Υγεία

"Δεν μπορώ να λειτουργήσω στο σεξ λόγω... άγχους - Τί να κάνω;"

"Δεν θέλω, δεν έχω όρεξη και δυσκολεύομαι να κάνω σεξ…  με αποτέλεσμα να χάνω την στύση μου πολύ γρήγορα και το άγχος με έχει χτυπήσει στο χειρότερο σημείο… Τι να κάνω;

Ένα σύνηθες φαινόμενο της σημερινή κοινωνίας και μια συχνή απορία πολλών ανθρώπων. Ο Ζήσης Παπαθανασίου, επίκουρος καθηγητής Γυναικολογίας και ανδρολόγος απαντάImage removed.

 Η έννοια της απόλυτης υγείας περιλαμβάνει τη σωματική υγεία αφενός και την ψυχολογική υγεία αφετέρου. Θα πρέπει κανείς να συμπεράνει από τα λεγόμενά σας ότι το αίτιο διαταραχής της στύσης είναι ψυχολογικό. Να σημειώσουμε επίσης ότι η απώλεια στύσης λίγο πριν ή κατά τη διάρκεια της επαφής παραπέμπει εννέα στις δέκα φορές σε πρόβλημα ψυχολογικό. Η αντιμετώπιση του προβλήματος γίνεται με ψυχολογική θεραπεία, με φάρμακα για τη στύση και με συνδυασμό των δύο προηγούμενων.

σεξ

 

Επόμενο άρθρο

Νυχτερινή βουλιμία: Γιατί μου συμβαίνει και πώς να την αντιμετωπίσω;

Λύσεις και συμβουλές για να αφήνετε "ήσυχο" το ψυγείο τα βράδια
20/10/2018 - 18:22

ΣχετικέςΕιδήσεις

Δέσποινα Βανδή: Το σεξ...εξατμίζεται-Δεν ερωτεύτηκα τον Ντέμη με την πρώτη ματιά

Η τραγουδίστρια πιο αποκαλυπτική από ποτέ για το σεξ και την διάρκεια του
04/11/2018 - 11:37

16 + 1 λόγοι που το σεξ κάνει καλό στην υγεία!

Oι λόγοι εκτός της ευχαρίστησης που πρέπει να ξέρετε...
22/10/2018 - 11:48

Σεξ μόνο το.... βράδυ συνιστούν οι ειδικοί – Δείτε γιατί!

Ανατρέπονται όλα όσα πιστεύαμε...
19/10/2018 - 19:29

Ποια ζώδια υποκύπτουν στο σεξ με πρώην εραστές και γιατί;

Εσύ ανήκεις στα "δυνατά" ζώδια ή στα επιρρεπή;
17/10/2018 - 15:03

Διάρκεια στο σεξ: Ποιος είναι ο μέσος όρος - Η επιστήμη απάντησε...

Η έρευνα και τα αποτελέσματα - Ο μέσος όρος , το κατώτατο και ανώτατο όριο
15/10/2018 - 11:11

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Η πόλη του Ζήνωνα υποδέχθηκε τη μεγάλη γιορτή αθλητισμού και προσφοράς (BINTEO)

Οι συμμετοχές ξεπέρασαν κάθε προσδοκία στο 2ο Rudisson Blue Μαραθώνιο της Λάρνακας

Επί ποδός η Αστυνομία για αντιμετώπιση τροχαίων συγκρούσεων (ΒΙΝΤΕΟ)

Η εβδομαδιαία εκστρατεία ελέγχου ταχύτητας, αρχίζει αύριο σε παγκύπριο επίπεδο

ΑΚίΔΑ: Καταγγέλλει αύξηση μαθητών ανά τμήμα σε δημόσιο νηπιαγωγείο της Λάρνακας

Κάνει λόγο για "κακό προηγούμενο" από πλευράς Υπουργείου Παιδείας
Ελλάδα

Ενεπλάκη σε τροχαίο ο ηγούμενος Εφραίμ της Μονής Βατοπαιδίου

To ατύχημα σημειώθηκε στο τελευταίο τούνελ της Εγνατίας Οδού πριν την πόλη των Γρεβενών

Δημοσιογράφος τρολάρει την Ελλάδα μπροστά στον Τσίπρα και αυτός...γελά(ΒΙΝΤΕΟ)

Το twitter δεν άργησε να αντιδράσει στην προκλητική στάση του Πρωθυπουργού

Στους ρυθμούς του Εγκέλαδου εξακολουθεί να "χορεύει" το Ιόνιο

Νέα σεισμική δόνηση με επίκεντρο 49 χιλιόμετρα νοτιοδυτικά της Ζακύνθου
Διεθνή

Η συγκλονιστική ανακάλυψη του σπάνιου πορτρέτου του Ιησού (ΒΙΝΤΕΟ)

Ιστορικός τέχνης που είδε την σπάνια τοιχογραφία μίλησε στον Alpha

Εμανουέλ Μακρόν: "Χρειαζόμαστε περισσότερη Ευρώπη"

Τι ανέφερε ο Γάλλος Πρόεδρος ενώπιον της Ολομέλειας του Γερμανικού Κοινοβουλίου

Ο ισχυρισμός του Τούρκου Υπουργού Άμυνας για την υπόθεση Κασόγκι

Οι δολοφόνοι πιθανόν να μετέφεραν το διαμελισμένο πτώμα του εκτός Τουρκίας

tv news

«To Τατουάζ» Τατιάνα και Τόνυ θα έρθουν αντιμέτωποι με έναν αναπάντεχο κίνδυνο..

Ο Στέφανος βλέπει την Όλγα να εθίζεται στα ναρκωτικά.. Δευτέρα Διπλό Επεισόδιο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Μία ασύλληπτη τραγωδία... Ένα ειδεχθές έγκλημα με... σχιζοφρενικό «άγγιγμα»

Η σχιζοφρένεια χτυπά την πόρτα.. «Κάρμα» Κυριακή, Νέο Επεισόδιο στον Alpha Κύπρου (ΒINTEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 18/11/2018 - 23:15BAKE OFF GREECE