Υγεία

Έρευνα: Αυτές είναι οι 5 αγαπημένες στάσεις των γυναικών στο...σεξ(ΦΩΤΟ)

Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική. Αυτό φυσικά αντανακλάται και στην σεξουαλική της ζωή. Η κάθε μια, για παράδειγμα, έχει τη δική της στάση που την βολεύει και της φέρνει μεγαλύτερη ευχαρίστηση.

Στην έρευνα του βρετανικού δικτύου γιατρών Superdrug Online Doctor συμμετείχαν συνολικά 500 γυναίκες από την Ευρώπη και τις ΗΠΑ, οι οποίες μεταξύ άλλων ερωτήθηκαν ποιες είναι οι αγαπημένες τους και ποιες οι λιγότερο αγαπημένες τους στάσεις στο σεξ.

Σύμφωνα με τις απαντήσεις που έδωσαν οι συμμετέχουσες, οι πέντε δημοφιλέστερες στάσεις στο σεξ μεταξύ των γυναικών είναι οι εξής:

σοου

– ιεραποστολική: ποσοστό 66,7%
– στάση «κουτάλι»: ποσοστό 61,5%
– καουμπόισσα: ποσοστό 61,5%
– ανάποδη καουμπόισσα: ποσοστό 48,4%
– πόδια ψηλά: ποσοστό 47,5%

Στον αντίποδα, στην τελευταία θέση της λίστας –με ποσοστό μόλις 12,1%, βρέθηκε το πρωκτικό σεξ.

Επόμενο άρθρο

Και όμως αυτοί που τρώνε νωρίς μεσημεριανό αδυνατίζουν...

Διαβάστε πότε πρέπει να τρώμε για να έχουμε καλύτερα διατροφικά αποτελέσματα
11/10/2018 - 12:28

ΣχετικέςΕιδήσεις

16 + 1 λόγοι που το σεξ κάνει καλό στην υγεία!

Oι λόγοι εκτός της ευχαρίστησης που πρέπει να ξέρετε...
22/10/2018 - 11:48

"Δεν μπορώ να λειτουργήσω στο σεξ λόγω... άγχους - Τί να κάνω;"

Η απάντηση ειδικού για μια συνηθισμένη απορία
21/10/2018 - 12:50

Σεξ μόνο το.... βράδυ συνιστούν οι ειδικοί – Δείτε γιατί!

Ανατρέπονται όλα όσα πιστεύαμε...
19/10/2018 - 19:29

Γυναίκες στο γήπεδο μετά από...40 χρόνια (ΦΩΤΟ)

Περίμεναν και έδωσαν αγώνες για να καταγραφούν τέτοιες εικόνες στα γήπεδα από το 1979
19/10/2018 - 11:07

Ποια ζώδια υποκύπτουν στο σεξ με πρώην εραστές και γιατί;

Εσύ ανήκεις στα "δυνατά" ζώδια ή στα επιρρεπή;
17/10/2018 - 15:03

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στα μπουντρούμια του Αττίλα ιερέας και άλλοι τέσσερις Ελληνοκύπριοι

Συνελήφθησαν σε κατεχόμενο χωριό με την κατηγορία της "κλοπής αρχαίου αντικειμένου"

Mήπως είδατε την 15χρονη Μαρία Μιχαέλλα Κυπριανού; (ΦΩΤΟ)

Καταγγέλθηκε στην Αστυνομία ως ελλείπον πρόσωπο από την οικία της στη Λευκωσία

Υπέκυψε στα τραύματά ο 86χρονος που παρασύρθηκε από όχημα στη Λεμεσό

Στο τροχαίο που σημειώθηκε στις 20 Σεπτεμβρίου έχασε τη ζωή της και η σύζυγός του
Ελλάδα

Νέες μηνύσεις για τη φονική πυρκαγιά στο Μάτι

Ευθύνες κατά Δούρου, Ψινάκη, Καπάκη, ΕΛΑΣ και Πυροσβεστικής Υπηρεσίας

Προγραμματισμένη η συνάντηση του Έλληνα πρέσβη-Τσαβούσογλου στην Άγκυρα

"Η απόφαση για επέκταση της αιγιαλίτιδας ζώνης εναπόκειται αποκλειστικά στην Ελλάδα"

Πυρά κατά του Αλέξη Τσίπρα εξαπέλυσε η Νέα Δημοκρατία

"Να δοθεί στη δημοσιότητα η επιστολή παραίτησης Κοτζιά" αναφέρει σχετική ανακοίνωση
Διεθνή

Φρικιαστικές λεπτομέρειες για τον εντοπισμό της σορού του Κασόγκι σε πηγάδι

Ραγδαίες είναι οι εξελίξεις στην υπόθεση του Σαουδάραβα δημοσιογράφου

Τα λένε στην Ουάσινγκτον Γκουτέρες - Πομπέο

Ο ΓΓ των ΗΕ θα πραγματοποιήσει συναντήσεις με αξιωματούχους της κυβέρνησης

Βρέθηκε η σορός του Κασόγκι στην οικία του Σαουδάραβα πρόξενου

Τι αναφέρουν πηγές σε ξένο πρακτορείο ειδήσεων

tv news

Η ύπουλη κίνηση της Νικόλ αφήνει τους πάντες άφωνους και κυρίως την Άννα...

Δεν θα διστάσει να συγκρουστεί μαζί της... Δείτε την Τρίτη στο διπλό επεισόδιο "Τατουάζ"
Alpha TV Κύπρου

Ο Φώτης παίρνει σαν δώρο από τους δικούς του, καινούργιο αυτοκίνητο...

Τα προβλήματα ξεκινούν!! Τρίτη Νέο Επεισόδιο "Μουρμούρα" στον Alpha Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 23/10/2018 - 19:30ΜΠΛΕ