Άνετη νίκη η Δόξα στο Δασάκι (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 10/2/2018 - 17:56

Εύκολο απόγευμα είχε στο Δασάκι η Δόξα, που όπως αναμενόταν νίκησε ... τον καταδικασμένο Εθνικό και έβαλε άλλους τρεις βαθμούς στο σακούλι. Η ομάδα της Κατωκοπίας ''καθάρισε'' το ματς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, όπου προηγήθηκε 2-0.

Μόλις στο 4' ο Σισοκό έδωσε στον Γουίλσον και εκείνος σέρβιρε στον Ναρ που με πλασέ έκανε το 0-1. Στο 16' μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο προωθημένος Μουκτάρης διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Το 3-0 έγινε στο 76'. Ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι σε χέρι του Ανδρέου και ο Σαντίκ νίκησε τον 19χρονο Αναστάση από την άσπρη βούλα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μουκτάρης με κοντινή προβολή πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι και διαμόρφωσε το τελικό 0-4 για την Δόξα κόντρα στην ομάδα της Άχνας.