Υγεία

Heidi Klum: Τα μυστικά της για τέλειο σώμα

Ένα από τα πιο σέξυ κορμιά της υφηλίου αποκαλύπτει τα μυστικά του για να αποκτήσουμε σώμα...σασν το δικό της! Ο λόγος για την Heidi Klum, το διάσημο μοντέλο από τη Γερμανία που στην κυριολεξία κόβει ανάσες σε κάθε της εμφάνιση. 

“Έχω δύο τέλεια tips που με βοηθούν πάντα να εμπνέομαι και να φοράω τα αθλητικά μου παπούτσια. Καταρχάς μου αρέσει πολύ να γυμνάζομαι με παρέα. Η παρέα σε βοηθάει πάρα πολύ και σε παρακινεί να σηκωθείς από το κρεβάτι ειδικά αν το έχεις κανονίσει. Δεύτερον δεν μπορώ απλά να ξεκινήσω να τρέχω χωρίς να έχω βάλει κάποιο στόχο. Για παράδειγμα ξεκινάω τρέχοντας ενάμιση χιλιόμετρο και έπειτα περπατάω άλλο ενάμιση ή τρέχω 3 χιλιόμετρα και μετά ξεκουράζομαι ένα. Χτίζω την προπόνησή μου στην πορεία”, είπε σε συνέντευξή της.

Πέρα από τα παραπάνω, όμως, θεωρεί πως η γυμναστική είναι κάτι που είναι καλύτερα να γίνεται εποχιακά. 

“Πάντα πιστεύω πως είναι ευκολότερο να αποκτήσεις καλύτερη φόρμα την άνοιξη που μπορείς να γυμνάζεσαι έξω. Δεν είναι μόνο καλό να είσαι έξω στον καθαρό αέρα αλλά έχει και τόσα πολλά πράγματα να δεις πράγμα που κάνει τη γυμναστική σου πιο διασκεδαστική. Όταν τρέχω ακούω πάντα μουσική και απολαμβάνω τη διαδρομή που κάνω. Επίσης μου αρέσει που βλέπω τους ίδιους ανθρώπους να τρέχουν κάθε πρωί και αυτό με βοηθάει να εμπνευστώ ακόμα πιο πολύ”.

Επόμενο άρθρο

Είσαι ναρκισσιστής; Κάνε το τεστ και μάθε!

Μέσα από τις δικές σου απαντήσεις θα μάθεις...
03/02/2018 - 12:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αποπαγίδευσαν τραυματία μέσα από τα συντρίμια μετά από σεισμό (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Άσκηση Πυροσβεστικής Υπηρεσίας για αξιολόγηση από μέλη της ΕΕ και ομάδα εμπειρογνωμόνων
17/11/2018 - 17:08

Πραγματοποιείται σήμερα η άσκηση "ΑΚΡΙΤΑΣ" στην Ευρύχου

Η Αστυνομία ενημερώνει το κοινό ότι δεν συντρέχει κανένας απολύτως λόγος ανησυχίας
14/11/2018 - 08:24

Το εντυπωσιακό στατιστικό του Ζελάγια και ο (επιπλέον) στόχος

Ο επιθετικός του Απόλλωνα κάνει τη δουλειά του και με το παραπάνω στην Ευρώπη
09/11/2018 - 14:19

Πώς θα αποφύγεις το καθημερινό.... τσιμπολόγημα (και τα παραπανίσια κιλά);

Mικρά tips που θα σε βοηθήσουν στην καθημερινότητα
09/11/2018 - 12:38

Άσκηση έκτακτης ανάγκης τα ξημερώματα στο Αεροδρόμιο Λάρνακας

Η άσκηση θα διαχωριστεί σε τρία σενάρια τρομοκρατικών επιθέσεων
08/11/2018 - 13:58

Aυτοί είναι οι πιο sexy... Κύπριοι ποδοσφαιριστές των γηπέδων! (ΦΩΤΟ)

Κορίτσια στο γήπεδο να απολαύσετε τους Κύπριους... θεούς της στρογυλής θεάς
05/11/2018 - 19:24

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Του πήγε ηλεκτρονικό υπολογιστή για επιδιόρθωση και δεν τον επέστρεψε ποτέ

Χειροπέδες σε 32χρονο που πληρώθηκε κανονικά αλλά "ξέχασε" να επιστρέψει τη συσκευή

Στην Εντατική εξακολουθεί να νοσηλεύεται ο 15χρονος μαθητής

Είχε υποστεί λιποθυμικό επεισόδιο ενώ βρισκόταν στο σχολείο του, στην Πάφο

Έκλεψαν όχημα και μετά από πέντε ημέρες το πυρπόλησαν

Τα αίτια της πυρκαγιάς, που έκαψε ολοσχερώς το όχημα, διερευνώνται
Ελλάδα

Απέδρασε σπάζοντας το βραχιολάκι εντοπισμού ο υπόδικος Ζαν Κλοντ Όσβαλντ

Είναι κατηγορούμενος για ξέπλυμα βρώμικου χρήματος

Κυπαρισσία: Κοπάνα από το σχολείο εξελίχθηκε σε τραγωδία (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τρεις 15χρονοι φίλοι και συμμαθητές έσβησαν στην άσφαλτο

Ρόδος: Άγνωστοι προσπαθούν να «ψαρέψουν» ανήλικα

Τρόμο προκαλούν οι καταγγελίες για τρεις δράστες που επιβαίνουν σε λευκό βαν
Διεθνή

Ανησυχία ΗΠΑ για την συνεχιζόμενη κράτηση Αμερικανών στη Τουρκία

Εξελίξεις στις Διμερείς Σχέσεις των δύο χωρών

Πομπέο: Θετική δυναμική στη σχέση ΗΠΑ - Τουρκίας

Τι δήλωσε ο Αμερικανός ΥΠΕΞ μετά τη συνάντηση με τον Τούρκο ομόλογό του

tv news

Η απόφαση της Όλγας καταρρακώνει τον Στέφανο.Για 1η φορά της γυρίζει την πλάτη..

Η αστυνομία εντοπίζει το αυτοκίνητο της Τόνιας Βούλγαρη «Το Τατουάζ»Τετάρτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Ο Μιχάλης και η Μαρίνα παντρεύονται... Ο Κωστής κάνει σκηνή στο γάμο τους...

Η Μαρίνα κάνει στην Έλλη  μια αποκάλυψη... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη: Nέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 21/11/2018 - 10:15DEAL