Υγεία

Έχεις σχέση και νιώθεις αισθήματα για άλλον άντρα;

Μπορεί να συμβεί; Ναι φυσικά και μπορεί να συμβεί στον οποιονδήποτε άνθρωπο. Άλλωστε κανείς δεν μπορεί να ελέγξει τα συναισθήματα και την καρδιά!
Πολλοί άνθρωποι νιώθουν πεταλουδίτσες στο στομάχι τους όταν γνωρίζουν κάποια νέα άτομα στη ζωή τους. Αυτό το συναίσθημα κάποιες φορές είναι πολύ ευχάριστο και άλλες πολύ ενοχλητικό, ειδικά αν η σχέση σου είναι πολύ ευτυχισμένη.

Αν αυτό το συναίσθημα σε ανησυχεί τότε δεν θα έπρεπε. Σύμφωνα με έρευνα το 62% των ατόμων που πήραν μέρος σε αυτή την έρευνα έχουν νιώσει πεταλούδες στο στομάχι τους ενώ είχαν σχέση. Μάλιστα το 19% αυτών των ανθρώπων νιώθει έτσι κάθε εβδομάδα.

Σύμφωνα με τους επιστήμονες αυτό το συναίσθημα δεν είναι κάτι το μη φυσιολογικό και συμβαίνει γιατί όλοι οι άνθρωποι προσπαθούμε να έχουμε άμυνες «just in case». Το ότι νιώθεις λοιπόν ότι φλερτάρεις με κάποιον ενώ έχεις σχέση δεν θα έπρεπε να σε ανησυχεί. Αυτό που θα πρέπει να σε ανησυχήσει όμως, είναι αν προχωρήσεις σε κάτι παραπάνω από απλό και αθώο φλερτ!

Επόμενο άρθρο

6 tips για να γίνετε εξπέρ στο σεξ

Άλλαξε την ερωτική σου ζωή προς το καλύτερο
17/11/2017 - 11:34

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πόσο πρέπει να διαρκεί το σεξ;

Από δευτερόλεπτα μέχρι και...
12/12/2017 - 10:15

Έρευνα και απο την Επίτροπο Προστασίας Δεδομένων, για τα emails της Εισαγγελέως

"Η δημοσίευση πληροφοριών που αφορούν σε τρίτα πρόσωπα ενδέχεται να τα επηρεάσει δυσμενώς"
30/11/2017 - 17:42

Έφαγες πολλά γλυκά; Σου έχουμε την λύση!

Απολαύστε τα όσο θέλετε...αρκεί να ακολουθήσετε κάποιες συμβουλές!
24/11/2017 - 08:18

Αξέχαστο σεξ μαζί του! Μάθε το ζώδιό του!

Και θα του μείνεις αξέχαστη
23/11/2017 - 10:43

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κλοπή αξίας...ενός εκατομμυρίου δολαρίων στη Λεμεσό

Χειροπέδες σε 37χρονο για κλοπή δύο κοσμημάτων

Μπουρλότο μοτοσικλέτα 41χρονου, τα ξημερώματα στη Λεμεσό

Χρειάστηκε να γίνει προληπτική εκκένωση της πολυκατοικίας λόγω των καπνών

Αντιδράσεις για τα κατασκευαστικά έργα στη παραλία De Costa (ΒΙΝΤΕΟ)

Νόμιμες οι ενέργειες μας δηλώνει ο Δήμος Παραλιμνίου
Ελλάδα

Κοτζιάς: μιλήσαμε με ειλικρίνεια και ανοιχτά με τον Ερντογάν

Χαρακτηρίζει πετυχημένη την επίσκεψη του Τούρκου Προέδρου ο Έλληνας ΥπΕΞ

Δεμένα τα πλοία στα λιμάνια στην Πέμπτη

Συμμετοχή της Πανελλήνιας Ναυτικής Ομοσπονδίας στην 24ωρη απεργία της ΓΣΕΕ

Δύο συλλήψεις για το ατύχημα με τρενάκι στο Αίγιο

Εκτροχιάστηκε βαγόνι και τραυματίστηκαν μητέρα με τα τρία ανήλικα παιδιά της
Διεθνή

Στην τελική ευθεία ο σχηματισμός της νέας αυστριακής κυβέρνησης

Συμφωνία μεταξύ των δύο κομμάτων στο θέμα της ευρωπαϊκής πολιτικής

Πλήγμα για την Τερέζα Μέι και "αντάρτικο" Συντηρητικών

Έχασε τους ψήφους των Βουλευτών της στη βρετανική βουλή

Περνάει στην επόμενη φάση των διαπραγματεύσεων το Brexit

Το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο σημείωσε ότι έχει σημειωθεί επαρκής πρόοδος στις διαπραγματεύσεις

tv news

Μετά απ’ όσα μαθαίνει η Άννα,θεωρώντας τον εαυτό της θύμα του 'Αλεξ...

Τηλεφωνεί κι η αγάπη της μετατρέπεται σε οργή.Διπλό Eπεισόδιο Τατουάζ στις 21:15(TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Η επιστροφή των νεόνυμφων Ζούβας και Σύλβια στην έπαυλη...

Και η εκρηκτική αντίδραση του Δαμιανού... Nέο επεισόδιο Έλα στη θέση μου (ΤRAILER)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 14/12/2017 - 08:40ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ