Αθλητικά

Ανακοινώθηκε ο Γκαφόρ: «Πρόκληση η Ομόνοια» (ΦΩΤΟ)

ΓΚΑΦΟΡ

Η Ομόνοια ανακοίνωσε τη Δευτέρα (25/06) την αρχή της συνεργασίας της με τον Γάλλο αμυντικό Μικαέλ Γκαφόρ. 

Η ανακοίνωση της Ομόνοιας: 

Η ΟΜΟΝΟΙΑ Ποδόσφαιρο ανακοινώνει την απόκτηση του 31χρονου Γάλλου κεντρικού αμυντικού, Mickaël Gaffoor (Μίκαελ Γκαφούρ).

Το συμβόλαιο συνεργασίας είναι διάρκειας δύο χρόνων.

ΓΚΑΦΟΡ ΟΜΟΝΟΙΑΣ

Στις πρώτες του δηλώσεις σαν ποδοσφαισριστής της Ομόνοιας είπε: 

Νιώθω ευχαριστημένος και χαρούμενος. Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε προπονήσεις. Ο τρόπος με τον οποίο επικοινώνησαν μαζί μου και με υποδέχτηκαν οι άνθρωποι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, με κέρδισε. Ως ποδοσφαιριστής είμαι φιλόδοξος, θέλω να έχω επιτυχίες και να φτάσω ψηλά. Αυτά τα στοιχεία μπορεί να μου τα προσφέρει η ΟΜΟΝΟΙΑ, κάτι που έπαιξε ρόλο στην τελική μου απόφαση. Είμαι άνθρωπος που προσαρμόζομαι εύκολα, δεν θα έχω πρόβλημα στην Κύπρο. Ο κόσμος να περιμένει από εμένα δέσμευση, σκληρή δουλειά και πως θα τα δώσω όλα για την ομάδα. Αποτελούν πρόκληση για εμένα, οι υψηλοί στόχοι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ και η αναγκαιότητα να ακολουθεί πρωταγωνιστική πορεία.

 

Επόμενο άρθρο

Για ποίον πρόσφερε 1εκ. ο ΑΠΟΕΛ και εισέπραξε όχι;

Τεράστια πρσοφορά για τον ποδοσφαιριστή από τους πρωταθλητές αλλά με αρνητική κατάληξη
25/06/2018 - 14:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ενημέρωση ή ...κάθοδος των ''πορτοκαλί'' στον Αρχάγγελο

Ανακοίνωση των οργανωμένων του ΑΠΟΕΛ με μήνυμα στην διοίκηση
18/09/2018 - 12:21

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ: Τέλος και επίσημα από τον ΑΠΟΕΛ ο Μπρούνο Μπαλταζάρ

Την απομάκρυνση του Πορτογάλου από τον πάγκο της ομάδας αποφάσισε η διοίκηση του ΑΠΟΕΛ
17/09/2018 - 14:36

Πρόωρο τέλος στην συνεργασία Μαλέκκου-Ολυμπιακού (ανακοίνωση)

Ένα παιχνίδι έμελλε να καθίσει στον πάγκο των "μαυροπρασίνων" ο Κ. Μαλέκκος
15/09/2018 - 18:36

Αγγλικός εμφύλιος για τα… μάτια του Μανωλά

Οι Ιταλοί αναφέρουν πως Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τσέλσι θα μονομαχήσουν για τον Έλληνα
14/09/2018 - 17:53

Έφτασε στην Πάφο η τελευταία πολυσυζητημένη μεταγραφή της ομάδας (ΦΩΤΟ)

Από τα γραφεία της ομάδας πέρασε ο Ζάντερ και είχε μια πρώτη γνωριμία με τους διοικούντες
13/09/2018 - 17:26

ΑΦΙΕΡΩΜΑ: Όλες οι μεταγραφές του καλοκαιριού

Όλες οι μεταγραφικές κινήσεις των ομάδων - Ποιοι ήρθαν, ποιοι έμειναν και ποιοι έφυγαν
13/09/2018 - 17:25

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πρόστιμο 850 ευρώ σε 34χρονο για παράνομη κατοχή καπνικών προϊόντων

Ανευρέθηκαν στην κατοικία του 2.350 γραμμάρια αδασμολόγητου καπνού

Πάφος: 79χρονος έπεσε από σκάλα ύψους 2 μέτρων

Υπέστη κρανιοεγκεφαλική κάκωση και κρατήθηκε για νοσηλεία στο ΓΝ Πάφου

Ένδειξη για φωτιά σε αεροσκάφος που προσγειώθηκε στο αεροδρόμιο Πάφου

Σε συναγερμό οι Αρχές του αεροδρομίου, Αστυνομία και Πυροσβεστική
Ελλάδα

Μία γυναίκα τραυματίστηκε στα επεισόδια στην πορεία για το Φύσσα (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Ένταση επικρατεί στον Πειραιά, στο Αγρίνιο και στη Θεσσαλονίκη

"Πέφτουν" οι υπογραφές για τους υδρογονάνθρακες στην Κρήτη

Προσέλκυση πετρελαϊκών ομίλων και εκμετάλλευση θαλάσσιων οικοπέδων προωθεί η Ελλάδα
Διεθνή

Μεξικό: 157 πτώματα ανθρώπων εντοπίστηκαν σε φορτηγό (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Οι κάτοικοι της περιοχής ειδοποίησαν την Αστυνομία για την έντονη μυρωδιά

Πούτιν: Η Ρωσία κατασκευάζει πυρηνικούς αντιδραστήρες στην Ουγγαρία

Παράταση της συμφωνίας πώλησης φυσικού αερίου ζήτησε ο Ούγγρος Πρωθυπουργός

Κατευνάζουν τα πνεύματα Πούτιν-Νετανιάχου μετά την πτώση του ρωσικού αεροσκάφους

Ευθύνες στη Συρία επιρρίπτει το Ισραήλ για την κατάρριψη του Il-20 - Η πορεία του

tv news

ο Στέφανος πηγαίνει στη φυλακή να δει την Όλγα, αλλά αυτή αρνείται...

H Τατιάνα περιμένει με τα στοιχεία για τον "Γενάρη"... Το Τατουάζ:Τετάρτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Και ενώ η Μαρίνα περιμένει τον πατέρα της για να γιορτάσουν τα γενέθλιά του...

Ένα δυστύχημα αλλάζει το σκηνικό... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη: Nέο επεισόδιο (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 19/09/2018 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ