Υγεία

Heidi Klum: Τα μυστικά της για τέλειο σώμα

Ένα από τα πιο σέξυ κορμιά της υφηλίου αποκαλύπτει τα μυστικά του για να αποκτήσουμε σώμα...σασν το δικό της! Ο λόγος για την Heidi Klum, το διάσημο μοντέλο από τη Γερμανία που στην κυριολεξία κόβει ανάσες σε κάθε της εμφάνιση. 

“Έχω δύο τέλεια tips που με βοηθούν πάντα να εμπνέομαι και να φοράω τα αθλητικά μου παπούτσια. Καταρχάς μου αρέσει πολύ να γυμνάζομαι με παρέα. Η παρέα σε βοηθάει πάρα πολύ και σε παρακινεί να σηκωθείς από το κρεβάτι ειδικά αν το έχεις κανονίσει. Δεύτερον δεν μπορώ απλά να ξεκινήσω να τρέχω χωρίς να έχω βάλει κάποιο στόχο. Για παράδειγμα ξεκινάω τρέχοντας ενάμιση χιλιόμετρο και έπειτα περπατάω άλλο ενάμιση ή τρέχω 3 χιλιόμετρα και μετά ξεκουράζομαι ένα. Χτίζω την προπόνησή μου στην πορεία”, είπε σε συνέντευξή της.

Πέρα από τα παραπάνω, όμως, θεωρεί πως η γυμναστική είναι κάτι που είναι καλύτερα να γίνεται εποχιακά. 

“Πάντα πιστεύω πως είναι ευκολότερο να αποκτήσεις καλύτερη φόρμα την άνοιξη που μπορείς να γυμνάζεσαι έξω. Δεν είναι μόνο καλό να είσαι έξω στον καθαρό αέρα αλλά έχει και τόσα πολλά πράγματα να δεις πράγμα που κάνει τη γυμναστική σου πιο διασκεδαστική. Όταν τρέχω ακούω πάντα μουσική και απολαμβάνω τη διαδρομή που κάνω. Επίσης μου αρέσει που βλέπω τους ίδιους ανθρώπους να τρέχουν κάθε πρωί και αυτό με βοηθάει να εμπνευστώ ακόμα πιο πολύ”.

Επόμενο άρθρο

Είσαι ναρκισσιστής; Κάνε το τεστ και μάθε!

Μέσα από τις δικές σου απαντήσεις θα μάθεις...
03/02/2018 - 12:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Γυμναστήριο: Με ποιο τρόπο δεν θα το σταματήσεις ποτέ!

8 λόγοι που θα σε κάνουν φανατική της άσκησης
23/02/2018 - 09:36

Άστραψε και βρόντηξε το πυροβολικό της Εθνικής Φρουράς (ΒΙΝΤΕΟ)

Πρώτη εκπαίδευση και για τις γυναίκες συμβασιούχοι οπλίτες
21/02/2018 - 20:50

Θετική σκέψη: Χαρίζει χρόνια ζωής!

Η σκέψη και μόνο μετράει...
21/02/2018 - 11:25

H λύση για γερούς κοιλιακούς έρχεται από την Halle Berry

O τρόπος για να χτίσουμε κοιλιακούς
13/02/2018 - 11:07

Yoga ή pilates;

Ποιο από τα δύο να επιλέξουμε;
11/02/2018 - 12:00

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Προς νέα κατεύθυνση οι έρευνες για το θάνατο της 46χρονης μετά τη νεκροτομή

Πως προέκυψαν τα τραύματά της και τα ερωτήματα που προκύπτουν μετά το πόρισμα

Αυτοί αναζητούνται για τα επεισόδια στο Μακάρειο Στάδιο (ΦΩΤΟ)

Η Αστυνομία δημοσιεύει τις φωτογραφίες τους με σκοπό τον εντοπισμό τους

Πυκνή τροχαία κίνηση και αλλεπάλληλα ατυχήματα στον αυτοκινητόδρομο (ΦΩΤΟ)

Οι οδηγοί καλούνται όπως είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί και συμμορφώνονται με τις υποδείξεις
Ελλάδα

Ελλάδα: "Ανοικτό" το ενδεχόμενο αναβολής της Συνόδου της Βάρνας

Πρόκειται για "συνάντηση ηγετών", και άλλες κυβερνήσεις δεν συμμετέχουν

Μεγαλύτερη από 3 δισ. ευρώ η ζημιά του ελληνικού Δημοσίου από τη Novartis

Η έρευνα φαίνεται να διαθέτει στοιχεία που οδηγούν σε αναθεώρηση προς τα πάνω

Απομακρύνονται αγάλματα από το κέντρο των Σκοπίων που παραπέμπουν σε αλυτρωτισμό

Στις τρεις τα ξημερώματα γερανοί του Δήμου κατέβασαν το άγαλμα του "Κιόσετο"
Διεθνή

Πούτιν: Ο ισχυρός στρατός εγγυάται την ειρηνική ανάπτυξη της χώρας

"Όταν εξασθενούν εμφανίζονται απειλές και προκλήσεις τις οποίες δεν τις φανταζόμασταν"

Οι 28 χώρες της EE απευθύνουν έκκληση για εκεχειρία στην Ανατολική Γούτα

Η έντονη δήλωση στην οποία εκφράζεται θυμός για τον βομβαρδισμό στη Συρία

Η Πιονγκγιάνγκ τα βάζει με τον ΓΓ του ΟΗΕ Αντόνιο Γκουτέρες

Εξαιτίας του περιεχομένου της ομιλίας του στο Μόναχο

tv news

Tα βαφτίσια όπως πρέπει να γίνονται..Καλεσμένη του Λούη η Χριστιάνα Αριστοτέλους

Δείτε τη Χριστιάνα σε ρόλο τραγουδίστριας! «Λούης Night Show» Αυτή την Παρασκευή (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Οι πιο δύσκολες ώρες για τη Ρενάτα και τον Αχιλλέα έχουν φτάσει..Η ιδέα που θα..

Καταστρέψει τη ζωή της και θα σώσει την εταιρία...Παρασκευή:Nέο επεισόδιο Έλα στη θέση μου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 23/02/2018 - 20:15ALPHA NEWS