Υγεία

H γυμναστική που σε απαλλάσσει από τον πόνο των ψηλοτάκουνων

Κορίτσια ωραία είναι τα τακούνια αλλά φορώντας τα ο πόνος είναι αρκετός στα πόδια, ειδικά αν φοράμε τα ψηλοτάκουνά μας, αρκετές ώρες της ημέρας. Κι ό,ως υπάρχει γυμναστική που μπορούμε να κάνουμε για να διώξουμε μακριά τη δυσφορία που νιώθουμε στα πόδια. Πρόσφερε την ανακούφιση στα πόδια σου κάνοντας τις πιο κάτω ασκήσεις.  


1. Κολύμπι
Με μια βουτιά στην πισίνα και μερικά μέτρα μέσα στο νερό, γυμνάζεις όλο σου το σώμα, εκτός από τις πατούσες σου: τα χέρια, τον κορμό, την πλάτη και τα πόδια σου. Άσε που θα ανακουφίσει και το πονεμένο τμήμα των ποδιών σου.

2. Pilates
Ακόμα και στις ασκήσεις που θα χρειάζεται να στηρίζεσαι στα πόδια σου, θα έχεις από κάτω σου το ειδικό στρώμα για τις Pilates κι έτσι θα ελαχιστοποιηθεί ο πόνος.

3. Κοιλιακοί
Χρησιμοποίησε ένα στρώμα γυμναστικής και επικεντρώσου σε διαφορετικές ασκήσεις κοιλιακών για τις οποίες δε θα χρειαστεί να σταθείς στα πόδια σου. Απόφυγε τη σανίδα και προτίμησε τους κλασικούς κοιλιακούς, τα crunches, ή και τους πλάγιους.

Πηγή
www.ladylike.gr
Επόμενο άρθρο

7 πράγματα για να ξεπεράσεις το κρυολόγημα

Τα ναι που πρέπει να ακολουθήσεις
07/12/2017 - 11:34

ΣχετικέςΕιδήσεις

Γυμναστική στο σπίτι: Το 20λεπτο πρόγραμμα που θα αλλάξει το σώμα σας!

Δεν έχεις χρόνο για γυμναστήρια; Ιδού η λύση...
16/10/2018 - 10:38

Πόσες μέρες την εβδομάδα πρέπει να γυμνάζεσαι για να χάσεις βάρος;

Όλα όσα πρέπει να ξέρεις για την γυμναστική σου
02/10/2018 - 10:40

Δεν έχεις γυμναστεί ποτέ; Μάθε πώς θα μπεις γρήγορα στο κλίμα της άσκησης!

Ξεκίνα να γυμνάζεσαι χωρίς να αισθανθείς ότι πιέζεσαι
26/09/2018 - 11:51

Δεν έχετε χρόνο; Γυμναστείτε στο γραφείο με 4 απλές ασκήσεις!

Ξεκινήστε την καθημερινή γυμναστική στην... δουλειά σας
19/09/2018 - 10:59

Τρελό: Ο Μέσι «έσκασε» ποδιά σε ρεπόρτερ από τα 40 μέτρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Το έκανε και αυτό σε διαφήμιση της Adidas ο Λιονέλ Μέσι
18/08/2018 - 11:05

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τέλος 2019 και αν... οι κάμερες τροχαίας στους δρόμους (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλες οι λεπτομέρειες για την εγκατάσταση και το κόστος τους

"Ήμασταν στο σπίτι με τα μωρά όταν ερχόταν ο ανεμοστρόβιλος" (ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκλονιστική μαρτυρία κατοίκου Αγίων Τριμιθιάς

Παραδέχθηκε ότι έκλεψε 44.000 ευρώ ο πρώην κοινοτάρχης Ασώματου

Κατηγορήθηκε γραπτώς και αφέθηκε ελεύθερος για να κληθεί αργότερα ενώπιον Δικαστηρίου
Ελλάδα

Βερολίνο: Στηρίζουμε όπως μπορούμε Αθήνα και Σκόπια

«Mε την υλοποίηση της συμφωνίας θα ξεπερνιόταν ένα σημαντικό εμπόδιο»

Κοτζιάς: Το δικό μου στόμα δεν κλείνει, ούτε εκβιάζω ούτε εκβιάζομαι (ΒΙΝΤΕΟ)

Η πρώτη δημόσια τοποθέτηση μετά την παραίτηση του από το Υπουργείο Εξωτερικών

Πέθανε ο δήμαρχος Νέας Ζίχνης, μετά από πτώση από σκάλα

Νοσηλευόταν σε κρίσιμη κατάσταση στο νοσοκομείο από το Σάββατο
Διεθνή

Βρέθηκε η σορός του Κασόγκι στην οικία του Σαουδάραβα πρόξενου

Τι αναφέρουν πηγές σε ξένο πρακτορείο ειδήσεων

Σεισμός 6 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ στην Ταϊβάν

Ο σεισμός έγινε αισθητός και στην πρωτεύουσα Ταϊπέι

Υεμένη: 14 εκατ. άνθρωποι κινδυνεύουν από λιμό

Η κρίση «συνδέεται άμεσα με την ένοπλη σύρραξη» που μαίνεται στη χώρα

tv news

Η ύπουλη κίνηση της Νικόλ αφήνει τους πάντες άφωνους και κυρίως την Άννα...

Δεν θα διστάσει να συγκρουστεί μαζί της... Δείτε την Τρίτη στο διπλό επεισόδιο "Τατουάζ"
Alpha TV Κύπρου

Ο Φώτης παίρνει σαν δώρο από τους δικούς του, καινούργιο αυτοκίνητο...

Τα προβλήματα ξεκινούν!! Τρίτη Νέο Επεισόδιο "Μουρμούρα" στον Alpha Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 23/10/2018 - 14:45ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ