Υγεία

Τι...συστατικά έχει το καλό σεξ;

Σύμφωνα με τις απαντήσεις των συμμετεχόντων, μέσα από έρευνα που έγινε, αυτά είναι:

  • Ο ερωτικός σύντροφος να είναι ενθουσιώδης και τρυφερός (ποσοστό 83% των συμμετεχόντων)
  • Να υπάρχει καλή επικοινωνία (ποσοστό 78% των συμμετεχόντων)
  • Ο σύντροφος να φιλάει ωραία (ποσοστό 76% των συμμετεχόντων)
  • Η σεξουαλική επαφή να οδηγήσει σε οργασμό (ποσοστό 75% των συμμετεχόντων)

Σίγουρα προκαλεί έκπληξη το γεγονός ότι ο οργασμός βρέθηκε τόσο χαμηλά στη λίστα, ωστόσο είναι πολύ αισιόδοξο που τόσο μεγάλη μερίδα ανθρώπων θεωρεί πολύ πιο σημαντική την επικοινωνία και την τρυφερότητα στο σεξ!

Πηγή
www.onmed.gr
Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

16 + 1 λόγοι που το σεξ κάνει καλό στην υγεία!

Oι λόγοι εκτός της ευχαρίστησης που πρέπει να ξέρετε...
22/10/2018 - 11:48

"Δεν μπορώ να λειτουργήσω στο σεξ λόγω... άγχους - Τί να κάνω;"

Η απάντηση ειδικού για μια συνηθισμένη απορία
21/10/2018 - 12:50

Σεξ μόνο το.... βράδυ συνιστούν οι ειδικοί – Δείτε γιατί!

Ανατρέπονται όλα όσα πιστεύαμε...
19/10/2018 - 19:29

Ποια ζώδια υποκύπτουν στο σεξ με πρώην εραστές και γιατί;

Εσύ ανήκεις στα "δυνατά" ζώδια ή στα επιρρεπή;
17/10/2018 - 15:03

Διάρκεια στο σεξ: Ποιος είναι ο μέσος όρος - Η επιστήμη απάντησε...

Η έρευνα και τα αποτελέσματα - Ο μέσος όρος , το κατώτατο και ανώτατο όριο
15/10/2018 - 11:11

Έρευνα: Αυτές είναι οι 5 αγαπημένες στάσεις των γυναικών στο...σεξ(ΦΩΤΟ)

Μάθε για να ξέρεις τι θέλουν περισσότερο στον ερωτικό τομέα
12/10/2018 - 12:16

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αγίοι Τριμιθιάς: Ολοκληρώνεται αύριο η διαδικασία καταγραφής των ζημιών (ΦΩΤΟ)

Αποκαταστάθηκε πλήρως η ηλεκτροδότηση στις πληγείσες περιοχές από τον ανεμοστρόβιλο

Ψάχνουν λύσεις για τα παιδικά καθίσματα στα λεωφορεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι προνοεί η νομοθεσία και ποια προβλήματα προκύπτουν μετά τη ψήφισή της

Επέστρεψαν πίσω στα καθήκοντά τους οι διαμαρτυρόμενοι στο αεροδρόμιο Πάφου

Γύρω στις 2,5 ώρες διήρκεσε η απεργία των εργαζομένων
Ελλάδα

Παπανδρέου-Λιάνη: 30 χρόνια από το πιο διάσημο νεύμα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η κίνηση του Έλληνα πρωθυπουργού που επισημοποίησε τη σχέση τους

Στην 25χρονη Αγγελική ανήκει το ανθρώπινο κρανίο που βρέθηκε σε χωράφι (ΦΩΤΟ)

Η εξαφάνιση της νεαρής κοπέλας είχε δηλωθεί τον Ιούνιο του 2010

Συγκλονίζουν οι εικόνες από το ναυάγιο με μετανάστες ανοικτά της Κω (ΒΙΝΤΕΟ)

Ρίγη συγκίνησης προκαλεί η εικόνα με τον διασώστη που γλιτώνει παιδάκι από βέβαιο θάνατο
Διεθνή

Έφηβος μαθητής απειλεί με όπλο τη δασκάλα του εν ώρα μαθήματος (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα καταγράφηκαν σε ερασιτεχνικό βίντεο και η κατηγορία που αντιμετωπίζει

Βερολίνο: Η ΠΓΔΜ βρίσκεται ένα βήμα πιο κοντά στην ένταξη της στην ΕΕ

Η γερμανική κυβέρνηση χαιρέτισε σήμερα την έκβαση της ψηφοφορίας στο Κοινοβούλιο

Το κλειστό κύκλωμα παρακολούθησης κατέγραψε το σωσία του Κασόγκι; (ΦΩΤΟ)

Συνεχίζεται ο σάλος με την εξαφάνιση και τη πιθανή δολοφονία του δημοσιογράφου

tv news

Η Όλγα στέλνει τη Βάσω στην απομόνωση και αυτό θα φέρει ανεπιθύμητες συνέπειες..

Νέα επεισόδια "Τατουάζ" από αυτή τη Δευτέρα σε Νέα Ώρα στον Alpha Κύπρου! (Περίληψη)
Alpha TV Κύπρου

Η «Μουρμούρα» επιστρέφει …με δύο Κυπριακά ζευγάρια στον Alpha Κύπρου! (TRAILER)

Μία τέτοια μουρμούρα,όχι μόνο τη συνηθίζεις,αλλά τη λατρεύεις! Από Δευτέρα 22 Οκτωβρίου..
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/10/2018 - 17:40DEAL