Υγεία

Έρευνα: Αυτές είναι οι 5 αγαπημένες στάσεις των γυναικών στο...σεξ(ΦΩΤΟ)

Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική. Αυτό φυσικά αντανακλάται και στην σεξουαλική της ζωή. Η κάθε μια, για παράδειγμα, έχει τη δική της στάση που την βολεύει και της φέρνει μεγαλύτερη ευχαρίστηση.

Στην έρευνα του βρετανικού δικτύου γιατρών Superdrug Online Doctor συμμετείχαν συνολικά 500 γυναίκες από την Ευρώπη και τις ΗΠΑ, οι οποίες μεταξύ άλλων ερωτήθηκαν ποιες είναι οι αγαπημένες τους και ποιες οι λιγότερο αγαπημένες τους στάσεις στο σεξ.

Σύμφωνα με τις απαντήσεις που έδωσαν οι συμμετέχουσες, οι πέντε δημοφιλέστερες στάσεις στο σεξ μεταξύ των γυναικών είναι οι εξής:

σοου

– ιεραποστολική: ποσοστό 66,7%
– στάση «κουτάλι»: ποσοστό 61,5%
– καουμπόισσα: ποσοστό 61,5%
– ανάποδη καουμπόισσα: ποσοστό 48,4%
– πόδια ψηλά: ποσοστό 47,5%

Στον αντίποδα, στην τελευταία θέση της λίστας –με ποσοστό μόλις 12,1%, βρέθηκε το πρωκτικό σεξ.

Επόμενο άρθρο

Και όμως αυτοί που τρώνε νωρίς μεσημεριανό αδυνατίζουν...

Διαβάστε πότε πρέπει να τρώμε για να έχουμε καλύτερα διατροφικά αποτελέσματα
11/10/2018 - 12:28

ΣχετικέςΕιδήσεις

Με τον ερχομό του μωρού μας έχουμε απομακρυνθεί - Πώς θα αναθερμάνω τη σχέση;

Με το μωρό στο σπίτι απομακρυνθήκατε ερωτικά; Ιδού η λύση...
08/12/2018 - 15:49

Σεξ: Ποια είναι η ιδανική διάρκεια για ένα ζευγάρι;

Όλα όσα αποκαλύπτει έρευνα για τη σεξουαλική ζωή
08/12/2018 - 15:38

Προσοχή: Τι μπορείτε να πάθετε από ένα... οne night stand!

Όλα όσα πρέπει να έχεις στο μυαλό σου πριν υποκύψεις στον πειρασμό
07/12/2018 - 23:27

"Είδα τον σύντροφο μου να μετατρέπεται σε τέρας"

Συγκλονιστική μαρτυρία στο AlphaNewsLive, γυναίκας που έπεσε θύμα βίας
25/11/2018 - 13:50

25 Νοεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εξάλειψης της Βίας κατά των Γυναικών

Τι δηλώνουν στο AlphaNewsLive η Ιωσηφίνα Αντωνίου και η Ρίτα Σούπερμαν
25/11/2018 - 10:36

Σεξ στην εγκυμοσύνη: Ποιες στάσεις απαγορεύεται να κάνεις!

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις για την σεξουαλική σου ζωή
22/11/2018 - 19:06

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Χειροπέδες σε 4 πρόσωπα στην Πάφο για κλοπές

Τέθηκαν υπό κράτηση για διευκόλυνση των ανακρίσεων

Καταζητούμενο πρόσωπο για διάρρηξη χρυσοχοείου και κλοπή στη Λεμεσό (ΦΩΤΟ)

Στην δημοσιότητα οι φωτογραφίες του για τον εντοπισμό του
Ελλάδα

Ανάκληση της απόφασης της Αλβανίας για παραχώρηση γης που ανήκει σε Έλληνες

Η Ελλάδα εκφράζει την ανησυχία της σχετικά με την απόφαση του υπουργικού της Αλβανίας

«Ο αδερφός μου»: Το συγκλονιστικό βίντεο που έγινε viral (BINTEO)

Το συγκινητικό βίντεο για άτομα με αναπηρίες που κάνει τον γύρο του διαδικτύου...

Στο Μαρακές για το Παγκόσμιο Σύμφωνο για τη μετανάστευση ο Αλέξης Τσίπρας

Η ομιλία του Έλληνα Πρωθυπουργού για τις θέσεις της Ελλάδας και οι διμερείς επαφές του
Διεθνή

Γιαγιά ηλικίας 102 ετών γίνεται η γηραιότερη skydiver (ΒΙΝΤΕΟ+ΦΩΤΟ)

Έσπασε όλα τα ρεκόρ για φιλανθρωπικό σκοπό

Με υπερηχητικούς πυραύλους ενισχύει τα μαχητικά της η Ρωσία

Τι αναφέρει πηγή του Ρωσικού Υπουργείου Άμυνας

Αυτή είναι η πρώτη "σέλφι" από τον Άρη

Η ΝΑSA έδωσε στη δημοσιότητα την πρώτη φωτογραφία του InSight

tv news

«Το Τατουάζ» Ο Σέκερης έρχεται αντιμέτωπος με μια αλήθεια που θα τον σοκάρει.

Η Ελένη με την Όλγα προσπαθούν να πείσουν τον Αλέξανδρο... Τετάρτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

H Μάρθα αποφασίζει να αποκαλύψει στη Μαρίνα το μυστικό που κρύβει για το Μήνα...

H δικαστική απόφαση για τα παιδιά βγήκε... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 12/12/2018 - 11:45ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ