Αθλητικά

Ανέλαβε την ευθύνη ο Ντόσα Τζούνιορ

ΝΤΟΣΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ

Αποδείχθηκε ο μοιραίος για την ΑΕΛ, αφού έχασε το πέναλτι που πήρε ο ίδιος την πρωτοβουλία να εκτελέσει με το σκορ στο 2-1 υπέρ της Αγίας Νάπας και έτσι η Λεμεσιανή ομάδα έμεινε εκτός συνέχειας του Κυπέλλου.

Για το Ντόσα Τζούνιορ ο λόγος, που η επιστροφή του στην αγωνιστική δράση αποδείχθηκε εφιαλτική καθώς συνέδεσε το όνομα του με μία από τις άσχημες βραδιές στην ιστορία του κλαμπ.

Ο ίδιος, με ανάρτηση του στα social media, απολογήθηκε και ανέλαβε την ευθύνη...

Αναλυτικά τι έγραψε:

Ως μέλος της ομάδας και έχοντας το όνομα που έχω, θέλω να πάρω την πλήρη ευθύνη για το ότι χάσαμε στο παιχνίδι του κυπέλλου! Θέλω να πω συγγνώμη στον προπονητή μου, το προσωπικό, όλους τους παίκτες, τον πρόεδρο και τους οπαδούς της  ΑΕΛ!  Απέτυχα σε μια τόσο σημαντική στιγμή του παιχνιδιού!

Ποτέ δεν είχα την πρόθεση να χάσω το πέναλτι, εγώ πήρα την απόφαση να το χτυπήσω και απέτυχα! Αυτές οι λέξεις δεν θα αλλάξουν ποτέ αυτό που συνέβη και δεν θα μας φέρουν πίσω, ούτε στον επόμενο γύρο και θα δεχτώ όλες τις επικρίσεις που μου απευθύνονται και όλες τις συνέπειες που μπορεί να συμβούν είτε από τώρα είτε στο μέλλον!

Όλοι οι παίκτες και οι προπονητές δουλεύουν σκληρά κάθε μέρα και ξέρω πόσο πολύ ήθελαν αυτό το κύπελλο και πόσο θέλουν να κερδίζουν τον κάθε αγώνα που δίνει η ΑΕΛ! Ελπίζω να βρούμε τη δύναμη να συνεχίσουμε…

Επόμενο άρθρο

Πλησιάζει του Ζινμπάουερ στην Ομόνοια

Σύντομα αναμένεται να ανακοινωθεί ο αντικαταστάτης του Πάμπου Χριστοδούλου στους πράσινους
07/12/2017 - 11:46

ΣχετικέςΕιδήσεις

Επιχείρηση διάσωσης τραυματία στη περιοχή Θαλασσινές Σπηλιές στην Αγία Νάπα

Το ΚΣΕΔ ενεργοποίησε το Εθνικό Σχέδιο Ε-Δ «ΝΕΑΡΧΟΣ», κινητοποιώντας άμεσα την ΠΥ
21/10/2018 - 10:16

23χρονη πωλούσε στην Αγία Νάπα laughing gas

Στην κατοχή της βρέθηκαν πέντε φιάλες υποξείδιου του αζώτου
20/10/2018 - 09:40

Ένας χρόνος αποκλεισμός στη Ρούμπιν Καζάν λόγω FFP

Η ρωσική ομάδα πλήρωσε την παραβίαση των οικονομικών όρων λειτουργίας των ομάδων
18/10/2018 - 12:42

Ο Δήμος Αγίας Νάπας τίμησε τον αθλητή στίβου Αβραάμη Αβραάμ

Τίμησε τον αθλητή για την προσφορά του στο πλαίσιο του Μεσαιωνικού Φεστιβάλ
15/10/2018 - 17:39

Εικόνες "βγαλμένες" από άλλη εποχή στην Αγία Νάπα (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Βασιλείς, αριστοκράτες και μασκαράδες στους δρόμους για το 13ο Μεσαιωνικό Φεστιβάλ
15/10/2018 - 14:31

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στο κελί δυο αλλοδαποί για κλοπή διαμαντένιων δαχτυλιδιών (ΒΙΝΤΕΟ)

Πήραν σβάρνα τα χρυσοχοεία με σκοπό να τα πωλήσουν

Επιχείρησε να μεταφέρει ναρκωτικά σε υπόδικο στα κρατητήρια (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν λογάριασε τον αυστηρό έλεγχο της Αστυνομικής Διεύθυνση Λεμεσού και συνελήφθη

Σε μάστιγα εξελίχθηκε η μόδα με τις ανεξέλεγκτες ρίψεις πυροτεχνημάτων (ΒΙΝΤΕΟ)

Έκκληση στους πολίτες να προχωρούν σε καταγγελίες απηύθυνε η Δήμαρχος Λακατάμιας
Ελλάδα

Στο κελί για δεκατρία χρόνια 60χρονος που ασελγούσε σε 8χρονη

Σοκάρει η κατάθεση του ανήλικου θύματος που πάσχει από αυτισμό

Νέες μηνύσεις για τη φονική πυρκαγιά στο Μάτι

Ευθύνες κατά Δούρου, Ψινάκη, Καπάκη, ΕΛΑΣ και Πυροσβεστικής Υπηρεσίας

Προγραμματισμένη η συνάντηση του Έλληνα πρέσβη-Τσαβούσογλου στην Άγκυρα

"Η απόφαση για επέκταση της αιγιαλίτιδας ζώνης εναπόκειται αποκλειστικά στην Ελλάδα"
Διεθνή

Σοβαρό ατύχημα σε μετρό της Ρώμης μετά τη κατάρρευση σκάλας (ΒΙΝΤΕΟ)

20 άνθρωποι τραυματίστηκαν, μεταξύ αυτών και οπαδοί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας

ΥΠΕΞ G7: Πολλά τα ερωτήματα χωρίς απαντήσεις στην υπόθεση Κασόγκι

Μακάβριες λεπτομέρειες για τις συνθήκες της δολοφονίας είδαν το φως της δημοσιότητας

Η διμερής συνάντηση Πούτιν - Ερντογάν

Οι δυο ηγέτες θα συμμετάσχουν στο περιθώριο της συνόδου για τη Συρία στην Κωνσταντινούπολη

tv news

Η σπιτονοικοκυρά του Ηλία, η Καίτη,έχει το συνήθειο να μπαινοβγαίνει στο σπίτι..

Ο Ηλίας προσπαθεί να την αποφύγει... Τετάρτη Νέο Επεισόδιο "Μουρμούρα" στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η ύπουλη κίνηση της Νικόλ αφήνει τους πάντες άφωνους και κυρίως την Άννα...

Δεν θα διστάσει να συγκρουστεί μαζί της... Δείτε την Τρίτη στο διπλό επεισόδιο "Τατουάζ"
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 23/10/2018 - 23:45ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ