Υγεία

Charlize Theron: Αυτή η δίαιτα την έκανε να χάσει 15 κιλ'α

Η Charlize Theron αποτελεί μία από τις πιο όμορφες γυναίκες του Hollywood. Μπορεί να είναι πετυχημένη και γνωστή ανά το παγκόσμιο όμως δεν παύει να είναι γυναίκα που κατά διαστήματα μπορεί να βάλει περιττό βάρος. Πως καταφέρνει και το χάνει; Με την παρακάτω διατροφή. 15 κιλά σε ένα μήνα συγκεκριμένα!

Πρωινό: 1 φλιτζάνι πλιγούρι βρώμης με οργανικά φρέσκα φρούτα, κανέλα, σπόρους κάνναβης και 1 φλιτζάνι ασπράδι αυγού.

Σνακ: Βιολογικό σέλινο με 2 κουταλιές σπόρους κάνναβης και 1 ποτήρι βιολογικό πράσινο τσάι.

Μεσημεριανό: Σολομός με μάνγκο και κόκκινες πιπεριές.

Σνακ: Οργανικά φρέσκα φρούτα.

Βραδινό: 150 γραμμάρια στήθος κοτόπουλο χωρίς το δέρμα και ένα φλιτζάνι βιολογικό μπρόκολο. 

Ακόμα όμως και όταν δεν θέλει να χάσει βάρος, ακολουθεί ένα αυστηρό πρόγραμμα διατροφής αφού δεν καταναλώνει ποτέ junk food και λιπαρά φαγητά, όπως πίτσα, πατατάκια, τηγανητές πατάτες και φυσικά γυμνάζεται σε καθημερινή βάση. Εκτός από το μπαλέτο και τη γιόγκα, κάνει ποδήλατο και αερόβιες ασκήσεις για να κάψει το λίπος και να παραμείνει αδύνατη.

Συμπερασματικά: Μπορεί η Charlize Theron να έχασε πολλά κιλά μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα, όμως η γρήγορη μείωση πρόσληψης θερμίδων έχει ως αποτέλεσμα τη γρήγορη μείωση βάρους και την απώλεια κυρίως υγρών και μυϊκής μάζας (και λιγότερης ποσότητας λιπώδους ιστού), γεγονότα που συνεπάγονται και τη μείωση του μεταβολισμού.

Ποια είναι η καλύτερη συμβουλή για να απαλλαγείτε από τα περιττά κιλά; Αρχικά πρέπει να λάβετε υπόψη σας ότι το βασικό είναι να αλλάξετε τον τρόπο ζωής και να αποκτήσετε διατροφικές συνήθειες που θα μπορέσετε να διατηρήσετε εφ όρου ζωής. Τέλος, το διαιτολόγιο πρέπει να είναι θρεπτικά πλήρες και να προσαρμόζεται στις συνήθειες του καθενός και φυσικά να μην περιλαμβάνει τροφές που δεν θέλετε. Η εξατομίκευση και το μέτρο αποτελούν τα βασικά συστατικά για την απώλεια αλλά και τη διατήρηση του σωματικού βάρους. 

Πηγή
www.jenny.gr
Επόμενο άρθρο

7 τρικς για να χάσεις κιλά πριν καν ξεκινήσεις δίαιτα!

Η μαγική φόρμουλα για γρήγορη και σίγουρη απώλεια κιλών
11/01/2018 - 11:24

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μάθε το μυστικό - Αυτές είναι οι 5 τροφές που θα εξαφανίσουν την πείνα σου!

"Γέμισε" το στομάχι σου και σταμάτα να τσιμπολογάς...
23/09/2018 - 12:35

Δραματική μείωση στα έσοδα των πρατηριούχων στις ελεύθερες περιοχές (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ΠΟΒΕΚ προειδοποιεί με δυναμικά μέτρα εάν δεν εξευρεθεί λύση στο πρόβλημα
20/09/2018 - 12:52

Λόγοι να ξυπνήσεις!10 ιδέες για υγιεινά και νόστιμα πρωινά που θα σε ξετρελάνουν

Εύκολες αλλά πεντανόστιμες λύσεις για να ξεκινήσεις την μέρα σου
20/09/2018 - 08:43

Απορίες...τέλος! Ποια από αυτές τις μπανάνες είναι η πιο υγιεινή και γιατί;

Φρόντισε να υπάρχει στο καλάθι σου και να μην την αποφεύγεις...
20/09/2018 - 08:38

Αδυνατίστε με... νερό μελιτζάνας! Τα οφέλη και η παρασκευή του

Και όμως η λύση υπάρχει και είναι στην κουζίνα σας
17/09/2018 - 10:37

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αυτοκίνητο χτύπησε αστυνομικό κοντά στο ΓΣΠ

Μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο - Φέρει ελαφρά τραύματα

Νεκρός 61χρονος λουόμενος στη Λεμεσό

Εντοπίστηκε να επιπλέει χωρίς να έχει τις αισθήσεις του

Συνεχίζεται το θρίλερ με του ψαράδες (ΒΙΝΤΕΟ)

"Δεν μπορούν να κάνουν τους παλικαράδες" δηλώνει ο Αρχιεπίσκοπος
Ελλάδα

Με εντολή Τσίπρα μέτρα στήριξης φοιτητών στις εστίες του Πανεπιστημίου Κρήτης

Πυροσβεστικές δυνάμεις παραμένουν στη περιοχή με πυροσβέστες να ελέγχουν όλους τους χώρους

Κλειστά αύριο πέντε σχολεία κοντά στο Πανεπιστήμιο Κρήτης

Δεν θα λειτουργήσουν εξαιτίας της πυρκαγιάς που ξέσπασε σε εγκαταστάσεις το πρωί

Τι συμφώνησαν Αλέξης Τσίπρας και Πάνος Καμμένος

Κοινός στόχος η ενίσχυση της αναπτυξιακής δυναμικής της ελληνικής οικονομίας
Διεθνή

Η Βρετανία ανένδοτη ως προς τις προτάσεις της για το διαζύγιο με την ΕΕ

"Έχουμε καταθέσει μα σειρά από σοβαρές προτάσεις...Δεν θα πηγαινοερχόμαστε"

Ιβάνοφ: "Θα τηρήσω τις υποσχέσεις μου και θα απέχω από το δημοψήφισμα"

Επανέλαβε τον ισχυρισμό ότι η Συμφωνία των Πρεσπών είναι "αντισυνταγματική"

tv news

Ο Μιχάλης κρύβει την απελπισμένη Μαρίνα στο αυτοκίνητό του...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δευτέρα: Nέο επεισόδιο στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

«Μπλε» Η μεγάλη επιστροφή του Γιώργου Τσιάκκα την Δευτέρα στον Alpha Κύπρου!

Χριστίνα Παυλίδου,Γιώργος Ζένιος,Νίκος Ψαράς,Στέφανος Κυριακίδης,Νίκη Δραγούμη...(ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 24/09/2018 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ