Αθλητικά

Ανέλαβε την ευθύνη ο Ντόσα Τζούνιορ

ΝΤΟΣΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ

Αποδείχθηκε ο μοιραίος για την ΑΕΛ, αφού έχασε το πέναλτι που πήρε ο ίδιος την πρωτοβουλία να εκτελέσει με το σκορ στο 2-1 υπέρ της Αγίας Νάπας και έτσι η Λεμεσιανή ομάδα έμεινε εκτός συνέχειας του Κυπέλλου.

Για το Ντόσα Τζούνιορ ο λόγος, που η επιστροφή του στην αγωνιστική δράση αποδείχθηκε εφιαλτική καθώς συνέδεσε το όνομα του με μία από τις άσχημες βραδιές στην ιστορία του κλαμπ.

Ο ίδιος, με ανάρτηση του στα social media, απολογήθηκε και ανέλαβε την ευθύνη...

Αναλυτικά τι έγραψε:

Ως μέλος της ομάδας και έχοντας το όνομα που έχω, θέλω να πάρω την πλήρη ευθύνη για το ότι χάσαμε στο παιχνίδι του κυπέλλου! Θέλω να πω συγγνώμη στον προπονητή μου, το προσωπικό, όλους τους παίκτες, τον πρόεδρο και τους οπαδούς της  ΑΕΛ!  Απέτυχα σε μια τόσο σημαντική στιγμή του παιχνιδιού!

Ποτέ δεν είχα την πρόθεση να χάσω το πέναλτι, εγώ πήρα την απόφαση να το χτυπήσω και απέτυχα! Αυτές οι λέξεις δεν θα αλλάξουν ποτέ αυτό που συνέβη και δεν θα μας φέρουν πίσω, ούτε στον επόμενο γύρο και θα δεχτώ όλες τις επικρίσεις που μου απευθύνονται και όλες τις συνέπειες που μπορεί να συμβούν είτε από τώρα είτε στο μέλλον!

Όλοι οι παίκτες και οι προπονητές δουλεύουν σκληρά κάθε μέρα και ξέρω πόσο πολύ ήθελαν αυτό το κύπελλο και πόσο θέλουν να κερδίζουν τον κάθε αγώνα που δίνει η ΑΕΛ! Ελπίζω να βρούμε τη δύναμη να συνεχίσουμε…

Επόμενο άρθρο

Πλησιάζει του Ζινμπάουερ στην Ομόνοια

Σύντομα αναμένεται να ανακοινωθεί ο αντικαταστάτης του Πάμπου Χριστοδούλου στους πράσινους
07/12/2017 - 11:46

ΣχετικέςΕιδήσεις

Διακινούσαν ναρκωτικά μέσα σε κάλτσα και σε πακέτα τσιγάρων στην Αγία Νάπα

Πέταξε το πακέτο τσιγάρων γεμάτο ναρκωτικά στο έδαφος και προσπάθησε να ξεφύγει τρέχοντας
13/08/2018 - 08:13

Η Ελένη Φουρέιρα "μένει" για πάντα στην Αγία Νάπα...! (ΦΩΤΟ)

Απέκτησε το δικό της αστέρι στη γνωστή Πλατεία Διασημοτήτων του τουριστικού θερέτρου
11/08/2018 - 06:51

Αγία Νάπα: Χειροπέδες σε 35χρονο για πώληση ... laughing gas

Μετά από πληροφορία, μέλη της Αστυνομίας έθεσαν υπό παρακολούθηση το υποστατικό του
10/08/2018 - 09:09

Υπόθεση Αιγύπτιου επενδυτή: Ποινή φυλάκισης με αναστολή & πρόστιμα στους ενόχους

Δείτε εικόνες από τα δρακόντεια μέτρα ασφαλείας στο Επαρχιακό Δικαστήριο Αμμοχώστου
09/08/2018 - 11:20

Γεννητούρια στην παραλία "Γλυκύ Νερό" στην Αγία Νάπα (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Μικρά χελωνάκια έκαναν την εμφάνισή τους στην αμμουδιά
07/08/2018 - 18:33

Ένοχοι οι τέσσερις κατηγορούμενοι στην υπόθεση ξυλοδαρμού του Αιγύπτιου επενδυτή

Ξανά αύριο ενώπιον του Επαρχιακού Δικαστηρίου Αμμοχώστου για μετριασμό της ποινής τους
06/08/2018 - 19:21

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

14 Αυγούστου 1996: Οι σφαίρες του Αττίλα δολοφόνησαν τον Σολωμό Σολωμού (ΦΩΤΟ)

Αναδρομή στα τραγικά γεγονότα της Δερύνειας που συγκλόνισαν τη διεθνή κοινή γνώμη

"Δυστυχώς έτσι αντιλαμβάνεται τη δημοκρατία ο κ.Φαίδωνος!"

Εκφράζουν δημόσια τη δυσαρέσκεια τους η Επαρχιακή Επιτροπή και η Δημοτική Ομάδα ΔΗΚΟ

Κινηματογραφική διάρρηξη και καταδίωξη τα ξημερώματα στην Πάφο

Μπήκε να κλέψει, τον κατάλαβαν, έκλεψε αυτοκίνητο και το τράκαρε
Ελλάδα

Αισιοδοξία για την κατάσβεση της πυρκαγιάς στην Εύβοια

Στο σημείο εξακολουθούν να κάνουν ρίψεις από αέρος δύο αεροσκάφη και ένα ελικόπτερο

Yπόθεση Σκριπάλ: Αβάσιμες για τη Μόσχα οι κατηγορίες εναντίον της

Η Ουάσινγκτον ανακοίνωσε την Τετάρτη ότι θα επιβάλει νέες κυρώσεις

Στους 95 οι νεκροί από την πυρκαγιά στο Μάτι

Κατέληξε ένας 63χρονος εγκαυματίας ο οποίος νοσηλευόταν διασωληνωμένος
Διεθνή

Επισκέφθηκε το Μάιο "μυστικά" και "εκτάκτως" την Αίγυπτο ο Νετανιάχου

Συζήτησε με τον Πρόεδρο της χώρας, Άμπντελ Φάταχ αλ Σίσι για πιθανή εκεχειρία στη Γάζα

Ο Τραμπ παγώνει την παράδοση των F-35 στην Τουρκία

Υπόγραψε το νομοσχέδιο για τον αμυντικό προϋπολογισμό

tv news

«Πολίτικη Κουζίνα»με τον Γιώργο Χωραφά & «My Sister's Keeper»με την Cameron Diaz

Βραβευμένες Ελληνικές και Ξένες ταινίες για εσάς, αυτή την Κυριακή στον Alpha Κύπρου!
Alpha TV Κύπρου

«Η Φαμίλια» Μια φυσιολογική οικογένεια που θα λατρέψετε από την πρώτη στιγμή...

Η νέα κωμική σειρά του Alpha Κύπρου, που έρχεται για να μας...θεραπεύσει! Δείτε το teaser
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 14/08/2018 - 11:00Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ