευθέρωση του φυλακισμένου Αμερικανού πάστορα

tv news

Το «Μπλε» φιλοδοξεί να αγγίξει τον θεατή με τη συγκίνηση που θα προκαλέσει...

Η νέα σειρά του Γιώργου Τσιάκκα, έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha Κύπρου (TEASER(
Alpha TV Κύπρου

«Πολίτικη Κουζίνα»με τον Γιώργο Χωραφά & «My Sister's Keeper»με την Cameron Diaz

Βραβευμένες Ελληνικές και Ξένες ταινίες για εσάς, αυτή την Κυριακή στον Alpha Κύπρου!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 17/08/2018 - 07:15ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΘΚΙΑ