Αθλητικά

Ανέλαβε την ευθύνη ο Ντόσα Τζούνιορ

ΝΤΟΣΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ

Αποδείχθηκε ο μοιραίος για την ΑΕΛ, αφού έχασε το πέναλτι που πήρε ο ίδιος την πρωτοβουλία να εκτελέσει με το σκορ στο 2-1 υπέρ της Αγίας Νάπας και έτσι η Λεμεσιανή ομάδα έμεινε εκτός συνέχειας του Κυπέλλου.

Για το Ντόσα Τζούνιορ ο λόγος, που η επιστροφή του στην αγωνιστική δράση αποδείχθηκε εφιαλτική καθώς συνέδεσε το όνομα του με μία από τις άσχημες βραδιές στην ιστορία του κλαμπ.

Ο ίδιος, με ανάρτηση του στα social media, απολογήθηκε και ανέλαβε την ευθύνη...

Αναλυτικά τι έγραψε:

Ως μέλος της ομάδας και έχοντας το όνομα που έχω, θέλω να πάρω την πλήρη ευθύνη για το ότι χάσαμε στο παιχνίδι του κυπέλλου! Θέλω να πω συγγνώμη στον προπονητή μου, το προσωπικό, όλους τους παίκτες, τον πρόεδρο και τους οπαδούς της  ΑΕΛ!  Απέτυχα σε μια τόσο σημαντική στιγμή του παιχνιδιού!

Ποτέ δεν είχα την πρόθεση να χάσω το πέναλτι, εγώ πήρα την απόφαση να το χτυπήσω και απέτυχα! Αυτές οι λέξεις δεν θα αλλάξουν ποτέ αυτό που συνέβη και δεν θα μας φέρουν πίσω, ούτε στον επόμενο γύρο και θα δεχτώ όλες τις επικρίσεις που μου απευθύνονται και όλες τις συνέπειες που μπορεί να συμβούν είτε από τώρα είτε στο μέλλον!

Όλοι οι παίκτες και οι προπονητές δουλεύουν σκληρά κάθε μέρα και ξέρω πόσο πολύ ήθελαν αυτό το κύπελλο και πόσο θέλουν να κερδίζουν τον κάθε αγώνα που δίνει η ΑΕΛ! Ελπίζω να βρούμε τη δύναμη να συνεχίσουμε…

Επόμενο άρθρο

Πλησιάζει του Ζινμπάουερ στην Ομόνοια

Σύντομα αναμένεται να ανακοινωθεί ο αντικαταστάτης του Πάμπου Χριστοδούλου στους πράσινους
07/12/2017 - 11:46

ΣχετικέςΕιδήσεις

Οι ημερομηνίες των δύο προημιτελικών του Κυπέλλου

Η ΚΟΠ ανακοίνωσε το πρόγραμμα διεξαγωγής των δύο εκ των τεσσάρων
22/02/2018 - 11:49

Άνετα στα προημιτελικά με χατ-τρικ Ντελατόρε και πεντάρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο ΑΠΟΕΛ με γκολ των Ποτέ, Μακρή και Ντελατόρε (3) πήρε στο ρελαντί την πρόκριση
21/02/2018 - 20:47

Πάφος και ΠΑΕΕΚ στην επόμενη φάση του κυπέλλου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανέτρεψε το σκορ του πρώτου αγώνα η ομάδα της Πάφου
21/02/2018 - 19:40

Καταστροφή για την Ομόνοια: Εκτός κυπέλλου οι «πράσινοι» (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Ομόνοια πλήρωσε την ήττα του πρώτου αγώνα και σήμερα γνώρισε τον αποκλεισμό
21/02/2018 - 18:50

Νέες εκπλήξεις στο Κύπελλο;

Άλλα τρία «εισιτήρια» για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου θα προκύψουν σήμερα
21/02/2018 - 08:30

Με εφτά απουσίες η Ομόνοια για την πρόκριση

Αρκετά τα προβλήματα για τον Ιβάιλο Πέτεφ
20/02/2018 - 19:04

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Απόφαση για απόλυση εγκύων στο πλαίσιο ομαδικών απολύσεων (BINTEO)

Τι ισχύει στην Κύπρο με βάση τον περί προστασίας μητρότητας νόμο

Ανοιχτό το Υπουργείο σε διάλογο για τις εξετάσεις τετραμήνων (BINTEO)

Δεν μπορεί να αναιρεθεί η μεταρρύθμιση δηλώνει ο Κώστας Καδής

Μυστήριο κρύβεται πίσω από κηρυγμένο αρχαίο μνημείο στις Άνω Αρόδες (BINTEO)

Γυναίκα ανακάλυψε τον τάφο όπως ισχυρίζεται αφού το είδε στον ύπνο της
Ελλάδα

Ελλάδα: "Ανοικτό" το ενδεχόμενο αναβολής της Συνόδου της Βάρνας

Πρόκειται για "συνάντηση ηγετών", και άλλες κυβερνήσεις δεν συμμετέχουν

Μεγαλύτερη από 3 δισ. ευρώ η ζημιά του ελληνικού Δημοσίου από τη Novartis

Η έρευνα φαίνεται να διαθέτει στοιχεία που οδηγούν σε αναθεώρηση προς τα πάνω

Απομακρύνονται αγάλματα από το κέντρο των Σκοπίων που παραπέμπουν σε αλυτρωτισμό

Στις τρεις τα ξημερώματα γερανοί του Δήμου κατέβασαν το άγαλμα του "Κιόσετο"
Διεθνή

Τις "μεγαλύτερες κυρώσεις εναντίον της Βορείου Κορέας" θα ανακοινώσει ο Τραμπ

Θα αναλάβει σύντομα δράση ώστε να διακόψει τις πηγές εισοδημάτων και πρώτων υλών

Δύο νεκροί σε επεισόδιο στη Ζυρίχη (ΦΩΤΟ)

Δεν υπάρχουν ενδείξεις ότι οι πυροβολισμοί σχετίζονται με τρομοκρατία

Οργή των Παλαιστινίων για τη μεταφορά της αμερικανικής πρεσβείας στην Ιερουσαλήμ

Εκπρόσωπος του Μαχμούντ Αμπάς: "Πρόκειται για απαράδεκτη ενέργεια"

tv news

Τα φαινόμενα απατούν για ακόμα μια φορά!Μία μεγάλη παρεξήγηση έρχεται στο σπίτι

Θα τους οδηγήσει σε λάθος μέρη και συμπεράσματα!Το Σόι Σου:Σαββατοκύριακο με νέα Επεισόδια
Alpha TV Κύπρου

Αυτό το Σάββατο απολαύστε Παναγιώτη Λάλεζα & την χορευτική ομάδα του Λαογραφικού

Ομίλου Λεμεσού! «Όσο Υπάρχουν Τραγούδια» με την Βασιλική Χατζηαδάμου (Δείτε το trailer)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 24/02/2018 - 06:00SLAM