Υγεία

6 τρόποι για να μειώσεις τις θερμίδες που τρως καθημερινά

Δε χρειάζεται να ζορίσεις τον εαυτό σου για να προσέχεις τη διατροφή σου. Μπορείς να το κάνεις σιγά και απλά! Οι μικρές και εύκολες αλλαγές στον τρόπο ζωής σου μπορούν να σε οδηγήσουν στο στόχο που έχεις! Τα 6 tips που ακολουθούν είναι πραγματικά σωτήρια:

1. Μην τρως βλέποντας τηλεόραση – Κέρδος: μέχρι και 300 θερμίδες ημερησίως.

2. Κάνε γρήγορο βάδην – Κέρδος: 200+ θερμίδες ημερησίως.

3. Τρώγε σε μικρότερο πιάτο – Κέρδος: 20% μικρότερη κατανάλωση φαγητού.

4. Κοιμήσου περισσότερο – Όφελος: Τέρμα οι λιγούρες για junk food.

5. Περιόρισε τους «πλούσιους» καφέδες (π.χ. Mocha latte) – Κέρδος: περίπου 700 θερμίδες / αφέψημα.

6. Δώσε προσοχή στα extras που βάζεις στις σαλάτες σου – Η συμβουλή μας: Επίλεξε ξηρούς καρπούς ή τυρί, αλλά όχι και τα 2 μαζί.

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ψάξαμε και βρήκαμε πού θα κεράσεις τον φίλο σου τον καλύτερο καφέ!

Αυτές είναι οι καλύτερες καφετέριες του νησιού για να απολαύσεις τον καφέ σου 1+1 Δωρεάν!
13/11/2018 - 09:56

Πώς θα αποφύγεις το καθημερινό.... τσιμπολόγημα (και τα παραπανίσια κιλά);

Mικρά tips που θα σε βοηθήσουν στην καθημερινότητα
09/11/2018 - 12:38

Γιατί να πιείτε νερό καρύδας; - Η ιδανική λύση που θα σας αλλάξει την ζωή...

Όλα όσα πρέπει να ξέρεις και γιατί πρέπει να το εντάξεις στην καθημερινότητά σου
05/11/2018 - 11:13

Αυτό είναι το μυστικό για να μη βαριέστε στη δουλειά σας!

Συμβουλές για να αλλάξετε την ημέρα σας και να την αγαπήσετε ξανά
29/10/2018 - 08:55

Με το κεφάλι ψηλά έσβησε το Mega (ΒΙΝΤΕΟ)

Το κύκνειο άσμα του καναλιού, η πρωτιά και η μισοτελειωμένη ατάκα που ποτέ δεν θα ειπωθεί
28/10/2018 - 14:11

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πάφος: Μεθυσμένος οδηγός συγκρούστηκε με έξι οχήματα και έγινε "καπνός"

28χρονος συνελήφθη για εγκατάλειψη σκηνής τροχαίας σύγκρουσης και αλόγιστη οδήγηση

Τον μετέφερε στο Γενικό Νοσοκομείο Λεμεσού τραυματισμένο και τον εγκατέλειψε

Σοβαρά τραυματισμένος 49χρονος Ιρανός που ισχυρίζεται ότι έπεσε από ύψος 2,5 μέτρων

Μέθυσε, τράκαρε σε σταθμευμένα οχήματα και λίγο αργότερα του φόρεσαν χειροπέδες

49χρονος στην Πάφο οδηγούσε υπό την επήρεια αλκοόλης με τελική ένδειξη 138mg
Ελλάδα

Δρακόντεια μέτρα ασφαλείας ενόψει της πορείας για το Πολυτεχνείο

Έκτακτες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στο κέντρο της Αθήνας λόγω των εορταστικών εκδηλώσεων

Τούρκοι χάκαραν το Twitter του πρώην Υπουργού Γιάννη Βαρουφάκη (ΦΩΤΟ)

Οι προκλητικές αναρτήσεις και το βίντεο με τη δολοφονία του Σολωμού

"Όχι" Ιεράς Συνόδου στη συμφωνία Τσίπρα-Ιερώνυμου για τη μισθολογία των κληρικών

Ζητούν να παραμείνουν οι ιερείς στο καθεστώς των δημοσίων υπαλλήλων
Διεθνή

Τραμπ: "Η Κίνα θέλει μια εμπορική συμφωνία"

Για πρώτη φορά ίσως να μην χρειαστούν τελωνειακοί δασμοί είπε ο Αμερικανός Πρόεδρος

To συμπέρασμα της CIA για τη δολοφονία του Σαουδάραβα δημοσιογράφου Κασόγκι

Τόσο ο Λευκός Οίκος, όσο και το Στέιτ Ντιπάρτμεντ απέφυγαν να κάνουν οποιοδήποτε σχόλιο

Ιρλανδία: Στηρίξτε το σχέδιο της Μέι αλλιώς θα προκληθεί χάος

Ανοιχτή σε διάλογο, «με όποιον θέλει να συζητήσει», δήλωσε η Μέρκελ

tv news

Μία ασύλληπτη τραγωδία... Ένα ειδεχθές έγκλημα με... σχιζοφρενικό «άγγιγμα»

Η σχιζοφρένεια χτυπά την πόρτα.. «Κάρμα» Κυριακή, Νέο Επεισόδιο στον Alpha Κύπρου (ΒINTEO)
Alpha TV Κύπρου

H καθημερινότητα των ψαράδων και ο αγώνας για ένα αμφίβολο μεροκάματο...

«24 Ώρες» Μαζί με τους ψαράδες του Ακάμα. Αυτό το Σάββατο στον Alpha Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 17/11/2018 - 13:45ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW