Υγεία

Heidi Klum: Τα μυστικά της για τέλειο σώμα

Ένα από τα πιο σέξυ κορμιά της υφηλίου αποκαλύπτει τα μυστικά του για να αποκτήσουμε σώμα...σασν το δικό της! Ο λόγος για την Heidi Klum, το διάσημο μοντέλο από τη Γερμανία που στην κυριολεξία κόβει ανάσες σε κάθε της εμφάνιση. 

“Έχω δύο τέλεια tips που με βοηθούν πάντα να εμπνέομαι και να φοράω τα αθλητικά μου παπούτσια. Καταρχάς μου αρέσει πολύ να γυμνάζομαι με παρέα. Η παρέα σε βοηθάει πάρα πολύ και σε παρακινεί να σηκωθείς από το κρεβάτι ειδικά αν το έχεις κανονίσει. Δεύτερον δεν μπορώ απλά να ξεκινήσω να τρέχω χωρίς να έχω βάλει κάποιο στόχο. Για παράδειγμα ξεκινάω τρέχοντας ενάμιση χιλιόμετρο και έπειτα περπατάω άλλο ενάμιση ή τρέχω 3 χιλιόμετρα και μετά ξεκουράζομαι ένα. Χτίζω την προπόνησή μου στην πορεία”, είπε σε συνέντευξή της.

Πέρα από τα παραπάνω, όμως, θεωρεί πως η γυμναστική είναι κάτι που είναι καλύτερα να γίνεται εποχιακά. 

“Πάντα πιστεύω πως είναι ευκολότερο να αποκτήσεις καλύτερη φόρμα την άνοιξη που μπορείς να γυμνάζεσαι έξω. Δεν είναι μόνο καλό να είσαι έξω στον καθαρό αέρα αλλά έχει και τόσα πολλά πράγματα να δεις πράγμα που κάνει τη γυμναστική σου πιο διασκεδαστική. Όταν τρέχω ακούω πάντα μουσική και απολαμβάνω τη διαδρομή που κάνω. Επίσης μου αρέσει που βλέπω τους ίδιους ανθρώπους να τρέχουν κάθε πρωί και αυτό με βοηθάει να εμπνευστώ ακόμα πιο πολύ”.

Επόμενο άρθρο

Είσαι ναρκισσιστής; Κάνε το τεστ και μάθε!

Μέσα από τις δικές σου απαντήσεις θα μάθεις...
03/02/2018 - 12:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Χάσε το λίπος στην κοιλιά σε 2 εβδομάδες

Όλα όσα πρέπει να κάνεις!
17/08/2018 - 11:00

Τα φρούτα που βοηθάνε στην απώλεια βάρους

Ενισχύστε τη διατροφή σας με τα πιο νόστιμα φρούτα
17/08/2018 - 08:03

Eλένη Φουρέιρα: Δείτε το κορμί της χωρίς photoshop και φίλτρα (ΦΩΤΟ&ΒΙΝΤΕΟ)

Είναι σέξυ, το ξέρει και το αποδεικνύει με κάθε τρόπο
16/08/2018 - 12:03

O λόγος που οι γυναίκες παχαίνουν πιο εύκολα

Η διαφορά από τους άντρες
15/08/2018 - 09:02

Κατερίνα Καινούργιου:Το σώμα της χωρίς photoshop και οι...μυστικές διακοπές-ΦΩΤΟ

Η λαμπερή παρουσιάστρια μας δείχνει την... πίσω όψη της!
06/08/2018 - 12:12

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Περίεργα τα γούστα ληστών στην Πάφο που έκλεψαν 1.035 κιλά φυστίκια

Παραβίασαν την πλαϊνή πόρτα του εργοστασίου στο οποίο φυλάγονταν

Υπό εξαήμερη κράτηση ο πατέρας και υπό διήμερη οι δίδυμοι γιοι του

Απέσπασαν με απειλές 23.000 ευρώ από 21χρονο στην Πάφο

Πυρκαγιά ξέσπασε σε δασική περιοχή στη Μοσφιλωτή

Τέθηκε υπό έλεγχο μέσα σε 20 λεπτά, χάρη στην έγκαιρη επέμβαση των ομάδων πυρόσβεσης
Ελλάδα

Άρση της αναστολής των συζητήσεων με την Τουρκία για τα ΜΟΕ ζήτησε ο Καμμένος

Αφορμή ήταν η απελευθέρωση των δύο Ελλήνων στρατιωτικών που κρατούνταν στην Ανδριανούπολη

Στις 10 Σεπτεμβρίου η πρώτη αποστολή της μεταμνημονιακής εποπτείας της Ελλάδας

Όλα όσα ανακοίνωσε ο αρμόδιος Επίτροπος Πιέρ Μοσκοβισί

Μεγάλη πυρκαγιά ξέσπασε στην Αμαλιάδα (ΦΩΤΟ)

Εκκενώνεται το χωριό Δαφνιώτισσα
Διεθνή

Συνελήφθη ύποπτος για την επίθεση στην πρεσβεία των ΗΠΑ στην Τουρκία (ΒΙΝΤΕΟ)

Ομέρ Τσελίκ: Καθαρή πρόκληση η ένοπλη επίθεση στην Πρεσβεία των ΗΠΑ στην Άγκυρα

Στους 373 οι νεκροί από τις φονικές πλημμύρες στην Ινδία (ΦΩΤΟ)

Περισσότερα από 3.500 ιατρικά στρατόπεδα δημιουργήθηκαν για περίθαλψη των πληγέντων

tv news

«Νo Reservations» με την Catherine Zeta-Jones & «Dreamer» με την Dakota Fanning

Ρομαντικές και δραματικές ταινίες Αμερικάνικης παραγωγής, την Κυριακή στον Alpha Κύπρου!
Alpha TV Κύπρου

Το «Μπλε» φιλοδοξεί να αγγίξει τον θεατή με τη συγκίνηση που θα προκαλέσει...

Η νέα σειρά του Γιώργου Τσιάκκα, έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha Κύπρου (TEASER(
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 20/08/2018 - 20:15ALPHA NEWS